Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jankohrasko
19. jan 2010

lucia169: kuk IP 😉

lucia169
19. jan 2010

dugy ved prave, myslim, ze v DS nemaaju lepsiu JISku pre novorodencov ako na antolskej, plus dalsie negativa, je to daleko, byvaju tam zapchy, naviac ja som rozmaznana a ked nemusim, tak nemocnicnu stravu nejem, mama mi kazdy den nosila obedik a to by sa v DS nedalo. A co ak ma to chyti v noci a ja sa budem musiet v kontrakciach trepat niekde 50 km. No..... asi som si uz sama odpovedala, DS zamietam. Dakujem dugy aj tebe jankohrasko, v tomto uz mam jasno, este doriesit porodnika 🙂

matenka
19. jan 2010

mňa by viac hnevalo, že by sa manžel musel trepať každý deň tam aj späť, to nie je bohviečo 😝

dugyna
19. jan 2010

lucia nemas za co..a porodnika..mozno ho vobec neries..hm?

rainee
21. jan 2010

baby, ja som uz nastastie odrodena aj ked s nie najlepsou skusenostou...neviem ci by som sa este raz rozhodla pre antolsku, aj ked inde to moze byt este horsie ako tak pocuvam 😖 po tejto skusenosti /pisala som tusim na strane 425/ sa na druhe babo moc nechystam, ale mozno o par rokov sa na to budem pozerat inak a aj ta starostlivost a pristup k pacientovi uz bude mozno lepsia 😅
na izbach sme boli po 2, ked bolo plno tak 3 ale to sa na izbe uz vobec nedalo hybat, ale tych par dni to vydrzite. nadstandard je stale plny ale ten tiez nie je vyhra pokial tam lezite s inou pacientkou ktora ma na izbe vkuse navstevy celej rodiny, dost to leze na nervy. a hlavne sa nespoliehajte ze vam zavolaju manzela k porodu, dajte mu vediet vy ked to zacne, lebo oni ho zavolaju mozno pol hodku pred koncom takze to nema sancu stihnut. dalsia fama je ze bude s vami celu dobu porodu-to mozno ked ste uz na boxe, na cakacke som bola pekne celu noc sama v riadnych bolestiach a tam akurat byt somnou nemohol.

rainee
21. jan 2010

rybka, alexh, trosku som citala spätne, vidim ze aj vy ste si to riadne uzili, dufam ze uz je vsetko ok a vasi drobci pekne prospievaju, pozdravujem.

dugyna
21. jan 2010

rainee koli tej cakacke asi ostanem doma co najdlhsie budem vladat aby som mohla byt s drahym rovno..no vies na slovensku este bude dlho trvat kym sa ten pritup zlepsi.. ☹

pocahontas35
22. jan 2010

Ahojte,

prosim Vas, neviete kedy ordinuje MUDr. Bertoldova ?? Dakujem pekne...

tehula
22. jan 2010

dugyna: to som si vravela aj ja, prave kvoli cakacke. Ale ked ti praskne voda, tak nemozes doma byvakovat dlho a musis do nemocky tak ci tak a moze to trvat, kym sa otvoris, aby si sla na box.
JA som doma nebola dlho, ani voda mi nepraskla, ale kontrakcie zacali hned 4minutove a tak sme do nemocky sli, lebo ja som tie bolesti uz nemohla vydrzat. Chcela som epi, ale ked sme dosli, uz som bola hned otorena na 6 a sla som na box, kde hned mohol byt aj manzel. potom to slo uz rychlo.....

chcem len povedat, ze zas bacha, aby si si PEDA neprepasla dlhym cakanim doma, pripadne, aby daco s mimi nebolo, predsa daju ta na monitor, ked uz budes v nemocke. Takze take rozumne cakanie prajem a nech vam to ide hladko

evil15
22. jan 2010

Ahojte to čo tu čítam sa mi nezhoduje s tým čo bolo povedané mne ked sme sa boli pýtať ako to funguje tak povedali že na čakačke môže byť somnou manžel a aj hned po pôrode lebo ten môj nechce byť pri pôrode... tak teraz neviem ako to je teda!!!

tehula
22. jan 2010

evil, ja viem tak, ze moze byt na cakacke, ALE, ked tam nie su uz ine cakatelky. Tak isto, mozno by sa dalo ist hend na boxy, kde by mohol byt s tebou, ALE, aby sa to tam neobsadzovalo inym rodickam zbytocne skoro.

evil15
22. jan 2010

AHA

lucia169
22. jan 2010

tak neviem, so mnou bol manzel cely cas, od rana od 8.00 az do 21.00, odisiel az dve hodky po porode a este mohol ist pozriet maleho kedze bol v inkubatore. Kamoska rodila minuly rok a tiez bol jej mm cely cas pri nej. Co je vlastne cakacka to su tie obycajne izby na porodnici? Ja som mala ten nadsta.box, takze tam sme mali sukromie a mm nikomu nevadil, ale kamoska rodila normalne na boxe a bolo to v pohode. Bez manzela tam budem stratena, ved prave ked sa otvaram ho tam potrebujem, to co je za logiku.

luciarichard
22. jan 2010

Luci cakacky su obyc. izby na porodnici ... ja som tam bola hospitalizovana den pred porodom lebo som si myslela ze mi odtiekla plodova voda ale nebola to plodova voda 🙂 takze ma na druhy den pustili, ale ja som sa im tam aj tak o 3 hodiny vratila a to mi uz naozaj ta voda odtiekla 😉 Tiez som rodila na nadst. boxe. hned ako som mala po klistire zavolali manzela a ten tam bol so mnou ja som dokonca porodila o 20.35 a na boxe som ostala az do 1.00

adija13
22. jan 2010

ahojte, ja som rodila minuly tyzden, v klasickom porodnom boxe a manzel bol pri mne cely cas. mozno preto, ze som mala porod vyvolavany a uz od 1. doby porodnej som bola na sale, pomahal mi na fitlopte, staral sa o mna, prikladal mi mokru gazu na pusu, taktiez aj cele dve hodinky co som bola po porode bol somnou a pomahal mi tlacit na brusko. 🙂
co sa tyka nemocnice antolska som spokojna, aj s pristupom lekarov, personalu a potom aj so sestrickami na sestonedeli a novorodeneckymi sestrami.

lucia169
22. jan 2010

luciarichard mam presne tu istu skusensot, hned po klystire som volala manzela. Ak je cakacka ta izba na porodnici tak tam som bola aj ja, noc pred porodom, ale to mi len odtekala plodova voda, rano sa rozhodli porod vyvolat, lebo voda odtecena a porod nikde, takze po klystire som isla na box a tam uz bol aj manzel.
Agija gratulujem k babetku, potesila si ma, snad aj u nas to prebehne v pohode.

rainee
22. jan 2010

presne tak, ked vam odtecie voda treba ist do nemocky. mne sa dcerka narodila necelych 24 hodin od odtecenia vody, takze som tam stravila vecnost lebo som nemala konrakcie - od obeda do nasledujuceho rana kedy ma konecne supli na box. na cakacke /to su tie 3postelove izby/ NEMOZE byt s vami manzel ani ked ste tam same, na boxe ANO. tiez som mala z cviceni info ze moze byt manzel pri mne stale, ale nie je to tak. a po porode ma hned brali na izbu a malinku niekam na novorodenecke, takze som sa s manzelom ani nestihla rozlucit, nieto este ze by somnou debatil v porodnici dalsie 2 hodiny 😠

lucia169
22. jan 2010

rainee ty si nelezala dve hodiny na boxe, pokial viem tak by sa to malo, teda aspon pre 5 rokmi to tak bolo, 2 hodky este lezis a potom ides na sestonedelie. Mne tiez vtedy pomahal drzat maternicu nech sa dobre zavinie, ja som bola taka unavena, ze by som to nezvladla a daval pozor aby som nezaspala, kedze som mala velku stratu krvi aby som neupadla do bezvedomia.

majka212
22. jan 2010

ahojte,

prosim, viete mi poradit? v pond. mam ist prvy krat do poradne na Antolsku... treba sa tam vopred objednat, ci nie? a v akom case je tam najlepsie prist? dakujem za kazde info!

jankohrasko
22. jan 2010

majka212: u mna v albumceku mam odfotene vsetky ordinacne hodiny, staci si vybrat ku komu chces chodit..
Ja som tam prisla a kto prave vtedy ordinoval, tomu som isla, nikoho som tam nepoznala ☹
Alebo si tam mozes zavolat, ku komu by si chcela chodit 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
atď. je tam sest stran

dugyna
22. jan 2010

no baby ako tak kukam rozne skusenosti..aj ja si myslim ze to obdobie na cakacke bez draheho musi byt hrozne..podla mna by tam mal byt tiez..my chceme ist tiez na ten nadstandart tak snad bude tam moc byt pri mne od zaciatku..
adija a mala si zazmluvneneho dr alebo nie?

tehula
22. jan 2010

kucia, aj teraz sa lezi 2hodky na boxe poporode, kde muz ostane s tebou kludne. Nechali nas tam spolu, malu zobral na novorodenecke, po 2h muza poslali domov a mna brali na 4posch.

majka212
23. jan 2010

jankohrasko dakujem 🙂 ja si nejdem nikoho zazmluvnovat, takze asi tam pojdem rovno v pond. na 8mu

majka212
23. jan 2010

inak som si vsimla, ze v pond.ma poradnu dr. Oravec.... je dobry?

adija13
23. jan 2010

dugyna - ano, mala som zazmluvneneho Dr. Oravca. nemozem nanho ani zle slovko povedat. aj ked som sa pytala bab, ked sme cakavali na poradnu, boli spokojne, aj ked ho nemali zazmluvneneho.

majka212 - ja som mala Dr. Oravca zazmluvneneho a je fakt super, taky pristupovy, ochotny a pozorny, taktiez nie je bezcitny ako niektory, ze to beru len ako svoju pracu.
on ordinuje od 8:30 na c. dveri 25, ale ak chces byt medzi prvymi, tak tam bud pred 08:00, alebo potom az tak po 10:00. ide to tam rychlo, len rano byva niekedy vela.

jankohrasko
23. jan 2010

majka212: ja som tiez k nemu chcela chodit, ale ked som ja mala pred porodom, tak Dr. Oravec mal prave dovolenku ☹ Inak ja som tiez pocula na neho same chvaly 😉 😀

mata1977
23. jan 2010

majka212,
ja som bola u dr.Oravca v poradni 2alebo 3 razy a bola som s nim spokojna,vždy ma pozrel aj od spodu čo a ako a tiež hned na prvej poradni ma poslal na utz a na interne ohladom porodu-mala som cisarsky.môžem ho len pochvaliť....................teda všetkých lekarov možem pochvaliť,bola som velmi spokojna a to som nikoho nemala zazmluvneneho...........a tiež som tam už mala druhý porod

dadka212
23. jan 2010

Majka ja som dr. Oravca nemala zazmluvneného ale bol super 😉 bol velmi ochotný, vždy pozrel zospodu, popočúval bábenko a poslal ma na všetky možné vyšetrenia aj na EPI aj keĎ som ju nechcela tak povedal že aby som si ju teda nechala v zálohe a to som ho nemala zazmluvneného 😉

majka212
24. jan 2010

jej, dakujem za same dobre ohlasy.... 🙂 dufam, ze tam zajtra bude.... som rada, ze je taky, ze posiela na rozne vysetrenia... lebo ja, ked som chcela nieco od mojej gyn., tak mi vacsinou na vsetko povedala, ze to suvisi s tehu a ze to uz musim vydrzat....

prajem vam vela stasticka s vasimi drobcami.... uz aj ja by som to uz mala najradsej za sebou.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre