Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

adetka
10. okt 2011

@jasminet 07/6867 2549

jasminet
10. okt 2011

@adetka diky 😉

zahradka
10. okt 2011

Caute, ak ste dnes boli na predporodnej prednaske na Antolskej (9.10) - nezobrali ste si nahodou vizitku na toho Dr. ktory tam hovoril proti odberu pupocnikovej krvi? Prosim dajte mi nanho kontakt, ak mate, ja by som mala zaujem o tie jeho materialy.
Tie co ste este neboli, prednasku odporucam, su tam celkom zaujimave a prakticke informacie.

zahradka
10. okt 2011

Sorry, myslela som 10.10. 🙂

lubika39
10. okt 2011

ahojte, viete mi povedat, ci sa na Antolskej robia prehliadky porodnice a ak hej, koho kontaktovat?
A este ako je to s oteckom pri porode, treba aby mal absolvovane nejake poucenie alebo nie? lebo niekde pisu ze treba, niekde ze netreba ....tak neviem 😨

maggie2
10. okt 2011

@lubika39 každopádne Ti otecka poriadne skasnú, prítomnosť musí si zaplatiť. A predom. Absurdné.

bocianka
10. okt 2011

ahojte, buudete mat zbalene plienky pre male, vlozky pre seba a podlozky na postel? pred dvoma rokmi to v Ruzinovskej vsetko davali oni, neviem ako je to tu. dakujeem za info

effkaa
10. okt 2011

ja mam sice predpokladany porod v januari, ale uz teraz ma trapi ten strajk... neviete mi nahodou povedat, resp. co si myslite ako bude fungovat Antolska v decembri/januari? Diky moc 🙂

kukina79
10. okt 2011

@zahradka ahoj, ja som na to pozerala na dverach, ze co su to zac tie prednasky. o Com sa tam hovori a treba sa nejak dopredu prihlasit, alebo tam len tak prides?

zahradka
10. okt 2011

@kukina79
Netreba sa prihlasovat, iba prides (3. poschodie nad bufetom), dalsia bude az o 2 tyzdne, 24/10.
Najprv hovori gynekolog o porode, prakticke info, kam treba prist ked to na teba pride, co ta caka atd, potom neonatolog o babatku, potom teta o odbere pupocnikovej krvi.

kukina79
10. okt 2011

@zahradka fuha az 24. no sice mam termin az 30.10., ale uz sa otvaram, tak neviem ci to dovtedy vydrzime 2v1. ale chodila som na predpripravny kurz, takze info o porode som tam dostala.... 🙂

zahradka
10. okt 2011

@kukina79 No tak to mas urcite vsetky infosky ;)

bublinqa
10. okt 2011

@bocianka pre babo potrebujes plienky a vlhcene obrusky, krem na ritku dostanes, pre seba vlozky a odporucam aj podlozky, na antolskej ti tak akurat ak budes potrebovat kazdy den prezlecu postel, ale vlozky a podlozky si zober svoje

bocianka
11. okt 2011

@bublinqa diky 🙂 takze vsetko hm

zahradka
11. okt 2011

@lubika39
Ahoj, prehliadky udajne robia, treba si tam predtym zavolat, normalne na porodnicu, najlepsie cez vikend, ze vtedy maju menej roboty. Cislo nemam, skus si pozriet na nete. Otecko nemusi mat poucenie, ale musi to mat zaplatene. V pokladni su non-stop takze to moze zaplatit aj v den D 🙂

kukina79
11. okt 2011

ahojte, mozno troska od veci tejto temy...tie co ste na antolskej nedavno rodili, ako je to s tym ockovanym na TBC? som niekde citala, ze sa to ma rusit k 1.1.2012,tak by ma zaujimalo, ze ci tlacia na to, aby sa babatko ockovalo 😕

revlimid
11. okt 2011

preco hovoria proti odberu pupocnika.

revlimid
11. okt 2011

@zahradka preco sa ohlasovalo proti odberu pupocnika?tiez ma to zaujma,mas kontakt ako sa vola.rada by som s nim vravela

monia_
11. okt 2011

ahojte, uplne som zabudla, ked zacnem rodit do nejakej 15tej, tak nemam ist na centralny prijem, ale do polikliniky na ktore poschodie?

zahradka
11. okt 2011

@revlimid
praveze nemam ten kontakt, ani meno... nechal tam vizitky ze si mozme vyziadat materialy, ale zabudla som si zobrat vizitku 🙂
on to povedal len velmi v kratkosti, ze to nema medicinske opodstatnenie, uschovavat si to pre vlastnu potrebu, ze je to len business

@monia_
na 3-tie

makimakimaki
12. okt 2011

@monia_ na porodnicu na 3. 😉)))

makimakimaki
12. okt 2011

@kukina79 uz sa tu niekde pisalo, ze davaju moznost odmietnut toto ockovanie. Ja tiez zvazujem.. ale asi necham rozhodnut nasu pediatricku......

evaon
12. okt 2011

@kukina79 Tam je to ako na beziacom pase. Iba prisli, ze sa ide ockovat a o par sekund bolo hotovo. Nikto sa ma na nic nepytal. To, ze to mozes odmietnut som sa dozvedela az potom. Nasa mala s tym mala aj problemy, ale nastastie po jednom precisteni na plucnom v biskupiciach to ma uz ok.

x_shushu_x
12. okt 2011

@kukina79 my sme rodili 4.10- takze celkom cerstve info je: hovoria, ze sa to da odmietnut, ale ked pride do tuheho oznamia ti, ze to mozes len odlozit o rok a dufat ze to zrusia podla statistik- co nepredpokladaju....takze som na papier k ockovaniam napisala- odmietam (ci odkladam?) ockovanie a podpis....a bolo :o)....ale inak ten "Jožko" co robi detske vizity je uplne zlaty a v poho mlady chlapik, je vidno, ze ma tie deticky rad :o)...

evatko
12. okt 2011

Ahojte,
o odbere pupocnikovej vody a jej naslednych vyuzitiach sa vravelo uz pred styrmi rokmi, ze v podstate je to blbost, lebo aj tak ju nemas sancu vyuzit pre vlastne dieta. Lenze vtedy bola obrovska reklama a tieto info boli velmi potlacovane. Asi pred mesiacom bezala v TV diskusia s odbornikmi, kt vraveli, ze je to uuplna zbytocnost a vyhodene prachy. Preto v severskych krajinach to funguje tak ako ma, ze existuje centralna banka s pupoc. krvou, je bezplatna aj odber je bezplatny a krv sa vyuziva pre toho kto ju potrebuje. Vraveli, ze samoska , u nas nie su prachy , aby takuto banku niekto financoval. Takze je to len velky biznis.
Ja som rozmyslala, ze budem darcom, (cize nie pre seba), len aby mi ten pupocnik nechali dotepat a babo by tak bolo hned po porode pri mne. Musim sa nato opytat dokyho.

evatko
12. okt 2011

@ x_shushu_x :Ten "Jozko" je akoze primar. Pri mojich prvych dvoch detoch chodil na vizity on, to bolo rosambo. Prisiel, kukol na malu zababusenu do vsetkeho mozneho,boli sme totiz tri na izbe, boli sme tam ako sardinky, postielka pod oknom a strasne tam fukalo(cez poslednu noc bola taka kemra, ze mala chytila sople a mala aj bacila vo vyteri). No prisiel k nej, postrhal z nej veci tak , ze lietala v postielke ako handra... ked to videli mamicky vedla, hned si zacali deti vyzliekat same 😀 . To myslim v dobrom, lebo mne to nevadilo, mal super pozitivny pristup, keby mohol odkoji tie deti sam, vsetko povysvetluje, ak treba...

makimakimaki
12. okt 2011

@evatko No, ja som mala zaujem darovat pupocnikovu krv do toho centralneho registra, ale tam je podmienka, ze dieta musi mat cez 4 kg.... neviem presne, ak najdem, skopirujem sem tie podmienky, co mi poslali ako info....

makimakimaki
12. okt 2011

Mail z eurocordu - na temu darovanie PK do centralneho registra.....

Dobry den,
dovoľujem si Vám odpovedať na Vašu otázku a zároveň by som sa chcela poďakovať za Vašu ochotu poskytnúť vzácnu pupočníkovú krv na záchranu života prostredníctvom Slovenského registra placentárnych krvotvorných buniek (Eurocord – Slovakia).
V prípade darovania pupočníkovej krvi nie je potrebná registrácia. Odber je bezplatný.
Ak sa rodičia rozhodnú, že darujú pupočníkovú krv, mala by rodička oboznámiť pôrodníka a pred pôrodom požiadať o vykonanie darovaného odberu.
Priamo v pôrodnici je potrebné vyplniť Dotazník pre darovaný odber a tiež Informovaný súhlas, ktorý sa tam nachádza.
Je potrebné spĺňať určité kritériá pre darovaný odber pupočníkovej krvi. Všetky informácie ohľadom darovania pupočníkovej krvi nájdete na našej internetovej stránke www.eurocord.sk Pred pôrodom je potrebné:
• Riadna lekárska starostlivosť počas tehotenstva.
• Absolvovať všetky povinné vyšetrenia predpísané počas tehotenstva.
• Bezproblémový priebeh tehotenstva.
• Darkyňa sa posudzuje aj podľa rodinnej a zdravotnej anamnézy, na základe vyplneného Dotazníka.
ORIENTAČNÝ dotazník pre mamičku - budúcu darkyňu nájdete na webovej stránke.
Priamo link na orientačný dotazník. (potom len šípkou dolu) http://www.eurocord.sk/index.php/sk/verejny-reg...

Pupočníková krv do registra sa neodoberie, ak nastane niektorá z nasledujúcich situácií:
Viacpočetné tehotenstvo.
Genetické ochorenie alebo vývojová porucha plodu zistená pred narodením.
Tehotenstvo kratšie ako 37 týždňov.
Teplota nad 38,8 °C počas pôrodu.
Systémová infekcia nezvládnutá v čase pôrodu.
Zákal plodovej vody.
Nadmerné krvácanie matky počas pôrodu.
Transfúzia krvi matky počas pôrodu.
Aktívna infekcia HIV, HBV, HCV, Syfilis, toxoplazmóza, rubeola.
Pôrodná hmotnosť dieťaťa podľa ultrazvuku je nižšia ako 4 200 g.

Darovane odbery pupocnikovej krvi sa vykonavaju v Bratislave vo vsetkych nemocniciach. V pripade, ze budete splnat kriteria uvedene v maili, darovany odber bude vykonany a pupocnikova krv bude odobrana.
To, či sa darovaný odber uskutoční, v konečnom dôsledku rozhodne pôrodník na sále podľa priebehu pôrodu.

S pozdravom
Slavka Horvathova
veduca odd. call centra
Eurocord - Slovakia
Mokrohajska 6, 841 05 Bratislava

evatko
12. okt 2011

Toto nechapem
Pôrodná hmotnosť dieťaťa podľa ultrazvuku je nižšia ako 4 200 g.
Tak bud je poporodna hmotnost realna, alebo odhadovana hmotnost podla UTZ, nie? A tie matky, kt si davaju odobrta pre seba PK a maju mensie mimina, akoze so? Fakt divne

x_shushu_x
12. okt 2011

@evatko hej hej, perfektny bol...aspon niekto 🙂 ...a primar nie je Divinec? ten mal s nami stvrtkovu prednasku...a tiez si tam pozical jedno dieta aby ukazal polohy a tiez tot am lietalo 😀 ...aspon podla peciatky....Jožko mal inu peciatku 😝 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre