Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lucqa
17. apr 2007

Ahojky, ja som sa vcera rozpravala s jednou buducou maminou, ktoru akurat prepustili z oddelenia, tak som sa jej pytala na to malovanie a vravela, ze ona vie, ze sa ma malovat, ale ze nic nevie o tom, ze by brali len zmluvne. Ze ked odchadzala, tak akurat rodila jedna mamina, ale to bol vyvolany porod tak nevedela a aj moja dr. odbehla z poradne kuknut na porod (mozno to bol ten isty). Takze zatial to vyzera, ze sa rodi normalne 🙂

lusil2005
17. apr 2007

No, prave som sa vratila od Rozemberga a ten povedal ze tento tyzden sa ma dokoncit porodnica a buduci tyzden by mali spravit sestonedelie a to je vsetko. Takze ten termin skoncenia je koniec aprila.

A Jezikova nam dnes vravela ze beru len zmluvne + nezmluvne ked je akurat volno na porodnici 🙂 Inac to presmerovavaju na kramare a do ruzinova.

Ach jaj nech uz to mam za sebou :/

lucqa
17. apr 2007

Tak ja mozno stihnem akurat to malovanie 😅

lusil2005
17. apr 2007

lucqa mas zmluvu s lekarom? inac - Jezikova vravela aj to ze dnes bola pozriet na sestonedeli a jedna cela nadstandardna izba je volna. 🙂 a na obyc sestonedeli su baby aj po jednom na izbach.
ja chcem rodit dneeeees! 😀 😀 😀

certica
17. apr 2007

lusil, mala si vzniest poziadavku 😀

lucqa
17. apr 2007

Ved to, ze mam zmluvu a uz aj zaplatene, tak sa toho neobavam. Skor myslim na to, ze uz by som bola najradsej keby som to mala za sebou 🙂
Tak teraz poctivo chodim, robim drepy a beham po schodoch, nech sa to rozbehne do terminu 😀

lusil2005
17. apr 2007

hahaha a potom ze preco zena posledne tyzdne zhodi 1-2 kg 😀 😀 😀
ja asi budem drepovat od 38. tyzdna 😅
lucqa tak drzim palec a drepuj poctivo lebo stale lepsie kym maluju porodnicu (tam sa baby preriedia) a sestonedelie je napoly prazdne ako ked pojde porodnica naplno a sestonedelie bude fungovat len napoly kvoli malovaniu🙂

lusil2005
17. apr 2007

certica saq ja malej stale vysvetlujem jak je tu na svete fasa a ze netreba dlho cakat a uz vobec ne do terminu 😵
ale zas - tak este do konca 37.tt vydrzim. a potom zacinam s turistikou 😀

certica
17. apr 2007

len nie sexualnou 😲 😀 (teda pokial sa jedna o "turistiku" 😀 )

certica
17. apr 2007

este k tym nastrihom: urcite ich nerobi Rozemberg automaticky

lusil2005
17. apr 2007

certica ehm - a preco nie? 😅
ved aj to je jedna z "urychlovacich" metod... nie? 😀

certica
17. apr 2007

sex a dokonca aj pocas turistiky mooz byt 😉 , ale teda sexualnu turistiku, no ja ti nevim 😅 😀

lusil2005
17. apr 2007

ahaaaa 😀 tak ja teda tie moje plany trosku skresam... 😎

ajuskamimi
17. apr 2007

ahojte 😉

nemate niektora nejaky zoznam, co si treba priniest do porodnice na Antloskej pre maminu a pre babatko? Tiez som sa rozhodla rodit na Antolskej a teraz mam zhruba este 3 tyzdne na to, aby som si vybrala lekara. Lenze neviem, ci si mam vybrat a spisovat zmluvu, alebo porodim aj bez toho, neviem co je lepsie.

lucqa
17. apr 2007

lusil, mojmu muzovi doktorka odkazala, ze sa mi ma venovat. Tak som jej povedala, ze on bude rad 😀

adetka
17. apr 2007

ajuska... ten zoznam tu bol uz spominany niekolkokrat... napriklad na strane 4 (katrin) a na strane 11 (moja malickost)... a v druhej veci ti neporadim... ja som mala zazmluvneneho porodnika... a nelutujem... poznal ma... moje tehotenstvo... pripadne problemy... sledoval ma... a v den porodu som vedela, u koho budem rodit... aky je odbornik... ake mava nalady... aky je priblizne clovek...

diddi
17. apr 2007

cau lusil..tak sme tam dnes zvonili 🙂 samozrejme,ze nas sestricka nepustila, lebo vraj tam nic nie je, kvoli malovaniu...beru zmluvne a na poslednu chvilu porody, co je logicke,ze ta neposlu cez celu BA spat...a rizikove...nevedela povedat dokedy to takto bude, ale potom idu na sestonedelie malovat...to uz mi je jedno, hlavne nech je porodnica vymalovana a nech ma odlozia aj na rehabilitacne, to nebudem vobec protestovat...pokial to nebude infekcne oddelenie 😎

certica
17. apr 2007

lucqa, tebe sa to veru bliiizi, tak vela zdaru 😎 😀

ajuska, urcite porodis aj bez zmluvy - otazka, ci chces ist radsej na "istotu" alebo to nechas na "osud" 😉
podobne, ako adetka: navzajom sa spoznate s porodnikom, je to podla mna taka psychicka vyhoda a opora (okrem manzela, ak sa zucasni 😀 ) a hlavne myslim, ze ked si uz niekoho vyberies, jednoducho mu doverujes. ja som ale chodila k svojmu od polovice tehu, takze bolo viac casu a priestoru, ako ked absolvujes nejake 2-3 poradne

majula
17. apr 2007

Ahojte babuľky...neviete kedy o ktorej hodine býva ponaučenie o EPI???? Viem, že to je každú stredu, ale zabudla som o koľkej 😔

ajuskamimi
17. apr 2007

dakujem za rady 🙂

lusil2005
17. apr 2007

majula o druhej. ja idem zajtra.

diddi ides aj ty? dufam ze ta tam uvidim! :D no takto vas otocili? 🙄 skoda. ale ved mozno buduci tyzden ked uz bude vymalovane, mozete skusit znovu. no a - co ty vies... mozno kym sa tym tvojim babam zachce na svet, bude uz vsetko tip top! :P

lucqa no taketo "povinnosti" su viac ako vitane aj u nas 😀

ajuska ja si porodnika idem zaplatit ale je to hlavne vec mojej psychiky. uz tak mam z porodu dost stres a ked viem ze ho povedie niekto komu verim a je prijemny a pohodovy, velmi mi to pomaha. o doktorovi Rozembergovi som citala na fore samu chvalu, tak som si povedala ze si ho pojdem kuknut. isla som, a myslim ze je super. a to dodnes nevedel ze s nim chcem podpisat zmluvu. je to o tom ako a ci to pomoze tebe po psychickej stranke. lebo myslim ze odbornici su tam asi vsetci.

ajuskamimi
18. apr 2007

ja chodim k Dr. Scholtzovi, je primarom na Antolskej. Tak si ho teda asi zazmluvnim, ale skusim sa asi popytat este aj na toho pana Dr. Rozenberga 😉 diky. Joooj inac, tiez sa velmi bojim porodu, ale stale si hovorim, ze kolke porodili pred nami a kolke porodia po nas, tak preco by sme to nezvladli aj my, no nie? 😅

lusil2005
18. apr 2007

ved hej hej. aj ja si to hovorim... ale ze by mi to nejako pomahalo sa neda povedat... 😖
ale cim dalej - tym sa do toho strachu viac a viac miesa radost a straaaaasne ocakavanie. napriklad - neviem si predstavit ako moze vyzerat zmiesanina mna a mojej polovicky 😀

ajuskamimi
18. apr 2007

tak to si ani ja neviem predstavit, hoci ked sme boli na 4d uzv, tak som si bola ista, ze maly je uplna kopia mojho draheho, ale predsa je to ine na uzv ako v reali 😀

lucqa
18. apr 2007

certica dakujem, ja by som uz najradsej porodila dnes 😀 Uz by som mala najradsej toho mojho anjelika v naruci a dala mu velku pusu, aj ked mi kazdy hovori kam sa ponahlam, ze si toho este uzijem 🙂

lusil, ja som dr. povedala, ze moj muz sa bude velmi tesit, lebo uz som bola ako zelezna panna, tak sa smiala, ze oteckovia sa vzdy velmi tesia, ked im odkaze, ze sa maju svojim zenuskam venovat 😀

lusil2005
18. apr 2007

lucqa ani nehovor. vies jak ti tu styridsiadku zavidim? 😅
mne sa teraz zda ze za tie styri tyzdne (ALEBO MENEJ!!!!) zosaliem. tak snaaad to rychlo ubehne 🙂

lucqa
18. apr 2007

lusil ja sa tiez snazim stale hladat nieco co by som mohla robit, lebo mysliet len na to, ze sa to blizi... zblaznila by som sa 😅 A chlapci su lenivsi, ti to vacsinou pretiahnu az po termine. Aj ked som strasne dufala, ze to pride aspon tyzden skor, tak necakane... 😵

diddi
18. apr 2007

cau lusil, zabudla som ti vcera povedat, ze na tu prednasku o EPI nejdem...pytala som sa svojej lekarky a ta mi povedala, ze az po velkom ultrazvuku mi povie co a ako a na ktory termin to vidi a hlavne ci to naozaj nebude ten cisarsky...takze pojdem na tu prednasku az neskor, ak mi ju odporuci.....napis potom, co ste sa tam dozvedeli

kili
18. apr 2007

diddi, tak dá sa rodiť na antolskej?

dorotka
18. apr 2007

kili zazmluvnene pacietky ano aspon tak to hovoril mne lekar

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre