Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akejka
6. feb 2009

čaute maminky,
píšete tu o tých boxoch - čo je pre ktorú lepšie...mňa doviezli rovno do pôrodnej sály, ledva ma stihli prezliecť (prišla som do pôrodnice otvorená na 8cm s minútovými kontrakciami...)...pýtala som si epidurál, lebo som ho mala zaplatený, ale v mojom stave mi ho už nestihli dať
manžel bol pri pôrode, o 15 min. odpadol, tak ani nemusel platiť poplatok 🙂 .
Ja som strašne kričala, vedľa za plentou v dalšom boxe bol manželský pár, ktorý musel mať zo mňa hrôzu - lenže ja som mala také strašné bolesti z ruptúry jazvy na maternice po 1. SC, ktoré sa nedali predýchať...aj dr. ma už nechali tak...súcitne na mňa pozerali a nervózne pobehovali, kedy sa už uvoľní operačka na sekciu...

takže ja som bola rada,že som bola na pôrodnej sále, kde rovno predo mnou bol pult s lekármi a sestričkami, ktorý na mňa videli a mohli ma hneď zachrániť 🙂

etnicka
6. feb 2009

iv1, to, co pises o porode do vody, su len myty a famy, mam o tom dost nastudovane, aj z historie (prirodne narody) a ver, ze je pre mna prvorade babatko a rozhodne by som nic neriskovala. Samozrejme musim splnit prisne testy, inak by ma do vane nepustili. Nie je to len modny trend, zial, u nas je to este len v plienkach. Napriklad v Nemecku, Holandsku, Francuzsku, Anglicku alebo Rakusku je to ovela beznejsie. Odporucam precitat napr. Znovuzrozeny porod od Michela Odenta a Novu Dobu Porodni od Vlastimila Marka, ak Ta tato problematika zaujima.

K poloham pri porode - najprirodzenejsia a najlepsia pre matku aj babatko je vzpriamena poloha (v podrepe s oporou, na porodnej stolicke atd.) Poloha na boku je tiez dobra, kedysi sa tak normalne rodilo, kym sa porody nepresunuli do nemocnic. Poloha na chrbte s vyvysenymi nohami je pre matku aj dieta velmi nevyhodna - dieta tlaci na dutu zilu, cim sa mu dostava menej kysliku, to ma za nasledok rozne komplikacie a nutnost umelo urychlovat porod. Okrem toho mamicka musi tlacit proti zemskej pritazlivosti a je zvysene riziko natrhnutia hradze, preto sa robi tolko nastrihov.

sarianah
6. feb 2009

etnicka
..tie vsetky knizne teorie su fajn a urcite zaujimave, ale dolezite je aby ich vedel pouzivat hlavne moj doktor, mne osobne su absolutne nanic, ked by bol lekar co ma rodi neschopni.
..a myslim ze porovnavat zdravotnu starostlivost u nas na Slovensku so starostlivostou v Nemecku, Rakusku, Francuzsku...sa absolutne neda.Tam je zdravotnictvo na uplne inej urovni nez u nas, maju tam lepsie lieky, materialy aj pristroje, ktore k nam pridu za 5 rokov ako novinka.Svokor ked ma chripku, dostane lieky v rakusku, tak za 2 dni je zdravy.U nas ked mas chripku, tak si 2 tyzdne mimo co ti ziadne antibiotika na to nezaberaju.
Okrem toho da sa ist rodit aj do Rakuska, stoji to 50 tis., tak ked mas vela penazi, tak tam je to urcite najlepsie 😉 .

miluska.h
6. feb 2009

ahoj henika 🙂 takze budes rodit skor.... a robil Ti aj 3D sono? ja som bola vcera u svojej gynekologicky na 4d ultrazvuku uz druhy krat a malicky mal zase rucicky pred tvarickou, tak sa podarilo urobit len 2 dobre zabery. Mam prist este na buduci tyzden, aby bolo tych zaberov viac. 🙂 Inak krpec vyzeral taky nadurdeny. Kocky, myslite, ze mu ten ultrazvuk vadi?

xixi7
6. feb 2009

Emjee,
dakujem za odpoved, uz je mi to jasnejsie.

maminahenika
6. feb 2009

Nie to mi nerobil, veď to mi robí tu zvyčajne ten môj doterajší 🙂 Ja som sa chcela iba spýtať na veci

iv1
6. feb 2009

Etnicka, viem, ze aj porod do vody ma urcite svoje vyhody a drzim palce, aby bol pre Teba ten najprijemnejsi a najlahsi. Mne osobne sa proste nejak intuitivne nepozdava. Ale mam kolegynu, ktora rodila do vody a nevie si to vynachvalit. Je to vsetko indi-vindi a samozrejme zalezi hlavne na tom aky je tazky porod a aky lekar je pri tebe...
Miluska.h - ultrzvuk funguje na principe zvukovych mikrovln, ktore vraj neskodia a ani ich nijak necitit. Jedine pri dlhsom ultrazvuku sa mozu od tych vln zahrievat tkaniva a plodova voda a to by mohlo krpcovi vadit. Ale podobne ucinky ma kopec dnesnej elektroniky, napriklad mobil, alebo aj wireless internet pri ktorom prave sedime 😝
Dnes su ale moderne sono pristroje a urcite ta "neultrazvukuju" hodinu, aby to krpcovi vadilo...

miluska.h
6. feb 2009

iv1, dakujem. Tiez som o tom vela citala, ze to neskodi, aj doktorka mi to povedala. Ale aj ked mu to neskodi, mozno to citi a vyrusuje ho to 🙂

akejka
6. feb 2009

xixi7:
ale nemusíš zaplatiť za manžela pri pôrode, ak bude pri pôrode len 15 minút a potom odpadne 😉 (ako sa to stalo môjmu manželíkovi. Zbadal, ako mi prepichujú plodovú vodu a už bol na zemi)

xixi7
6. feb 2009

Akejka,
🙂🙂🙂

zuzkad
6. feb 2009

etnicka kazda z nas chce pre ocakavane dietatko to naj naj...podla mna aj obycajny porod je v poriadku pre dietatko a rozhodne nemam pocit, ze konam nespravne ak dieta neporodim do vody, ale "na sucho" beriem to podla zien kt. porodili...aj moja mamina, ci vela inych zien...rodili klasicky, bez extra poziadavok a sme tu a spokojny si myslim....ale samozrejme kazda z nas ma pravo si to svoje dietatko na svet priniest podla svojho rozhodnutia. V kazdom pripade drzim paste kazdej z nas 😉 😉

akejka aspon uz rozumiem, preco moj priatel k porodu nechce ist 😀 musim si zhanat nahradu 😉

akejka
6. feb 2009

zuzkad:
ani môj manžel nechel k pôrodu. Pozháňal mi kamošky, svoju rehabilitačnú sestru a pod. Ale keď to na mňa v noci o jednej prišlo, ledva sme stihli prísť do pôrodnice a sestričky s lekárkou ho automaticky vtiahli do sály. 🙂 Myslím, že sa ho ani nepýtali, či chce...a on sa nebránil, akurát že to blbo dopadlo 😀 To nevedeli, že môj muž odpadáva pri odberoch krvi a injekciách 😒

iv1
6. feb 2009

To ten moj sa tvari, ze "pohodaaaaaaaaaa, jasne, ze idem s tebou..." Som zvedava, ake to na nom zanecha nasledky 🙂

emjee
6. feb 2009

ja keby sa dalo v blave tak rodit, tak rodim do vody 🙂 ale sa neda, tak beriem co je, a kedze su na vyber 3 porodnice a jednu si clovek vybrat musi, tak som si vybrala pre mna podla mna tu naj 🙂

to kupanie je super, ze uz to zariadili takto

co sa tyka toho ukazovania babatiek cez sklo - v podstate mi to vyhovuje, ze tie prve dni tam moze prist za mnou naozaj hocijaka aj nevolana navsteva a nebudu mi hned syna osmatkavat 😀 aj ked by som rada aby tatino mal to privilegium, lebo jemu sa k porodu nechce

zuzkad
6. feb 2009

😀 😀 akejka no tak to sa chuda nemal kedy ani spamatat a zrejme necakal take soky....to muselo byt zlate ako vo filmoch, ked muz odpadne...nevedia ci maju kriesit muza ci zenu 😀 😀
Moj sa injekcii neboji, ale tvrdi mi, ze sa nedokaze na mna pozerat ako budem trpiet a nebude mi moct pomoct...len ma masirovat...
Ja budem mat kamosku kt. je tvrda natura...a to ja potrebujem niekoho s chladnou hlavou 😉

Tehulky co ste uz 39 az 40tt ako vam to ubehlo v poslednom trimestri ? Ja mam pocit, ze sa to taha teraz uz...od toho 20tt to ide pomaly dost...asi je tazke tie posledne tt, kedy uz naozaj ide o dni a vsetko je na spadnutie 😝 😝

nsoci
6. feb 2009

ahoj, neviete kedy bude najblizsie ta prednaska pre ooteckov ak chcu byt pri porode a ako sa na to prihlasit? dakujem

emjee
6. feb 2009

nsoci ocko tu prednasku nepotrebuje, staci zaplatit za "otecko pri porode", inak to byvalo tusim kazdy druhy pondelok o 12.30 a myslim, ze sa nebolo treba hlasit - ale teraz porobili nejake zmeny tak neviem

zuzkad cim blizsie je tp, tym to ide pomalsie - do 32tt som robila a mi to ubiehalo jak voda, od vianoc som doma a neviem do coho pichnut (a to este ze je muz so mnou vacsinu casu, lebo keby som bola stale sama tak ma asi vystrie) - je to tazke hlavne psychicky, lebo clovek nevie KEDY to uz bude, no a tiez na kondicku, odkedy nechodim do roboty tak som ani nie ze zlenivela, ale nevladzem, prejdem dve ulice a funim jak lokomotiva

xixi7
6. feb 2009

Nsoci,
malo by to byt najblizsie 9.februara..ale hodinu som si nezapamatala.

nsoci
6. feb 2009

Hm... ja som mala pocit, ze ta prednaska je povinna a zapisuje sa aj do materskej knizky...a tusim som niekde citala, ze na tej prednaske davaju ten papierik na uhradu a bez toho sa neda otecko pri porode zaplatit... asi to fakt museli zmenit...

emjee
6. feb 2009

nsoci co mam info od janule10 (bola na tej priprave v decembri) "ak chce byť otecko pri pôrode nemusí mať absolvovanú žiadnu predprípravu stačí keď dole pri centrálnom príjme zaplatí poplatok 500sk"

nsoci
6. feb 2009

Supr, tym lepsie.... dakujem...

labutka
6. feb 2009

nsoci, ja idem na profylaxiu v utorok o 11.OO, a gabi o 13.00. ja som sa objednavala u tej pani Jezikovej...

zuzkad
6. feb 2009

emjee tak to ti verim, ze tie "posledne" dni su tazke, pretoze asi moc nechodis kade tade...lebo co ak to na teba pride a ty budes niekde dalej...to by asi nebolo prijemne 😖
Ja fucim uz teraz ...tak neviem ako to bude so mnou v takom 38tt ...ale to preto, lebo som na PN uz dlho a malo chodim von...a ked idem k doky tak pridem len na zastavku zafucana ako jez, spotena ...a pritom je zima hroza...ja sa desim co ma este caka 😕 😕 ale zas stoji nam to za to ...ked budeme mat uz drobcekov 😅 😅

dadka212
6. feb 2009

Nsoci určite tú prednášku nepotrebuješ, teda manžel 😉

monkula
6. feb 2009

ja su úprimen povedané neviem predstaviť, žč by som počas pôrodu stála 😅 😅 so mboal rada, že som si medzi "tlačením" mohal oddýchnuť a uvoľniť svalstvo, to by som asi postojačky nedokázala 😅 😅 😅
A pr ivšetkej úcte etnička, ja to tiež považuejm za moderné trend dnešnej dpb, poroďme do vody, mne sa to zdá nehygienické..
niekde som čítala ,že teplá voda je fajn v prvej dobe pôrodnej, uvoľní sa svalstvo, a pôrod lepšie postupuje, ale akt samotného pôrodu je lepší na suchu... 😉

diddi
6. feb 2009

a okopirujte si svoju tehu knizku ak chcete, lebo vam ju zoberu a nedaju 😉

dadka212
6. feb 2009

Monkula mne je to tiež také prirodzenejšie ležať, ja by som to nevydržala čupeť, hrozne ma bolia nohy keď čupím, keby bol taký vynález, že niečo ako záchod sadnem si budem tlačiť a podomnou budú chytať bábo 😀 a do vody by som tiež nerodila, presne ako píšeš by som tam ležala aby sa mi uvolnili bolesti, ale keby to už prišlo, tak idem von vytlačím a je to 😀

monkula
6. feb 2009

veď to.. ja nevládzem čupieť.. 😅
A presne, poležkať si vo vodičke a potom von... 😉

dadka212
6. feb 2009

šak to tie naše staré kĺby 😀

inak som si všimla, že toto je najukecanejšia pôrodnica 😎

emjee
6. feb 2009

no hlavne ze sa tu vykecava a ziadne spravy o novych babatkach - sup sup rodit 😉 to plati aj pre mna 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre