Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

chasencha
15. mar 2009

katka.ott ja som si zobrala svoje kosele,stacili mi 3 kusy,pricom jedna bola na porod 🙂

katka.ott
15. mar 2009

dakujem za odpevede 🙂

leahl, zatial to mam 50:50. jedna mala je hlavkou a druha zadockom, tak neviem co mi vymyslia. doteraz boli obe hlavickami dole, tak mi dr slubil, ze krasny prirodzeny porod.
a co sa tyka epiduralky, stale sa rozhodujem 😅

a o tej energii viem svoje, ja ju mam vzdy akosi na rozdavanie. nastastie prsi, lebo by som bola uz na oknach 😀

heidy26
15. mar 2009

katka.ott, ja som tam rodila pred mesiacom a ked somprišla na príjem tak n vyšetrili a povedali že sa môžem obliecť do košele. Čiže pokial by si nemala tak ti dajú erárnu ale ked máš svoju tak svoju.Ale ked už ideš na príjem tak tašku si berieš zo sebou. a klidne si daj nejaké dlhé tirčko, alebo nejakú inú košelu nemusíš tehotenskú, lebo mliečko ti aj tak nabehne asi za 3 dni takže do vtedy si aj tak prezlečieš inú.

katka1981
15. mar 2009

Ahojte ak ste mali na antolskej planovany cisarak, kedy ste isli do nemocnice? Den pred cisarakom? Kedy vam robili klystir a ostatne neprijemnosti?

leahl
16. mar 2009

katka, mala som plánovaný cisársky - KP (koniec panvový) a prijali ma v stredu naobed, do večera ma len monitorovali, vo štvrtok som pochodila ešte nejaké posledné vyšetrenia a poobede mi odkázali, že už nedostanem večeru a už nemám nič jesť a veľa piť lebo ráno ideme na to...tak sa aj stalo. Ráno prišla sestrička,pomohla mi s taškou a ostatné sa dialo nejako mimo mna..teraz s odstupom času mám pocit, ako keby som sa na to celé pozerala odiekial zhora. 🙂 To nepríjemné som nechala tam, bábo a pekné spomienky som si zobrala zo sebou. 🙂

zuul
16. mar 2009

leahl prosím ťa u koho si rodila? kto ti robil CS?

leahl
16. mar 2009

ja som mala zazmluvnenú mudr.dubčákovú a ona mi aj robila cisársky rez..dohodnem sa s nou aj na tento pôrod. Po cisárskom chodila na kontrolu a v posledný den odchodu mi aj vybrala sama stehy..

zuul
16. mar 2009

leahl a stačí ak mám lístok od ortopéda z ružinova na indikáciu na CS? alebo bude chcieť aj vyjadrenie od ortopeda na antolskej? nevieš prosím?
a myslíš že stačí ak jej v stredu zavolám či by ma v pia zobrala na poradňu?

aj tebe sa to už kráti 😀

leahl
16. mar 2009

zuul, to ti neviem povedať, skús jej zavolať a dohodnúť sa, ona bude vedieť čo treba..tieto papierovačky si ja už presne nepamätám ale o chvílu čakajú aj mna.. kráti sa nám to všetkým...už sa aj celkom teším že bude po všetkom, lebo sa už nezmestím do žiadnych vecí a tie tehotenské veci mi už lezú na nervy..

zuul
16. mar 2009

lea ani nevrav, mne zostali jedny tehu gate, ktoré netlačia, takže už len v tých chodím 😝
som už skúšala volať, ale nie je v miestnosti momentálne. ako náhle sa dovolám napíšem sem ti hneď nech voláš aj ty. 🙂

leahl
16. mar 2009

tie nohavice mám ja dvoje - jedny rifle-ktoré ma začínajú pod bruškom ťahať a jedny slušné ktoré nosím k doktorke alebo do školy..momentálne riešim monitor dychu - kupovala si ho?

zuul
16. mar 2009

lea áno kúpila som ho za 3500,- myslím. radšej áno, veď bude aj pre druhé. 😵 idem skúsiť zavolať.

leahl
16. mar 2009

druhé už čakáme 😀 pri prvom som ho mala požičaný, a pípal ako šialený vo dne v noci, len čo bábo lepšie zaspalo hned sa spustil a zobudil ju, raz noci sa rozpípal - ja som skočila z postele a udrela som si kríže - ale zase budem lepšie spať ked viem, že v prípade problému sa rozpípa. (ked som ho vrátila ešte zo sna som ho počula pípať..) Idem ho omrknúť na internete

zuul
16. mar 2009

volaj, práve tam je.
veľmi milá 😀

leahl
16. mar 2009

ona je celkovo velmi zlatá 🙂 mne sa už budí malá, takže utekám za nou...

maminahenika
16. mar 2009

caute maminy,

v piatok som bola na poradni, lekar mi povedal, ze je vsetko OK, takze sa nemam coho bat, inac mala je v uplnej pohode, ma uy 2800g-ov, a nie 2300 ako mi hovoril moj gyndos v DS 😀
Mala som dobre skusenosti s nemocnicou na Antolskej, bola som dole aj na EKG, a vsade som stretla velmi mile sestricky a lekarov, takze sa uz citim v plnom bezpeci, ked myslim na svoj porod 😉

leahl
16. mar 2009

zuul, vybavené, aj ten monitor dychu (rovno som nez net dokúpila aj sterilizátor fliaš) 🙂 (som sa rozšupla ale šak neva, pre svoje deti ..všetko)
heni - to je super správa..netreba sa ničoho báť, nejako to dopadne

maminahenika
16. mar 2009

leahl> to si sikovna, vsetko cez net, sa da sup-sup, vybavit 😉

zuul
16. mar 2009

mami a u koho budeš ty rodiť na antolskej?

lea super, kedy ideš k doktorke? ty si teda šikulka. ten sterilizátor sa nám hodí?

miriam24
16. mar 2009

Ahojte ... som sem nakukla ... a vidim ze ste riesili (okrem ineho) aj monitor dychu ... ja som davala maleho po narodeni do Union poistovne a oni nam zdarma pozicali monitor dychu na 6 mesiacov ... teda maly mal 13-teho 6.mesiacov ale este sa neozvali 😉 ... no a pokial su detizdrave,bez nejakych vaznejsich chorob tak staci mat dieta na monitore do pol roka takze dalsi si kupovat nebudem .... alebo sa da aj pozicat cez www.chrapanie.sk ... 🙂

Inak som tiez rodila na Antolskej u dr. Karatiny Greksovej ... veeeelmi som bola spokojna a chodila som k nej na poradnu pred porodom a potom ma este aj odrodila 🙂 a to som ju nemala ani zazmluvnenu,proste jej tak vysla smena 🙂,... a lezala som na normalnom oddeleni a tiez som bola spokojna ... 😉

majte sa krasne a drzim vsetkym palce

katka1981
16. mar 2009

miriam24, nechcem ta plasit ale manzelovi zomrela sestra na sids 9 mesacna.

wiola
16. mar 2009

mirim 🙂 vdaka za uzitocne info

maminahenika
16. mar 2009

zuul - idem na Antolsku a rodit budem u Dr. Paldia 🙂 je velmi mili, a sikovny lekar 😉

sarianah
16. mar 2009

..lekari hovoria ze monitor dychu je dobre pre istotu pouzivat az do 1 roku dietata...
Treba si davat pozor pri poziciavani monitorov a kupovanie pouzitych z bazaru, lebo novy monitor je spolahlivy 2 roky, potom ho treba dat preskusavat do autorizovanych servisov (ani neviem ci u nas take su) a neviem co a to je drahsie nez novy monitor..tak my sme kupili radsej novy a hotovo..inak tiez sme maly v noci par krat poplach ked bol maly este novorodenec..

maminahenika
16. mar 2009

no ja vobec nemam skusenosti s tym monitorom, kamoska hovorila, ze im robil vzdy poplach a preto ho vypli, my sme potom ho nekupovali, chvala bohu, mala ho ani nepotrebovala. kazdemu to prajem, aby ho nepotreboval....
Inac viackrat som moju malu pozorovala pri spani, a bola som prekvapena, ze berie vzduch ako maly psik...... hocijako 😅 ale doktorka hovorila, ze je to v uplnom poriadku. No ale keby sme vtedy maly ten monitor, tak asi nam zahuuuka 😀

zuzkad
16. mar 2009

ahojte kocky,

prisla som si po radu skusenejsich mamiciek ...resp. buducich mamiciek 😉 😉 kedy je treba dohodnut a zohnat si detsku lekarku ??

miluska.h
16. mar 2009

zuzkad: ja sa chcem dohodnut s pediatrickou tento tyzden. najskor jej zavolam a potom ak to bude potrebne tak tam aj osobne zajdem. 🙂

kocky, idete zajtra niektora na profylakticku pripravu k p. Jezikovej?

zuzkad
16. mar 2009

dakujem za info miluska...to aby som aj ja pomaly zvazovala doky...aby som potom nestresovala. 😅 😅

smejko5ka
16. mar 2009

zuzkad: myslela som si, ze je povinne nahlasit to uz v nemocnici, ale nebolo treba. nahodne vybranej lekarke som volala az v den, ked som prisla domov. bez problemov ma zobrala.

sarianah
16. mar 2009

..mna sa na antolskej primar pred prepustanim pytal kde a ku ktorej pediatricke budem s malym chodit, aj som to tam vyplnala do nejakeho tlaciva..nastastie sme si pekne splnili povinnosti dopredu tak ako sme vycitali z "mudrych casopisov", ze lekarku si treba dohodnut este pred porodom..
..isli sme na polikliniku tak 3 tyzdne pred terminom, (plan bol ze pojdeme a dohodneme tu doktorku, u ktorej bude cakat najviac ludi, lebo by to mala byt indicia ze je ta lekarka dobra), dosli sme tam a ako tam bolo asi 10 ambulancii, tak na celej dllllhokanskej chodbe nebolo ani cloviecika co by isiel doktorke, tak sme vybrali len tak nahodne, ze skusime tuto a nastastie ten nas typ bol dobry 😉

maminahenika
..kamoska je odvazna, ja by som radsej kazdy poplach sama skontrolovala, nez pristroj vypla, ale mala by som istotu ze je maly o.k...inak ten pristroj je velmi citlivy a zalezi ako ho mas nastaveny, neviem ci to maju vsetky ale na nasom si citlivost nastavujes sama, tak mozno to mali zle nastavene..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre