Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mirka1004
6. jún 2014

@daniela1983 mna nenastrihli ani raz a rodila som dva razy...vobec som sa o tom s lekarom nebavila len som mu doverovala, ze ak to urobi tak to bude nutne....

daniela1983
7. jún 2014

@mirka1004 tak si mala stastie na lekara co to fakt robi iba ked je to nutne ale taky nie je kazdy

dulkagabulka
7. jún 2014

@daniela1983 aj v pôrodnici s najnižsím % nástrihov na Slovensku, je to 10 násobne viac, ako v takom Dánsku...to znamená, že u nás neexistuje lekár, ktorý by nastrihoval iba ked musí..
http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/312...

mirka1004
7. jún 2014

@daniela1983
@dulkagabulka kedže sme v teme Antolská tak som si dovolila reagovať aby aj ostatné tehulky ktoré sem pôjdu rodiť videli, že to nie je automatické v tejto nemocke...A ak sa prípadne na tom ženy ešte aj dohodnú pred pôrodom s lekárom tak si myslím, že nie je absolutne žiadny problém...to však neznamená, že ženy sa na to nemajú pripravovať počas tehu a robiť max preto aby nemuseli mať nástrih 🙂

dulkagabulka
8. jún 2014

@mirka1004 ale aj v tejto nemocke, ostatne ako vo všetkých ostatných slovenských, sa vykonáva aj ked to nie je potrebne ...tu uvidiš porovnanie jednotlivých SK pôrodníc http://www.zenskekruhy.sk/o-nas/e-book-o-nastri...

saranata
8. jún 2014

@dulkagabulka za seba mozem povedat ze v tomto smere je tam (Antolska) zlepšenie určite,rodila som tam tri krat (nastrih som mala len pri druhom porode )
myslím že práve tí mladší lekari maju uz uplne iný prístup k nastrihu a k prirodzenemu porodu , tak to ide dobrým smerom 😉

mirka1004
8. jún 2014

@saranata vidis 🙂 a moj lekar nebol daky novy ci mlady...je asistent profesora.

saranata
8. jún 2014

@mirka1004 ved nevylučujem ani starších 🙂
len ta "nova krv" , ktora tam bude udavat ton najbližšie roky ma iný prístup uz

petrapod
9. jún 2014

Ahojte, moja cerstva skusenost zazmluvneny lekar neprisiel, epidural mi nestihli dat, dotrhala som sa ze ma to este dnes boli , ale mam krasneho zdraveho synceka a to je najdolezitejsie🙂 sestricky boli fajn ked som nieco potrebovala vzdy boli po ruke🙂

ajanaka
13. jún 2014

@petrapod a aky to bol lekar co neprisiel:?

lusipe
14. jún 2014

Ahojte,chcela by som vas poprosit co vsetko treba vybavit ak chcem rodit na antolskej?chcem lekarku ktora tam chodi len k porodom a nema normalne ambulanciu.je potrebne tam chodit na poradnu k inemu a potom k porodu zazmluvnit ju alebo mozem k nej chodit na poradnu inam?

lucousik
17. jún 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch co už na Antolské rodily nebo byly na prohlídce porodnice, jak vypadá standartní porodní box a jak standartní pokoj na šestinedělí? Fotky jsem nikde nenašla a na prohlídku se asi nedostanu.. Díky za odpověď..

effkaa
17. jún 2014

@lucousik standardny porodny box si tak velmi nepamatam, ale viem, ze su jednotlive oddelene plachtou. Mamicku odvedla pocut, ale to nevadi... respektive mne to nevadilo. Je tam proste lozko, nejake pristroje a pokial si spominam bola tam aj fit lopta. To je vsetko. Izba... no tam mi chybala velmi skrina na oblecenie, predsalen je tam zena 4-5 dni, co je dost. Na izbach su zvycajne dve postele. Vmesti sa tam aj tretia, ak je to potrebne. K dispozicii mas stolik vedla postele. Je tam jeden prebalovaci pult, pod ktorym je miesto na odlozenie par veci. Dve izby maju jednu kupelnu, kde je vecko a sprcha... pamatam si postelne pradlo, to bolo uz postarsie. Izby na bielo omalovane a balkon tam bol. No rodila som na zac. roku 2012, mozno sa nieco zmenilo.

lucousik
17. jún 2014

@effkaa děkuju za info. Já byla včera poprvé na poradně na Antolské a nemám z toho moc dobrý pocit. Asi jsem z ČR zvyklá na jiný přístup a péči. Takže soukromí asi nulové, když je porodní box oddělen jen plachtou, že? A je možné se během otevírání sprchovat? Když si totiž hladám nějaké info, pokaždé mi to vyhodí jiné informace..

effkaa
17. jún 2014

@lucousik toto netusim. Ja som si tam polezala tusim 3 hodinky s kontrakciami a sla som na salu na cisarak. Pamatam si to, ze vsetci boli naozaj velmi mili a ustretovi. Ale porodnika som mala zazmluvneneho. Rozmyslam, ale sprchu som tam tusim nevidela. Mozno ti odpovie ina mamicka, co tam rodila prirodzene. Mamicku vedla si pamatam, ale nerusili sme sa nejako navzajom a viem, ze pocas toho, co som tam bola tak aj porodila 🙂 Je to mozno o zvyku ako pises... Ja som sla s tym, ze som nemala s cim porovnavat.

heni79
17. jún 2014

@lucousik Pôrodný box je oddelený plachtou iba spredu, teda zatiahnu ju, ak by náhodou niekto prechádza popred box. Medzi nimi je stena, časť vymurovaná, časť mliečne sklo. ČIže áno, počuješ mamičku odvedľa, ale nijako ma to nerušilo. 😉 Aj tak sa sústredíš na seba. 🙂
A áno, sprchy sú,len tie nie sú na boxe, ale na čakačke. Ja som v podstate zas z čakačky príliš nevidela, iba sprchu. 😀

heni79
17. jún 2014

@lucousik
Skús mrknúť do skupiny, tam podľa mňa nájdeš najčerstvejšie informácie. 😉
https://www.modrykonik.sk/group/2293/

adriana228
18. jún 2014
lucousik
19. jún 2014

@adriana228
@heni79
@effkaa
Děkuju všem za odpovědi..

lauricka
23. jún 2014

ahojte, prosim Vas, ake su aktualne poplatky za PEDA a zazmluvnenie lekara? Vdaka

tehula
26. jún 2014

Kocky, chodi niektora k MUDr. Oravcovi? Snazila som sa dnes do ordinacie dovolat sestricke, len chcem vediet, ci oravec zajtra bude ordinovat, alebo nahodou nie je na dovolenke.

heln
26. jún 2014

@lucousik ahoj, iba náhodou som nakukla....
veľa záleží od toho kto Ti bude viesť pôrod a ako bude prebiehať,
ale áno, dá sa počas otvárania aj sprchovať, teda ak Ťa na 6 hodín "nepriviažu" o monitor 😅
trochu preháňam, lebo som mala špeciálny priebeh pôrodu, máš čakačku, tam som prespala noc a tam je aj sprcha, ráno nás s ostatnými maminami vyhnali do prípravovne (ordinácia), dali klistír, prípadne oholili, a tam je tiež sprcha so záchodom a tam sa dá cez chodbu odskočiť na wecko a sprchu....
ako píšu, boxy sú oddelené stenou medzi sebou a závesom.... čiže susedky vedľa počuješ ako rodia.... "ide hlavička...... a je tu chlapec..... ako sa bude volať..... Tomáš....... krásne meno......... 😀 😅
lekári sú tam v globále myslím že fajn, ja som nemala zazmluvneného doktora, lebo k tomu čo som chodila na poradňu bol akurát na dovolenke a ostatných som nepoznala a mladá baba, čo ma "rodila" bola riadna trúba...... od osmej ráno asi do dvanástej ma nechala na monitore, potom sa začali veci komplikovať, prepichli mi vodu, neskôr mi šla zelená, neotvárala som sa, vypýtala som sa na záchod, dali ma na loptu, čo mi vôbec nepomohlo, akurát som z toho grcala a furt sa ma pýtala či nemám pocit na "kakanie" a ja stále nič a asi o druhej prišiel asi to bol primár pozrieť, a hádali sa že čo so mnou, lebo ona tvrdila, že rodím a je to v pohode a on vravel, že je pôrod zastavený a sa tam vadili, tak ma dokopy prehliadli štyria doktori aby sa dohodli či rodím, alebo nie.... a keď malá začala strácať na monitore odozvy, tak ju ten primár zvozil, že je to zastavený pôrod a dávno som mala mať kyslík a byť na sále na sekciu...... ja viem horor 😀 😀 😀 , ale potom to už išlo ako po masle, všetko šlo hladko, všetci boli milý a všetko bez komplikácií a nakoniec všetko dobre dopadlo.......
ani som sa nechcela pôvodne takto rozpísať 😅

makimakimaki
30. jún 2014

@lauricka Zmluva je 300 eur, peda neviem, zda sa mi ze do 200 eur... ale cennik je kdesi na stranke nemocnice...

lauricka
30. jún 2014

@makimakimaki dakujem pekne, ano, nasla som, su to vysoke sumy

makimakimaki
1. júl 2014

@lauricka No veru vysoke... JA som si platila az pri 3. porode, pri prvých dvoch som mala stastie na tu istu super doktorku, tak pri tretom som si ju uz zaplatila... a PEDA som nemala ani raz ... a na porod mam len dobre spomienky.....

linla
2. júl 2014

ahojte 🙂 chcela by som sa spytat ako to je s poplatkami na Antolskej? Lebo doktor mi dnes povedal ze za porod sa plati 300 eur a dalsich 200 za to zeby som chcela jeho pri porode. Je to tak? Lebo absolutne nechapem tomu. A ked chcem mat partnera pri porode tak sa tam kolko plati? Dakujem pekne 🙂

luslus
2. júl 2014

@linla doktor chce zarabat? 300e je oficialny poplatok za zazmluvnenie, tych 200 chcel asi este on do vrecka... za partnera sa plati tusim 30e

linla
2. júl 2014

@luslus aha dakujem 🙂 neviem ako to myslel tych dvesto eur za neho..no neviem..este mam cas tak hadam sa o tom lepsie porozpravame 🙂

marcelatje
2. júl 2014

@linla 300,- EUR za pôrod?? Akože za to že tam vôbec môžeš rodiť??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ak ti je jedno koho (akého lekára) máš pri pôrode neplatíš nič, partner cca 30,- EUR, PEDA cca 200,-, zazmluvnenie lekára 300,-

lauricka
2. júl 2014

@linla tu mas cennik: http://www.unb.sk/platene-sluzby/ Od porodnika si vypytaj zmluvu, bude v 2 kopiach, to vyplnis, zaplatis dolu v pokladni 300,- poplatok a mas to vybavene. Ziadnych 200 dalsich sa neplati. Mozes napisat, ktory lekar Ti to povedal?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre