Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jasminet
12. aug 2011

@bublinqa mna sa moja doktorka vobec nepytala na krvnu skupinu mojho muza. moju zistila po krvnych testoch.
ci to sa riesi iba ked je matka rh negativ? 😅

bublinqa
12. aug 2011

@jasminet ano, dolezita je krvna skupina matky

x_shushu_x
12. aug 2011

@bublinqa no mne zistovali, aj ked som ju na stopro poznala, ale zevraj na to potrebuju papier.....a na partnera sa vobec nepytali, preto to teraz zistujem....aj ked ma uplne rovnaku krvicku 😎 .... a ako hovori JASMINET....ked ma matka pozitivnu, tak netreba nic viac zistovat?....ma to celkom zaskocilo, ze to nikto neriesil vies?....ani u sestry a ta ma s partnerom rozdielnu....ale ona ma tiez Rh pozitiv....hmmm 😒

x_shushu_x
12. aug 2011

@bublinqa vdaka 🙂

bublinqa
12. aug 2011

@x_shushu_x mojmu terajsiemu dr. nestacilo len povedat krvne skupiny, tiez na to potreboval papier, co uplne chapem. Ked je matka Rh pozitiv. nic sa nedeje, nerobia sa pravidelne odbery na protilatky, akoze odbery sa urcite robia, len sa nezistuju protilatky. Ale ked je matka Rh neg. je tam iste percento, ze dieta bude bud Rh neg. alebo pozit. Ak dieta bude Rh neg. tak je to v poriadku (prve babo je Rh neg. po mne), ale ak by bolo babo Rh pozitiv, tak sa do 72 hodin po porode musi pichnut rhega (tusim to tak volaju) prave kvoli tomu, ak by zena chcela mat dalsie dieta, aby telo uz od zaciatku voci tomuto babatku nevytvaralo protilatky. Je tu o tom aj tema, ale ak si Rh pozitiv, tak ti nic nehrozi, teda z pohladu tvorby protilatok, nie zeby sme my Rh neg. boli nejake rizikove 😀

x_shushu_x
12. aug 2011

@bublinqa jasne, jasne uz to plne chapem 😝 ....vdaka este raz 🙂 A drzim palce 🙂

bublinqa
12. aug 2011

@x_shushu_x nie je zac. Dakujem aj tebe drzim palce 🙂

lindt
12. aug 2011

@bublinqa pekne si to vysvetlila.🙂 ale divne je,ked lekara nezaujima tvoja krvna skupina, ved to sa ma pytali hned na zaciatku tehu,ked zakladali knizku. Niektori su vazne divni...
@x_shushu_x oki, nejak sa jedna druhej prohovorime, ked tak, napis mi sem v pon., ci ides sama,al. aj s manzelom, aby som vedela, kolkych ludi mam hladat. 🙂

bublinqa
12. aug 2011

@lindt mna sa to nastastie pytali, ale co som citala temu tu na MK rh negativ, boli tam aj take, ktorych sa na to lekar jednoducho nepytal. Nuz, nie je dr. ako dr.

lindt
12. aug 2011

@bublinqa ale to je strasne divne, ved na ZS sme sa o tomto ucili, ze je potrebne vediet Rh faktor tehotnej zeny! To ma najviac zaraza... hlavne je, ze mame normalnych lekarov!

bublinqa
12. aug 2011

@lindt tak tak, je to ako v tom vtipe: Po roku od promocie sa stretnu dvaja byvali spoluziaci: Clovece ked si pomyslim na to, aky som ja inzinier, tak sa normalne bojim ist k lekarovi.

minix
12. aug 2011

ahojte, sledujem vasu debatu o Rh faktoroch, tak pridam nieco aj ja 😎
Ja som RgNeg a kedze som bola aj darca krvi, tak som to vedela a castokrat sme sa o tom bavili aj s podobne "postihnutymi", tak som vedela, co a ako. 🙂
A pre istotu som svojho gyndosa upozornila uz na zaciatku tehu, aky som pripad, lebo muz je RhPozit, tym padom som musela priniest potvrdenie o jeho krvnej skupine, a do knizky som mala cervenym zapisane, ze sme nekompatibilni, Cakalo sa, s cim sa narodi mala a narodila sa RhPozit, však prečo nie. 🙂) krvnú skupinu má moju, faktor po otcovi.
V zhone po pôrode som fakt na toto nemyslela, ale oni si to odsledovali, a dostala som aj tu speci injekciu, aby som nemala nejako ovplyvnene dalsie tehotenstva.

Pre zenu je lepšie RhPozit, ak ma partner RgNegat....ale myslím, že to nie je kritériom výberu. 🙂)))

lindt
12. aug 2011

@minix tak to je super, ze je malicka v poriadku! Veru, keby sa to dalo zariadit, aby sa nasli dvaja kompatibilni, bolo by super 🙂 ja som sa vzdy smiala, ze si musim najst partnera tiez negativneho a smola, no. 😀 😀

bublinqa
12. aug 2011

@minix tak to si ten lepsi pripad, ked ti rhegu pichli, su pripady, ked sa na to akosi "pozabudne" ☹

minix
12. aug 2011

@lindt to som si vzdy hovorila aj ja. 🙂)))

x_shushu_x
12. aug 2011

@lindt no moj ma B pozit tak isto ako ja....mozme si aj darovat 😀

lindt
12. aug 2011

@x_shushu_x genialne toto🙂 aj babatko bude asi mat B, nie? Co ine vlastne? 😉

x_shushu_x
12. aug 2011

@lindt a tak ono sa berie do uvahy aj to co mas ty od rodicov...ale kedze mame B, tak aj po niektorom rodicovi mame to B....cize percentualne to vyjde asi na to B 😀 😀 ....to je vyjadrovanie 😖 .....fuu, ale som rada, ze nemusim riesit este taketo cosi, vy sa drzte 🙂

tyta
12. aug 2011

Ahojte, nemusi to byt len Rhega, mne napr. pichli Partobulin 🙂

minix
12. aug 2011

@tyta ako vieš, čo ti pichli? ja len viem, že to hovadsky štípalo.. 🙂) aj ty si neg a barborka pozit? 🙂

tyta
13. aug 2011

@minix bavila som sa o tom so sestrickou a mala som to aj v papieroch zapisane. Ano, krpata je cely tata - aj s krvnou skupinou 🙂

denda83
15. aug 2011

@shawn7 Ahoj...no tak stastie som teda nemala...lebo vraj ma dovolenku...neviem do kedy ale jedna kocka tam mi vravela ze do 15......cize dnes...ja fakt neviem.-no az na to ze na celom gynekologickom oddeleni tam bol jeden jediny lekar...ani som si nezapamatala meno.....no a vravel ze o tyzden znova mam prist...a posadit sa pred niektore dvere....cize nanovo....tak som zvedava, mam ist teerraz v stredu, tak uvidime ci uz maju niektori po dovolenkach....

shawn7
15. aug 2011

@denda83 🙂 rodit v letnych mesiacoch ma svoje vyhody, no a nevyhody, co su dovolenky lekarov. mna cela rodina vytacala otazkami, ze ci uz mam dohodnuteho doktora a ja somimfakt nevedela vysvetlit, ze ide obdobie dovoleniek, neviem kedy budem rodit a preto je dost zlozite oslovit niektoreho doktora. No ale mala som stastie.
Inak nevesaj hlavu, ked som isla na antolsku prvykrat ja, tak mi povedala sestricka ze rozemberg je po nocnej a doma spi. druhykrat ma len objednali na iny den a az tretikrat som sa k nemu realne dostala. este som pocula dobre referencie na havaldu, niznansku a tusim malovu.drzim palce

tehula
15. aug 2011

@denda83 neboj sa, isto tam bude vzdy jeden dobry porodnik. Nemusis si nasilu zazmluvnovat. Ozaj personal je tam kvalitny a budes v dobrych rukach. 😉

shawn7
15. aug 2011

@x_shushu_x @lindt ahojte, citam tu debatu o krvych skupinach a dieta moze mat skupinu B (ako obaja rodicia) alebo 0.

shawn7
15. aug 2011

@bublinqa ahoj, a este ked mas negativ a muz pozitiv, tak je zvysene riziko novorodeneckej zltacky.

lindt
15. aug 2011

@minix ja viem nazov toho, co mi pichli podla toho, ze som si to bola kupit v lekarni😀 - rhophylac 300.
@shawn7 no,ktovie,co malicke zdedi, len aby bolo zdrave! 🙂
inak dnes som bola na tej predporodnej pripave a hovorili, ze taku hojnu ucast tam uz davno nemali! 🙂 strrasne vela nas tam bolo. Aj partnerov, cez 20 urcite- pri 19 som prestala ratat 😀

x_shushu_x
15. aug 2011

@shawn7 moze mat aj inu.....este nejake vedomosti mi ostali z dedicnosti z maturit 😀 .....neviem ale ci ti to spravne vysvetlim....moja mama ma A, tatko B....partnerova mama 0 a tatko B....Cize ja som Ba X (partner) B0...to sa krizi a percentualne pocita......nechcelo sa mi vytahovat tie papiere, tak som zaprasene vedomosti nechala tak, vacsina percent je B, ale ostava par % aj na inu skupinu....takze zhruba tak 🙂 - snad ti to aspon trochu pomohlo 😒

maria30
15. aug 2011

Ahojte.. viete mi, prosím, niekto poradiť? potrebovala by som vedieť, aké číslo ambulancie sa chodí s bábätkami na kĺbiky, či jadierka, či ako sa to hovorí 🙂 a super by bolo ak by ste niektorá vedela, že kedy tam sú a či sa treba objednávať... vopred ďakujem 😀

jasminet
15. aug 2011

@maria30 je to asi cislo 7 - sonografia
je to na poliklinike, na tej druhej chodbe nez su gyn. ambulancie. podla mna sa objednat treba. ked som cakala do vedlajsej ambulancie, tak vyliezla sestra, ze kto je na klbiky a nahrnulo sa tam asi 10 mamiciek s detmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre