Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lara75
25. jan 2010

ahojte, mám za sebou pôrod na Antolskej a nemôžem povedať ani pol zlého slova na túto inštitúciu. Mala som zazmluvneného pôrodníka, nakoľko som už prenášala skoro 2 týždne, tak som sa nechala hospitalizovať na rizikovom oddelení, ale vôbec som sa neotvárala, ani po oxytocíne, žiadne bolesti, kontrakcie, ale ozvy srdca plodu boli už čoraz horšie, tak sa môj lekár rozhodol pre sekciu, išlo všetko veľmi rýchlo, klystýr, spinál a sekcia, anesteziologička bola perfektná ženská ako celý personál na sále. Po narodení dcéry pustili otecka k bábätku, fotil o 106 a taksito ma mohol odprevadiť hore na šetnonedelie, kde ešte trochu bol s dcérou na neonatológii. Bolesti som mala samozrejme, gynekologické sestry boli ústretové, až na jednu výnimku. Na druhý deň mi už priniesli dcéru a odvtedy beží kolotoč okolo nej.
Jedlo na jedničku, lekári aj gyndoši aj detskári boli fajn ľudia, dokonca aj sestričky mi poradili, akoby som mohla mať čo najskôr mlieko, teda starali sa. Viem, že to teraz zneje dosť gýčovo, ale keby som mala rodiť znova, tak prídem sem, pritom nie som z BA!

k.a.t.k.a.
25. jan 2010

Lara tak to sme sa tam mozno stretli 😀 Ja si tiez velmi chvalim 😎 ci uz pristup lekarov, sestriciek dokonca aj upratovaciek 😀 uz tak nebuchocu ako pred 3 rokmi ani nevynasaju smeti o 6,00 rano 😀
A velke dakujem Dr.Janacovi 😎

lara75
25. jan 2010

katka, tak možno sme sa aj stretli, mňa pustili domov v stredu a máš pravdu dokonca aj upratovačky boli ústretové 😉

lucia169
25. jan 2010

lara aj katka gratulujem k detickam. Lara ak to nie je tajomstvo u koho si rodila, koho si mala zazmluvneneho?

matenka
25. jan 2010

lucia tebe to stále nedá 😀
sa nám to kráti, ja už sa dokonca začínam tešíť, hlavne na malú a nech už to mám za sebou
lara, tvoj príspevok ma veľmi potešil, presne takéto potrebujem teraz čítať 😉

lucia169
25. jan 2010

matenka neda 🙂 , dokonca aj v noci sa mi sniva ze rodim, len nikdy neviem u koho 😀 aj ja uz to chcem mat za sebou, strasne sa na malu tesim.

maminnka
25. jan 2010

dievcata, Lara, Katka: ako to tam vyzera, je vela porodov?

matenka
25. jan 2010

lucka ja som mala takéto sny tesne ešte pol roka po prvom pôrode, a boli to skôr horové sny, ale časom človek na to zlé zabudne, a len to pekné si pamätá 🙂

evil15
25. jan 2010

Ahojte chcela by som sa spýtať či aj vy máte obavy lebo ja v poslednej dobe začínam mať obavy z pôrodu ako to dopadne a či bude všetko v poriadku ☹

laura a katka gratulujem k slniečkam 😵

evil15
25. jan 2010

ospravedlnujem sa lara že som ti trošku zmenila meno 😀 prepáč

k.a.t.k.a.
25. jan 2010

maminnka ako ktory den to tam je, bol stav ze bolo uz len jedno miesto volne na sestonedeli 😅 napr. v piatok 15teho co vraveli mali 9 sekcii, sobota relativny klud ja som sla v nedelu .. pocas tyzdna bol den co vkuse pendlovali, lebo tiez vela porodov ... raz tak raz tak, ale nastastie sme boli na izbe len 2, vedla izba boli uz aj 3 museli dotiahnut postel, lebo nebolo kde ukladat

a dakujem za gratulacie 😎 ta bolest stala za to 😵

matenka
26. jan 2010

evil obavy má asi každá, ja som pri terezke mala najväčšie obavy po pôrode, že čo s ňou budem robiť a či sa o ňu budem vedieť postarať, ale neboj sa, čím budeš mať väčšie bruško, tým sa budeš viac tešíť, kedy sa ho konečne zbavíš 😵

lara75
26. jan 2010

maminka, je pravda, čo písala katka, deň môjho pôrodu 15.1. bolo min. 13 pôrodov (z toho tých 9 sekcií), ale nasledujúci deň asi ani jeden, lebo bol relatívne kľud. Mňa napr. ani nemali kde dať na postoperačnú izbu, tak som ležala od 1. dňa na obyčajnej dvojke izbe, ale bolo fajn, lebo spolubývajúca už nasl. deň odišla domov a 4 noci som bola úplne sama na dvojke 😉 Síce to je niekedy fakt nuda byť na samotke 😒
Taká pikoška, v utorok (19.1.) som počula ako sa sestričky rozprávali, že prevážajú aj z Ružinova, lebo je tam plný stav, tak ma ani veľmi nezdržiavali v stredu a mohla som sa pekne rozlúčiť s nemocnicou 🙂

adija13
26. jan 2010

lara a katka, mozno sme sa tam stretli vsetky, nas pustali domov minulz utorok 🙂

maminnka
26. jan 2010

fuuha, tak je to tam asi perneeeee... no hovorim, ako pred 3 rokmi 🙂 tak ale hadam sa pre mna najde nejaka postel... s nadstandardom som sa uz v duchu rozlucila 🙂

lucia169
26. jan 2010

lara a katka a neviete ako je to s nadstandardnym porodnym boxom? ten je tiez stale obsadeny? Snad si nase deticky vyberu menej perne dni 😉

majka212
26. jan 2010

lara, katka gratulujem vam k babatkam 🙂

aj ja by som to uz chcela mat za sebou a tiez dufam, ze nebudem musiet rodit na chodbe 😝

maminnka mozno sa tam stretneme... mam termin par dni po tebe 🙂
inak ja som prvorodicka a niekde som citala, ze prve babo sa zvykne prenasat... dufam, ze to u mna nebude... mne by nevadilo, ani keby som rodila uz zajtra... brucho mam totiz take velke, ze sa ma kazdy pyta, ci to budu dvojicky 😕 a ked si predstavim vydrzat takto este nieco vyse mesiaca.... uf....

janzurka
26. jan 2010

Ahoj Lucia169, ja som rodila koncom septembra na Antolskej a vsetky boxy okrem nadstandartu boli plne, tak som tam automaticky isla. Velmi to ocenujem, pri druhom sa tam budem tiez snazit dostat! Mate sukromie k nezaplateniu 😉

lucia169
26. jan 2010

janzurka ja som pri prvom rodila prave na nadstandarde a s mm sme boli velmi spokojni, tak by som bola rada keby sa to dalo aj teraz tak, presne ako pises sukromie k nezaplateniu

janzurka
26. jan 2010

Tak Ti drzim palce, nech je opat volny, ked budes potrebovat 😉

maminnka
26. jan 2010

ja osm povodne o nadstandarde tiez pri prvom uvazovala, ale rodila som uplne sam za cely den, takze sukromia dost, nebolo treba to riesit. No teraz by som ho veru brala... ale radsej sa nespolieham, aby som nebola sklamana...

dugyna
27. jan 2010

katka lara chcem sa opytat citala som na nete ze za epidural sa plati 2500 sk je to pravda?a za pritomnost mm pri porode sa kolko plati 500-1000?
dievcata a nadstandartny box na porod sa plati kolko?1000 ci viac?
ja len dufam ze ked ja budem robit nebude taka situacia ze antolska bude plna ma poslu do ruzinova alebo na kramare..to by sa asi otocila a radsej odrodila doma..jedina vyhoda tam je ze oni maju boxy na rodenie samostatne izby...cize akoby nastandart na antolskej..
chodila sa niektora na tu predporodnu pripravu na antolsku?mohol tam chodit aj mm?a kolko to stalo?

dugyna
27. jan 2010

katka a lara gratulujem k babetkam 🙂

maminnka
27. jan 2010

Lara, Katka: ak ste rodili s manzelmi, boli na tej prednaske pred porodom? Dostala osm odporujuce si odpvoede, niekto tvrdi, ze je to povinne, niekto, ze nie. Mate cerstvu skusenost, ako je to naozaj? Ze sa za to plati, mie je jasne, ale ci musi mat za sebou aj tu prednasku? Moj muz pri prvom na prednaske bol, vtedy to bolo povinne. Ale naco chodit aj teraz?

zuzuj
27. jan 2010

ahojte baby, chcela by som Vas poprosit na pripadne aktualne info ohladom Dr. Havaldu, ci ste niektora s nim rodili a najlepsie cisarskym. Mne asi hrozi.. 😒 a zaujima ma ci po cisarskom Vam nosia babatka, alebo ich mozete mat pri sebe a ci ich nosia v noci, resp. ako ste to riesili potom s kojenim...

ciefulik
27. jan 2010

maminnka - my sme rodili 3.12.09, mangel bol pri pôrode, BEZ akejkoľvek prednášky, myslím, že v minulosti to tak fungovalo /?/, iba kontrolovali doklad o zaplatení poplatku "manžel pri pôrode"

januska26
27. jan 2010

Zuzuj,
no ja budem tiez rodit u Dr. Havaldu, uz prenasam, ale v piatok idem na prijem. Moja sestra u neho rodila a ze uuuuplne najlepsi je🙂ale co sa tyka cisarskeho, tak to neviem, ona rodila normalne. A ja tiez mam velku pravdepodobnost na cisarak, tak som zvedava, snad cez vikend budem mat uz po tom, tak ti dam vediet🙂)
Myslim, ze po cisaraku si 1-2dni na JIS-ke a potom normal a potom by sme uz snad babatka mali mat pri nas...

ciefulik
27. jan 2010

baby, čo si sem nezavesíte niekto napr. do albumu tie poplatky a potom iba LINK hádzať, však sa každú druhú stranu niekto pýta na ne 🙂

mangel 500, nadštandard 1000/noc

lucia169
27. jan 2010

kocky bola som vcera na antolskej na pohotovosti, priamo na porodnici (mala som silne bolesti ako pre ms, ale nastastie vsetko ok) a porodnica bola uplne prazdna, resp. rodila len jedna mamicka, bolo tam ticho a klud, bolo to o osmej vecer, takze ponaucenie, rodit by sme mali vecer 😀

Lara, Katka aj mna by zaujimalo ci musi ist mm na prednasku ked uz bol, sice 5 rokov dozadu ale bol.

januska26
27. jan 2010

NO ja idem teraz v piatok do porodnice a Dr. Havalda hovoril, ze ked chce ist priatel k porodu, tak nepotrebuje nic, len prist🙂)A myslim, ze to stoji okolo 500sk.este som to neplatila, a epiduralka stoji 106eur.
Lucia, tak to je dobre, ze je vsetko ok, este mas toho veeeela pred sebou🙂Ja by som bola rada, keby nieco take mna chytilo, ale ja ani ziadne naznaky:((ale super, ze tam nikto vcera nebol, v piatok bude snad tiez klud a bude volna postel🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre