Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jaslik
13. aug 2007

este nie. len ma to tak zaujimalo. dakujem grace za vsetky info. prajem rychly a pohodovy porod 🙂

rybka78
13. aug 2007

ahojte kocky, 🙂

my sme sa vcera vratili z porodnice aj s malou Hankou. 😀 Z babskych receptov na vyvolanie porodu nezabralo nic, az atmosfera nemocnice 😉 , kedze ma minuly pondelok hospitalizovali a v utorok sa malinka narodila.
Tymto chcem podakovat skvelemu MUDr. Rozembergovi 😉 (lusil - dalsie 1+ pre doktora), sestrickam na novorodeneckom a gynekologii a 2 medickam Zuzane a Lucii, ktori napriek hektickemu tyzdnu plnemu porodov boli ku mne a malinkej mili a ochotni poradit a pomoct. 🙂
Nas porod vobec nebol jednoduchy, hoci v podstate kratky, zacali sme rodit klasicky a ukoncili ho cisarskym inak sa nasa malinka mohla udusit. 😢 Nastastie vsetko dopadlo skvele uzivame si prve dni v domacom prostredi. 😀

certica
13. aug 2007

ahoj rybka, vitaj spät medzi nami smrtelnikmmi 😀 . ja som uz tusila, ked si sa ty po tom sone uz neohlasila. gratulujem a vsetko dobre 😉

aiculka
13. aug 2007

Ahojte babulka tehulky, ja tehulka nie som, len som sem zabruzdila a urobila kuk, pretoze ma zaujimal ten supis nazor mackamucka ci ako sa vola 😀
tak sa aj patri Vam vsetkym popriat velavela sil, zdravicka pre babatka a nebojte: moja suseda je sestricka na Antolskej (Kopacova) a myslim, ze budetev dobrých rukach! 😉 🙂 , vsetkym drzim palčeky, papa

rybka78
15. aug 2007

ahoj certica, 🙂 dakujem za zelania a privitanie. 😎

macrela
15. aug 2007

Ahoj rybka, gratulujem k Hanke! 😉
Takze ani Teba Antolska a hlavne jej osadenstvo nesklamali... 😎
...a ako si sa vzila do "mamickovania"...? 🙂

lilynka
16. aug 2007

ahoj rybka78 srdecne gratulujem k Hanke 🙂

ivetah
16. aug 2007

ahojte babulky, ja som este "cakatelka" a zistujem si infosky porodniciach v bratisalve. podla toho co ste tu popisali, mi to vychadza na tu antolsku 😎
a gratulujem rybke 🙂

bubu25
16. aug 2007

rybka, srdecne gratulujem k malej Hanke 😉 Prajem vela mliecka a skore zotavenie a nech mala rastie do krasy 🙂

valy
17. aug 2007

Ahojte, stale sa tu chvali dr. rozemberg. chcela by som napisat, ze ja som tiez rodila u Dr. Rozemberga a v konecnom dosledku ma velmi sklamal. uz som tu pisala, aky som mala porod. vopred sa vedelo, ze moje babatko bude velmi velke, ale ked som sa ho v poradni pytala, ci ho budem moct porodit normalne (teda ci netreba cisarsky), dostala som od neho odpoved: "ak ho nebudete moct porodit normalne, porodite ho nenormalne". co sa asi aj stalo, strasne som sa dotrhala.
po porode v nemocnici som ho upozornila, ze mam zvysenu teplotu a mam asi zapalenu ranu, ale dozvedela som sa, ze teplota moze mat mnozstvo pricin, bez toho aby po nejakej z tych pricin vobec patral. Nic mi nedal na tu ranu, len mi ju kazal oplachovat.
o tyzden som bola u neho znovu, lebo stehy sa mi rozpadli (co sa pri zapalenej rane stava). dal mi lokalne antibiotika, ale znova mi to nezasil, lebo to sa vraj nerobi. O 6 tyzdnov, ked sa uz rana zahojila, ale podla mna nezrastla tak, ako sa mala, som sa dozvedela, ze je to funkcne a "problem je len esteticky". A moje problemy pri porode vraj boli sposobene "velkostou babatka a nepokojom rodicky pri porode". Bolo to moje prve dieta, tak neviem, co cakal a nemyslim si, ze by som bola nejako obzvlast "nepokojna".
pri tych poslednych vysetreniach, uz po porode, ked sa mi ta rana hojila, si stale volal nejakeho ineho doktora, aby sa na mna pozrel. najskor som si myslela, ze mu zalezi na tom, aby to bolo v poriadku. ale pri poslednej navsteve mi povedal,ze to robil kvoli tomu, ze ja mam k nemu extremnu nedoveru a oni mi mali potvrdit, ze jeho postup je spravny. Mal tam dr. Janaca a poslednykrat taku dlhovlasu doktorku, myslim ze to bola Dr. Dubcakova, ale neviem to naisto. Ja si skor myslim, ze moja chyba bola, ze som mu doverovala az prilis.

veva55
17. aug 2007

Valy a ty si ho mala aj zazmluvneneho?
(Inac som sokovana)

valy
17. aug 2007

ano

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

ja na dr.Rozemberga nedám dopustiť .. a nie vždy zato že sa pacientka dotrhá alebo v konečnom dôsledku bola neskpokojná so svojim pôrodom, môže doktor. Kamarátka čo uňho rodila sa tiež dotrhala aj vo vnutri ale si aspon sama priznala že nespolupracovala a že tlačila jak hluchý dvere a potom aj tak dopadla 🤐

valy
17. aug 2007

k.a.t.k.a., mas pravo na svoj nazor 🙂

avion
17. aug 2007

no dievcata, ja som dostala strach z porodu ked toto vsetko citam. Chystam sa rodit na Antolskej, nemam zazmluvneneho ziadneho dr. a teraz by som si ani nevedela vybrat. Ale to co sa stalo valy, to by sa nemalo stavat nikomu! Skor si myslim ze dr nemal sympatie k pacientke, ako opacne.

adetka
17. aug 2007

suhlasim... aj ja som sa dotrhala vlastnou vinou... tlacila som, aj ked som nemala... od bolesti som doktorove slova nevnimala... 😉 ... a s mojim porodnikom Doc. Korbelom som veeelmi spokojna... 😀

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

a to že si zavolal aj iných doktorov bolo to najlepšie čo mohol urobiť, kedže si mu nedoverovala .. lebo keby sa nedaj bože niečo stalo aspon by to nebolo slovo proti slovu 🤐

valy
17. aug 2007

ako to tak citam, tak asi aj to, ze sa mi rana zapalila, stehy uvolnili a rana poriadne nezrastla bola zrejme tiez vsetko moja chyba

valy
17. aug 2007

jj, a v prepustacej sprave som mala napisane, ze rana je zahojena

valy
17. aug 2007

a o tyzden na to mi on sam na nu dal antibiotika, lebo asi zahojena nebola

valy
17. aug 2007

katka, ono to bohuzial nie je slovoproti slovu,ale vysledok proti slovu

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

valy ale podla mna ani lekárová vina to úplne nie je, každého telo inak reaguje a to že sa ti to zapalilo nemožeš zvalovať na lekára, ja mam sice cisársky ale moja rana bola ukážková už po týždni a niekto sa s tým vytrapuje aj mesiac, a tiež som ležala v porodnici o niečo viacej dní lebo som mala vysoké teploty, ale vobec by ma nenapadlo kvoli tomu obvinovať lekára 🤐

valy
17. aug 2007

ale ja ho obvinujem z toho, ze mi nedal antibiotika uz v nemocnici, ked som mu hovorila, ze rana je zapalena.

valy
17. aug 2007

podla mna bral vsetko na lahku vahu

adetka
17. aug 2007

valy... aj moja rana bolela asi mesiac... aj ked som si ju oplachovala a umyvala... aj repikom... a o tom, ako sa mi zrastla neviem posudit... ale milovanie sa s manzelom v klasickej polohe je neskutocne bolestive... takze musime hladat ine polohy...
a ked si nespokojna s pristupom lekara... daj podnet na Urad nad zdravotnou starostlivostou... su precizny v hodnoteni a hladani chyb... a aj trestaju, ked treba

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

antibiotiká sú u lekárov až na poslednom mieste a hlavne u mamičiek ktoré koja, možno preto aj čakal 😉

valy
17. aug 2007

vsetky baby, co boli so mnou na izbe, dokopy tri, brali antibiotika

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

už nekomentujem radšej 🙄

valy
17. aug 2007

katka, lenze mam pocit, ze ty mas svoj nazor na dr. rozemberga hotovy, tak asi nema vyznam pisat ti nejake argumenty. ja koniec koncov netvrdim, ze je vo vseobecnosti zly lekar, len pisem, ze ja som u neho nedopadla dobre.

adetka
17. aug 2007

to co ste boli za rodicky 😲 ... ja som bola na izbe s dvoma, ktore s tiez roztrhali... a dve po cisaraku (lezala som tam tyzden)... a ziadna antibiotika nebrala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre