Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

silvushtok
30. júl 2012

@zuzkag2 teraz, ked som zas tehotna, ju vidim, ale predtym som v pohode nosila bedrace 🙂 kamoska, co ma za sebou dvoch cisarov ma este krajsiu nez ja... das aj bez redbulu, nemaj boja 😉 (mna helfla cokolada, ano ano, nema sa to, ale mala nemala ziadne alergicke prejavy, takze.... 😝 )

matiakk
31. júl 2012

@luly13 ja som mala nadstandard, ale bola som po sekcii a prvych 24 h som bola na standarde, alebo teda na pooperacke a malu mi chodili naozaj prikladat velmi casto, ako sa zobudila alebo ako bolo treba, takze ja ich mozem len pochvalit naozaj 🙂 a kocky vraveli ze mali babatka hned po porode pri sebe tie dve hodky, bud v postielke alebo na sebe, ako vladali 🙂 dokrmuju striekackou a nie flaskou, takze myslim ze je to tam fajn.

matiakk
31. júl 2012

@martynnka zvlastne, lebo ja som rodila 27.6. a muza pustili na vysetrenia, pekne to vsetko pofotil a bol pri tom.

matiakk
31. júl 2012

@xlucia dietatko urcite nemoze byt ubytovane, ale otecko ano, ja som mala nadstandard a s muzom sme tam boli spolu celych 5 dni 🙂

zuzkag2
31. júl 2012

@silvushtok och taketo veci mne vobec nedochadzaju, ze si asi nebudem moct dat cokoladu len tak... 😎 ja budem asi matka roka 😀

luly13
31. júl 2012

@matiakk jej super, potesila si ma. Zatial co som mala niekolkokrat telefonicky kontakt ci uz priamo s porodnicou alebo ambulanciou, tak boli velmi mili. Bud stvrtok idem na prvu poradnu, tak verim, ze to bude fajn 🙂

martynnka
31. júl 2012

@matiakk to vazne? No to nechapem, preco mu ta sestricka povedala, ze tam nema chodit :( asi to bola nejaka nova sestricka a nevedela, ako to tam chodi. My nemame po porode skoro nic pofotene, lebo ako malinky vysiel von, tak moj muz nefotil, len si uzival ten okamih. No a potom ho uz len na minutku priniesli a zobrali prec. O to tazsie boli pre mojho muza tazsie tie styri dni, co len za sklom ho mohol vidiet. Lebo s nim vlastne vobec nebol po porode :(

saranata
31. júl 2012

@zuzkag2 ale prosím ta, mozeš si dat všetko (mozno okrem suroveho masa) ak to bude s mierou a neuvidíš ziadnu reakciu u dietata🙂
hlavne klud a ziadny stres

saranata
31. júl 2012

@martynnka asi to zalezí od viacerých faktorov , pretoze ja ked som naposledy rodila na antolskej tak muza hned volali ked sa mala narodila a brali ju k pediatričke dozadu, bol tam cele meranie a vyšetrenie, aj fotil aj natačal , potom ju doniesli ku mne a nechali nám ju tam vyše hodiny s nami

adetka
31. júl 2012

@zoyuska nesuhlasim... Mirka sa mi narodila 1. decembra 2006 a bolo tam neskutocne teplo... dokonca sme museli na sestonedeli vetrat (samozrejme babatka sme na ten cas dali na chodbu)... aj druhu som rodila na Antolskej (v novemri - velmi teplo)...
ked porovnam rok 2006 a 2011... zlepsil sa pristup novorodeneckych sestriciek a lekarov... v dobrom... o vsetkom ma informovali, pomahali a boli velmi mile.... akurat jedna nocna bola strasna... ale v roku 2006 bola az jedna velmi mila... a ostatne to brali ako pracu.... teraz bola vacsina z nich k detom i mamickam velmi laskava.... pristup gynekologov na sestonedeli... pred 6. rokmi som bola rada, ze mam zaplateneho lekara... tak sa na mna nikto neusmial a nedal dostatocne informacie... teraz boli mnohi, najma mladi velmi ustretovi, usmievavi... ukludnovali ma (mala som vysoky tlak po porode 150/100)... jedine co sa urcite nezmenilo bola strava 😉

martynnka
31. júl 2012

@saranata asi ano, ale skor mam pocit, ze to muselo byt nejake nedorozumenie, lebo moj porod bol ako z ucebnice a maly stopercentne v poriadku, uplne ukazkovy, takze sme nemali ziadne problemy, co by tomu branili... No co uz, hlavne ze mame zdraveho synceka 🙂 nabuduce na nich asi treba viac tlacit...

silvushtok
31. júl 2012

@zuzkag2 ja som kdesi citala, ze deti su stavane tak, aby prezili starostlivost svojich rodicov 😝 tak ta nasa mala princezna to zatial zvlada 😀

zuzkag2
31. júl 2012

@silvushtok chvalabohu 🙂 ale nie, ved sa budem snazit urobit vsetko najlepsie...ale nejak sa v tych vselijakych obmedzeniach pre tehulky a matky nevyznam, davam radsej prednost intuicii...tak dufam, ze ma neklame 😉
a bez cokolady si neviem predstavit fungovanie, takze moje dieta isto bude milovat cokoladu ako ja ;-D

silvushtok
31. júl 2012

@zuzkag2 neboj, vsetko pojde, babatko aj tak najviac potrebuje pocit lasky, drobne preslapy si uzila aj ta nasa, hadam toto ich uz zazije menej 🙂 mne najviac pomaha pravidlo, ze spokojna matka = spokojne dieta (btw, moj muz uz ukazal nasej dcere caro cokolady, takze mozno ju ma rada aj preto, ze som jej ju filtrovala cez mlieko 😅 )

ivanka.7
31. júl 2012

@zuzkag2 ja som pocas tehotenstva jedla cokoladu na kila, po porode som zacinala bielou, tam nie je kakao a postupne presla na normalnu - najskor jedna kocka, potom jeden riadok, potom dva... a teraz zas mozem zozrat celu naraz a malej to vobec nic nerobi. Je dobre zavadzat nove potraviny tak, aby si vzdy vedela pri pripadnej reakcii co ju vyvolalo - takze za den max. jedna nova potravina. Ale inak pohoda, neobmedzuj sa. Ja jedine, co som este nemala, su asi arasidy (lenze tie ani nemam nejako rada, takze sa nic nedeje).

zuzkag2
31. júl 2012

@ivanka.7 @silvushtok
zas v ramci poporodnej upravy mojej vahy asi bude lepsie, ked tu coko na chvilu vynecham 🙂 ja som tiez teraz schopna zozrat naraz aj vagon cokolady,a keksiky, a ine sladkosti, takze maly je asi teraz zvyknuty ( nie je to navykove? nie ze bude mat abstak, ked sa narodi ) ... a vidim, ze sa asi trosku pozriem aj na to stravovanie pri kojeni, nech potom nejancim, ze preco ma maly taku vyrazku, preco taku 🙂 dik za rady, baby 🙂 😎

zoyuska
31. júl 2012

@adetka vidis pises pred 6r.ako vravim,ale preco by som si mala platit za nieco co je ich praca?prepac ale tolko fin.na vyhadzovanie nemam☹

matiakk
31. júl 2012

@luly13 ako ja som tam naozaj bola nadmieru spokojna, uz som to pisala vyssie, vsetci boli mili aj sestricky na sestonedeli aj na novorodeneckom, odpovedali na vsetko ked som sa pytala a malu mi fakt nosili, akurat raz nejak nechodili tak som sa sla spytat a oni ze spinka uz styri hodky, tak ju nechali a nebudili 🙂 takze v pohode, nemusis sa obavat, ja som si od zaciatku povedala ze sa nebudem obavat a budem doverovat tomu ze tam bude v pohode personal a vyslo to 🙂

matiakk
31. júl 2012

@martynnka mala som sekciu a normalne manzel bol na chodbe pocas sekcie a ked vybrali malu sli ho zavolat a on bol cely cas pri tom ako ju vysetrovali a balili a potom mu ju aj dali ale hned zaspinkala, tak odisiel domov. To musela byt fakt divna sestricka, alebo fakt neviem, ja som sa na to xkrat pytala aj doktorky ci to tak bude a ona ze jasne ze to tak robia, tak nechapem, ked lekarka povie ze je to ok, ako ho nemohli pustit. Ja som mala stastie ze bol volny aj nadstandard, takze sme si s muzom malinku uzili spolu na izbe, mrzi ma ze si to mala tak ☹

matiakk
31. júl 2012

@martynnka hej zrejme im treba povedat, lebo fakt to nie je problem aby bol pri tom vysetreni.

luly13
31. júl 2012

Nemate, prosim, zoznam , co treba zbalit na antolsku?

martynnka
31. júl 2012

@matiakk hm :( ved my sme o tom boli presvedceni, ze to tak ma byt. Manzel sa hned za malym pytal, ale mu teda povedali, ze nie... Teraz viem, ze sa jednoducho stala nejaka chyba a muz by na nich viacej tlacil, aby ho pustili... No s tym nadstandardom som to chcela presne kvoli tomu, aby manzel mohol byt s malinkym. Ale bol uuuuplne obsadeny. Bolo to hrozne tazke sa pozerat na to, ako si svoje babo nemoze ani popestovat. Tam stal za tym sklom s takym tuzobnym vyrazom v tvari...

Inak o tych potravinach, co sa mozu a nemozu pri dojceni tam mava primar novorodeneckeho kazdy stvrtok prednasku, ktora je uplne skvela. Ako aj primar je uplne super 🙂

stipec26
31. júl 2012

@zuzkag2 ahoj - ja som sa objednavala na epi dnes a davala mi termin 10. septembra (a pritom mam termin 15.9), ale vraj maju plno.... no ty si pozram o mesiac neskor - takze tebe septembrove vyhovovat budu

lindt
31. júl 2012

baby,ja na Antolsku nedam dopustit. Odporucam, najma kvoli detskej JISKE. Co sa pristupu tyka, tak sme boli spokojni. Pocas porodu sa na mna sestricky usmievali, ked sa dalo vtipkovali sme... nebojte sa nicoho! Ja som mala bezproblemove tehu (az na nizky tlak, pre ktory som bola hospitalizovana na Antolskej), ale pocas porodu doslo k vaznym komplikaciam a mala isla napokon sekciou (robil ju Doc. Korbel a MUDr. Federova) a mala bola na JISKE, kde je naozaj uzasny personal. Vsetko vysvetlovali, upokojovali a boli mili. naozaj. A inak, zevraj,ked je vazny pripad, tak deti vozia radsej na Antolsku ako na Kramare- dovod neviem, ale JISKU maju naozaj na vybornej urovni. A inak, rodila som koncom oktobra a bolo tam horuco- kurili o 106. 🙂

stipec26
31. júl 2012

@zuzkag2 neboj, davaj si cokoladu aj teraz a babatko si vycvicis, bude zvyknute (aj moji si museli zvyknut, ja by som neprezila) 😀 😀 😀

stipec26
31. júl 2012

@matiakk jeeeeej, mne sa moja mala narodila pred 3 rokmi 26.6.... si si este nestihla ani zmenit tehotenstvo na 1 dietatko 😉
a ako sa ti podarilo vychytit nadstandard? kedy si povedala, ze mas o neho zaujem?

ivanka.7
31. júl 2012

@lindt presne tito dvaja ma rodili, tiez porod nesiel tak ako mal, ale mala teda bola ok (tak zivotaschopna, ze ked sa rozhodli u mna pre sekciu, tak ma mohli nechat cakat skoro dve hodiny kym odoperovali ine dve sekcie) a pocity podobne ako ty 🙂 inak april a teplo sme mali tiez 🙂

adetka
1. aug 2012

@zoyuska to ano... ale ako pisem dalej - pristup lekarov i sestriciek sa zmenil... a teraz som si uz nijakeho lekara nemusela zazmluvnovat - resp. nestihla som to, lebo sa karinka narodila o 23 dni skor 😉

monika2712
1. aug 2012

@stipec26 ahojky, prosim ta das mi cislo kde sa da objednat na EPI? vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre