Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sihaweh
10. júl 2015

@erika1016 Nepichli ti injekciu na umrtvenie pred šitím? Inak o šestonedelí viacej dievčat píše, že prístup by mohol byť lepší. Asi sa na toto treba obrniť.

johi2
10. júl 2015

@sihaweh Plan mam priniest so sebou, mam ho podpisany. Aj ja sa trochu obavam, ze to moze sklznut do rutiny a napr. ma nastrihnu, no babo ma len 3 kg, mam za sebou 5-tyzdnovu masaz hradze a tri porody. Tak som sama zvedava. Isla by som najradsej do Ciech, min. do Breclavi, no obavam sa, ze by som nestihala.
Lekara zazmluvneneho nemam - pri predch. detoch som mala, no dopadlo to tak, ze si ma lekari vzdy hospitalizovali do porodnice dva dni po termine v ramci svojej sluzby (akoze pre istotu) a pouzili nejake prostriedky na vyvolanie porodu. Teraz chcem rodit prirodzene...

sihaweh
10. júl 2015

@johi2 Tak myslím, že po 3 pôrodoch bude tento malina. 🙂 Nemusíš mať takú obavu. Ja som prvorodička, to je horšie, neviem, čo môžem očakávať. Ale snažím sa tiež, aby išlo všetko čo najprirodzenejšie. Ten plán máš podpísaný niektorým doktorom, či vlastným podpisom?

dapo
10. júl 2015

@sihaweh vies on je to tak, ze kym som nesla vyslovene rodit, tak som na tej posteli na porodnom boxe viac menej sedela, ked uz slo do tuheho, tak myslim ten chrbat dali dole - ale to si uz fakt presne nepamatam, zazivala som euforiu, ze konecne mozem tlacit, nohy som mala hore ale pri tlaceni sa mas vlastne zdvihnut do takeho polosedu, proste akoby si robila brusaky, takze urcite nelezis s vystretym chrbtom, preto myslim, ze by nemal byt problem s polosedom...pokial ide o nastrih, ja som rodila dieta koncom panvovym tak som ani nedufala ze by to mohlo ist bez neho, napokon som mala dva miniaturne stehy takze sa nemozem stazovat, mala som epi, na sitiu ju dopichavali, ale aj tak som to citila, tak mi pichli aj lokalne umrtvenie...na porod mam v podstate len dobre spomienky, sestonedelie je uz iny pribeh chvilami som nevedela ci niektora sestricka nie je nahodou pacient co im usiel z psychiatrie, ja som to brala s nadhladom tka trochu ako grotesku 🙂 nahorsie boli novorodenecke sestricky, potrebovala som pomoct s dojcenim a veru dobra dusa co sa mi ozaj venovala sa nasla az predposledny den, tam si myslim ze maju co zlepsovat, su tam fakt dobre a mile sestricky, ine su vsak stelesnena katastrofa

marcelatje
10. júl 2015

@sihaweh a ako ty zo svojej pozície posúdiš či napríklad ten nástrih bolo treba, či nie? Veď sľúbiť ti môžu všetko, ale veľa závisí aj od toho ako bude pôrod prebiehať a aj napriek tomu že ty si nástrih neželáš môže nastať situácia že ho bude treba. Nechcem aby to vyznelo zle, ja som za prirodzený pôrod, veľmi som po ňom túžila no nevydalo, ale jednoducho niektoré veci neovplyvníš 😒 a je úplne zbytočné rozmýšľať nad tým čo by bolo keby ........

sihaweh
11. júl 2015

@dapo Hej, tak to chápem, keď si rodila koncom panvovým. Hlavne, že bolo všetko v poriadku. Možno sa skúsim popýtať aspoň na ten polosed. A pokúsim sa iné veci brať s nadhľadom ako ty. 🙂

@marcelatje Ja sa môžem iba domnievať. Tak predpokladám, pokiaľ sa mamička príliš trápi a nevie maličké vytlačiť. Alebo ak sa náhle dieťatko inak otočí. Viem, že veľa závisí od toho ako všetko bude prebiehať a to dopredu nikdy človek nevie. Mrzí ma, že ti to prirodzene nevyšlo. Povedali ti lekári aj dôvod nástrihu? Súhlasím stebou, že je zbytočné uvažovať nad tým, čo by bolo keby….asi by sme sa zbláznili.

marcelatje
11. júl 2015

@sihaweh ja som sa nedostala ani po ten nástrih 😀 😀 😀 2x som rodila sekciou nakoľko v mojom prípade je nemožné porodiť dieťa prirodzene, prišli na to až v cca 30 tt druhého tehotenstva 🙄 o prvé som skoro prišla lebo len čakali a čakali a čakali 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

erika1016
11. júl 2015

@sihaweh,neviem či to bola injekcia na omrtvenie,ale pichla ma vedla šitia,ale citila sem všetko... ☹

sihaweh
11. júl 2015

@marcelatje Aha. Tak to ma mrzí. :( No aj napriek tomu je super, že ste zdravučkí. To je najdôležitejšie. 🙂

marcelatje
11. júl 2015

@sihaweh a presne na to treba vždy myslieť 🙂 držím palce aby bolo všetko podľa tvojich predstáv no najmä aby bolo bábätko zdravé či už s nástrihom, alebo bez 🙂

sihaweh
11. júl 2015

@marcelatje Ďakujem veľmi pekne, si zlatá. 🙂

johi2
12. júl 2015

@sihaweh mam ho podpisany mnou, vraj si ho staci priniest so sebou k porodu. uvidime, stale som doma, zatial nerodim. vcera mi odisla zatka, aj sa spustili kontrakcie, no po nejakom case prestali.

luciakraj
17. júl 2015

@matkin to s tebou plne suhlasim na novorodeneckom boli tak ochotne ze az a pritom maju tak krasne povolanie

sihaweh
18. júl 2015

@johi2 Ako si natom? Už máš po? 🙂

johi2
26. júl 2015

@sihaweh Ahoj, Ester sa narodila az 20. jula, vycestovali sme rodit do Vyskova pri Brne. Uz som prenasala a na Antolskej ma chceli v pondelok hospitalizovat a porod vyvolat, vo Vyskove bol primar ochotny cakat az do piatka - tu su totiz za co najprirodzenejsie porody. (Tu som chcela rodit od zaciatku, no zdalo sa mi nerealne nechat doma deti a utekat do Ciech s rizikom, ze nebudeme stihat... Nakoniec to vyslo tak, ze vsetky deti isli od pondelka do tabora a ja som musela byt hospitalizovana.)
V pondelok rano 20. jula som teda nesla na Antolsku, ale cestovali sme do porodnice vo Vyskove a po vysetreni a zisteni, ze vsetko je v poriadku, som podpisala na ten den reverz s tym, ze v utorok rano nastupujem lezat a cakat na oddeleni. V ten den som si to chcela este uzit s muzom, pozriet mesto, boli sme na veceri...
Porod nastupil este v ten vecer veeelmi rychlo a hoci z penzionu do nemocnice to bolo len približne 1 km, uz v aute som zacala rodit (cely priebeh netrval ani pol hodiny). Stihli ma na voziku previezt do porodnickeho kresla, kde som hned porodila.
Porodny plan som odovzdala este predpoludnim na vysetreni, nebol ziadny problem s mojimi poziadavkami, kedze v tejto nemocnici su ovela otvorenejsi. Nestihol sa vsak dodrzat vzhladom na to, ze porod v nemocnici sa odohral za dve minútky. Stihli sme sa vsak dohodnut na nenastrihnuti hradze, bondingu, nekupani babatka. Dotepanie pupocnikovej krvi som ziadala, no lekar uz predtym zasvorkoval pupocnik, cize toto nevyslo.
Pobyt vo Vyskove hodnotime aj s manzelom vysoko pozitivne. Kazdy z personalu bol velmi mily, ustretovy, na izbu, kde sme vsetci traja byvali, chodili len nevyhnutne, vizity boli rychle a diskretne. Ziadne buchoty od 6.00, ranne vizity, upratovanie a pod. sa zacinalo tak okolo 7.30, iba raz prisla sestra na izbu skoro, lebo mi brali krv kvoli nizkemu zelezu.
Takze tak...

veronk
26. júl 2015

Rodila som na antolskej pred rokom velmi zla skusenost, sla som tam na odporucania.... a bola som ssklamana zly pristup,aj lekarov aj sestriciek, vedeli od zaciatku,ze dcerku mam velku podcenili situaciu a ohrozili aj mna aj dietatko.

mojaniku
14. aug 2015

čau baby, máme nejaké novinky z antolskej?

chcem sa spýtať, tie ktoré ste boli na nadštandard izbe, tam sú návštevy povolené? ... otecko môže prísť a vidieť dieťa naživo a nie cez sklo?

andrejka159
14. aug 2015

@mojaniku ak si na nadštandarde tak áno, návšteva môže vidieť bábo naživo 🙂

dailla107
18. sep 2015

Ahojte baby,
som v 14.týždni, a mám lekárku mimo BA, rodiť ale chcem v BA a najlepšie asi na Antolskej teda. Poradíte mi čo a ako vybavovať a zisťovať? Či si mám hľadať gynekológa v BA, alebo stačí len ak začnem chodiť na poradne na Antolskú pred pôrodom (niekde som čítala ,že od 36.týždňa)... kto je dobrý gynekológ a pôrodník a podobne? Určite máte mnohé už skúsenosti, podľa toho čo som doteraz čítala na vyše 900 stránkach tejto diskusie 🙂

Ďakujem pekne za všetky a rady a odpovede na moje "prestrašené" otázky :D a prajem krásny víkend.

monika2712
20. sep 2015

@dailla107 je tu skupina Antolska, tam sa asi dozvies viac. ja za seba mozem odporucat Mudr. Malova.

any395
21. sep 2015

https://www.facebook.com/Pôrodná-asistencia-346...
Pôrodom dieťaťka sa začína veľmi dôležitá etapa života celej rodiny, ktorej kvalita bude záležať práve na okolnostiach predošlého pôrodu. Uznanie a dôvera v prirodzenú silu, v danú schopnosť matky a dieťatka, to je to normálne 🙂
Srdečne pozývame budúcich rodičov do BRATISLAVY v piatok 25.9.15 o 16hod. na prednášku s ukážkami "VŠETKO O PORODE"
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

antamauru
22. nov 2015

@johi2 preco si si nakoniec vybrala Vyskov a nie Breclav ?

gabika2021987
23. nov 2015

Som na nervy dnes som bola na poradni na antolskej a lekar mi povedal ze musim ist rodit do ruzinova alebo na kramare lebo stale neopravili kotle vraj uz dnes to malo byt ...ja nechcem ani jednu stych nemocnic stazuju si kramare vraj katastrofa a ruzinov tiez pokial.nemate zazmluvneneho doktora... do.konca tyzdna ma.musia hospitalizovat lebo.prenasam som.naozaj na nervy lebo neviem ktoru nemocnicu si vybrat....Boze mohli by uz opravit kotle :(

lauricka
23. nov 2015

@gabika2021987 @johi2 tiez som rodila vo Vyskove. Prvy porod na Antolskej a druhy som chcela v klude, pohode a co najprirodzenejsie. Tak som si vybrala porodnicu, ktorej filozofiou su prirodzene porody, kde to nie je ziadna masovka, maju v priemere tri porody denne, kde sa nikto neponahla, je prijemne prostredie a prijemny personal. Tak isto som tam prisla cez vikend, lebo na Antolskej ma chceli tiez v pondelok hospitalizovat, bo som mala uz par dni po termine. Tak som sa zasila vo Vyskove a pockala do stredy, kedy sa mi porod prirodzene rozbehol. Ziadne vyvolavanie, ziadne urychlovania, ziadny nastrih, bez epiduralu, dodrzane dotepanie pupocnika - proste ako som chcela, tak som mala 😉 . Gabika, ak to uz dnes malo byt, tak mozno to bude zajtra, pozajtra. Tak zatial nech vas monitoruju a mozno do porodu uz aj budu opravene, ved je len podnelok, ci? Ak nie, ak asi radsej na Kramare. Teraz uz sa nenechajte znechucovat negativnymi skusenostami, v poslednej dobe som pocula aj pozitivne skusenosti s Kramarmi.

lauricka
23. nov 2015

V priprave na porod chodte radsej na hypnoporodny kurz, je k nezaplateniu. Vlastna skusenost 😉 Ziadny iny nebudete potrebovat.

gabika2021987
23. nov 2015

Dakujem...uz v srredu musim ist do inej nemocnice aby som sa dohodla na hospitalizaciu...ja veeim ze uz opravia vraj uz piatok to malo byt opravene

dailla107
23. nov 2015

@lauricka môžem sa spýtať kde ste ho absolvovali, ja som sa ešte nerozhodla, že či ísť..:(

johi2
30. nov 2015

@antamauru Lebo som dala na názor dúl zo Slovenska, že ak chcem rodiť čo najprirodzenejšie, mám si zvoliť Vyškov. Vo Vyškove je menšia pôrodnica, čiže menej pôrodov a s tým súvisí aj osobnejší prístup. Primár je veľmi fajn človek, podporí ženu v tom, aby rodila prirodzene, nič nesilí, ako som to zažila tu v Bratislave či dokonca aj v Banskej Štiavnici.

antamauru
30. nov 2015

@johi2 dakujem za odpoved, sama sa rozhodujem medzi Breclavom a Vyskovom tak som rada za kazdu radu a skusenost 🙂

gabika2021987
8. dec 2015

Tak.drobec sa mi.narodil.28.11. Nakoniec sekciou a na Antolskej super personal aj na novorodeneckom.okrem dvoch fuktiel.mladych 🙂 inak sa stazovat nemozem klobuk dole

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre