Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

golemocka
11. máj 2007

ono je to tam bezne a beru to podla mna ako rutinu uz 🙂, bohuzial, ale je to tak. Je to dobry odbornik, inak by som si ho nevybrala. 🙂

ivka07
11. máj 2007

uz len ked sme chceli ist na prehliadku porodnice tak sa na nas s kamoskou pozreli ze vy chcete u nas rodit v máji? tak asi tazko(stale dookola to trapne malovanie) a ze beru len zlmuvne a ja si to jednoducho nemozem dovolit. a tak neviem mam pocit ze bez penazi nic nevyriesis. a takto viem že ma nepošlú preč, ked tam všetko absolvujem.

certica
11. máj 2007

bezne to sice je (nie som naivna), ale takto oficialne a este aj menovite by som to nepodala. v konecnom dosledku je takato dohoda vyhodna hlavne pre teba 😉

golemocka
11. máj 2007

mne nic nespominali, ze by ma nezobrali lebo maluju, a tiez som sa tam bola pytat ako nezazmluvnena. Mam termin na 25.5., a nic nespominali, povedali ze uz pridem do vymalovaneho

ivka07
11. máj 2007

golemocka, ale oni by ta poslali keby si tam prisla rodit a bola by si ešte ako tak v pohode poslali by ta prec, hovorila nam to doktorka na prednáške pre otcov, ale je to o tom ze každy povie inu verziu, tak si veber.

katka76
11. máj 2007

ahojte zienky, neviete nahodou do kedy by mali byt s tou malovkou hotovi? ja mam totiz termin 25.6. a psychicky 😅 som sa uz pripravila na antolsku, nakolko v 22tt som tam mala byt hospitalizovana, no volila som vtedy kludovy rezim doma. vysetrovala ma MuDr. Niznanska a spomenula, ze sa mozem potom na nu obratit, ked si budem vyberat spital. chcem si ju aj zazmluvnit. no a vcera som teda chytila paniku - prvykrat som bola na fore - ked som si citala vase prispevky ohladne situacie v porodnici.
dik za odpoved

valy
11. máj 2007

co sa tyka tych obalok, ja som rada, ze zaviedli zmluvy, je to oficialne, mozes sa na to spolahnut a nemusis spekulovat, ci si dala dost alebo nie

ajuskamimi
11. máj 2007

KATKA s tvojim terminom no v pohode stihas 😀 uz to malo byt davno hotove, ale akosi meskaju. Teraz robia stale sestonedelie a potom idu robit este rizikove.

GOLEMOCKA no o tom neoficialnom uplatku, nemalo by sa to takto verejne, lebo viac menej fakt zobral lekar doslova uplatok, co by niekto mohol kludne zneuzit, takze baby to mysleli dobre, ked povedali, ze oni by to tu takto verejne aj s menom nezverejnili. A ako IVKA povedala, teraz ti povedia, ze prides do vymalovaneho, ale ak nemas zmluvu a nebude ti z tela trcat hlavicka babatka, kludne ta poslu sanitkou do Ruzinova alebo na Kramare, aj dnes mi to povedali, takze asi tak. Ja mam zmluvu, takze tohto sa uz neobavam 😉

ajuskamimi
11. máj 2007

ale inac ak to mas takto GOLEMOCKA vybavene, tak super 😉 nemusis sa nicoho bat

golemocka
11. máj 2007

to malovanie by malo byt uz dorobene, lebo napriklad ked sme tam boli, tak jedna prave rodila, a nevyzeralo to tam nejako rozmalovane alebo tak

ajuskamimi
11. máj 2007

no ono je dorobena urcite porodna sala a okolo nej. Teraz maluju izby sestonedelia a zhruba v polke maja maju zacat cele rizikove, no a kym to cele neukoncia, maju havarijny stav. V stredu mi to potvrdzoval moj porodnik.

golemocka
11. máj 2007

no ved uvidim, snad ma niekde odrodia 🙂

ajuskamimi
11. máj 2007

ale to samozrejme, neboj 😉

lusil2005
11. máj 2007

no, brat a davat uplatok je tak trochu trestne... 😅 mozno preto sa certica trosku divi... 🙂 ale kazdopadne - je to super hlavne pre teba. drzim ti palec nech ti to vsetko dobre dopadne!!!

inac baby - neviete o nejakych "urychlovacoch" okrem chodenia a sexovania? 😀

valy
11. máj 2007

aj ja by som nejaky urychlovac brala :D

ajuskamimi
11. máj 2007

ako urychlovac porodu? No nam na kurzve vraveli, ze masirovanie bruska zrychluje kontrakcie a vyvolava porod. Vraj sa to nema robit pred porodom, ale uz ked vas to chyti tak vtedy je to dobre na urychlenie. Pred porodom sa to nema robit preto, lebo by to vraj mohlo vyvolat porod 😉

valy
11. máj 2007

vdaka, ajuska, ja to asi skusim 😉

ajuskamimi
11. máj 2007

no skus, je to vlastne ako silnejsie hladkanie bruska oboma rukami dookola. Teda das si ruky na bok a robis kruhy smerom k sebe a posupujes dole pod pupok a takto dookola, neviem ci som to dobre vysvetlila. Ale podporuje to vraj maternicu a jej svaly a tym to moze vyvolat porod.

helen155
11. máj 2007

ahojte babulky,

neviem či zrovna masírovanie a vyvolanie si pôrodu sama je ten najlepší nápad.. asi keby to bolo všetko ok tak by neupozorňovali, že sa to nemá robiť, ale je na každom ako uváži 🙂
Ja úplne žasnem ako to tu čítam o tom akého máte Dr. ja som žiaľ toľko šťastia nemala, nemôžem povedať že by mi nejak uškodil alebo ublížil ale ani nemôžem na neho povedať žiadnu chválu.. našťastie som u neho bola posledný raz.. môj posledný zážitok s pánom doktorom a jeho roztomilou sestričkou sa odohral asi nejak takto: prišla som k nemu do poradne a skôr ako mi sestrička odmerala tlak jeho slová zneli - budúci týždeň už sem nechoďte ak náhodou neporodíte... tak som sa opýtala či mi poradí niekoho konkrétneho ku komu mám ísť a do toho mi hneď sestrička povedala - ste dospelá tak si to zistite.. aby nebolo málo tak som mu povedala, že od piatku asi tak do pondelka som mala strašne naliate nohy, že som si nemohla ani nič obuť, ale to akoby preslechol ani len nezareagoval niečim ako že to je normálne alebo tak niečo.. mne sa to moc profesionálne nezdá takéto jednanie, možno jemu to príde ako úplne hlúpe otázky ale ja ako prvorodička som vystrašená s každej malilinkatej zmeny a očakávala by som aj trochu ľudského prístupu..
Držím vám všetkým palčeky nech sa s takýmto " super " Dr. nemusíte stretnúť a aby ste boli plné síl a verili si že to zvládneme.. 🙂

ajuskamimi
11. máj 2007

HELEN to fakt? a to sa ti kde stalo, na Antolskej? Teda iny brutal, asi by som lekarovi aj sestricke nieco povedala, teda to je ale pristup 😲 Drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne, sak uz to budes mat cochvilka za sebou 😀

helen155
11. máj 2007

Hej na antolskej, proste som len nemala šťastie.. inak ďakujem 🙂

ajuskamimi
11. máj 2007

inac, to ja som prave naopak, dnes som bola u svojho dokyho, ktoreho som si zazmluvnila a viem, ze som urobila spravne. Dnes sme sa trosku zasmiali, lebo som chcela vediet, aky je maly velky, kedze je vraj velky, no a moj big drobec ma uz 3,25kg co deturence v 36tt maju vacsinou o kilo menej. A to mam este rovne 4 tt do porodu. Moj doky povedal, ze nech sa nebojim, ze mozno aj on, ked ma odrodi aj ja aj nas maly valibuk budeme v telke, potom aby sme sa pekne obliekli a ucesali, tak sme sa spolu na tom rehotali 😀

helen155
11. máj 2007

Ja som nevedela ku komu mám ísť a moja doktorka mi povedala, že mám ísť do dverí č.00 v ut, str, štvr, ale v utorok som bola cvičiť, v stredu som od rána až do noci vracala ( inak aj na to reagoval vtedy asi tak že keby niečo nech idem na infekčné a + inak kludne ste mohla porodiť ) tak som išla vo štvrtok a žial práve tam bol on. Netušila som, že môžem ísť ku komukoľvek 😒

majula
11. máj 2007

ajuska...tak teraz ťa troška ukľudním asi 😀 môj sloníček mal v 36tt 3600 gramíkov...takže nič sa neboj...nebude to až taký valibuk 😀 Ja už mám teraz panický strach ako toto moje "veľké" dieťa vytlačím 😝

helen155
11. máj 2007

a inak moja slečna pred týždňom vážila 3500 gramov 🙂 tiež to bude kus baby

certica
11. máj 2007

sranda, vy 3 mate v pase rovnake pozadie na fotkach a podobnu farbu vlasov 😀

ajuskamimi
11. máj 2007

MAJULA to fakt? Joooj tak super, ze moj nebude jediny valibuk. Mne to neprekaza, sak ja som mala pri narodeni 3,8 kg a manzel 4 kg, takze ma byt po kom, hoci teraz na to nevyzerame, ze sme boli tazke miminka. Ja mam problem len v tom, ze mam uzku panvu a moj big boy mi nou zrejme neprejde a bude sa mi planovat cisarak a toho sa dost bojim 😒

certica
11. máj 2007

ajus a merat ti teraz niekedy panvu? ake mas rozmery?

certica
11. máj 2007

merat = meral 😅

ajuskamimi
11. máj 2007

no prave to neviem, musim sa ho v stredu opytat. Mne to povedal iba po poslednom vysetreni, ktore sakramensky bolelo, ze mam uzku aj posvu, takze on to nevidi na normalny porod. Lebo som sa pytala na epi, ci si mam dat alebo nie a na to mi povedal, ze v mojom pripade bude pravdepodobne zbytocna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre