Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

hoota
28. mar 2011

ahojte, neviem sa rozhodnut medzi doktorkou hammerovou a bertoldovou. prosim poradte, mate s niektorou z nich aktualne skusenosti? hlavne co sa tyka porodu.
a napr do poradne mozem ist raz tam a raz tam, aby som si "omrkla" obe alebo ked uz raz niekam pridem, tak tam musim chodit dokonca?

majloo
28. mar 2011

@smejko ja som mu zaklopala na ambulanciu a bol mily, dal mi vizitku, vysvetlil, co a ako a ja som mimo obvodu jeho. Inak je hrozne tucny, ale zlaty😀

sedem
28. mar 2011

@smejko Ahoj, my k nemu chodime, co potrebujes vediet? 🙂

sedem
28. mar 2011

@hoota neviem ci pomoze v rozhodovani, ale mam velmi pozitivnu skusenost z uzv s Dr Hammerovou, velmi mila osobka, tiez uvazujem, ze ku nej pojdem..nevies nahodou cislo ambulancie? S Dr Bertoldovou nemam skusenosti, tak neviem...

hoota
28. mar 2011

@sedem noo citala som na nu viacero pozitivnych ohlasov 🙂 chcela som ist k doktorke Dubcakovej, ale ona sa asi este nevratila z materskej, ani na stranke antolskej neni jej meno na zozname ambulancii, preto hladam inu alternativu. Dr.Hammerova tam je ze: AMBULANCIA: Gynekologicko-pôrodnícka č. dv. 27 a poradnu by mala mat v stredu 11,00-12.30 a v piatok 8,00-10,00.. teda pokial su tie informacie aktualne.

jajka81
29. mar 2011

@kaara1980 Dakujem Ti velmi pekne, idem skusat. I ked cely minuly tyzden som volala kazdy den medzi 7 a 8 a nedalo sa dovolat..... Sprievodny listok od doktorky mam..... Tak ak sa vsetko podari, sa tam mozno stretneme 🙂

smejko
29. mar 2011

@sedem Len som chcela vediet aky je dr. Herceg, ci je prijemny, ci netlaci detom hned antibiotika, ci je trpezlivy pri "prvomamickach" teda, ak tam budem chodit casto preto, lebo sa mi na malych nieco nebude zdat, ci sa mu da volat v pripade problemu atd ... plati sa u neho nieco alebo je to klasicky "statny" lekar ? Dakujem moc

kaara1980
29. mar 2011

@jajka81 dúfam,že ano.Však ja sa musím už pomaly tiež objdenať 😉

dastyk
29. mar 2011

Chcem sa opýtať či tie pred pôrodne kurzy sú povinné. Počula som že niektoré na ne chodili a v čase pôrodu zabudli aj správne dýchať.

cicimon
29. mar 2011

@dastyk nie su povinne.... ja pri druhom zrejme nepojdem a nemyslim, ze o nieco pridem... a fakt je, ze mi aj na sale sestricka hovorila ako dychat, lebo zrazu som mala v hlave dieru..

bambola
29. mar 2011

@dastyk ja som nebola a s dychanim som nemala problem 😉

jajka81
29. mar 2011

@kaara1980 Mne sa dnes nakoniec podarilo dovolat a objednat, takze idem prvykrat buduci piatok. Tak som rada.

tehula
29. mar 2011

Ahojte babule. Ak ste tu niektore, co ste nedavno rodili (aspon teda od 2011), viete mi povedat, ci este ostava balenie babatok nasiroko aspon do tej prvej kontroly klbikov po mesiaci od narodenia?

A je teraz natresk na antolskej? Lebo sa mi zdaju posledne tyzdne akesi prazdne cakarne na poradniach 😅

kaara1980
29. mar 2011

@jajka81 fíha,tak tam zavolám aj ja zajtra.Teda ak sa dovolám 😀

jajka81
29. mar 2011

@tehula A ty chodis do poradne na antolsku? Ci ty tam mas normalne svojho doktora?

jajka81
29. mar 2011

@kaara1980 Drzim palce, ja som sa dovolala po dvocxh tyzdnoch na asi 100 pokusov 🙂

tehula
29. mar 2011

@jajka81, ja tam mam svojho doktora, co robi poradne.

jajka81
29. mar 2011

Aha. A nevies mi povedat, ako to funguje? To vsetci porodnici maju svoju poradnu, alebo to ini doktori maju poradnu a ini rodia? Myslim tu poradnu uz v poslednych tyzdnoch.... Lebo ja zatial vobec netusim ako to chodi. Moja doktorka mi len povedala, ze k nej pojdem na poradnu este dvakrat, ale vobec neviem co potom. To len pojdem na antolsku a k hociktoremu doktorovi si sadnem do cakarne? Ci sa treba objednat?

tehula
29. mar 2011

@jajka81, on je porodnik, normalne tam chodim v case tych poradni, kam chodia uz baby v poslednom mesiaci. Ked ides od svojho lekara, vyberies si ty, ku komu chces na tie poradne chodit, pripadne si dotycneho zazmluvnit k porodu
Objednat sa zial neda, lebo oni odbiehaju aj k porodom pripadne pocas poradne, alebo niekedy sa zdrzia na vizite, alebo ich stiahnu na urgentnu operaciu, cize sa musi cakat niekedy dlhsie.
Kazdy z tych porodnikov nejaku tu poradnu robi, len v rozne dni, 1-2x do tyzdna, co si treba obehat a zistit, ako je na dverach popisane.
Je to v casti poliklinika (uplne na konci terasy vpravo od hl. vchodu do nemocky) hned na prizemi, ale niektori maju aj na -1 a na 1.posch ambulancie.

jajka81
29. mar 2011

@tehula Super, dakujem.

luciole
29. mar 2011

@hoota ahoj, ja som u dr. Hammerovej nerodila, ale chodila som k nej do poradne, tie piatky su aktualne, takze predpokladam, ze aj stredy 🙂 mne sa pozdavala, ale lekara som si nechcela zazmluvnit, takze to som neriesila. No vysetrovala citlivo a bola naozaj velmi mila, takze mozem odporucat.

drobec33
29. mar 2011

@tehula ahoj, ja som rodila pred mesiacom. Na Antolskej sa nasiroko nebali, ale stale sa doporucuje balit nasiroko, aspon do prvej kontroli u ortopeda. Ta je v 1 mesiaci. Aspon nam tak povedala nasa pediatricka. Tak isto sme balili aj prvu. Do prvej kontroli.
Na Antolskej je stale natresk, rady na dlhooooo 😉

tehula
29. mar 2011

@drobec33, takze doporucuju, ale sestricky deti nezabalili s postolkami? Ja ked som bola v 2009, tak mi malu zabalili nasiroko, ze teda aby ukazali, ako sa prebaluje a tie zakladne veci a sice nas nenutili akoze balit, ale tak pokracovala som ten mesiac tak ako ukazali. Cize spytam sa.....postolky k dispozicii davaju a plus latkovu plienku, ze mas moznost zabalit? Alebo ak chces, tak jedine, ze si prinesies z domu?

@drobec33, ja som fakt mala pocit, ze posledne 2al 3tyzdne su tie cakarne nejake prazdnejsie na Antolskej, cize porodnica nie? Rodi sa na chodbe aj? 😅

drobec33
29. mar 2011

@tehula nam pediatricka povedala, ze s tym balenim nasiroko vznikla pri schvaleni zakona chyba. Malo to byt uzakonene tak, ze balit sa malo nasiroko do tej prvej kontroli. Preto sa teraz vsade hovori, ze balit nasiroko netreba. Teraz sme boli u druheho ortopeda a ten nam rovnako ako pred dvoma rokmi prvy povedal, ze urcite doporucuje do mesiaca nasiroko balit kvoli klbom. Jadierka sa vyvijaju dlhsie, ale to uz taky problem nie je.
Pokial viem, postolky uz vobec nemaju, ja som mala svoje. Aj plienku. Boli sice prekvapeny, ale nebol ziaden problem, ze malu balim na siroko. 🙂

Mozno si mala stastie v cakarnach, ja chodim od porodu pravidelne kazdy tyzden na Antolsku na kontrolu a stale tam sedi vela mamiciek. A aj co viem, 4te je stale narvane. 😎

tehula
29. mar 2011

@drobec33 a ku komu chodis, ak prezradis?
Inak dakujem za info ohladom aktualnej situacie v porodnici. V 2009 vravim, nenutili, ale postolky aj plienky boli k dispozicii a do prvej kontroly aj ja by som radsej balila tak ako prvu dceru. Tak si to pripisem na zoznam, ze treba si doniest

drobec33
29. mar 2011

@tehula ja chodim na 5te k Doc. Korbelovi, mam problem po porode. Vysetruje ma na oddeleni. Ty ku komu chodis, ak sa smiem opytat?
🙂 aj my nasu starsiu volame bublinka 😉

drobec33
29. mar 2011

@tehula ale poznam v celku dobre uz skoro vsetkych lekarov 😀

tehula
29. mar 2011

@drobec33 aha a Doc. robi iba na 5tom? Ci aj dole v ambulancii? Ja chodim k MUDr. Oravcovi

drobec33
29. mar 2011

@tehula uhm, dala si mi dobru otazku. On je veduci gynekologicko-porodnickeho oddelenia, ani nemam tusenia, ci ma aj klasicku ordinaciu. MUDr. Oravca som myslim tiez stretla pocas hospitalizacie. Aj ked priznam sa, uz z nich mam hokej, je ich tam hroooooozne vela. 🙂

kvetinka211
29. mar 2011

@tehula klbiky kontroluju prvy krat uz v porodnici, nam ich pozerali ultrazvukom tusim na 3 den ... cize podla mna tie postolky fakt netreba, ale ked budes s nimi kludnejsia, tak urcite neuskodia ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre