Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vydata
25. máj 2007

NO tak to mate pravdu riskovat nebudem.

rybka78
25. máj 2007

stretli ste sa niektora pocas tehotenstva s krcami v lytkach a bolestami v podbrusku?

megie
25. máj 2007

vydata..inak ja si aj myslím, že tá voda je aj dosť studená..ešte sa nestihla zohriať za ten týždeň, čo je teplo...Bola by ti moc zima, a ešte by si schytala nejaký zápal z prechladnutia. 😉

ajuskamimi
25. máj 2007

VYDATA celkovo v tehu sa neodporuca kupanie (hoci aj vo vani) a obzvlast v teplej vode, lebo ta uvolnuje svalstvo. Cim viac si tehu, tym kupanie uz vobec nie, len ta sprcha letnou vodou 😉

RYBKA bolesti v podbrusku neviem ale krce v lytkach v tehu su uplne normalne. Bud si na to treba dat magnezium, ale treba sa poradit najprv s lekarom alebo treba na to cvicit, aby si mala rozhybane svalstvo. Ja aj cvicim aj som uzivala magnezium a aj tak mavam obcas hlavne v noci take krce v lytkach, ze si pri nich aj poplacem od bolesti.

rybka78
25. máj 2007

ajuska, vdaka za ukludnenie. aspon viem, ze nie som sama. doktor sa netvaril nadsene. vraj je na to este skoro. dal mi magnezium aj B6 a par dni oddych, ale ak mi to do tyzdna neprejde, musim sa mu ukazat znova.
trochu ma to vyplasilo, lebo som nezvykla trpiet ziadnymi chorobami a aj tehotenstvo som doteraz znasala velmi dobre.

ajuskamimi
25. máj 2007

RYBKA ja tie krce mavam asi od polky tehu a mne doky povedal, ze to je priznakom v tehu. Tie bolesti v podbrusku to neviem, ale kamoska to mala tiez a preslo jej to a je v poriadku, uz je teraz v 34tt, takze neboj, bude dobre 😉 a ako hovorim, krce mavam aj teraz. Vzdy len zobudim manzela a on mi chyti nohu a spicku nohy mi tlaci smerom ku kolenu, tak mi ten krc povoli a ked povoli, potom mi to lytko trosku rozmasiruje a je dobre.

rybka78
25. máj 2007

mne krce v lytkach po uzivani magnezia ustupili, len podbrusko si dava nacas. 😉

macrela
25. máj 2007

Ahoj baby! 😉
Pozdravuje vas "julovka" z BB...mam prosbu...do porodnice sa chystam do Blavy, teda na Antolsku (koncom jula)...nemate prosim niekto telefon na Dr. Rozemberga...? Nemyslim sukromne (mobil), ale co ja viem na oddelenie, ci ambulanciu, kde by som ho mohla pocas dna "odchytit"...lebo ta ich stranka...no nic mudreho (co sa tyka kontaktov) som tam nenasla!
DAKUJEM!!!
😉

rybka78
25. máj 2007

ahoj macrela,

t.c. je do lekarskej izby, daval mi ho Dr. Rozemberg - O2 6867 2670, zastihnes ho, ked bude v sluzbe. ordinuje v utorok (myslim, ze v ordinacii c. 125 od 13,00 do 14,00) a stredu (urcite na c. 27 od 12,30 do 14, 30). Do ordinacii cislo nemam.
co ta "prinutilo" ist rodit do BA? 🙂

rybka78
25. máj 2007

macrela, inak mame rovnaky termin, tak sa mozno stretneme. 😀

clea1
25. máj 2007

ahoj macrela, ja som si v pondelok odpisovala ordinačné hodiny všetkých lekárov z dverí č. 25 a bolo tam, že Dr. Rozemberg ordinuje utorok 8.00-12.00 hod.

macrela
25. máj 2007

Ahoj rybka a clea!
Dakujem za informacie! 😉
Mozno sa naozaj stretneme! 🙂
"Prinutila" ma situacia v tunajsej nemocnici, ktorej velmi nedoverujem...
😒

lusil2005
26. máj 2007

caute zeny! 😎

rybka78
26. máj 2007

Ahoj Lusil,

vitaj doma. 🙂 ako sa mate aj s Natalkou?

lucqa
26. máj 2007

ajuska, ja som cievkovanie necitila, ale ulavilo sa mi potom 🙂

Ahoj Lusil, gratulujem k Natalke 😀

ajuskamimi
27. máj 2007

ahoooj LUSIL, tiez blahozelam k NATALKE 😉 ked budes mat chvilku cas, napis ako ti prebehol porod a ako ste to obe zvladli 😉

LUCQA ja som si nevedela predstavit, ako ti to zavadzaju, no teda, ze kam ide ta hadicka, ale uz mi to vysvetlili, takze uz viem 😉

certica
27. máj 2007

heeej lusil, cakam na to IP, nespi tolko.. 😀 😀 a zmen si potom udajiky a foto please. OK, vobec ta nenahanam 😅 😲 😀

ahoj ajuska, ty ako zvladas tie horucavy?

certica
27. máj 2007

myslela som, aby si hodila nejake fotky vasho anjelika 😉

ajuskamimi
27. máj 2007

ahoj CERTI ale to sa da prezit, ale co ma viac stve je to, ze obujem jedine zabky, ktore som mala nachystane do porodnice akoze do sprchy. Aj to tam tie moje laby musim doslova natrepat, je to hrozne, ale ani sa na tie moje laby neda nic kupit, takze des 😠

lusil2005
27. máj 2007

no caute caute 😝 vcera som mala este trosku stresy s odsavackou a nejakymi somarinkami, ale dnes sa vam venujem 😀 boooze tie horucavy.

dakujeeeem strasne vsetkym. mala je kraaasna. pockajte, idem porobit tie fotose.

arabeska
27. máj 2007

lusil cakame 😀 a aj na podrobnosti 😵

lusil2005
27. máj 2007

no takze - co vam poviem... porod bol... no - bol rychly. nestihli mi dat ani epi, a muz len len ze pribehol. ale to bolo preto lebo sestricky stale hovorili "este mu nevolajte, este nie... az po priprave". no a z pripravy som isla rovno na salu a 30 min potom - alebo tak nejak - uz bolo odrodene. nastastie som ich neposluchla, zavolala som skor a on to stihol. ja som taka padavka - neviem ako by som to bez neho zvladla. uz aj s nim to bolo tazke 😀
inac - najlepsie bolo tlacenie!!! to uz vam je taka ulava, jak keby mi epi pichli! fakt. muz vravi, ze on si myslel ze to bolo najhorsie, ze si myslel ze tam trpim jak kon a ze to nevydrzim, ale to je blbost. pre mna to bolo fakt vyslobodenie od tej druhej doby, ktoru som mala dost dlhu a myslim ze je najhorsia.
u mna bolo najhorsie ze som nespala asi 25 hod pred porodom. bola som strasne vycerpana a bala som sa ze to nezvladnem. ale zvladla som 😀
aj nataly to zvladla - hrdinka moja.

sestonedelie bolo super, az na tie horucavy 😢
sestricky boli uplne paradne, hlavne detske. mile, ochotne, radili, behali, pomahali (aj o druhej rano prisla s usmevom za spolubyvajucou co mala problem s kojenim a mala jej uz hodinu plakala ze "co ste nezavolali skorej..." lekari su fajn, aj ked na vizite toho moc nezistite 😀 a inde som ich nastastie nepotrebovala. je to tam trosku natrieskane teraz, lebo tie izby su robene ako dvojpostelove (aj vybavou ako svetla a tak) a su tam narvane tri postele. a ked si tam date este aj postielky vedla posteli, nevojde sa vam tam uz pomaly ani ten stolik na prirucne veci 😀
nehovoriac o tom ze svoje veci som mohla mat akurat v taske pod postelou 😝
som stastna ze som doma, ale pri odchode som uprimne nechala darcekovy kos aj detskym aj nasim sestram, a aj v porodnici sestram ktore mali sluzbu ked som rodila.
boze to je take divne - ja a rodila... 😀 inac - som na seba strasne hrda 😅
je to taky pocit... fakt - vyslovene hrda. neviem si predstavit ze budem za nieco na seba viac hrda ako za toto... 😵

certica
27. máj 2007

lusil, tak som si ta precitala aj tu 😀 , ked uz som tu (kvoli tebe 😕 😀 ). drzte sa a uzivaj si malu 😉 , este raz gratulieren 😎

lusil2005
27. máj 2007

certi dakujem!

majula
27. máj 2007

lusil gratulujem...malinká je krásnučká 😵 😵 😵
Tebe tiež hovorili doktori, že bude veliká, však? No nejako sa sekli, lebo až taká veliká nie je....jaj dúfam, že aj v mojom prípade to bude podobne...i keď nemyslím, lebo bruško mám velikéééééé....ktorý doktor ti robil USG???

lusil2005
27. máj 2007

majula usg? to je ultrazvuk? ak hej tak Janac. vravel ze podla odhadu 3800g ale on to vidi na viac. a nakoniec bolo 3700 🙂

a dakujem 🙂 naozaj je nadherna.

majula
27. máj 2007

lusil...hej USG je ultrazvuk...no tak Janáč sa až tak nesekol, zajtra idem k nemu, tak som velice zvedavá, koľko namerá môjmu sloníčkovi 😵

macrela
27. máj 2007

Lusil: gratulujem!!! 😉
Ak sa nemylim, tak si rodila u Dr. Rozemberga...? Ja sa tiez k nemu chystam..., takze odporucas...? 😉
Ak budes mat trosicku casu, napis "referencie"... 🙂
Vdaka!

ajuskamimi
28. máj 2007

LUSIL super, dost sa porodu bojim, uz som to pisala niekolko krat, ale tvoj opis ma celkom povzbudil do boja 😉 ked som to citala, uz aj ja by som svojho drobceka chcela drzat v naruci a mat ho doma pri sebe 😉 NATALKA je fakt krasna a mas plne pravo byt nielen na seba ale hlavne na nu hrda. Nech sa vam dari 😉

ajuskamimi
28. máj 2007

baby a neviete co je s HELEN a MARTUSH???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre