Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

adulka55
22. apr 2009

Miluska: ďakujem za odpoveď.

Skovka: Ja si tiež myslím že ked odtečie plodová voda tak bábetko musí ísť von, šak onó tam žije a bez tej vody neviem neviem 😖

tehula
22. apr 2009

jasne, ze voda je dolezita, ale ja som to myslela tak, ze ci ste sli hned ako odtiekla, alebo napr cakali aj na kontrakcie trebars kazdych 5min......takze spytam sa este takto. Kedy vyrazit do nemocky? V mudrych knihach pisu, ze staci ked su kontrakcie kazdych 7-5min u prvorodicky.......

skovka
22. apr 2009

no bud mas kontrakcie caste, teda kazde 4 minuty, alebo po odteceni vody, aspon tak nam to spominali na prednaske..

rybca
22. apr 2009

ahojte, tak ja som dnes bola u doktorky Dubcakovej, a ako som ocakavala, tak mi to mile spravanie nebolo dopriate, mala nas strasne vela, rozculovala sa, ze preco idu vsetci k nej, ale tak doobeda dnes tam vela doktorov nerobilo poradnu, ja som to presla od cisla 22 do 27 a len u nej bola doobeda poradna, teda este mal rano docent Korbel (ci ako sa vola), ale ten tam dnes nebol a zastupujuci bral len jeho objednane pacientky, ale zase nebola vyslovene neprijemna, kukla ma, zhodnotila, ze krcok mam este na 3 cm, naordinovala mi magnezium 3x denne, 3x denne merat tlak a poslala ma objednat sa na sono, takze v utorok idem na sono a v stredu opat pojdem k nej

bibi1711
22. apr 2009

Ani mne sa to nezdalo, ale bolo nám povedané, že tá voda, aj keď jej odtečie veľa, tak ona sa neustále tvorí, čiže bábo tam nasucho nie je. A to, že voda odtečie, neznamená nástup pôrodnej činnosti. Teda kontrakcie nemusia nastať, niekedy je to o pár hodín, inokedy dní. A že to nie je dôvod na vyvolanie pôrodu. Tiež sme sa na ňu pozerali prekvapene a ona zas na nás, že ako je možné, že to nevieme. Vravím len to, čo nám doslovne ona vravela. A tiež sa mi zdalo čudné, že nám povedala, že viac ako 90% mamičiek, ktoré prenášajú, sú v 40tt automaticky hospitalizované. Je to naozaj tak?

majka86
22. apr 2009

bibi my sme boli asi spolu na tej prednaske, ja som to praveze pochopila tak, ze bezpodmienecne treba ist hned po odteceni do nemocky za kazdu cenu, lebo ze stav sa moze kedykolvek zmenit.
no myslim,ze to tak je v tom 40tt, aspon co mam zname, tak kazda jedna bola hned hospitalizovana, ked neporodila v den predpokladaneho porodu

wiola bolaa 🙂 ja stale kukam na tvoju fotku teraz, ze ktora si to bola ty, nesedela si nahodou oproti? teda nie si ta, co sa si sa zdala primarovi povedoma?

bibi1711
22. apr 2009

Majka:veď áno, treba ísť hneď, presne ako vravíš, ale pôrod nastať nemusí a ani ho nevyvolávajú.Len musí byť bábo monitorované.

majka86
22. apr 2009

bibi: jaj tak ano :o)) mne sa vsetky tie informacie nejako pletu .. 🙂

majka86
22. apr 2009

jaj tehulka..sestonedelie je na inom poschodi ako porodnica, tusim na 4,jej uz neviem, aj sme sa tam boli kuknut na izby, ale fakt uz neviem, ale nie je to na 3 posch.

bibi1711
22. apr 2009

Maji, ty si sedela pri stene, ze? A bola si teraz druhykrat?

majka86
22. apr 2009

🙂 ano.. a ty si ktora? 😒
hej druhy krat.. no ale ten rychlokurz "dychania" mi teda moc nesiel..ty si bola viackrat?

bibi1711
22. apr 2009

Treti, ale ja som bola aj na jednej prednáške čisto len o dýchaní a masážach, čo mala pani Ježíková v jednom centre. Tak dýchať ako tak viem...A som tá, čo si sa ma prvýkrát pýtala, že čo a ako... 🙂

majka86
22. apr 2009

jeeej to je fakt nahoda :o))) no teda este, ze som ta tam stretla 🙂
ja si prave citam clanok o dychani a snazim sa to spojit s tym, co som skusala na prednaske,no .. uvidim pri porode 😀
inak ja mam stale pocit,ze ta odniekal poznam,nemyslim z antolskej, ale si mi straaasne povedoma, alebo sa na niekoho podobas.. 🙂

bibi1711
22. apr 2009

To nemyslis vazne, lebo aj ty mne...odkial si?

majka86
22. apr 2009

z petrzalky, byvam oproti antolskej

bibi1711
22. apr 2009

no, ja som z Presova, tak netusim, ale fakt som si vravela, ze teba ja odniekial poznam...no neviem 🙂

majka86
22. apr 2009

🙂 no neva.. to si sem dufam neprisla z Presova rodit :o)

bibi1711
22. apr 2009

Nie, byvame tuto s manzelom. Sme tu dosli studovat a ostavame tu, kvoli manzelovej praci. Takze tak.
Budes si zazmluvnovat nejakeho porodnika?

majka86
22. apr 2009

no ano.. uz som podpisala zmluvu, zajtra mi ma povedat,ze co s nou dalej, aj ked teda chvilami mam pocit,ze som to asi mohla nechat na nahodu, trochu sa bojim aby to s tym zazmluvnenym lekarom nebolo horsie ako bez neho. Teda skor mam na mysli to,ze napr. znama si zazmluvnila a takmer ju odrodila porodna asistentka, lebo lekara stale nikde.
a ty?

bibi1711
22. apr 2009

Ja som dnes dostala zmluvu. Mam si ju doma vyplniť a doniesť. Som si vybrala dr. Dubčákovú. Počula som na ňu len dobré, tak dúfam, že všetko bude ok. Uvidíme, ako to dopadne...

anettad
22. apr 2009

Ahojte, moj prvy porod bol pred 3mi rokmi, zacal odtecenim plody. Odtiekla vsetka, bol to taky sok pre mna necakany, mylsela som si ze som sa pocikala. Viem ze mi vtedy trebalo ist na wc, a tam aj odtiekla. To bolo o 2.20 hod v noci, kontrakcie som mala slabe, nepravidelne, o 5.15 hod. sme isli do porodnice, tam ma vysetrili, dali na monitor, spravili klystir, ja som sa osprchovala, a kedze uz bolo 9.00 hod a kontrakcie skoro ziadne, pichli mi vyvolavacku. Na vzdycharni som vobec nebola, lebo tam bol taky natresk. Potom uz kontrakcie pomaly zacali, a postupne sa skracovali, okolo obeda som bola otvorena na 8 cm, ale nieco sa dr. nezdalo tak zavolala prof. ten sa pozrel , povedal ze to pojde porodit, uz som mala tlakove bolesti, poviem vam ze som bola hotova, tlacila som o dusu, od 12.30 do 14.30 a nie a nie vytlacit maleho, sestricky pomahali ako vedeli , neslo to. Dosiel znova prof. a rozhodol sekciu, hned ma brali na sal a ja som bola vysilena, a vdacna, ze ma uspali. Maly asi zle rotoval, tak sa zaklie

anettad
22. apr 2009

zakliesnil a nesiel porodit normalne. Rodila som v 37+6 a vazil 3470g.50cm. 😉 Vrelo odporucam, rodila som tam aj pred 11mes. a bola som maximalne spokojna. Odporucam antolsku vsetkymi 10timi 😉

wiola
22. apr 2009

pekny vecer 🙂

majka : 😀 hej to som bola ja ,,,a ty si mala na sebe taku fialovu tuniku a sedela si este s takou jednou holkou oproti mne, ze ?

majka86
22. apr 2009

ano 🙂 presne 😀

wiola
22. apr 2009

😀 hehe,,,som si aj myslela, ze si to ty,..a chcela som ta tak zo zaciatku aj oslovit,..ale nebola som si na stopro ista,,,tak som to radsej nechala tak,.. 😅

ja idem k jezikovej zajtra prvykrat,...

majka86
22. apr 2009

😀 mohla si.. prvy krat? nejdes trosku neskoro? chodila si predtym niekam na nejake prednasky?

wiola
22. apr 2009

hej to uz dost neskoro, 😀 ,...som bola dlho aj odcestovana,,aj som mala zakazane cvicit koli rizik. tehu.,..tak sa mi to podarilo az teraz ,... Ale ano chodila som pri prvej malej na riadne cvicenia aj prednasky,...a aj toto tehu som uz stihla jednu uzasnu prednasku,,,tak to hadam nebude vadit 😉

majka86
22. apr 2009

ale asi nebude..ja uz mam dve za sebou a som z toho viac zmatena ako pred tym 🙂
mas vybraneho porodnika?

wiola
22. apr 2009

tou uzasnou prednaskou som myslela este jednu inu,..nie tu na antolskej,,,(i ked ani ta nebola samozrejme zla 😉 ),,Bola to taka moc fajn prednaska v dubravskom centre pre rodinu

kobolova
22. apr 2009

skovka- bola som tam od takej pol 12 do 12, kucerave vlasy, biele gate, zelena polokosela 😀 . Kecala som len so sestrickou, ci ma vobec zoberu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre