Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkad
4. apr 2009

ahojte kocky 🙂 🙂

ja si dnes uzivam jar v plnej paraaade 🙂 🙂 milujem taketo pocasie moooc.

Miluska tak to tvrdnutie nie je sranda, ale ak budes odpocivat...snad to prejde 😉 😉 mna brucho pobolieva..potom to prejde a tak dookola...to tvrdnutie mam hlavne dole v podbrusku...taky tlak citim..je to neprijemne...mam pocit, ze maly sa mi uz prerazi von ..tak ma taha strasne...dufam, ze to potiahnem este aspon tyzden 😝 😝

svagor moj dnes maluje kupelnu a zachod..najhorsie je to so zachodom 😀 😀 lebo kazdu chvilu ho vyhanam von..co ma to stale taha na vecko ..tak vzdy chuda musi zliest z rebrika aby som mohla ist na cikpauzu 😀 😀

petulik29
4. apr 2009

Ahojte tehule, ja som rodila na antolskej pre 2 rokmi a 4 mesiacmi a bolo vsetko ok. 🙂
Doktora som mala predplateneho, chodila som k nemu 9 mesiacov. Porod bol sup sup do 3 hodin ako prvorodicka super. Tiez mi ukazovali ten nadstandartny box, ale povedali, ze to vobec nie je treba a keby sa nahodou nieco prihodilo necakane tak by ma museli preniest na tie normalne boxi lebo tam maju cele vybavenie.
Izbu som mala zaplatenu nastastie boli volne. A bola som velmi spokojna co sa tyka sluzieb, len to jedlo nebolo moc pre mna 😒 .
Teraz som znovu tehotna prvy mesiac a ked budem rodit na SR tak to bude Antolska.
A este, tie cvicenia mi moc nedali, ked zacali kontrakcie tak som od strachu nevedela ani ako sa volam a samozrejme ze som neprestala dychat. 🙂 Ale ja som asi taky hysterik. 😒

Drzim Vam vsetkym palceky, ked tu o tom pisete tak si pripadam ako by som tam bola vcera. 🙂

miluska.h
4. apr 2009

ahojte kocky 🙂

zuzi, ja mam presne ake pocity ako Ty... dnes som bola trosku aj poprechadzat sa, ale len par metrov ku skole odvolit a som myslela, ze maly mi vypadne z brucha 🙂 tak ma to strasne dole taha a tlaci 🙂

baby, ked klesne brusko, tak dokedy zena porodi? mne kleslo uz pre 3 tyzdnami....

iron
4. apr 2009

miluska...mne kleslo brusko hadam aj 5 tyzdnov pred porodom. Je to individualne. Ale je pravda ze mala sa narodila o tyzden skor..(teda ak sa lekari trafili na datum porodu)

pikino
5. apr 2009

mne este nekleslo vobec 😒

do terminu mam este 11 dni. ale boli ma stale tak dole, je to ako svalovica, ked to prezeniete vo fitku. to je to tvrdnutie? ci to je nieco ine?

akejka
5. apr 2009

katka1981: pred rokom bol primár dr. Paldia. Neviem, či je aj teraz - asi bude vedieť maminahenika, tá chodí k dr. Paldiovi do poradne...

zuzkad
5. apr 2009

ahojte 🙂 🙂 ...prajem peknuuu nedelu 😉 😉

dnes mam brutalne bolesti do krizov...ale nie caste a nie pravidelne...hlavne ak stojim viac ako 5 minut...idem zomriet...potom ked si sadnem, alebo lahnem to prejde 😝 😝 od rana som to mala 3 krat..ked som zacala upratovat, potom ked som robila obed a teraz ked som bola vencit hafkaca mojho...uuuuf je to neprijemne, ale teraz je uz dobre, dala som si magnezium a dufam, ze to preslo...asi predpriprava na porod 😝 😝 😝

Ozaj ja mam klesnute brusko od 5 mesiaca...nikdy som ho nemala hore ako niektore tehulky...aj doky mi povedala, ze to je z dovodu, ze mam maleho od zaciatku posunuteho dole...a od 5 mesiaca mi zacal tlacit na krcok..teraz ked sa otocil...tak mam pocit, te je este nizsie ..a zajtra budem vediet ako to drzi moj krcok 😉 😉 urcite sa ozvem... Miluska podla mna to zalezi od toho aj ako casto sa pohybujes, chodi, sedis ci lezis..lebo ak klesne brusko, je to asi silnejsi tlak na krcok a ak sa casto pohybujes..ten tlak je viac ako ked lezis...cize moze povolit..ale to je len moja mienka 😉 😉

quetka
5. apr 2009

mne tiez este nekleslo brusko a asi ani pri prvom mi nekleslo. To musi klesnut, alebo ako pridem nato, ze ho mam dole? Normalne sa zmeni aj tvar aj poloha aj pohyby babatka budem inde citit ?

pikino: to tvrdnutie bruska je take ako ked by sa ti babo oprelocelou silou o stenu bruska, az ta zovre tak ze sa mas problem nadychnut, neni to bolestive ale citis to a brusko je take vydute na niektorej strane a strasne tvrde ako kamen, trva to chvilku a potom sa ako keby uvolnilo a znovu je makke. napriklad ako ked napnes biceps na ruke 😀

miluska.h
5. apr 2009

ahojte kocy 🙂 dakujem za rady. je pravda, ze niektorym babam brusko neklesne... len ja som pocula, ze ked klesne, tak ze do dvoch, troch tyzdnov bude porod 🙂

Zuzka, u Teba to je ine, ked Ti krpcek tlaci dolu uz od piateho mesiaca. Aj mna bolia tie krize, ale ja to pocitujem stale, nemam to v nejakych frekvenciach. Najviac ma bolia v noci, ked sa pretacam z boka na bok... to je vtedy hrozne, vystrluje mi bolest do stehien a to je taka bolest, ze vaccsiu si uz neviem predstavit ☹ tak potom ako vyzeraju tie bolestive kontrakcie.... 😀

quetka, podla mna Ti nemusi klesnut brusko, moze Ti babatko klesnut az pri samotnom porode. Inak mne odvtedy ako kleslo, tak citim taky tlak na spodok a v poslednom tyzdni uz ledva chodim, lebo mam pocit, ze mi to brucho taha dolu a pritom ho nemam az take obrovske...

zuzkad
5. apr 2009

miluska : ta bolest vrazajuca do stehien ..to poznam aj ja...v noci ak dlho spim na jednom boku sa vela krat zobudim na to, ze mam bolest klbu a celej tej strany na ktorej lezim 😝 😝 ..horko tazko sa pretocim a coskoro ma to boli na druhej strane,,,asi pre to, ze som taky medved a celou tou vahou si tlacim na bok...ale zevraj na to pomaha vapnik...aj v tabletach..ja ho neberiem, cize neviem posudit ci by to zabralo...len ja uz beriem tolko liekov, ze nechcem este dalsie brat😝 😝
...aspon mame pripravu na kontrakcie, aj ked tie budu asi silnejsie ale aspon trochen budeme vediet co nas asi caka... 😒 😒

Sestra ked isla rodit...prvu babulku..tak mala brusko dost vysoko...nekleslo jej ..pocas tlacenia jej sestricka zevraj "skakala" po bruchu aby sa mala posunula nizsie a aby isla von...ale sestra hovorila, ze bola vdacna tej sestricke..lebo jej velmi pomohla...s malou na svet 😉 😉

miluska.h
5. apr 2009

zuzi, ten vapnik beriem cele tehotenstvo, lebo ja nejem nic mliecne....

maminahenika
5. apr 2009

čaute,

no ja som na tom tak, že mi neklesne teraz bruško, kleslo mi iba raz, a teraz už nie, ešte ho mám dosť hore, ale mám menštruačné krče už viackrát cez deň, bolí ma chrbát, akoby tie kríže mi boleli, no to všetko je ako pred pôrodom normálne, ale ja to už mám asi týždeň aj viac. No takže čakáme, dúfam, že nebudeme rodiť cez veľkonočné sviatky 😀 😀 😀 alebo budeme mať malinké veľkonočné zajačiky??? hm??? 😀 😀
No a celý deň by som už radšej spala, lebo cez noc mi to nejde ☹ No ale nás to už prejde a potom nám bude všetkým fajn 😉 😉

adulka55
5. apr 2009

Ahojte baby, tak ja sa pridávam k vám, tiež mám také bolesti v podbrušku- ako pri menzese a tiež bolesti nôh.. v stredu isem posledný krát k svojmu gyn. tak som zvedavá čo mi na to povie a tiež sa mi zdá že mám bruško padnuté moc dolu... Asi sa telo pripravuje na pôrod..

a od stredy už budem chodiť na antolskú 😀

wiola
5. apr 2009

🙂 moc vas pozdravujem zienky, po dlhsej odmlke ,...

pocasicko sa priblizuje takmer tomu letnemu a aj naladicka sa krasne podla neho steluje 😎

teraz vo finishy sa mi neuveritelne zvysil apetit 😅 , fakt desivo,....zjem doslova co mi pod ruku pride a moja vaha k tomu samozrejme nezostava lahostajna 😀

Zuzkad ahojky 🙂 😉 Tesim sa prevelice z teba!

wiola
5. apr 2009

ozaj chcela som sa spytat, ci tu nahodou nemate niektora skusenost s doporuceniami pri priecnej polohe babatka, (vopred vdaka)

ten nas drobec bol v tejto polohe ☹ ,,V utorok idem na ultrazvuk, tak som zvedava, ci sa nahodou chrobak uz neotocil ,...

katka1981
5. apr 2009

Ahojte kocky co sa chystate na Antolsku. Dnes som bola na rizikovom pozriet svagrinku. Je tam pekne, izby ciste, paplony este lepsie ako mame doma 😀 Mile sestricky, uz sa tesim, ale nie na toto oddelenie, ale pekne na cas, ked si pojdem pre babatko. Dost ma ta navsteva ukludnila.

zuzana581
5. apr 2009

Ahojte. WIOLKA, tak neuveríš, ale aj môj malý bol naposledy priečne. A tiež idem v utorok do poradne, tak som zvedavá. My sme jak okopírované 😀 . A už ste vymysleli meno?

tehula
5. apr 2009

ahojte dievcata. Egyptanka uz dufam vyuzila tento slnecny vikend na porod, tak posielam jej vela zdravicka a energie.

Ahoj Katka 1981> tak to si ma ukludnila, ja aj keby to tam ako v raji vyzeralo, mam z nemocky stres. Asi by som si to tam tiez mala ist obzriet 😀

Cely vikend som vyuzila na dlhe prechadzky, vcera 3h, no musela som si aj na lavicku sadnut a oddychnut, lebo je to fakt zataz na nohy. Najma potom to vstavanie zo sedu...au, vsetky klby a kosti sa ozyvaju

Dnes sme spravili kratsiu prechadzku asi iba hodinu a pol, ale zas som sa zvrtala pomerne dlho pri sporaku. Tvrdnutie brucha uz nemam nastastie take brutalne, asi zaberaju vsetky tie lieky vitaminy, co mi doki nakazal jest.
Uff, penzisti toho tolko necpu do seba, co ja 😀

wiola
5. apr 2009

😀 zuzanka hehe,...tak nech sa nam drobci cim skor otocia,betari 😀

musis mi dat po prehliadke isto vediet 😉

egyptanka
5. apr 2009

tehula, xixi dobry for ... s tym porodom.

wiola
5. apr 2009

juuuj a meno stale nemaaame 😒

wiola
5. apr 2009

asi ho nakoniec budeme volat junior 😀 😀 ,,ako v amerike, kde niektore deturence takto volaju aj do troch rokov, kym im daco nevymyslia 😝 😀 😝

tehula
5. apr 2009

babule, skuste ten macaci chrbat praktizovat na otocenie mimi. Ja mam ultrazvuk v stredu, tak som zvedava na polohu, lebo moje rebra taaaak trpia, ze mam pocit, ze to len silou noziciek moze byt 😠

egyptanka 😀 > pokus o guinessov rekord? Co este robis kinderko? Ja viem, ze Velka noc je az o tyzden, ale tak predsa..... 😀 😀 😀

egyptanka
5. apr 2009

tehula, cakam do utorka, kedy sa mam hlasit na poradni ... ono tym ze na prvom utz sa nieco posunulo, mala som nepravidelny cyklus tak mi nevedia urcit presny datum porodu. ☹

tehula
5. apr 2009

egyptanka> aha, no to je potom ine.....u mna zas doktor zacal teraz podla stanoveneho terminu porodu tyzdne ratat. Ja som totiz mala taky trochu kratsi cyklus, cize podla jeho vypoctov uz teraz koncim 30tt, podla mojich a PM som ho iba zacala 😀 A nechodievas teraz kazdy den do nemocky, ked uz si okolo terminu?

egyptanka
5. apr 2009

tehula, kazdy den nie. Vo stvrtok som bola (vtedy som bola otvorena na 1 prst, CS 3-4 - neviem ci je to dobre), zajtra idem na utz kvoli prietokom a ci je dostatok plodovej vody a v utorok sa uvidi co dalej. Mozno si ma tam nechaju na vyvolavackach. Ja uz fakt chcem mat porod za sebou, ako vravim fyzicky som OK, ale psychika je uplne na dne.

tehula
5. apr 2009

neboj, dobre to dopadne, este aby sa Natalka neprihlasila na svet aj sama do vtedy.
Inak ju mas otocenu uz ako ma byt?
Sexik ste skusali? Muza mojho asi porazi, ale ja uz som nam naplanovala poctivu uzivacku v poslednych tyzdnoch, ze ak by nahodou to posurilo dcerku von 😀 Najprv skusim tak, potom pride na rad aj spinava robota - drhnutie dlazky a pod 😀 😀 😀

Inak nema nam kto umyt okna. Muza musim nahnat, on tak super umyva, len sa mu nechce.
Vy ste na tom ako s upratovanim? Nejake hniezdenie vas chytilo 😀 ?

egyptanka
5. apr 2009

tehula, otocena je uz dole hlavickou a sexik pri mojom muzovi nehrozi (on ma nejaky blok, ze nam moze ublizit). A upratovanie mam za sebou, okna umyje muz ked budem v nemocke.

tehula
5. apr 2009

och, nech nerobi drahoty 😀 . Moj mal blok tak mozno v prvych tyzdnoch, ked mi aj sakra nedobre bolo, ale v druhom trimestri, ked som zacala otravovat 😀 , tak vedel, ze nema sancu cuknut 😀 😀 😀 Takze vsetko fungovalo dalej. Ale asi na konci bude sex posledna vec, na ktoru budem mysliet 😖 , no v zaujme nasho dietata.... 😝 😀 😵

egyptanka
5. apr 2009

tehula, v prvom trimestri som nemala chut, lebo som bola furt unavena. V druhom trimestri sme nemohli lebo som mala nizko placentu a ked uz v tretom trimestri bola sanca a moznost tak muzik chytil nejak tento blok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre