Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ajuskamimi
16. máj 2007

jeeeeeeej ano tak si to ty, teda ak ti mozem tykat 😀, ja som vtedy obdivovala ake mas krasne vlasy a ako by som ich tiez velmi chcela 😀 proste fesanda.

kika76
16. máj 2007

no, jasne,ze si mozme tykat 😀

kika76
16. máj 2007

a na kolku ides do poradne?

ajuskamimi
16. máj 2007

idem teraz na pol jednu ci jednu k Dr. Scholtzovi, toho mam zazmluvneneho. Nie odvtedy som neodpadla, myslim si, ze to bolo iba zmenou hormonou. Ale bala som sa, ci sa mi nevratilo to z detstva, nechcela by som si tym znova prejst. Naucila som sa ranajkovat 🙂 pit vela vody, takze snad uz je to ok.

kika76
16. máj 2007

ja este pojdem poobede do obchodu, kupit cerstvy chlebik a pecivo a tiez by som si mala kupit nejaku brokolicu, zajtra by som spravila taku polievku, muz to ma velmi rad a aj ja by som teda mala ten zeleninovy den

ajuskamimi
16. máj 2007

oki KIKA tak ja idem, lebo z Karlovky to mam dost dalej, aby som ti stihla, potom dam vediet ako som dopadla. Tak sa zatial drz, pa pa 🙂

lejla77
16. máj 2007

kocky, a nemozu pri spinale davat na usi nejake sluchatka s hudbou, aby rodicka nic nepocula? Nebolo by to fajn?

kika76
16. máj 2007

ano, lejla, to by mohli, bolo by to pre zenu urcite prijemnejsie, aby to lahsie zvladla

ajuskamimi
16. máj 2007

LEJLA tak to by som brala vsetkymi desiatimi 😀

lejla77
16. máj 2007

a preco sa to nerobi?????? 😖 Mozno by sa aj dalo, ci nie?

certica
16. máj 2007

lejla, ked si donesies vlastne, nejaky discman a pod. myslim, ze ti dovolia

lejla77
16. máj 2007

Tak to by bolo celkom fajn. Urcite lepsie, ako pocuvat vsetko okolo. 😔

ajuskamimi
16. máj 2007

KIKA tak vratila som sa prave z poradne, takze este mi nevedel povedat, ci to bude na 100 pro cisarak alebo normalny porod. Ak to bude cisarak 10 - 14 dni pred terminom by ma prijal do nemocnice a bola by som sledovana, ci nahodou maly nezostupuje do porodnych ciest. Zajtra sa este musim objednat na predoperacne interne vysetrenie. Kultivaciu mam negativnu a krvne testy som si pozerala, tak vysli mi akurat vacsie leukocity a nejaky fibrinogen, a neviem ci je to dobre alebo zle, lebo on si tie vyseldky nepozeral, vraj to posudia na tom predoperacnom 😉

lusil2005
16. máj 2007

ajuska ked chces, mozem ti hodit prednasku o fibrinogene 😀 aku hodnotu tam mas?

lusil2005
16. máj 2007

ked mas zvyseny fibrinogen, tak mas zvysenu zrazanlivost krvy. ale u tehotnych je uplne normalne ze je zvyseny. normalna norma je do 3,5 a u tehotnych je to do 6 tusim. ja som mala 7,1 tak ma poslali na hematologiu, ale tam mi uz namerali len 6,3 tak povedali ze v pohode, to nieje kriticke a netreba s tym nic robit. ja som sa vtedy dost vyplasila lebo krv som mala vzdy dobru. chodila som darovat a tam mi ju vlastne vzdy skontrolovali. no ale - co uz. hold sme tehotne 😀 😀 😀

ajuskamimi
16. máj 2007

LUSIL a co je to vlastne? Mam tam 4,97 a normal by malo byt 1,8 - 3,5.

majula
16. máj 2007

ajuska aj ja ho mám zvýšený, každé dva týždne to sledujú na hematológii...zatiaľ ale nestúpa, takže si nemusím pichať tie injekcie...dúfam, že už nestúpne, pretože ak by som si ich pichala nemohli by mi dať EPI pri pôrode... ☹ a to by som teda nechcela 😔

ajuskamimi
16. máj 2007

aha, takze je to ok, ako tak citam. A nevies, co znamena, teda ci je to dobre alebo zle, ak mam zvysene leukocity (viem, ze nic co nie je v norme, nie je dobre) ale tie mam 12,03 a normal je 3,6 - 11

lusil2005
16. máj 2007

joooj to mas uplne v pohode. to je nieco, vdaka comu sa zraza krv. ked je toho moooc vela, tak po operacii alebo porode sa mozu spravit krvne zrazeniny a tie potom idu do krvy a su swinsky nebezpecne. vela bab ma fibrinogen v tehotenstve moc zvyseny, tak dostava pred porodom take male injekcie na zriedenie krvy. ale ty mas tu hodnotu normalnu. ta norma do 3,5 je pre netehotne. pre tehotne je to do 6. vravim - ja som mala 6,3 a na hematologii mi povedali ze to nieje kriticke a netreba s tym nic robit.

lusil2005
16. máj 2007

ajuska ja tam mam v tych testoch mimo normu asi 6 veci. ale ked tam mas taku malu odchylku ako ze do 11 je norma a ty mas 12, tak to je v pohode. nad tym sa doktor vobec nepozastavuje. a dalsia vec je ze tie normy su tam pisane vsetky pre netehotne a vela veci je v tehotenstve skreslenych alebo sa tie normy posuvaju.

ajuskamimi
16. máj 2007

fuuuuuuuuuuuuu tak to ste ma potesili, lebo idem na predoperacne vysetrenia kvoli mozno planovanemu cisaraku, tak som rada, ze to nemam zle 🙂

certica
16. máj 2007

no inak ja som raz skoro odpadla, ked som sa hrabala vo svojich zaznamoch,....aky mam cholesterol 😲 (ten je v tehu napr.tiez vyssi)

ajuskamimi
16. máj 2007

CERTICA aj ten mam zvyseny na 5,88 a mal by byt do 5. Ale teda dufam, ze v tehu je to tiez v norme, lebo od vcera mi chodia po chuti mekacovske hranolky a tak sa tam chystam a to by mi teda este stupol, ale ked mam na ne takuuuuu chutisko 😀 tak co mam robit?

lusil2005
16. máj 2007

hej hej ten aj mne pekne vyletel 😀 rozi sa vtedy chichunal ked videl jak stresujem kvoli tomu 😀 a potom povedal ze to je normalne.

lusil2005
16. máj 2007

bozemoj ajuska, ty tu hadzes uplne ukazkove hodnoty! 😀 😀 😀
az na tu vahu tvojho "big boya" 🙂 tu ti az tak nezavidim 😝
no vytiahla som aj ja svoje vysledky: chol 7,6!!!! a predtym v 32tt som mala 8,7. takze daj si aj big mac! 😀

ajuskamimi
16. máj 2007

JOOOOOOOOOOOOJ LUSIL, ale ked vies, ja som taka dep mamka 😀 ale som rada, ze teda fakt to je ok. No a ta vaha mojho big boya mi az tak neprekaza, dnes mi lekar povedal, ze teda mozno ze aj normalne porodim, uvidime ako bude maly teda moj velky maly boy zostupovat do porodnych ciest. Cisarak da vtedy, ak by bol stale vysoko nad panvou. Akurat co ma nepotesilo, jaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuu (teda ale citit poriadne, ked tlaci nohou, ci ritou 😀 ako teraz) je to, ze 10 - 14 dni pred cisarakom by som bola prijata do nemocnice a potom po porode este 7 dni, cize to su 3 tyzdne v nemocnici a to si neviem predstavit, ja nemocnice tak neznasam, ako decko som si tam odlezala polku detstva ☹

certica
16. máj 2007

lusil, si z nas prcu robia co? 😀 ja som sa na vsetko pozerala nejak moc zlahcene praveze a skor som si tu prcu robila ja, len ten cholestik ma naserkal(nie ze vylakal) 😀 a tiez som mala nieco cez 7 😕 😀

lusil2005
16. máj 2007

ja mam tiez pomaly vacsi stres z nemocnice ako z porodu... keby to bolo tak ze si odrodis, povies "taaaak zvladli sme to, mozeme ist domov..." a hotovo. JAK U ZUBARA! 😀

certi no mna ten chol tiez zrovna nevylakal, skor nasral! som to brala tak jak keby mi krivdili!!! 😝
swinky vysledky. no ale co uz. jak vravim - hold sme tehotne. 😅

ajuskamimi
16. máj 2007

LUSIL tak to by bolo fakt perfektne, to by som brala vsetkymi desiatimi 😀 amyslim, ze asi kazda zienka

certica
16. máj 2007

no tak ja ked som odchadzala z porodnice, sice na jednej strane happy, ale ked som si uvedomila, ze zrazu budem s krpcom sama bez sestriciek... 😕 😅 , ze preboha co ja s nim teraz doma? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre