Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

bellada
27. aug 2012

@moonlightka manzel pri porode ja standardna taxa 30€ a je s tebou od zaciatku do konca, alebo teda ako stihne prist ak by si bola hospitalizovana skor, nic take neexistuje ze len na nejaku cast porodu a za iny poplatok

moonlightka
27. aug 2012

@monika2712 ved hej len clovek v tom chce mat dopredu jasno 😉

moonlightka
27. aug 2012

ja som pocula ze tych 30 eur je len posledna doba uz priamo orod babatka a predtym tam s tebou nemoze byt...vraj je tam ale nejaky porodny box kde s tebou moze byt od zaciatlu do porodenia za 100

monika2712
27. aug 2012

@moonlightka tak to bude potom asi ten nadstandartny porodny box, ten je tusim iba jeden a ano stoji 100 eur. a tiez musi byt volny akurat vtedy.

bellada
27. aug 2012

@moonlightka ja som mala nadstandard a keby ze idem rodit ja znovu, tak si ho zase dam 😉 z mojho pohladu to bolo dobre, bola som na sekciu, mala som komplikacie a tak som nemohla chodit 2 dni, tym padom by som manzela ani nevidela, lebo navstevy by som nemohla prijimat, ale na nadstandarde ti navstevy mozu prist az na izbu a tak bol M so mnou aj s malou kazdy den skoro cele poobedie, nie len kdesi na chdobe na par minut a babo si mohol drzat v ruke ako dlho chcel a nie len cez sklo pozerat, toto je proste obrovska vyhoda za ktoru som bola ochotna zaplatit, inak ten nadstandard je o nicom, ved na obycajnej izbe ste 3, takze to nie je tragedia a kupelne su spolocne pre 2 izby, takze aj to sa da, ta kupelna na dstandarde bola len o nieco malo krajsia a bola teda len pre tu izbu 🙂

moonlightka
27. aug 2012

@monika2712 tak to dufam ze budem mat nan stasie 😉

monika2712
27. aug 2012

@bellada no presne kvoli tomu chcem aj ja nadstandard ak teda budem mat stastie a bude volny, kedze ma tiez caka cisarsky na 90 percent. a aj kvoli tomu wcku.. ja si teda potrpim na troska sukromia, a zdielat 1 wcko a sprchu s dalsimi 4-5 sa mi zrovna nechce.

bellada
27. aug 2012

@moonlightka moj manzel so mnou bol na obycajnom porodnom boxe 9 hodin, takze urcite s tebou byt moze, ja som potom nakoniec aj tak rodila na sekciu, kedze sa to takto vyvinulo a tam uz samozrejme nebol

moonlightka
27. aug 2012

@bellada a boala si tam sama?

moonlightka
27. aug 2012

@monika2712 presne to je moj pocit 😉

bellada
27. aug 2012

@moonlightka porodne boxy su predelene, takze na kazdom boxe si samozrejme sama, ale v porodnej sale samozrejme nie, tam je ruch, sestricky, doktori, ine rodicky, ale nadstandardny box je to iste, ten je v tej istej sale, len je v rohu, podla mna je to o nicom, jediny rozdiel je tusim v tom ze je vacsi a je tam kreslo pre otecka, v normalnom ma len taku stolicku bez operadla, ale to si myslim nestoji za tie peniaze 😀

moonlightka
27. aug 2012

@bellada 😀

monika2712
27. aug 2012

@moonlightka podla tychto foto je nadstandardny box samostatna miestnost:
http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

bibi1711
27. aug 2012

Nadstandardny box je uplne inde ako ostatne porodne boxy, je to samostatna miestost.otecko je pri porode od chvile, ked sa dostanete ci uz na obycajny alebo nnadstandardny porodny box. myslim, ze by ste ho skor ani nechceli-pri priprave, ked vam davaju klystir a holia...

bellada
27. aug 2012

@monika2712 no jo na tych foto to tak vyzera, ale mne to vtedy setricky tak vraveli...podla nich samotnych je to vraj blbost si to davat a ze sa to vraj aj malo vyuziva
mne obycajny box neprekazal, aj tak je vacsina porodov teraz na sekciu, takze rodi sa tam dost malo, ja som tam stravila cely den a bolo fakt vela porodov a z toho len 3 normalne, nevidela som z nich nic, ale samozrejme pocula vsetko, zakazdym som sa rozrevala ked babo prvy krat zaplakalo, som to prezivala s nimi 😀 to asi tie hormony 😀 inak som mala dost sukromia, mne to nejak neprekazalo, su tam zavesy, takze box ti spredu zatiahnu aby nebolo vidno dnu

saranata
27. aug 2012

@monika2712 nadstandardny box je samostatna miestnost mimo porodných boxov
@bellada

bellada
27. aug 2012

@monika2712 a na tych foto je na nadstandardnej izbe detska postielka, ale v skutocnosti tam nie je, deti su v tych vozikovych postielkach ako vsetky babatka

monika2712
27. aug 2012

@bellada no tak to ma az tak netrapi, hlavne ze ma kde spinkat 😉 a ze bude pri mne ked sa uz bude dat.

luly13
27. aug 2012

@bellada nadstandart si mala cely pre seba? Ci ste boli dve? Lebo nam na prednaske povedali, ze navstevy na izbu len ak mas zaplatenu celu izbu. Ak ste tam dve, tak standartne sa chodi na chodbu ako vsetci ostatni...

bellada
27. aug 2012

@luly13 boli sme 2 a navtevy sme mali obidve, asi zalezi s kym mas tu izbu, keby sa to tej druhej babe nepacilo, tak asi navstevy mat nemozes, lebo musis respektovat aj ju a jej sukromie, ale my sme sa dohodli, samozrejme ze tam nebol den otvorenych dveri, ze teraz tam budes mat plno navstev 😀 chodili manzelia kazdy den a ine navstevy len na skok, ja som mala okrem manzela len kamosku s kamosom a ta druha baba mala rodicov

silvushtok
27. aug 2012

@bellada a mala mohla byt pocas navstev na izbe? nebrali ti ju sestricky vtedy k sebe?
pocula som, ze ak mas aj na nadstandarde navstevu, tak deti beru prec, bo navsteva tam potencialne moze doniest to iste co aj na standard... 😒

bellada
27. aug 2012

@silvushtok nie nebrali, mala bola stale so mnou a aj s manzelom 😉

silvushtok
27. aug 2012

@bellada ooo, tak to super, ja som mala pri prvej standard a teraz uvazujeme o nadstandarde prave preto, ze mm mohol malu vidiet len spoza skla... ☹

bellada
27. aug 2012

@silvushtok ved to je presne ta vyhoda nadstandardu, ze sa tam clovek citi aspon trosku viac ako doma, lebo ma blizkych pri sebe a nie je to take sterilne nemocnicne, vonkoncom nejde o nejaky luxus alebo o nieco v tom zmysle

luly13
27. aug 2012

@bellada super, takze je to o ludoch 🙂. Dakujem za info

hip
27. aug 2012

ahojte,
od tohto tyzdna mam zacat chodit na antolsku k porodnicke, ktoru som si vybrala, ale ma dovo.
neviete prosim vas ako to funguje? je zvykom, ze ju v jej ambulancii pocas ordinacnych hodin
niekto zastupuje alebo sa mam pytat "na chodbe", ze kto dnes ordinuje a tam si pockat, kym
ma zoberu? dakujem

martanko17
27. aug 2012

@keyka tak ja som sa tam dnes konecne dovolala a ma dovolenku az do 10.9. ☹ Ty k nemu chodis pravidelne alebo si lekarov vyberas podla toho kto ordinuje? Nevies, ci ho dakto aj zastupuje?

maria613
27. aug 2012

@hip ahojky na antolskej to tak funguje ze dojdes rano na osmu alebo tak ja chodim aj na desiatu...a vzdy funguje len jedna ambulancia a tam uvidis asi 20 tehuliek cakat napr. V piatok a v pondelok robi dr. Oravec je celkom dobry vo dverach26.

martanko17
27. aug 2012

Tiez by ma zaujimalo na co sa pyta hip.... mate daku skusenost ak ma lekar dovolenku,ci ho dakto zastupuje? Ak jeden tyzden idem k jednu lekarovi, tak musim ist k nemu aj na dalsi tyzden alebo si mozem zvolit ineho a ist k nemu v iny den? Teda v tom pripade, ze si nechcem ziadneho lekara zazmluvnit.

maria613
27. aug 2012

@martanko17 ja nema tiez nikoho zazmluvneho a je uplne jeeno ku komu pojdes on aj ked ti bude robit odbery alebo tak tak nic nezakladaju do spisu ale vsetko ti davaju ja mam,uz asi 10 papierov co tam,stape vlacim ale vacsinou tam aj tak ides v ten isty den kazdy tyzden a tak viqcmenej chodis k tomu istemu ale inak je to uplne jedno kam idees...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre