Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

verinka100
21. jún 2011

@kvetinka211 Dakujem za obrazky. Asi je pocut ked rodia dve mamicky naraz ? Asi pred dvomi rokmi som citala, ze rodicka pocula vedla mamicku ako kricala a ze to bolo dost neprijemne, ale neviem, ci tam vtedy bola ta kachlickova stena alebo nie.. 😕

kvetinka211
21. jún 2011

@verinka100 ja som nepocula nikoho a to boli zeny v susednych boxoch ... asi zalezi od toho, kto tam prave je ... myslim ze vacsina zien je pri porode viac-menej ticho aj ked to boli, nie ako v americkych filmoch ... aspon ja som nepocitovala potrebu vykricat to celej petrzalke 😉 zrejme sa ale obcas najde taka povaha, ktorej pomahaju hlasite prejavy a tam by ani hruba stena nepomohla

verinka100
21. jún 2011

@kvetinka211 Mas pravdu 🙂 A lekari a sestricky boli na teba mili? Mala si niekoho zazmluvneneho?

kvetinka211
21. jún 2011

@verinka100 boli vsetci velmi mili, co som bola prijemne prekvapena ... dost som sa bala, nikdy som predtym nebola v nemocnici a uz par rokov som citala modreho konika, knihy o alternativnych porodoch, co je teda dost zla kombinacia 😉 Nakoniec som to vsetko v poslednych tyzdnoch prestala citat a snazila sa doverovat lekarom ... cakala som ale teda fakt vselico a ono to bolo nielenze v pohode ale dokonca (s vynimkou bolesti) aj prijemny zazitok. Mala som zazmluvnenu Dr. Marekovu, bola tiez fajn. Zazmluvnenie podla mna nie je nevyhnutne, mne to ale dodalo ako-taku istotu ze aspon nieco viem dopredu. Prirodzeny porod v zmysle absolutne ziadnych zasahov do priebehu porodu sa asi na Antolskej neda ocakavat, ale kedze som mala vsetko bezproblemove a aj rychle zotavenie, tak si nestazujem 🙂 A tiez som pochopila, ze niektore ukony, proti ktorym sa casto bojuje v porodnych planoch zasa nie su az tak odveci a zbytocne ako som si povodne myslela 😕

ninan2
21. jún 2011

@kvetinka211 Ahoj, gratulujem k bezproblemovemu porodu a k syncekovi 🙂 Mozem sa spytat, ze na ake ukony si zmenila nazor, ze nie su az take zbytocne podla Teba? A inak konaju sa tam este tie hromadne vizity, co musis aj hodinu dopredu lezat na posteli a cakat primara a ostatnych? A predtym vsetko poupratovat?

shawn7
21. jún 2011

@kvetinka211 ahoj, mozem sa opytat o ktorych "ukonoch" hovoris? Kedze si mala zazmluvnenu lekarku, bavili ste sa co by si chcela alebo co by si nechcela? Pre mna je dolezite, aby lekari urobili vsetko aby sme boli babo a ja ok, aby mi ho dali na brusko a neskor mi ho nechali 2 hodiny na sale. Pocula som o porodnych planoch, mam pocit ze momentalne su v mode, no neviem ci su az tak velmi potrebne, resp. neviem v com je ich vyhoda.

ninan2
21. jún 2011

@shawn7 Ahoj, tu o tom najdes nejake info, v skratke ide o Tvoje predstavy o priebehu porodu, ak je bezproblemovy... napr. to ohladne babetka co pises, myslim zeby nemal byt problem to zrealizovat ked je porodnica baby friendly...
http://www.dietaaja.sk/porodny-plan.php
http://primar.sme.sk/c/4116763/porodny-plan.html

katulka74
21. jún 2011

veve39,dakujem za info a podporu,radsej by som mala celkovu,fakt neviem co bude,bojim sa tych pocitov na sale...

kvetinka211
21. jún 2011

@ninan2 @shawn7 Pod tymi ukonmi som myslela klystir, holenie atd. Nechcem to tu velmi rozoberat 😉 (pripadne cez ip radsej), ale hoci som vopred bola voci tomu negativne naladena, potom som si nakoniec hovorila ze chapem preco je to tak lepsie. Ja som sa dr. popytala na niektore veci ze ako je to u nich zvykom, ale na poradniach je dost frmol, takze nie je na to velmi vela priestoru. Porodne plany je podla mna zbytocne riesit, skor si vopred urobis imidz problematickej osoby. Co sa tyka nastrihu, myslim ze ho nerobia automaticky, ale u mna bol taky mensi nutny, kedze sa mi narodil maly slonik. Myslim ze lekari aj vsetci ostatni tam robia naozaj maximum pre zeny a ich babatka. Jedine co ma trosku mrzi ze mi maleho nedali na brusko. Ked som sa na to predtym pytala, tak mi bolo povedane ze ak je ok, tak davaju. No moj bol trosku namodraly, mozno preto ho najprv isli skontrolovat. Vtedy som to ale vobec neriesila ze som sa ho dotkla az po cca. 2-3 minutkach, bola som stastna ze ma uz nic neboli. Bol s nami aj dost dlho na sale, krasne sa prisal, potom bol chvilku na termolozku a asi po hodine po prichode na odd. sestonedelia sme boli uz len spolu. Vizity neboli nic hrozneho, ked bola velka vizita s viacerymi ludmi, tak najskor prisla sestricka a skontrolovala stav a potom uz len hlasila doktorom co zistila a doktori sa opytali ako sa citime. Upratovanie bolo, ale v celkom milej podobe ... vystresovana sanitarka umyvala usilovne dlazku a nas poprosila, ci si mozme trosku spratat stoliky, lebo inak bude mat z toho zle .. co som vobec nebrala nejako negativne, aj tak uz nebolo kam polozit salku s cajom 😉

ninan2
21. jún 2011

@kvetinka211 tak fajn, ze aspon tie vizity sa uz trochu "unormalnili"... a inak fakt byva budicek uz o nejakej pol 6, ze upratovacky pridu umyvat dlazku? Nebola som v nemocke asi 10 rokov uz, tak si nepamatam, ze ako to chodi.

kvetinka211
21. jún 2011

@ninan2 no, ten budicek bol asi jedine, co mi fakt vadilo ... hned prve rano mi prisla sestricka snad este pred 5.00 brat krv a dopichala mi zily na vsetkych moznych aj nemoznych miestach, potom ze "ups" zila praskla .. skonstatovala, ze sa mi neda zobrat krv a odisla 😉 Kebyze nemam potom bolavu modrinu na ruke, tak myslim ze sa mi to len snivalo ... potom prisla ina a zvladla to na prvy raz. Budicek nebol taky ze musis vstat, no je pravda ze ked sa tam zacali premavat tak uz sa velmi spat nedalo ... upratovanie ale bolo niekedy aj neskor, okolo 7, no rana boli dost zle hlavne ked som spala v noci dokopy 3 hodiny ... doma som to konecne dospala.

lusil2005
21. jún 2011

@kvetinka211 ja som aj tak uz bola pomaly vzdy hore ked prisli... vobec som nemohla spat. ja som mimo svojej domacej postele stratena! 😅

lujzalota
22. jún 2011

@verinka100 no boxy su od seba oddelene takou polostenou, takze sa navzajom nevidite, ale je vsetko pocut ... uz sa nepametam ci su 3 alebo 4 boxy. strava podla toho na aku smenu natrafis, jeden kuchar rad robieva privarky a celkovo take jednoduche jedla - tie od neho mi velmi nechutia, ale ked vari druhy kuchar . ten si dava viac zalezat, potom je to pestrejsie (uz bola aj svieckova, mäso na štave ....) celkovo prevladajú viac mäsove jedla - hlavne bravcove .... personal na rizikovom - ja si nemozem stazovat - ale vsetko zavisi aj od tvojho pristupu k personalu - ako sa spravas ty, tak sa spravaju k tebe ... je pravda ze po dvoch tyzdnoch som na kazdu smenu dala nejake cokolady a kavy a taktiez som podsunula cosi sladke aj sanitarkam. tak asi tak 🙂

lujzalota
22. jún 2011

@ninan2 to upratovanie je stale, ale iba v piatok pred velkou vizitou ( v piatok byvaju tri vizity) 😉 ale nie je ziadna tragedia, a je to ako tu uz bolo spominane predtym pozostatok zo starych cias, lebo lekarom na tom nijako nezalezi ...

verinka100
22. jún 2011

@lujzalota Dakujem za infosky. A nevies ako to bezi s poradnami? Musim si najprv dopredu zavolat a objednat sa,alebo rovno pridem k nejakemu lekarovi? A chodila si na nejake predporodne kurzy, resp cvicenia? Citala som, ze povinna je iba vtedy, ak chcem epiduralku... 😕

heln
22. jún 2011

@verinka100 ahoj, skočím do toho, mám akurát za sebou dve poradne na antolskej, prídeš a ideš rovno do dverí ktoré si vyberieš, priprav si dávku trpezlivosti, lebo ja prvý krát chodila od dverí k dverám a pripadala som si ako dement, ale nakoniec som si našla nejaké dvere a potom už chodíš do tých istých dverí. prídeš sadneš si a počkáš si v poradí ako prídeš. a zober si zo sebou moč.

verinka100
22. jún 2011

@heln Dakujem 🙂 Nuz ano, to uz som z nasho zdravotnictva zvyknuta, ze bez davky trpezlivosti to nejde 😠

lujzalota
22. jún 2011

@verinka100 a Heln ti uz odpovedala 🙂 .... ak chces chodit na nejake cvivenie tak mozes priamo do nemocnice alebo ja som pri prvom synovi chodila k pani Hrabcakovej, niekde na Trenciansku - ak mas zaujem mozem ti poslat jej telefonne cislo cez IP. taktiez potrebujes odporucenie lekara, ze mozes cvicit. ak si chces dat pocas porodu zaviest epidural musis absolvovat kurz o epiduralke, ktory sa organizuje tu na antolskej kazdu stredu o 14,00 hod.

verinka100
23. jún 2011

@lujzalota Dakujem za info 🙂 Ja este len rozmyslam, ci sa potom na nejake cvicenie dam, tento tyzden len zacinam 7.mesiac. Tie cvicenia su cca od ktoreho mesiaca?

heln
23. jún 2011

@kvetinka211 ďakujem 😉
ešte mám otázku, na tie čo už rodili: v nadštandardnom pôrodnom boxe sú pôrodné stoly taká, že sa tam dajú nohy aj ruky zaprieť, aké pôrodné stoly sú na štandardnom pôrodnom boxe?

lujzalota
23. jún 2011

@verinka100 no od toho 8 mesiaca ich mozes zacat cvicit .... od zajtra nebudem mat notebook lebo idem uz na to 🙂, mozno mi ho manzel znova donesie ....tak sa mozno nebudem par dni ozyvat, pa

aaddeell
24. jún 2011

@verinka100 ak ta zaujima ako to tam vyzera naozaj, staci prist na porodnicu a zazvonit a ked nebudu mat vela porod tak ta tam prevedu 😉

aaddeell
24. jún 2011

@heln videla som nadstandartny box ,ale neprisiel mi nadsdandartny 🙂 a lekari tam neradi rodia lebo je velmi nizko

jajka81
24. jún 2011

@verinka100 Ahoj, ja som chodila na cvicenia priamo na Antolskej k pani Jezikovej a bolo to super. Zvykne sa tam chodit tak od toho 30.tyzdna. Nie je to vobec povinne, ale pre mna to bolo velmi prinosne.
Okrem toho su 2 prednasky - jedna je povinna ak chces EPI a druha je nepovinna a je urcena buducim maminam a ich manzelom/partnerom, aby mali predstavu, ako taky porod prebieha + ako bude vyzerat prvych par dni po narodeni babatka.

ninan2
24. jún 2011

@jajka81 Ahoj, pls, nevies nahodou ze kedy bude najblizsia prednaska pre oteckov pri porode, pripadne kde sa to da zistit?

ninan2
24. jún 2011

@heln kedze rodis ty, a doktor ma iba pomahat v pripade komplikacii, tak by som to vobec neriesila... Okrem toho porod moze trvat aj cely den, na tom lozku lezis pri samotnom porode max tak hodinku, takze doktor to urcite prezije. (a peniaze navyse pre nemocnicu ani nespominam, mali by byt praveze radi, ze tam niekdo ide.)
Tiez by som chcela ten nadstandartny box, hlavne kvoli tomu sukromiu a ze su tam soc. zariadenia.
A co som tiez videla fotky, tak fakt to tam vyzera o nicom, ale ked porovnas s tymi standartnymi, tie su este horsie... a tam su myslim iba obycajne postele (mozno trochu polohovatelne). Ak bude niekto vediet presne tak fajn, tiez by ma to zaujimalo 🙂

verinka100
24. jún 2011

@lujzalota Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne. Potom daj vediet 🙂 pa

verinka100
24. jún 2011

@jajka81 A kolko stoji to cvicenie u pani Jezikovej? Mohla by si mi na nu poslat do spravy kontakt pre pripad, zeby som sa rozhodla trocha sa rozhybat 🙂

tehula
24. jún 2011

@ninan2 musim ta vyviest z omylu. Na standardnych boxoch maju nove lozka, som skoro od udivu odpadla, aj moj muz si to hned vsimol, ze a jeeeeeejeeee, ste to tu vynovili, ze jaka supa. Tie lozka sa podla mna absolutne nechytaju na ten nadstandardny box. BTW, ked som rodila teraz, tak som z boxu este bola parkrat na wcku a sestricky ma navigovali na soc zariadenie v tom nadstandardnom, lebo tam zrovna nikto nerodil.....ja si myslim, ze to nema cenu si nadstand. box platit, fakt tie nove lozka su super, polohovatelne a celkovo tie boxy priestranne, nemala som pocit, ze tam neni sukromie. Ak chces, poslem ti foto do IP nejako, mna tam muz fotil pri porode

tehula
24. jún 2011

teda akoze nechytaju, ze su lepsie ako ten box na nadstandarde, Uz pisem jak tatar

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre