Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rybca
27. apr 2009

zuzka - ja som pocasie poriesila dekou, babenko bude v teplej zavinovacke do autosedacky a este som pribalila aj deku navrch..🙂

zuzkad
27. apr 2009

slnecnica11 jasne, ze mi pomohol zoznam 😉 😉 pekne som si skontrolovala, ci mi nieco nechyba a som rada, ze mam vsetko...uz len naozaj drobnosti dobalim a som pripravena 😉 😉
rybca ja mam aj autozavinovacku, ale pribalila som aj taky overal dekovy ..keby nahodou bolo ako dnes studeny vietor...radsej nech je malemu teplucko, akoby ho malo triast...ved bude drobcek prvy krat vonku a je to uplne ine ako v brusku..a keby nieco poradim sa so setrickou, co obliect a co nie 🙂 🙂

planujem, pripravujem...len keby moj Nicolas chcel aj von uz ist 😅 😅 😅 ale dnes moj svagor odhodlane zahlasil, ze porodim tento vikend tak som zvedava... 😉 😉

rybca
27. apr 2009

ja dufam, ze to bude skor ako 18. maja..🙂 prijala by som ten tyzden pred..🙂 aspon by buduci tyzden v pohode prisiel drahy domov..🙂

zuzkad
27. apr 2009

rybca je dost mozne, ze pojdes aj skor, vidis, ze z majoviek su aprilovky...teda ako ktore...sice sa este stale mozeme aj my k nim pridat do stvrtka 🙂 🙂 🙂 ...neboj nic...miminko si pocka na tatku...a ako dlho tu bude potom ? Ked sa mimco narodi ?? Potom si tusim chcela ist s nim nie ??

rybca
27. apr 2009

no dovolenku bude mat max. 3 tyzdne, takze cim skor sa narodi, tym viac bude s babatkom. ja sa budem stahovat az niekedy v septembri, ale dufam, ze bude aspon raz do mesiaca chodit na predlzeny vikend domov..🙂

zuzkad
27. apr 2009

juuj tak to miminku musis kazdy den zdoraznovat, aby sa pytalo nejak vcas na svet, lebo tatinko si chce mimco uzit...co najviac 😅 😅 😅 ...noo do septembra to ubehne nejak a coskoro budete komplet rodinka 😅 😅 ...urcite sa tesis...a ani sa necudujem 😉 😉

No nic idem ja do vane okupat sa, to ja zboznujem...potom este nakuknem...ci to tu nasu dannynku nechmatlo...ved uz by aj mohlo 😉 😉

rybca
27. apr 2009

no cak ano, cak aj tychto 9 mesiacov ubehlo ako nic....🙂

uzi si vanicku..🙂 ja to mam tiez rada, dala som do kupelky staru telku na ktoru chytame markizu...🙂 si polezkam odlahcim chrbticu a relaxujem..🙂

maminahenika
27. apr 2009

čaute kočky,

sorry, že nie som každý deň, ale ešte vždy nemám PC ☹ Zuzka vidím, že ešte vždy 2v1 🙂

zuzkad
27. apr 2009

ahoj Henika,

je normalne, ze nemas cas sem chodit kazdy den 😉 😉 ...ja vzdy cakam, kedy sa ozvete znova co mate nove 😅 😅
Ako vidis mojmu drobcekovi sa este nechce a to sa od 5 mesiaca tahal moc von...a teraz si to rozmyslel 😅 😅 😅 ale aj tak ho uz teraz moooooc lubim...aj ked je tvrdohlavy 😅 😅 😅
Dakujem inac za fotky ...mas kraaaaaaasne deticky naozaj kraaaaaasne 😅 😅 😅 gratulujem...ved si napiseme mail 😉 😉

zatial papa 🙂 🙂

skovka
28. apr 2009

Ahojte, tak ja sa tiez po dlhsej dobe hlasim, nejak nebol cas zapnut pocitac. Ja sa este nejak necitim na to, ze uz to ma kazdu chvilu prist. My mame este rozrobeny byt, stale nam nedokoncili kuchynu, ani dvere nemame po celom byte, tak dufam, ze mala este chvilku vydrzi, kym to dokoncime. A este som nemala ani poslickov, ani brucho netvrdne, akurat prsty na rukach si obcas necitim 🙂 . Takze furt odkladam to pobalenie tasky, ale dnes sa uz musim k tomu dokopat. ZuziD prosiiiim posles mi do IP ten zoznam, pre istotu, nech skontrolujem, ci mam vsetko. Inac p. Jezikova hovorila, ze maminy si dost casto beru strasne vela veci, ze mame zobrat len to potrebne, pre babo masticky maju, aj vlozky ze davaju, ale tak ja beriem jeden balik tiez, pre istotu..
A dnes sa chystam prat a zehlit malinkej veci. Baby poradte, ked zehlite, tak na ruby? Lebo ja nase tricka zehlim tak, ze ich obratim, lebo obcas mi zehlicka nechava take stopy na trickach, len neviem ako s tymito malinkymi vecickami 😕
ZuziD a drz sa teda este chvilku, ak pojdes o 5 dni neskor, a ja o 5 dni skor, tak sa tam stretneme 😀

janne6969
28. apr 2009

Ahojte.
skovka ja som zehlila neprevratene, len tie co mali vacsiu potlac, tak som ich prevratila. Nase veci nezehlim vobec. Nejako to nestiham. Tak dufam, ze aspon malej budem stihat pozehlit 😅
Ozaj este raz sa spytam, neviete mi poradit, kde zozeniem nocnu koselu do porodnice a co to asi cca stoji? Dik.

skovka
28. apr 2009

Janne ja som zohnala nocnu koselu u nas na trhu v dubravke, su tam aj cinankovia aj ini, tak jedna pani tam mala nocne kosele, jedna vysla tusim okolo 5 - 6 eur. Tak som zobrala hned dve. Su trochu dlhsie, tak asi z nich odstrihnem, ale inak fajn, s gombikmi vpredu..

jasminet
28. apr 2009

ja som vykutrala zo skrine tiez taku miletickovu, na ramienka - proste len ramienko zosuchnem a som odhalena. nechce sa mi utracat nehorazne prachy za koselu, aby bola fajnova a s otvormi kade tade a este na gombiky... 🙂

slnecnica11
28. apr 2009

caute kočky,ja som mala na košele štastie,u nas v Malackach,kojenecke s tymi otvorami
jedna stala 10,alebo 12euro a velmi pekne

slnecnica11
28. apr 2009

a na porod si beriem taku obycajnu,starsiu,od maminy 😉 😉

skovka
28. apr 2009

Inac co sa tyka toho zoznamu, co si vziat do porodnice, tak mne dala sestricka na antolskej taky letacik vytlaceny, kde to je napisane, ale v podstate sa to zhoduje so vsetkymi tymi kolujucimi zoznamami.
A este sa tu niekto pytal, ci je povinna prednaska pre otcov, ktori chcu byt pri porode, tak nie je, staci len prist a zaplatit tesne pred porodom.
Baby mate zazmluvnenych lekarov, ako sa postupuje ak si chcem zazmnluvnit? Papiere ma lekar, alebo niekto tu nieco spominal, ze treba ist na prve poschodie??

janne6969
28. apr 2009

V Malackach? A kde tam? Idem vo stvrtok k nasim na vikend, tak by som si aj ja kupila. Alebo aspon omrkla 😀

tehula
28. apr 2009

ahojte chcem vas poprosit, co pojdete do porodky, aby ste aj priebezne informovali o postupe v nemocke v suvislostou s tou prasacou chriokou.......obavam sa totiz, aby sa pomalinky nezacali robit speci opatrenia a zakazu navstevy.............to by vela menilo na mojich planoch. Ak by muz nemohol ist k porodu, alebo naco nadstandard, ak navstevu do nemocky aj tak nepustia.

Takze sa potom ozvite, co sa tam chystalo.....dakujem🙂

janne6969
28. apr 2009

No mna ani len nenapadlo, ze by sa ma ta prasacia chripka mohla nejako bytostne dotykat. Ale nieco na tom asi bude 😅

skovka
28. apr 2009

No mna to vcera pri spravach napadlo, ked hovorili, ze sa to zacalo dost rychlo sirit. Ale hadam to az sem nedorazi, aj ked staci asi len jeden turista, ktory sa odtial vrati a nahodou to sem prinesie.. 😠
Co som sa doteraz stretla s nazormi - bez ohladu na tuto chripku, tak vsetci odporucaju co najmenej navstev pocas tych prvych dni, babenko je este moc nachylne, ani oteckov asi moc neodporucaju, aj ked samozrejme, ze zakazat to nemozu, ked uz si zaplatite nadstandard, ale nam aj dr. dubcakova na tej prednaske vravela, ze ona by na nadstandard nesla, ze navstevy by nemali moc byt..

dendulka999
28. apr 2009

Ahojky slnečnica, a kde si kúpila tie podprsenky kojenecké v Ma?? V ktorom obchode??

valmra
28. apr 2009

ja som v MA kupila kojenecku podprenku aj materske pyzamo na ulici M. R. Stefanika - oproti I. ZS v obchode so spodnou bieliznou. sa mi tam zdalo aj najlacnejsie. potom sa da kupit aj na Pribinovej ulici - smer k modremu domu alebo fabianovi...tam su 3 budy - ovocie, drogeria a oblecenie - tak tu tiez predavaju materske podprsenky aj pyzamka.

zuzkad
28. apr 2009

ahojte kocky...pekny dnik prajem 😉 😉 😉 😉

skovka som sa zasmiala ...ako zlatucko si to popisala, ze ja mam 5 dni pockat a ty sa o 5 dni poponahlas a stretneme sa 😉 😉 😉 jasneeee ja pockam...ved vidis, ze mojmu malemu sa nejak nechce, rozhodol sa, ze este nikam von nejde 😖 😖 😖 aj ho ukecavam, ze by som ho uz mojkala, ale to vis chlapi 🙂 🙂 🙂 🙂 vo stvrtok mam poradnu tak uvidim, co nove sa dozviem, ale mam taky pocit, ze tento stvrtok zase nic...povie mi, aby som prisla o tt to bude 7.5. dva dni po termine a to uz si ma tam aj mozno necha....takze tak...som si to premyslela 😉 😉 😉 ...ak to maly nezariadi inak 😉 😉 😉 ...ozaj zoznam ti poslem v IP jasne...len je tam dost veci co asi ani netreba brat, ale ja ako prakticka zena beriem vsetko...lebo chcem mat svoje 😉 😉 😉

babulky ani nestraste s tou chripkou, bola by som doost nerada, aby ked ma na svet prist moj maly drobec ...aby sa zacala sirit taka hrozna chripka ...to by som bola nerada ...dakujem pekne to nechceeeeeeem 🙂 🙂

ozaj ako mate pripravene vecicky pre mrnusa ?? Ja mam nachystany aj dekovy overal...lebo netusim ake bude pocko ked pojdeme domov...lebo raz fuka moc a raz menej...tak neviem ako ho v tomto pocasi obliect...mam body dupacky kosielku ...teda reklik....potom rukavicky, ciapocku no a ten dekovy overal a deku do autosedacky....dufam, ze ho nenaobliekam ako snehuliaka 😖 😖

valmra
28. apr 2009

ja mam nachystanu aj perinku, ale teraz ma napadlo, ze ako babo bude v autosedacke so zavinovackou? mam radsej zobrat deku do autosedacky?

majka86
28. apr 2009

tehula:
k zazmluvneniu lekara si vypytas papiere od svojho porodnika, ktoreho by si chcela mat pri sebe, da ti ich v dvoch vytlackoch, doma vypises len to, co sa tyka teba a potom mu ich prinesies, on ich da podpisat riaditelovi nemocnice, potom ti porodnik papiere vrati a ty s nimi pojdes na 1.posch (nad bufetom)na riaditelstvo a das ich sekretarke namestnikovi, na pockanie (ak je tam) ich da podpisat a pojdes do pokladne zaplatit, jeden vytlacok ti vratia, spolu s potvrdenim o zaplateni a komplet si to prinesies so sebou ked budes rodit.

zuzkad
28. apr 2009

valmra ja si tiez beriem len deku do autosedacky, lebo zavinovacka by mi bola na nic..kedze do vajicka by sme nemali dat ako maleho...to vyuzijem doma potom 😉 😉 😉

valmra
28. apr 2009

tiez ma to napadlo az teraz...ale aspon teraz jak potom 🙂 takze vymenim perinku za deku a snad ked pojdeme domov bude krasne pocasie

akejka
28. apr 2009

mneme nebojkaj, aj ty budeš statočná. Všetko zvládneš , čo by milujúci rodič neurobil pre svoje dieťa 😉 Mne sa pri 2.pôrode, aj po ňom skomplikovalo asi všetko, čo sa mohlo. Pri pôrode šlo o život hlavne mne..., zle sa mi hojila jazva po sekcii, teraz som rok po pôrode dostala hemoroidy...
ale všetko som to "musela" zvládnuť kvôli malej. hlavne že je zdravá 😉
škoda, že sa ti neozvali aj ostané mamičky so skúsenosťami s Dr. oravcom, ale tak pred 1-2 rokmi som tu naňho čítala veľa pozitívnych reakcií, tak si v dobrých rukách 😉 Dr. Oravec je aj nejaký hlavný dr. pre cisárske rezy, a je aj odborník na kliešťové pôrody, takže má skúsenosti aj s tými najkomplikovanejšími pôrodmi, aké sa môžu vyskytnúť.

akejka
28. apr 2009

zuzka, tak daj vo štvrtok vedieť, či ti urobili Hamiltona 😀 Už tam pôjdeš do poradne vopred informovaná 😀

dendulka999
28. apr 2009

Valmra dakujem velmi pekne a čo ta vyšla kojenecká podprsenka pri ZŠ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre