Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

saranata
11. mar 2013

@luciaj dole na urgentnom príjme je pokladna tam sa to platí, ked pojdeš na príjem , muz to moze ist dole zaplatit
ak je porod rychly tak sa da zaplatit aj dodatočne

simo23
11. mar 2013

@alikaa prosim ta a co vsetko sa musi platit,vedela by si mi zhrnut dajaky sumar?

alikaa
11. mar 2013

@simo23 platit nemusis absolutne nic. Iba ak chces nieco navyse. Osoba pri porode stoji 30 eur, Epiduralka 152 eur - ak ju nevyuzijes, vratia ti naspat 140 eur. Zazmluvnenie lekara stoji 300 eur - tiez ak nevyuzijes vratia plnu sumu. Nadstandardny porodny box stoji 100 eur, ten sa neda dopredu zaplatit, lebo nikto nevie ci bude prave volny pri tvojom porode. A neviem kolko stoji nadstandardna izba po porode na sestonedeli, to som nezistovala, lebo ju neplanujem vyuzit.

chani
12. mar 2013

@mayka81 ja som tam rodila v juni 2010 mala som svokru pri porode a bola pri mne od prichodu az kym sa nerozhodlo o sekcii teda od pol5 do cca 12 obeda , teda aj prvu aj druhu dobu resp po rozhodnutie o sekcii. Nas na to na psychologickej priprava upozornovala psychologicka, ze sa nemame nechat odbit ze len k 2.dobe porodnej, ze na to narok mame od zaciatku az do konca. Mas to zaplatene a nikde nie je vymedzene, ze len 2.doba porodna. My sme sa k tomu postavili rezolutne, mali smolu, ziadna diskusia neprichadzala do uvahy.

saranata
12. mar 2013

@chani
@mayka81
proi porode moze byt sprevadzajuca osoba od momentu kedy ide zena na porodnu salu, na čakačke nemoze byt , a nie je to o tom či si to vydobijes alebo nie, pretoze tam moze byt viac rodičiek takze tam sa neberie osoba ktora ma byt pri samotnom porode. zrejme aj s ohladom na ine zeny
takze na to určite narok nespada, rodila som tam tri krat , pokial si tam nechaju zenu ktora ešte neni dostatočne otvorena na to aby sla na salu tak na tej čakačke je bohuzial bez sprevadzajucej osoby , bez ohladu na to či to ma zaplatene.

optimalne_ph
12. mar 2013

Ahojte,mozno to tu uz niekde bolo spomenute a neviem sa k tomu doklikat...viete mi prosim poradit,kam a mam ist nahlasit/objednat/zistit vsetky potrebne vstupne informacie? Chcela by som rodit na Antolskej a neviem aky je postup :(
Zaroven predporodna priprava-pocula/citala som nazory,ze je nanic, ale radsej sa naucit nieco navyse, ako ist uplne nepripravena...-odporucite mi, kde je dobre ju absolvovat, pripadne u koho a ako sa tam objednat?
Dakujem.

luciaj
12. mar 2013

@chani tvoja svorka bola s tebou aj na vysetrovni aj na cakacke? Alebo si išla priamo na porodny box?

chani
12. mar 2013

@luciaj od momentu ako som vosla na oddelenie bola so mnou, aj ked ma vysetroval lekar na prijme,, ako nevravim, ze mu stala za chrbtom, ale bola nablizku, aj ked som mala tie pasy, aj ked som tam po klistire a oholeni stepovala v tej miestnosti ohavnej, takze tak od prichodu az po odchod na salu, ci uz v tej miestnosti alb na bože, ale v tej miestnosti som moc dlho nebola, dost vela casu som stravila na boxe, takze tak. Ja vlastne ani neviem ci to bola vysetrovna alb cakacka. Ked som prišla bola som len sama, ale potom prišla dalsia mamicka.
@saranata nuz ja som pri prichode tusim bola na prst a pri odchode na sekciu na 3 prsty, takze dostatocne otvorena som nebola od zaciatku do konca. Ja som prosto mala taku skusenost, nebola som ani chvilu sama

saranata
12. mar 2013

@chani tak moj muz tiez bol somnou na vysetrovni a potom celý čas na boxe , nepochopili sme sa
ak ta príjmu skor tak ta daju na izbu,normalnu nemocnicnu izbu ale na odd.porodnice a tam leziš pokým ti nasledne neurobia klystír a podobne a to uz ides na salu do boxu, a tam v tej izbe si sama bez osoby ktorá ide s tebou k porodu
pri druhom porode mi odtiekla voda tak sme isli a dali ma na tu izbu , muz išiel domov, potom v noci som ho volala a isiel somnou na box
teraz pri tretom porode bol po celý čas somnou( a to som mala krčok 3cm) , na vysetrení , na ctg a potom isiel somnou hned aj na box ale tentokrat som tam isla hned z vysetrovne takze ho nikam neposielali
na tzv vzdycharen -samostatnu izbu kde su tri postele a TV ti sprevadzajucu osobu nepustia, a preto platí ze osoba ide od príchodu do porodnice na box, ak by si bola na tej izbe tak tam ta osoba nemoze ist

luciaj
12. mar 2013

Kto má skúsenosť s tým nadstandardnym porodnym boxom? Je prijemnejsie rodiť tam alebo je to vlastne jedno? Oplatí sa to zaplatiť?

jajka81
12. mar 2013

@optimalne_ph Ja som chodila na predporodnu prípravu na Antolsku k pani Jezikovej a pre mňa to bolo prospešné. Ak chceš rodiť na Antolskej, tak stačí, aby si tam myslím od 37.tt začala chodit na poradne. Nikam sa nemusíš nahlasovat ani registrovať.

optimalne_ph
12. mar 2013

@jajka81
dakujem,urcite tam pojdem
a vies mi povedat,kde si mam zistit info o sprevadzajucrj osobe, zamluvnit lekara, nadstandard a kde ziskam vseobecne info o procese prijatia? alebo si len zavolam sanitku a iba pridem?

mayka81
13. mar 2013

Na normalnych booxoch je asi viacero koz vedla seba kde sa uz rodi ze? Ak chcu zeny mat tam oteckov pri porode,to tam kludne bude viacero cudzich chlapov behat? Ci ako to je?😉 a inac ten klystir robia cim presne,je to vobec hygienicke,mozno mam zlu info no to robia kazdej zene tou istou hadickou???

cicimon
13. mar 2013

@mayka81 to nie je divadlo ze zeny vedla seba robia a kukaju chlapi okolo - kazdy box je oddeleny stenou, nevidis nikoho "zvedla" len pocujes

saranata
13. mar 2013

@mayka81 neviem odkial mas info ale určite su dodrzane hygienicke postupy
boxy su oddelene a muzi nevidia do inych a v kazdom boxe je zaves takze nikto nič nevidí, pocut je ak niekto vedla teba rodí, ale to ti je vtedy uplne jedno
sukromnie ako take mas zabezpečene nemaj obavy

mayka81
13. mar 2013

Oki, dakujem za jasnejsiu predstavu 🙂 myslim, ze pri porode budem mat kopec inych starosti a tie oddelene boxy budu oka. Len ten klystir ma trocha desi. Dceru som rodila pred 11 rokmi (nie v BA) a tam mi dali cipok pokial sa dobre pamatam a bolo to oka. no predstava standardneho klystiru je troska desiva, aj ked neviem presne ako hygienicky to riesia.

saranata
13. mar 2013

@mayka81 mne ho pri poslednom porode nerobili, ak mas z toho obavy urob si ho doma pred tým ako pojdeš do porodnice, da sa kupit v lekarni samoaplikovatelný klystir takze nemusíš to podstupovat v nemocnici ak ti to nie je príjemne
určtie su tie hadičky sterilne to by si nemohli dovolit 😉

mayka81
13. mar 2013

Ano YAL mam uz kupeny, no predsa len, citam, ze klistir je mozno lepsi, tam mozno ze ho aj dodatocne absolvujem, ked to este bude v nemocnici potrebne. Nemam obavu zo samotneho klistiru no len si nie som ista uz tymi hygienickymi detailami :P viem si predstavit totiz ze to robia jednou gumenou hadicou ktoru po aplikacii strcia do vedra s nejakym dezinfekcnym roztokom a potom to znova vytiahnu a pouziju...a to mi velmi nepride uplne hygienicke. No nechcem tym povedat ze to takto robia, to nie, len to chcem zistit ako to realne je 🙂

cicimon
13. mar 2013

@mayka81 myslim, ze ziadna z nas ti to tu nepovie ako to realne je

bublinqa
13. mar 2013

@mayka81 ak sa dobre pamatam, tak sestricka priamo predo mnou otvorila nove balenie s hadickou a potom ju zahodila do kosa. Nemaj obavy 🙂

jajka81
13. mar 2013

@optimalne_ph ja som bola na takej prednáške o pôrode, kde vsetky tieto veci vysvetlili. Robilo sa to tuším raz za 2 tyzdne a trvalo to asi 1,5hodiny. A dalo sa tam popytat na čokoľvek. Bol tam doktor porodnik aj doktorka zo sestonedelia.

mirka1004
13. mar 2013

@jajka81 - tak na tú prednášku si pamatám aj ja 😀 aj na milú tetu čo tam bola za odber pupočníkovej krvi 😝

levik
13. mar 2013

Klystir a hadicku som si nevsimala, ale naisto som si vsimla (kedze som po tej miestnosti dost dlho kruzila), ako tam mali polozenu v nejakej nadobke s vodou ziletku, z coho bolo jasne, ze ju opakovane pouzivaju.
@mayka81

mayka81
13. mar 2013

Hehe tak toto si pamatam ako pred 11rokmi predo mnou vytiahli taku klasicku ohnutu ziletku zo sedemdecoveho zavaraninoveho pohara s nejakym roztokom a isli ma holit.skoro som odpadla,ked som to videla.mala som 20 a dovtedy som sa este neholila...a ked na mna ta sestricka vytasila tu ziletku tak som mala dost.....teraz sa na tom smejem no bol to riadny sok...😉 a bolo to nechutne😉

levik
13. mar 2013

@mayka81 podla vsetkeho ten pohar sa im rozbil ale ziletka stale sluzi 🙂

saranata
13. mar 2013

@mayka81
@levik no tak sa mi vybavila teda tiez spomienka na prvy porod, odkial ju zobrali som nastastie nevidela .ale zijem tak je dobre 😀 😀 😀

kvetinka211
13. mar 2013

@mayka81 ahoj, tiez som mala hrozu z tych boxov, som si predstavila maly priestor oddeleny igelitmi ... a pritom su tie boxy nakoniec dost velke (cca. 2-3 m na sirku) a oddelene normalnymi murovanymi stenami, akurat spredu je iba igelit, aby na teba videli sestricky ked je treba. Takze som mala pocit ze sukromia bolo dost 😉

levik
14. mar 2013

@mayka81 k tomu sukromiu: na boxe navyse prikryvaju takym tenkym paplonom

martinka150
14. mar 2013

ja budem na antolskej rodit, ale normalne som sa zlakla po precitani, ze sa rodi v miestnosti, kde s oddelene "kozy" plachtou... zas platit tolko za nadstandardny box je podla mna zbytocne kvoli par hodinam

jajka81
14. mar 2013

@martinka150 boxy sú oddelené múrom. A len spredu je záves.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre