Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
23. sep 2009

Na nadstandardnom porodnom boxe rodila Kukenzi, tak by vedela najlepsie povedat. Rodila tam preto, ze normalne boxy boli obsadene. Ona rodila uz druhe bejby a tvrdila, ze normalny box bol pohodlnejsi, ze nejak lepsie tie strmene tam boli, ci co. No ved jej napis IP v najhorosom.
Pri mne bol doktor cely cas pocas porodu, a porodne asistentky tiez skoro stale (ja ani neviem, som bola trochu mimo), ale velmi mi pomahala pritomnost manzela. Ale tak ja som to mala dost na rychlo, takze tam stale musel niekto byt 😀

meliska
23. sep 2009

alexandrah: ja som bola teraz na tej prednaske a bolo to skor take organizacne, co, kde, kedy, ked to na teba pride... 😀 co sa tyka otca pri porode, nedavali peciatky ani nic... takze to podla mna nemusi absolvovat... neboli tam nejake poucenia pre otcov ani nic, iba sa ktosi na konci opytal, ze ako moze buduci otecko pomoct rodicke, tak lekarka povedala, ze neodpadnut 😀 , nehadat sa 😀 , nekricat, pomasirovat krize, podavat veci, ked rodicka potrebuje...

lucia169
23. sep 2009

Ja som rodila pred piatimi rokmi na nadstandardnom boxe a bola som velmi spokojna. Neviem to porovnat s beznym, ale lekar aj asistentky ma chodili pomerne casto kotrolovat, mala som sice dohodnuteho lekara, rodila som u Rozemberga, tak mozno preto. Najviac sme s muzom ocenili sukromie, ked sme chceli, prechadzali sme sa po chodbe, ale ked sme chceli klud boli sme na boxe. Vlastne WC a sprcha s fitloptou len pre seba, to som vtedy naozaj ocenila. Teraz budem velmi rada ked bude volny.

lenca30
23. sep 2009

ahojte....tu prednaskuotecko nemusi absolvovat ani peciatku do knizky nepotrebujete.

vatava
23. sep 2009

a ked len chcem aby mohol nas tatino byt so mnou uz pred tym ako zacne porod na izbe to sa tiez da ?? ked som tam rodila prvi krat poslali mi ho domov prave vtedy ked som ho najviac potrebovala.. co treba urobit preto aby tam mohol so mnou ostat hned ? a nie az tesne na porod?

alexandrah
23. sep 2009

vatava - o tom prave pisu baby, posledne prispevky, ja som sa pytala na tu 1. porodnu dobu, nie na porod, to je ten nadstandard box, treba teda zaplatit, ak bude volny az v den porodu!!!!
baby - ste strasne zlate, diky moc vsetkym!!!!!!!!§ uz sa v tom zacinam trosku zorientovavat!!!!!! ja budem rodit pred vianocami, to budu asi mat lekari aj dovolenky, tak snad tam niekto bude 🙂 moj muz si aj tak vsetko cita, aj asi na predporodnu pripravu pojde 1-2 krat so mnou, tak potom na tu prednasku asi nepojdeme. iba na epi, ked musi byt. sak presne, musi robit, co mu poviem 😎 😀 nic ine mu tam asi velmi nepovedia 😀 😅 masirovat chrbat a podobne ...
ozaj, moze sa v 1. dobe porodnej jest a pit? niekde som citala ze nie, ide ze v pohode ... aby som si nabalila nejake tycinky 😎
a dostanem z antolskej zoznam veci, co do porodnice?????

mirela
23. sep 2009

ja som tiez rodila minuly rok v nadstandardnom pôrod. boxe a presne ako napisala lucia169 - sukromie som velmi ocenila 😉.

moncuska
23. sep 2009

Vatava ja mam take info, ze ked prides do porodnice, budu manzela posielat prec s tym, ze este sa nerodi a staci prist aj potom 😠 Takze treba povedat manzelovi, nech sa neda a sedi na chodbe a caka, ty zatial vo vnutri budes stale do nich hucat, ze chces, aby ho uz pustili k tebe 😀 Proste tam treba trvat na svojom a vsetko si vybojovat.

Alexandrah myslim, ze jest je zakazane, s pitim je to vsade inak, kazdopadne cistu vodu si urcite zober aspon na ovlazovanie pier, ak uz nedovolia pit. A odporuca sa aj nejake tic tac alebo hroznovy cukor. Zoznam veci na Antolsku je tu: http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto...

luciarichard
23. sep 2009

Ahojte maminy aj ja som rodila na nadstand. boxe, pretoze ostatne boxy boli plne ... Ja si musim pochvalit bola som spokojna hlavne to sukromie bolo na nezaplatenie. Manzel bol pri mne od zaciatku porodne asistentky chodili kontrolovat ci je vsetko ok ale kedze som mala zazmluvneneho lekara tak skor chodil on kontrolovat a zlate bolo to ze vzdy ked vchadzal klopal na dvere 🙂

tehula
24. sep 2009

Ja som nemala pocit obmedzeneho sukromia na klasickom boxe. Je pravda, ze vedla bola ina zena, ktora zial musela pocuvat moje predychavanie a potom ja jej krik ked to zas na nu prislo, to uz ja som mala po, ale mne to nevadilo teda vobec. Muza hned po mojo prijme poslali do pokladne zaplatit si ucast a ako sa vratil, obliekli ho a mna hnali na porodnu salu. Cely cas tam bol so mnou, macal mi gazu na ovlazenie, bol tam aj doktor, tak kecali aspon spolu, lebo ja som nezvladala. Potom tam muz so mnou bol este tie 2hodiny po porode a ked ma uz prevazali na 4posch, isiel domov.
Pit sa takisto nesmie ako jest, preto nie je dobre sa asi do nemocky prilis nahlit. JA som mala suchoty strasne, lebo som sa pogrcala tesne pred vchodom do nemocky. TAk som stale posielala muza macat mi tu gazu a nenapadko som ju zuzlala, aby aspon trochu vody som vypila 😀

dadkaf
24. sep 2009

Ahoj baby,

chcem sa opýtať, budem rodiť na Antolskej a sekciou, má niekto skúsenosti? ako dlho je človek mimo, kedy ťa postavia a kedy uvidíš mimino a tak...poradíte?

monr
24. sep 2009

no kočky, manžel prípadne priateľ môže byť s vami v prvej dobe iba vtedy, ak nie je na pôrodnici nátresk. Bo ak sú boxy plné, tak predýchavanie a prechádzanie absovujete nie na boxe, ale vo vzdychárni a keď je tam viac kočiek, je nevhodné, aby sa tam motali chlapi. a mysím, že je to aj cekom rozumné, aj keď je pravda, že vtedy je pomoc drahého na nezaplatenie.
ale pokiaľ je pôrodnica prázdnejšia, tak drahý môže byť s vami na boxe, prípadne čakačke odzačiatku.
treba len dúfať, že nebude zrovna vtedy veľa pôrodov.

monr
24. sep 2009

a čo sa týka pitia a a jedenia, je to kvôli prípadným komplikáciam a následnom uspatí. ale piť po troškách sŕkavým spôsobom je možné (cca 2dcl za hodinu), hovorila nám jedna anesteziologička, čo robí v Čechách.
a ja som tiež na boxe popíjala vodu, tak sem-tam hlt. a nikto nebol proti.

alexandrah
24. sep 2009

diky kocky, to jedenie a pitie je asi koli pripadnemu cisaraku, lebo co som citala v knihach (hlavne na "zapade") tak neni dovod, preco nejest a nepit ... cosi lahke mozno ... ale asi len do klystiru ...neviem ...tak len ostava dufat, aby tam nebolo vela ludi v ten moj den, muza by som tam kazdopadne chcela, on mi fakt doda sily a odvahy... telefon tam moze byt?

certica
24. sep 2009

alex jasne, mobil mat mozes

jasminet
24. sep 2009

a nezabudnite si fotak zobrat 😀

alexandrah
24. sep 2009

jasan, fotak musime este kupit, sa nam uz davno pokaziiiiiiiiiiiiillllllll!!!!!!!! 😔

tehula
25. sep 2009

Certica, ja ked som rodila, este som mala 2 mobily, oba vyzvanali, ked sa uz slo tlacit. Som rychlo muza nahnala povypinat zvonenia. JA som to nestihala, ked sme do nemocky sli s takym fofrom

katka.ott
25. sep 2009

dadkaf, ja som bola v celkovej anesteze - deti prisli na svet o 14.40 a mna prebrali okolo 16.30 -17.00, takze cca 2 hodiny. babatka mi doniesli ukazat hned ako som sa prebrala a hned ich aj prilozili.

doniesli mi caj a to som srkala do rana - cez taku dlhu slamku.
snazili sa ma postavit druhy den rano, nasledovala sprcha s dozorom pre pripad, ze by prislo nevolno, prip. odpadnutie

skybaby
26. sep 2009

ahojte babulky, prosim vas viete mi niektora co ste na antolskej uz rodili povedat ci treba priniest aj sobasny list??? dakujem 😉

luciarichard
26. sep 2009

nie netreba sobasny list, odo mna ho nepýtali 😉

epana31
26. sep 2009

ja som rodila pred 15 rokmi na Zochovej ulici keď som druhý krát otehotnela nemocnica bola už zrušená,bola som z toho nešťastná lebo som si nevedela predstaviť,že zoženiem ešte takých lekárov ako boli tam a keď som sa dostala do nemocnice na Antolskej zistila som, že viacerý z nich pracujú tam veľmi som sa potešila moj porodník pri prvom porode bol dr Havalda je to jeden mimoriadne milý doktor veľmi som túžila aby ma odrodil aj pri druhom porode lenže v tej dobe mal dovolenku tak som trpla ale dostala som pri porod doktora Korbeľa a možem povedať,že je to ďalší doktor ktorý nesklamal a ktorého prajem každej žene k porodu vlastne myslím si že všetci bývali zamestnanci zochovej nemocnice sú veľmi milý len je lepšie dohodnúť sa vopred s doktorom lebo je docela možne že vás odrodí niekto z bývalej Bezručovej a na tých som veľa pozitív nepočula a to som ležala v nemocnici aj počas tehotnosti aj po porode maly sa mi narodil predčasne takže moc chváli som na tých doktorov nezapočula ale v každom prípade držím palce nech všetko dobre dopadne a ináč nemocnica sa dá z niesť nie je to až také hrozné,lepšie je keď je možnosť zaplatiť si nadštandartnu izbu ale to je asi všade tak ahojček 🙂

alexandrah
26. sep 2009

skybaby - ja som pocula, ze vzdy treba dobasny list, aj koli priezvisku dietata ...
epana - dik za skusenosti, ten nadstandard je ok, len ci bude volny ...

tehula
27. sep 2009

skybaby> ja som so sebou sobasny list mala. JA som mala pokope vsetky papiere (vysledky vysetreni, sono atd, co mi dokino daval, tak som zbierala) a plus tie doklady o zaplateni epi a porodnika, zmluvu aj sobasny. Neviem, co bolo treba, lebo ja som uz nebola schopna na prijme sa moc vybavovat, tak som to tam dala vsetko sestricke a oni si rozobrali, co potrebovali, ostatne mi potom vratili po porode. Radsej zober aj sobasny

skybaby
27. sep 2009

baby dik za info 😉

alexandrah
27. sep 2009

tehula - a kedy sa robia tie prednasky o epi? tusim ze niekto pisal ze kazdu stredu o 14.00 hod? je to pravda? a kedy a kde sa to plati?

tehula
27. sep 2009

alexandrah> prednasky sa robia na oddeleni ARO. Treba dojst pred oddelenie asi 10min vopred, uz tam bude naval tehuliek, naraz vas potom zoberu na oddelenie do miestnosti. Za mojej ery tehu sa za to neplatilo, neviem, ako je to teraz, kedze sa uz spoplatnieva. Ale cas a miesto ostalo nemenne

jasminet
27. sep 2009

zaplatit epi si mozes ist rovno po prednaske, dole k centralnemu prijmu, tam je pokladna. na prednaske dostanes papier, ze si to absolvovala, vypises si to a ides platit.
sobasny list odo mna nikto nepytal - lezala som tam uz par dni pred porodom - jedine na co som ho pouzila bolo pri vypisovani papierov na matriku (kvoli rod. listu dietata) - opisala som odtial rodne cislo manzela...

alexandrah
27. sep 2009

a kedy a kde (je to aro) su tie prednasky?? ja som este na antolskej nebola, a na poradnu sa chystam tak o mesiac ...

jasminet
28. sep 2009

myslim, ze v stredu o 14:00 - nech ma baby opravia. aro je ked pojdes hlavnym vchodom, tak prejdes takym sklenenym tunelom, okolo kaplnky a hned oproti. pripadne sa opytas dole na informaciach...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre