Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zrzulka
8. nov 2007

dakujem vsetkym za odpovede ohladom boxu🙂)) chcela som poznat nazor tych ktore uz porod absolvovali.

verulka
8. nov 2007

baby, to cvicko sa plati? a ked mozem chodit az od (najskor)32tt, ako dlho vopred sa musim objednat alebo co?
Este teda neviem, ci budem chodit...len nahlas rozmylsam 😀

certica
8. nov 2007

verul, ked sa budem moc nudit, zucastnim sa tiez - mozme chodit spolu a pripadne to potom spojit este s inymi aktivitami 😀 . neplati sa nic, staci tam len zbehnut a osobne sa dohodnut co, kedy...s papierom od tvojho lek.

marija
8. nov 2007

c.e.r.t.i.k. tak tak 🙂 mne chybaju uz len tie testy ale to mi vraj zoberie lekarka v poradni v 36tt ja sa len bojim co ak nahodou niekto porodi skor a tie testy nestihne mat urobene? ako to potom riesia? a ozaj chela som sa spytat, epi si treba zaplatit do predu ci staci na prijme ked dojdeme do porodnice rodit? vtedy kedy sa vyplaca aj otecko pri porode?

c.e.r.t.i.k.
9. nov 2007

marija, mne epi platil manzel spolu s poplatkom, ze moze byt pri porode kym mi robili klizmu 😝 😀 .

jaslicek
9. nov 2007

c.e.r.t.i.k. - to je super, ze mame rovnako stare deticky. aka je tvoja malicka? moja v noci dobrucka, cez den je to trosku horsie 🙂 sranda, ze sme rodili v rovnaky den. ja som lezala tusim na storke a ty?

jaslicek
9. nov 2007

malo tam byt na stvorke 🙂

anndrea
9. nov 2007

Ahojte maminky. Uz ked sme pri tych spolocnych terminoch tak len skusobne patram ci sa nahodou nenajdu v tomto fore maminy ktore rodili koncom oktobra alebo prvy novembrovy tyzden 2006 na Antolskej. Ja som lezala tyzden pred porodom na rizikovom, kde som bola na izbe s dvoma velmi milymi kockami, jedna cakala dievcatko a druha chlapceka a velmi dobre sme si spolu rozumeli. Zial nemame na seba kontakt. A po porode, rodila som 3.11. som lezala na izbe s maminckou ktorej sa narodil Filipko a s druhou mamickou ktora mala Kvetku. Tak ak ste sa nahodou spoznali, prosim napiste. Aj ine maminy ktore sa v tomto case nachadzali v porodnici na Antolskej.

marija
9. nov 2007

c.e.r.t.i.k. no to je super, tak staci v ten den ako ma dovezu na prijem vsak? vyborne 🙂 a pocuj, Tvoj nazor na EPI je aky? sa kazdej pytam ktora to uz ma za sebou, aby som si bola stopercentne ista, ze to chcem aj ja 🙂 aj ked bolesti sa bojim, strasne tak mi asi nic ine neostane, lebo chcem mat este aspon jedno dieta tak na porod musim mat dobre spomienky 🙂

jaslicek
9. nov 2007

ahoj marija, ja som epi nemala, bolest sa u mna dala vydrzat, netrvalo to dlho, ale to clovek nikdy nevie ☹ ja som zvazovala epi, ale na kurze to bolo zamerane skor tak, ze bolest sa da zvladnut, ze to predychas, ale ked mas epi, necitis bolest a tazsie spolupracujes, lebo necitis tlak a nevies ako tlacit. niektore maminy su take, ze po epi sa smeju, maju vsetko "na salame" a to potom moze ohrozit mim i, lebo ono tlak citi a ked mu maminky nepomaha, tak je to zle. ale ked budes disciplinovana a pocuvat co ti vravia, tak moze byt epi super. je to len na tebe. ak ta to ma ukludnit a budes teda pokojnejsia, tak si rozhodne daj epi. je to len a len na tebe. drzim palce.

marija
9. nov 2007

jaslicek dakujem za radu. Ja som pocula, ze vela ludi si mysli, ze pri epi necitis vobec nic a nespolupracujes, ale nam ta primarka na prednaske hovorila, ze to vobec nieje pravda, ze zena citi tlaky a ked davka epi ustupuje tak aj bolesti a dokaze rovnako dobre spolupracovat... tak neviem, asi to budem vediet posudit, ked si to vyskusam na vlastnej kozi ;)

jaslicek
9. nov 2007

urcite ano, ved kazdy clovek je uplne iny, kazda z nas vnima bolest inak a kazda ma uplne iny porod. mne ani neverili, ze zacinam rodit, manzelika poslali prec, ze to tak skoro nebude a nebol pri mne, ked som ho najviac potrebovala 🙂 ale slo to rychlo a stihol prist na to najdolezitejsie 🙂 uvidis, ze ked ti prinesu drobca, tak to bude ten najkrajsi okamih v zivote! drzim palce.

marija
9. nov 2007

jaslicek to verim 🙂 a pocuj, manzelik tam nieje cely cas s nami? kam ho posielaju preboha?

adetka
9. nov 2007

jaslicek... tak ja som mala epi... a tlaky som citila... akurat bolest pominula... a prave to, ze porodnik rozhodol, ze mi druhu davku neda (po ca. 1,5 hodine prestava prva ucinkovat) sposobilo.... ze som prestala spolupracovat... ta bolest ma jednoducho vyradila... a stratila som vedomie... 😖 ... a s epi pocas zasivania (to ti pustia taku malu davku po porode) som necitila ziadne vpichy ihlou 🙂

marija
9. nov 2007

Adetka a preco sa rozhodol Ti uz druhu davku neda? 😕 ma nestras, by som sa asi aj ja vystrasila tej bolesti, keby prisla z nicoho nic...

ozaj dievcata a ukoho ste rodili?

jaslicek
9. nov 2007

ja u primara Paldiu. tak na to sitie by sa to zislo 🙂to bol hnus 🙂no, my sme prisli do porodnice o 20.30 a lekarka skonstatovala, ze skor ako rano to nebude, tak preto ho poslali prec 🙂 ale mala bola na svete uz o 00.45, okolo 23 ma vysetrovali a zrazu islo vsetko strasne rychlo 🙂

marija
9. nov 2007

Jaslicek tak to je parada 🙂 ja sa hroznem bojim toho ze budem rodit 20 hodin, alebo nejaky podobny scenar... ale snad to pojde vsetko rychle a bez problemov, o tom sniva asi kazda mamina 🙂 a na izbach to bolov pohode? ja nechcem nadstandard, tak vyzvedam ako je to na tom standarde a ake su tam sestricky?

jaslicek
9. nov 2007

marija, mozes byt uplne pokojna. urcite bude vsetko v pohode, chce to len klud. na izbach bolo fajn, je to po dvoch, wcko maju dve izby spolocne, ale v podstate som nikdy nemala problem, a to zo zaciatku som bola v sprche skoro stale. ked som ja rodila, bolo na oddeleni malo mamin, takze tusim jeden den- ci dva som mala izbu sama. ale je lepsie ked mas s kym pokecat, ked ti niekto moze postrazit mimi, ked ides do sprchy. sestricky boli tiez fajn, len som mala chaos, ze ich je tak vela a jedny sa staraju o mimi a druhe o teba. ale ziadne negativne zazitky som nemala. si tam len styri dni, da sa to vydrzat, nemusis sa vobec bat, prejde to ako voda a budete s drobcom doma 🙂

adetka
9. nov 2007

marija... lebo vraj mamicky potom lepsie spolupracuju 😅 ... nakoniec pripustil, ze mi mal tu druhu davku povolit... sice by porod trval o hodinku dlhsie... ale nedotrhala by som sa... skus si o tom pohovorit s tvojim porodnikom dopredu... ak to stihnes... ale nemusis sa bat... mozno prave tvoj porod pojde veeeelmi rychlo... ze ani nestihnes zaprotestovat 😉 ... ja som chcela uprostred porodu (ked zacali tie bolesti) utiect z porodneho stola... 😀

marija
9. nov 2007

Adetka 😀 to si viem predstavit, ja mavam take stavy, ze som rozhodnuta, ze rodit nepojdem, ze ja radsej niekam ujdem a schovam sa 😀 len skoda ze mi vtedy nedochadza ze to mimi je stale somnou aj tak 🙂 a kto Ta rodil? Ja mam zazmluvnenu Dr. Dubcakovu, snad sa s nou bude dat dohodnut ohladom tej EPI 🙂

fenrirka
9. nov 2007

hmm citala som si vasu diskusiu o epi a vraj sa aj: niekdo moze smiat?!Tak to by som bola asi ja...lebo ked som bola v sanatoriu koch a na izbe sme boly 3 a vsetkym nam nieco pichli,tak sme sa zacali smiat,ale to bola len chvilka..Boly tam super baby mozno aj koly tomu..A ja sa bojim toho nastrihnutia 😖 .Pri tom ta epi posobi???

adetka
9. nov 2007

ja som mala Doc. Korbela... inak bol super... pocas porodu sa mi venoval... a po porode prisiel asi tri krat pozriet aj na sestonedelie 😉 ... pozriet, poradit, pochvalit...

clea1
9. nov 2007

ahoj Marija, ja som rodila v júli u Dr. Dubčákovej a mala som aj Epi, ona sama mi ju doporučila. Pichli mi dve dávky, druhú asi po 2 hodinách a tá vydržala až do šitia, takže som žiadné bolesti necítila, vedela som perfektne spolupracovať, sústrediť sa na tlačenie a dýchanie ako nás to učila Ježíková. Dr. Dubčáková perfektne viedla a menežovala môj pôrod, ktorý bol pre mňa a manžela krásny zážitok. Bábätko mi dali hneď po pôrode a až potom ho odniesli a znovu priniesli po umytí a vyšetrení. Keby som znovu rodila, tak u tejto doktorky a jedine s Epi.

marija
9. nov 2007

Clea vdaka 🙂 si ma potesila a sa tesim, ze som si ju teda zazmluvnila a dobre som si vybrala 🙂 normanle sa po takychto slovach zacinam na porod velmi tesit 🙂 a hlavne sa tesim na malinku 🙂 a mala si ju aj zazmluvnenu?

jaslicek
9. nov 2007

fenrirka, nastrihu sa netreba bat. ja som rodila bez epi a nevedela som, ze ma nastrihavali, to som sa pytala manzela, ked ma sili. robi sa to na vrchole kontrakcie, ty vtedy silno tlacis a hlavicka babatka vsetko potrebne umrtvy, takze, ked ti povedia tlac, tak len silno tlac a bude to o.k.

marija
9. nov 2007

juj, ale toho nastrihavania a sitia sa aj ja bojim, ale ked to tak ako pises, asi aj to zvladnem 🙂

biba12
9. nov 2007

Marija, nastrihavania sa neboj, to nebudes citit vobec. mna nastrihli pocas tlakov na konencik a necitila som vobec nic. Nemas sancu citit nic, pretoze sa venujes niecomu inemu. A to sitie, to Ti klamat nebudem, to boli. Hlavne preto, ze si dolu ubolena este z porodu. Ale zvladnes to. Neboj sa. Mna silki 45 minut a som tu, aj ked som pekne na sale nadavala.Aspon sa mi ulavilo.

luculka
9. nov 2007

dnes som bola na prvej poradni.....ani neviem ako sa volala dr. lebo celá poradna trvala cca 3min. utekala k porodu 😉
baby to fakt ked sa chcem objednat na UZV a nestihnem to do 9:00 tak uz ma neobjednaju? 😠

kuko7
9. nov 2007

ahoj luculka ako sa mas? A ako vyzerala t atvoja lekarka? Lebo aj moja robi na Antolskej 😅 😀

luculka
9. nov 2007

ahoj kuko...bola som na cisle dver 27.taká ciernovlasa....ci hnedo 😅 to bolo take rýchle...ze ja som vysla von a bola som mimo 😅 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre