Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mahalo
13. nov 2012

@lindana no u mna to bolo tak, takze asi to tak je. Po tychto vysetrieniach mi ho sami od seba isli zavolat..zatial cakal na chodbe 😉 potom uz predychaval kontrakcie spolu so mnou 😉

lindana
13. nov 2012

@mahalo Super, diky 😀

vevet
14. nov 2012

@mahalo fakt... ja som sa to dozvedela až po pôrode od kamarátky. Máš právo na súkromie. Pri mojom pôrode ich bolo tiež kopec, mne to však aj vadilo, nakoľko som mala trošku komplikácie ku koncu a dosť som sa hanbila. Raz dávnejšie (asi aj také 4 roky) som v jednom časopise (asi Dieťa) čítala článok o tomto probléme súkromia a intimity medzi mamičkou a lekármi+medikmi. Napísal ho práve aj primár Korbeľ z Antolskej, reagoval aj na napríjemnú skúsenosť mamičky.

jajka81
14. nov 2012

@lindana ked som rodila ja tak manželov púšťali až na porodny box, čiže po všetkých pripravnych úkonoch. Počas 1.doby je na izbách väčšinou viac žien, takže partneri by boli asi dosť rusivi.

weke
14. nov 2012

@alenkam. Prave som to citala 😒 tak toto by som nechcela zazit... Tie sprchy su niekde daleko? Preco ju nikto nepocul, alebo ona nikoho nevolala ze rodi?

bubutko
14. nov 2012

Ahojte prosim o radu - treba na poucenie k EPI aj vymenny listok? mne doktorka nic nedala.

pravvitra
14. nov 2012

@alien2603 Ahoj, ja chodim k mudr. Sysakovi, je celkom mily a zodpovie mi na vsetky moje (niekedy aj blbe) otazky. 🙂 Ale zazmluvneneho k porodu nemam nikoho...

pravvitra
14. nov 2012

@bubutko Ahoj, netreba ziaden vymenny listok. Proste im tam iba zavolas, objednas sa na konkretny den a oni ti priamo na pouceni daju papier, ktory podpises ty im a jeden ostava tebe. Potom to pojdes zaplatit na pokladnu, tam ti na ten papier o pouceni daju razitko, ze epi si zaplatila. Inak ak si tam este nevolala, tak tam cinkni co najskorej, minuly tyzden davali terminy na polku decembra.

bambi29
14. nov 2012

Je tu niekto s datumom na poucenie o EPI 26.11. ze by vymenil za trosku skorsi (o tyzden skor)? Nie som z BA a snazim sa tie rozne ambulancie zladit aspon minimalne lebo nema kto so mnou chodit a ani to soferovanie uz moc nezvladam :(

bubutko
14. nov 2012

@pravvitra diky, termin uz mam 22.11. nastastie som si to tu precitala a volala som tam skor. ved v decembri uz rodim.

andulqa
14. nov 2012

@lindana chceli ma dat na cakacku a to som mala kontrakcie a otvorena som bola na 4cm....ze na porodny box pustaju az ked je zena tak na 5-6cm ci nieco take...a ze muza az ked zena rodi - neviem co som podla nich robila ja ale vybojovala som si to...na box sme prisli okolo 19 a ao polnoci bol maly na svete 😵

lindana
14. nov 2012

@andulqa Dobre vediet - budem sa musiet vyzbrojit asertivitou aj ja 😀

stut
14. nov 2012

@vevet Osobné súkromie sa musí rešpektovať, a to aj počas lekárskeho ošetrenia alebo chirurgického zákroku (diagnostické vyšetrenie, prehliadka u odborného lekára, lieky, ap.), čo musí prebiehať v primeranom prostredí a len v prítomnosti osôb, ktorých prítomnosť je nevyhnutne potrebná (pokiaľ pacient nedal výslovný súhlas alebo o ich prítomnosť nepožiadal).

Pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti má každý právo za podmienok ustanovených týmto zákonom na

a) ochranu dôstojnosti, rešpektovanie svojej telesnej integrity a psychickej integrity,
b) informácie týkajúce sa jeho zdravotného stavu,
c) informácie o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti (§ 6 ods. 1),
d) odmietnutie poskytnutia zdravotnej starostlivosti okrem prípadov, v ktorých podľa tohto zákona možno poskytnúť zdravotnú starostlivosť bez informovaného súhlasu (§ 6 ods. 8),
e) rozhodnutie o svojej účasti na výučbe alebo na biomedicínskom výskume,
f) odmietnutie odoberania a prenosu orgánov, tkanív a buniek po svojej smrti,
g) zachovanie mlčanlivosti o všetkých údajoch týkajúcich sa jeho zdravotného stavu, o skutočnostiach súvisiacich s jeho zdravotným stavom, ak v prípadoch ustanovených osobitným predpisom13) nie je zdravotnícky pracovník zbavený tejto mlčanlivosti,
h) zmiernenie utrpenia,
i) humánny, etický a dôstojný prístup zdravotníckych pracovníkov.

lenka2606
14. nov 2012

Ahojte. Chcem sa opytat, co vsetko si treba priniest do porodnice na antolsku. Myslim tym oblecenie pre mna a babo, plienky ....Viete mi poradit ako to je?

vevet
14. nov 2012

@lenka2606 pre seba do porodnice treba, co sa tyka oblecenia: nočné košele (1 na pôrod, 2-3 po pôrode), 2-3 dojčenské podprsenky, ponožky, župan, 3 uteráky, jednorázové nohavičky. Pre dieťa netreba ohľadom oblečenia nič, dávajú interné (aby sa aj nepomiešalo s ich, potom je malá pravdepodobnosť vrátenia), až keď vás prepúšťajú domov, treba priniesť a do toho obliecť. Doniesť treba iba plienky - 1 balík najmenšej veľkosti a vlhčené utierky.Poprípade pár kúskov látkových (klasických) plienok (pri dojčení pomôžu, interne dávajú len jednu okolo hlavičky, ale tá sa rýchlo zašpiní - grckanie, tak sa zíde i vlastná)...Okrem toho si treba priniesť popôrodné vložky, jednorázové podložky na posteľ, vložky do podprsenky, hyg. potreby, šľapky do sprchy (proti plesniam), prezúvky, príbor, pohár, minerálky.

juzanka77
14. nov 2012

@pravvitra ja som ho mala aj pri porode mojej 21 mesacnej dcerky,mal fajn pristup a dokonca aj vecer
prisiel pozriet ci sme v poriadku?

wilinkaa
14. nov 2012

mali ste niektorá ten nadštandardný pôrodný box? v čom je to lepšie?

vevet
14. nov 2012

@stut vďaka za info... Pri prvom som o tom naozaj nevedela, bola som i mladá a neskúsená. Pri druhom som našťastie bola cez leto, takže žiadne problémy a teraz pri treťom som už vyzbrojená.

leonna
14. nov 2012

@alenkam. ty vole a to som si myslela, ze len ja tam panikarim, ked ma poslali samu do sprchy a ked som z nej za pol minuty vyliezla, ze tam asi porodim, tak nikde nikoho...nastastie za chvilu prisla sestricka a uz aj ma viezli na salu....

pravvitra
15. nov 2012

@juzanka77 Jaj tak to som rada. Zatial sa teda na neho stazovat vobec nemozem,prave naopak, je fajn, mily a ma prijemny pristup k pacientkam 😉 Uvidim u koho budem rodit, zavisi od toho, kto bude mat sluzbu...

lenka2606
15. nov 2012

@vevet Ďakujem veľmi pekne. Mala som podobný zoznam takže som v pohode.... 🙂

vevet
15. nov 2012

@tin007
@bambi29 ahojte, nepodarilo sa vám náhodou zistiť ordinačné hodiny v tých ostatných ambulanciách?

vevet
15. nov 2012

@lenka2606 vďačne, ja sa tiež začínam pomaly baliť, tak som ho mala po ruke.

tin007
15. nov 2012

@vevet prepac, uplne som na to zabudla, lebo som bola podla dr. zle (na cisle 25 som cakala, potom ma presunuli na 26ku a buduci tyzden mam ist na 108)

vevet
15. nov 2012

@tin007 nič sa nestalo, to je v poriadku, ja len či sa náhodou nepodarilo. Zatiaľ som si vybrala v amb 25, dr. Máľovú, tak pojdem k nej, dostala som na ňu dobré referencie.

alenkam.
15. nov 2012

@vevet Malova je na 25 v stredu 8-12. Stvrtok poobede od 13 robi na 24 sono.

vevet
16. nov 2012

@alenkam. Vďaka za správu. 🙂

zuzzzzzka
16. nov 2012

baby pls poradte, vcera sa so mnou rozlucila gynekologicka, ze uz musim zacat chodit do poradne do nemocnice, vybrala som si antolsku.Teraz ale neviem vobec co sa robi? Som v 33 tyzdni, v ktorom tyzdni mam ist na poradnu do nemocnice, ma sa tam dopredu zavolat a objednat? a este by som sa chcela spytat, kedze si chcem zarezervovat porodny box a nadstandard , kedy si mozem ist obzriet nemocnicu? cez navstevne hodiny?

bambi29
16. nov 2012

Posledný pokus - kto ide na poučenie o EPI 26.11. (Pondelok) a bol by ochotný vymeniť za 21.11. (Streda)? Veľmi by mi to pomohlo, lebo nie som z BA

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre