Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
20. aug 2010

@alenkam. vlozky davaju ale len prvy den

meryyy
20. aug 2010

Baby, dakujem za vsetky odpovede!!!
My sme dnes boli v poradni a mala sa este vobec na svet nechysta... som zvedava, ako dlho este bude u mna. (asi sa jej tam paci 😀 ). Lekarka mi povedala, ze sa normalne vidime o tyzden v poradni. Tak som zvedava...

luciarichard
20. aug 2010

@alenkam. no ono to u mna tiez vyzeralo na sekciu kvoli velkosti babatka ale nakoniec sa podaril normalny porod a som rada ... a nebolo to vobec strasne 😉
No ja som si najskor kupila len dve balenie tych vloziek ze mi budu stacit 😀

ciefulik
20. aug 2010

@swiss čau, áno Antolská, veď ja som si to tam krásne užila celé 2 mesiace na rizikovom 😉
ale spokojná som bola nielen na 5., ale aj na 3. a 4. poschodí 😀

lupita44
20. aug 2010

@lucy555 ahojte ja mam termin 3.9. a tiez zhanam este posledne informacie o tom co este v taske nemam,a zistila som ze vsetky pisete o zdravotnickych podlozkach. takze ich na antolskej budem potrebovat a ak ano kolko kusov dakujem. 🙂

lucy555
20. aug 2010

Ahojte, lupita44, ja mam zatial zbalene len tri kusy a potom tie pre babo na prebalovanie, tak aj tie sa daju nudzne pouzit. Predtym som rodila v Ruzinove a bola som na nadstandarte, kde nas zasobovali aj vlozkami, aj podlozkami. Nemam predstavu o spotrebe, ale pisu aspon pat kusov. Lekaren je aj nemocke, vzdy sa da dokupit 😉 . Ja si urcite balim glycerinove cipky, ved ktovie ako to bude s vyprazdnovanim po zasivani, tak radsej nech sa netrapim. Mam s tym dobru skusenost. Myslim, ze na poziadanie mozno aj daju v nemocnici, ale radsej nech mam zalohu. Aj klystir si beriem svoj (YAL), ale neviem ako na to budu reagovat. V Ruzinove mi ho v pohode dali. Minule som mala zbalene aj plavacie koleso 😉 , akoze, aby sa mi lepsie sedelo po nastrihu. Ani som ho nepouzila (nie ze by som nebola zasivana, to so bola ajajaj za tri rodicky), akurat si vzdy pri vizite robili srandu, ci idem plavat 😅 .
Este si do tasky prihodim nejaky pribor a nozik (trebars na supanie ovocia), to sa zide a vlastny pohar.
Zupan som zatial nezbalila, tiez uz to mam dost natrieskane (vlozky, plienky zaberu dost), tak nechcem vyzerat, ze sa tam chystam stravit mesiac 😉 .
No ja mam termin 2. 9. a mam pocit, ze malej sa tiez este velmi nechce (hoci na poslednej poradni som bola uz na tri cm otvorena). Syncek uz bol v tomto case vonku (rodila som v 38 tt) a to sa hovori, ze skor chlapci si davaju nacas, u nas to vyzera naopak. Tak sa mozno stretneme. Drzte sa tehulky 😉

lupita44
20. aug 2010

@lucy555 dakujem za info este som sa chcela opytat aky je rozdiel medzi poporodnymi vložkami a normalnymi vložkami ja mam kupene len tie klasicke nocne,budu stacit alebo treba ti poporodne..a to traba priniest aj prebalovaciu podlozku pre babo,to pocujem prvy krat...
mam v tom uz poriadny zmatok ☹

cicimon
20. aug 2010

poporodne nemaju ten lepiaci pasik , kridelka ani nie su parfemovane.....asi najblizsie k nim su tie Lydie a pod

jasminet
20. aug 2010

@lupita44 a hlavne nemaju take tie kanaliky. do tych sa fajnovo zachytavaju stehy, nite po zosivani... takze si kup radsej tie najobycajnejsie vlozky, tie su lepsie nez take tie super absorbcne.
pod babo nepotrebujes podlozku, len pod seba. ale na izbe budes mat prebalovaci pult a my sme si na neho dali podlozku, aby babo nelezalo priamo na tom igelite, ktorym su tie prebalovaky potiahnute.

lucy555
20. aug 2010

Tak ako pisu dievcata, nie je nutne mat podlozky pod dieta pri prebalovani. My sme napriklad v Ruzinove nemali prebalovacie pulty na izbe a tak sme malych prebalovali vacsinou na posteli. V pripade "nehody" boli take obycajne podlozky pod dieta vitane, aj doma som ich potom pouzivala ci pri navsteve lekara hlavne pre to, aby dieta rovno nebolo na igelite, takze sa iste zidu.

swiss
20. aug 2010

@ciefulik dúfam, že budem aj ja. Trošku mám obavy len z toho, že stretnem MUDr. Nižňanskú. keď pôjdem do poradne, nakoľko som od nej odišla, keď som ju nevedela dosť dlho zohnať a nechcela som riskovať, že ju budem v tehu niekde zhánať 2, 3 mesiace. Inak je strašne zlatá, len mám z toho tak nejak blbý pocit. Inak som počula na Antolskú zatiaľ samé pozitívne ohlasy. 🙂 S Linduškou vôbec nevyzeráte na to, že ste boli rizikoví. Šikovná krásna malá princezná a úžasná mamina. Na foto vyzeráte naozaj šťastne a spokojne. Držím palčeky nech sa vám stále tak dobre darí.

ciefulik
20. aug 2010

@swiss že nevyzeráte na to, že ste boli rizikoví 😀 to ako by sme mali vyzerať? 😀 bábatkovi absolútne nič nebolo, "len" sa hrabalo von príliš skoro. Ale aj vďaka Antolskej sme sa donostili do ukončeného 38tt 😉.
A odkaz pre mamičky - šetrite sa a pozor na stres!!! A pekný víkendík všetkým maminám, aj ich domčekom pre bábätká 🙂

ciefulik
20. aug 2010

ja som na izbe ani raz nevyužila prebaľovací pult, prebaľovali sme sa v tej "mobilnej" postieľke, v ktorej ležala 😅, resp. niekedy na mojej posteli na podložke
@lupita44 však to je takmer to isté - podložka a prebaľovacia podložka....nerieš to 😉

bambola
20. aug 2010

ja som prebalovala na pultiku a vobec som nepotrebovala podlozku pod dieta rovno som ju tam fukla v perinke takze ani nelezala na tom igelite 😉
inac sa vobec nestresujte ak vam bude nieco chybat tak vam daju. moja "spolubyvajuca" nemala ani podlozky a ani dobre vlozky a sestricky jej ochotne doniesli 😉 vlozky si pytala kazdy den a nikto nefrflal 😀

swiss
21. aug 2010

@ciefulik nemyslela som, že by ste mali vyzerať nejak zvláštne, ale že napriek tomu, že ste si nemocky užili asi viac ako by ste chceli, tak to nenechalo žiadne spomienky, asi. 🙂 a keď, tak len dobré. šťastná dvojka a s tatinom trojica, aby som ho nevynechala. 😉

swiss
21. aug 2010

@ciefulik Luci, možno trošku od veci otázka, boli ste na normálnej alebo na nadšandardnej izbe?

kutlicka
21. aug 2010

Čaute mamičky a budúce mamičky. Rozhodla som sa rodiť na Antolskej, tuším má v Blave najlepšie referencie.Počula som, že vraj sú na Antolskej dve pôrodnice. Aký je medzi nimi rozdiel? Ktorá je lepšia? Ozaj, ako je to s tým zajednaním si konkrétneho doktora k pôrodu? Mala by som si ho ísť zháňať už teraz? Som v tomto totálne neznalá, predsa len posledný pôrod som absolvovala pred dvanástimi rokmi, odvtedy sa toho veľmi veľa zmenilo. Budem vďačná za každú odpoveď. 🙂

jasminet
21. aug 2010

@kutlicka je tam 1 porodnica, ale 2 gynekologicke kliniky. ale rozdiel nie je ziaden, aj lekari sa myslim na nich nejak po mesiaci striedaju (opravte ma ak sa pletiem).
na zazmluvnenie mas cas az ked zacnes chodit na poradne na antolsku - cca 36 tyzden. zatial je to zbytocne a aj tak ta nikto asi nevezme. 😉

kutlicka
21. aug 2010

@jasminet ďakujem Ti, už mám v tom viac jasno 🙂

meryyy
21. aug 2010

Ahojte baby, minule som v casaku "Mama a ja" citala, ze mamicky vo vybranych nemocniciach dostavaju aj nejaku Babybag-tasku. Mala by obsahovat nejake vyrobky na vyskusanie, vzorky, katalogy a naucne publikacie. Medzi tymi vybranymi porodnicami je napisana aj Antolska, tak sa chcem len spytat (tych, ktore uz maju po porode) ci nieco take dostali. Dakujem 🙂

bambola
21. aug 2010

@meryyy dostala som 🙂 dojde za tebou sestra, da ti vyplnit taky dotaznik a dostanes box 🙂 resp.tasku a krabicu. su tam nejake vzorky kremov, vlhcene servitky, detska vyziva (pouzitelna od 4.mesiaca veku ale s datumom spotreby do cca 2 mesiacov 😠 ), pollitrovka viney a lucky, 2x avent nadobka na uskladnenie mlieka, nejake prospekty a dva casopisy asi z pred polroka. potesi 🙂

prsky
21. aug 2010

a potom vas budu tesit reklamne letaky do schranky a dvd a podobne hovadinky s oneskorenim k veku vasho dietata. a najma reklama na UM. ja aj lutujem ze som im dala svoje udaje - aj to ma teta nahanala a bola cela nervozna, ze som nemala cas jej to vyplnit hned, ako prisla 😀

lupita44
21. aug 2010

super dakujem vam za odpovede

jasminet
21. aug 2010

@meryyy my sme tam mali vyzivu dlllho pred dat. spotreby, ziletku (asi pre zanedbaneho otecka), lucku, nejaky iontovy napoj, ci co to bolo, prasok na pranie, cumlik, nalepku na auto Pozor dieta, flasa na mlieko, 1ks plienky a kadeco ine... + sme dostali balicek od socialnej poistovne, ze prihlaska ku nim, nejake casaky a tak...

nya
21. aug 2010

Tych balikov je viac druhov. Ja som dostala od mojej lekarky ku ktorej chodim do poradne Prenatal box (Persil sensitive, Silan, Caro drink, Budis ochutena mineralka, cumlik NUK, casopisy, letaky...) a viem, ze aj poistovna Dovera dava mamickam take baliky. Treba si ich potom iba pytat na pobocke poistovne.

minix
22. aug 2010

dovera nam dala super balicek...cumlik, flasticka, knizka, kadeco...fakt to dobre padlo.
No a k vyzive z prenatal boxu z antolskej, my sme dostali v januari, ale spotreba bola 11/2010, takze sme mali ok.

tonicka
22. aug 2010

@alenkam. sak sa pytaj na vlozky aj v nasej teme 😀 ale ja som pouzila strane vela, ale ja som sa cistila takmer 8 tyzdnov, ale do prodky beriem 20 a manzel dnesie typujem este aspon 20, traba ich casto menit aspon tie prve dni 😎

sharlotta
22. aug 2010

V stredu som sa vratila z Antolskej. Nebola som sice na porodnici, ale hospitalizovana o poschodie vyssie a musim povedat, ze teraz uz som uplne presvedcena, ze tam budem rodit. Vsetci do nohy boli mili a ochotni. Samozrejme, ked niekto caka stvorhviezdickovy hotel, bude sklamany, ale ja osobne som bola spokojna aj s cistotou na izbach a aj s tym, ze wc a sprcha su pre 2 izby (my sme mali zhodou okolnosti vlastnu, lebo sme susedili s osetrovnou a nie s izbou). Pokial viem, tak na Kramaroch a v Ruzinove su sprchy a wc spolocne na chodbe. Myslim si, ze ani nie je potrebne platit si nadstandard. 🙂

lupita44
22. aug 2010

ahojte potrebovala by som este poradit ci treba mat porodný plán so sebou a čo to vlastne znamena a čo obsahuje dakujem za odpovede.

prsky
22. aug 2010

@lupita44 ak nevies, na co by ti porodny plan bol, tak ho nepotrebujes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre