Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

elina313
11. júl 2010

@zuzicka1982 Zuzka, stačí Ti len Tehotenská knižka a ak máš výsledky od svojho lekára 😉 nič nepotrebuješ iné

pipi1211
11. júl 2010

baby prosim vas kedy byva to poucenie pre oteckov k porodu?????? dakujem

minix
11. júl 2010

@tea333 predpokladám, že si mala na mysli mudr.dlhopolceka;-)ten ale poradne nemá a tým pádom si ho ani nemôžeš zazmluvnit😉

tea333
11. júl 2010

jedna dobra sprava za druhou 😠

pipi1211
11. júl 2010

no vybrali sme si pekne zly termin na porod co? 😒

tea333
11. júl 2010

@pipi1211 Najhorsi 😒 som sklamana..asi pojdem na Kramare, kedze sa mi minuli mena na Antolskej 😕

pipi1211
11. júl 2010

ja idem urcite na antolsku, rozhodla som sa kedze je taketo dovolenkove obdobie, ze pojdem bez zazmluvnenia aspon usetrim prachy 😒 🙂 ja som bola pri malej s antolskou velmi spokojna aj ked sme boli 3 baby na izbe koli tomu ze sa tam akura malovalo tak to bolo fajn 🙂

luciaj
12. júl 2010

Ja som rodila prvy porod pred 3 rokmi na antolskej bez zazmluvneneho lekara a mozem len a len chvalit, lekarov a sestry ... takze aj tentokrat pojdem bez zazmluvnenia 🙂

inac baby, mohli by ste mi dat cislo na tu predporodnu pripravu? lebo prvy porod som mala cisarsky, teraz dufam bude prirodzeny, takze by som sa potrebovala ako prvorodicka naucit dychat 😉 dik

pipi1211
12. júl 2010

akurat som bola u dr a vravela mi ze ak chce ist niekto(otec) k porodu tak nemusi ist na to poucenie 🙂 super super, pred troma rokmi sa to muselo 😒

dziro
12. júl 2010

dobry den buduce maminky, chcem sa podelit s mojou skusenostou porodu na antloskej
na oddelenie sestonedelia nedam dopustit, to je oddelenie, ktore funguje na 1000 percent, naucili ma tam vsetko, co som potrebovala vediet, boli ochotni mi pomoct aj v noci atd atd...nehovorim, ze vsetky sestricky su prijemne, no su to len ludia a tiez maju svoj sukromny zivot...
co sa tyka porodu moju spokojnost mozem vyjadrit na 70 percent..
lekara som nemala zazmluvneneho a rodila som bez epiduralu, mala som komplikovany porod...
celkovo som s antolskou velmi spokojna, ak niekedy budem este rodit , tak tam..
drzim vsetkym palce, drzte sa buduce mamicky.. 🙂

helen
12. júl 2010

Ahojte dievčatá,
rada by som sa aj ja s vami podelila o svoje skúsenosti s druhým pôrodom na Antolskej. Mala som zazmluvneného Mudr. Rozemberga a opäť raz ma nesklamal, bol výborný a zvládol pôrod aj mňa 😀 Našla sa tam jedna nepríjemná sestra, ktorá sa ma vytrvalo snažila presvedčiť, že moje kontrakcie sú slabé a neúčinné, ale o dve hodiny jej moja kričiaca dcéra dokázala opak. 😉
Na oddelenie šestonedelia a novorodenecké nedám dopustiť. Pred tromi rokmi to bolo fajn, ale teraz to bolo fakt skvelé. Miestami som sa čudovala, či som v hoteli, či v nemocnici. Beží to tam jedna radosť, stále sa niečo deje, neustále sa niekto pýta, či je všetko v poriadku, doktori a hlavne mladí sa stále usmievajú, sestry stále ponúkajú pomoc, sú ochotné, ani raz sa mi nestalo, že by mi niekto v niečom nechcel pomôcť. Našla sa jedna oprsklá sestra, ale tie ostatné to bohato vyvážili. Takisto ma šokovalo jedno fakt neúctivé vyjadrenie primára novorodeneckého na adresu jednej vyše štyridsaťročnej prvorodičky, ale tiež to vyvážil výsledok jeho práce: to oddelenie kmitá, o deti je tam postarané, mamičkám pomáhajú, čo to dá... naozaj úprimne ďakujem celému personálu, ich prácu si hlboko vážim. Keby to takto fungovalo všade, tak máme najlepšiu zdravotnú starostlivosť na svete 😉

Počula som, že toto fórum číta aj riaditeľ nemocnice, tak dúfam, že si prečíta aj tento príspevok. 🙂

adka1986
12. júl 2010

aojte baby, mne sa pomalicky blizi uz termin porodu, tak uz zacinam aj stresovat 😎 chcela som sa len spytat, ci si vsetky zazmluvnujete nejakeho porodnika, alebo nie... co som pocula, tak vacsina zien si niekoho plati, ja som to v plane nemala, ale aby nakoniec na mna nejako nezazerali, ze nikoho nemam zaplateneho a nechovali sa nejako divne ☹ tak teraz neviem 😖

minix
12. júl 2010

@adka1986 je hovadina, ze vacsina zien ma zazmluvneneho doktora, tomu never..ved uvidis sama, ked budes lezat na 600 a budes sa bavit s maminkami...nie je ich tak vela, ako sa to moze zdat, mozno len tie, co ho zazmluvneneho maju, si to chvalia, a odporucaju a preto sa zda ze je ich tak vela.

Z mojich asi 8 kamosiek, co mame babatka v roznom veku, som si zazmluvnovala ja jedina. 🙂 Takze tomu never.

Divne by sa k tebe chovat nemali, to nie je dovod, ze nemas zazmluvneneho doktora. mas predsa narok na 100% zdravotnu starostlivost, tak si na nu narokuj. 🙂))

helen
12. júl 2010

@adka1986 Určite nebude na teba nikto zazerať ani sa divne chovať, neboj 😉 lekári sú tam fakt profíci, odrodí ťa ten, kto bude mať práve službu. Nech to dobre dopadne!

minix
12. júl 2010

@helen sme sa trafili. 🙂

katy1979
12. júl 2010

@adka1986 ja som tam rodila ani nie pred dvoma tyzdnami a nikoho som nemala zazmluvneneho a nemala som vobec pocit ze by sa mi menej venovali. Naozaj vacsina lekarov je milych a usmiatych hlavne ti mladsi. Ci na porodnici ci na 600nedeli zaujem lekarov a sestriciek bol. Ja som rodila u dr. Hammerovej. Nemala som ju zazmluvnenu ale zhoda nahod bola ze som k nej chodila do poradne a akurat mala sluzbu aj v porodnici. Mlada baba ale vzdy s dobrou naladou. Ak jej to vydrzi aj nadalej tak super aj z profesionalneho hladiska.

majocka111
12. júl 2010

Ahojte buduce mamicky ja som rodila na antolskej cca pred 3 mesiacmi mojho druheho chlapceka a vrelo odporucam, na Antolsku nedam dopustit, lekara som si nezazmluvnovala a rodila ma pani dr. Lamprechtova, bola uplne uzasna urobila mi s porodu krasny zazitok na ktory nikdy nezabudnem ani sa to neda opisat slovami aka bola GENIALNA a UZASNA a za to jej strasne dakujem.
Prveho synceka som rodila v BS to sa absolutne neda porovnavat s antolskou, strasne rada na to spominam sestricky aj lekari boli uzasny
Antolsku vrelo odporucam

raduz06
13. júl 2010

ahojky holky, mam pocit, ze lekare si hodne zazmluvni holciny, ktere maji rizikove tehotenstvi a ktere treba lezeli v nemocnci na rizikovem, pak totiz vetsinou dochazi uz rovnou do nemocnice na kontroly a s danym lekarem se dohodnou, ze by ho chteli u porodu (muj pripad]. pokud bych mela naprosto bezproblemove tehotenstvi a nemocnici navstevovala az ten mesic pred porodem, lekare bych si ani nezazmluvnovala. Ale je pravda, ze pokud lezi nejaka mamina tesne pred porodem na rizikovem a nema doktora zazmluvneneho, pak vubec nevi, co se s ni bude dit, protoze se s ni nikdo nebavi (opet vlastni zkusenost od mamin, ktere se mnou lezeli pred porodem na pokoji] A co se tyce porodu, tak fakt zalezi, na koho narazite v ten dany den, nebo jestli je v ten den hodne porodu nebo neni.Co se tyce me, ja nemam se vsemi doktory dobre zkusenosti-viz prispevky drive. Ale je to opravdu hodne individualni. Tak drzim vsem palce.

pokahontas2
13. júl 2010

ahoj,
urcite to tu uz bolo moc krat spomenute, ale nejako to neviem najst..
poradite mi prosim, skusene maminy, ako je to s pripravou na porod na antolskej? som teraz v 37tt, prvorodicka, bola som 1x na poradni, v stredu mam ist na prednasku o epi+odber krvi.
ale neviem, co sa tyka tych ostatnych prednasok.. chcela by som manzela pri porode (myslim, ze sa tu niekde pisalo, ze nemusi na ziadnu prednasku, ale oplati sa tam ist aj dobrovolne? kedy a kde sa to kona? treba tam nejake odporucania?) a tiez co sa tyka porodu, dychania a tak- nejaka psychoprofylakticka priprava, kedy to prebieha a kde? treba mat so sebou nejaky papier (odporucanie)? pripadne nejake ine vhodne prednasky? moc dakujem za rady... 🙂

misik1
13. júl 2010

pokahontas, to kedy su prednasky pre otecka a vobec o porode ,tak to najdes na kazdych dverach co chodis do poradne,vacsinou byvaju tak raz za dva tyzdne,pokial si dobre pamatam,ale nie som si ista...a prebiehaju v zasadacke nad bufetom,hned ako vojdes na atolku,tak vlavo hore po schodoch
odporucania netreba a aj to nemusi vobec byt.....treba len za otecka zaplatit....my sme nakoniec aj neplatili 😉 nahodou sestricka povedala,ze nech uz ide, ze netreba...zlata...ved sme platili zas ine
na profylaxiu chodili baby k jezikovej,ale o tom neviem, nakolko som povodne chcela rodit na kramaroch,tak ja som bola tam...ved niekto napise

dziro
13. júl 2010

@adka1986 ja som lekara nemala zazmluvneneho tiez a prezila som to..napriek tazkemu porodu a takisto tej sestricke, ktora sa ma tiez pokusala presvedcit, ze moje kontrakcie tak nemozu boliet a mala som sa podla nej vyspat, miesto toho sprchovania..
kopec bab nemalo zazmluvneneho lekara a porodili a nik na nich nekukal, mat zazmluvneneho lekara ulahci urcite veci, ale to je na tebe

raduz06
13. júl 2010

Holky..vy co chodite k doktorovi janacovi, bude ordinovat ve ctvrtek, tak jak je uvedeno na netu? moc diky za info a pekny den.

lukmaj
13. júl 2010

@raduz06
Minuly tyzden, ked som bola ja pri Janacovi vo dverach 27, tak sestricka hovorila, ze tento tyzden nebude v tejto ordinacii nikto.
Ci bude Janac v niektorej inej to nepovedala, ale vraj ma dovolenku az v auguste a tak by tam snad mal byt, ale asi v inej ordinacii. Zial neviem v ktorej, ale sestricka hovorila, aby som prisla skor okolo 9.00 (doteraz som chodila okolo 11.00).

luciaj
13. júl 2010

baby, fakt nemate nikto cislo na Jezikovu na profylakticku pripravu?

elly111
13. júl 2010

@luciaj, ja som tam nechodila ale mala som číslo, ak sa nezmenilo tak 02/68673403, ak nie tak volaj cez informácie, číslo som dala na predošlej strane

helen
13. júl 2010

@minix áno áno 🙂

christie
13. júl 2010

@lukmaj ja idem vo stvrtok na 13:00 a sestricka nehovorila nic o tom, ze by tam Janac nebol.

raduz06
13. júl 2010

lukmaj-dekuji za informaci, asi radsi zkusim nekam zavolat a dozvedet se vice, abych pak nesla zbytecne. Tak se mejte pekne

pipi1211
13. júl 2010

baby nechystate sa niektora zajtra na prednasku o epi? je to o 14tej, hej?? tam dole na anesteziologii? 😅 🙂 🙂 🙂

minix
13. júl 2010

@pipi1211 presne tak, o tom čase tam😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre