Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dadka212
24. nov 2008

Aj ja som rodila bez EPI 😉

pishulina
24. nov 2008

Jaja5 - pokial viem, dnes bola jedna prednaska o 13h, a mam info, ze je to 1x za mesiac. Ale neviem to na 100%. Najblizsie by malo byt 22.12.2008.

emjee
24. nov 2008

baby celkovo dovolat sa na antolsku je umenie 😅

dadka303
24. nov 2008

Ahojte mamičky i mamičky čakateľky,dnes som objavila túto stránku a páči sami.Je to superkové ako jedna druhej radíte a pomáhate.Chcem sa vás spýtať , či niektorá z Vás pozná Dr.Kostolného a ak áno ,tak názor naňho.Ja som uňho rodila dcérku, ale to bolo ešte ne šulekovej a pred 11 rokmi,v súčastnosti pracuje na Antolskej....Vtedy som s ním bola veľmi spokojná, ale je to už dávno a všeličo sa odvtedy zmenilo 🙂 .
A ešte sa chcem spýtať ako je to s klasickými porodnými boxami, je vidieť z jedného boxu do druhého ? Možu na seba rodičky navzájom vidieť ? Pýtam sa preto, lebo moj manžel chce ísť tentokrát na porod so mnou, ale bojím sa , že pokiaľ uvidí do vedľajšieho boxu na rodiacu ženu, tak odpadne skor než porodím ja ! Nechce si to dať vyhovoriť a chce stoj , čo stoj ísť. Vopred dík.

dula_renka
24. nov 2008

dadka303 máš super mužíčka 😉 , rodila som na šulekovej pred vyše 17 rokmi u Dr. Blažka, Dr. Kostolného si nepamatám, ale celkom ma potešilo, že tu vidím niekoho zo Šulekovej 😉

monkula
24. nov 2008

dadka, na Antolskej sú boxy oddlené murovanou stenou ,takže nič neuvidí, iba bude počuť.. 😀

martina2008
24. nov 2008

viete poradit, co ma caka na prijme na c. d. 26? na co sa mam pripravit?

dula_renka
24. nov 2008

martina2008....ty si ešte dva v jednom? 😕 ....zajtra už asi ideš na hospitalizáciu?

monkula
24. nov 2008

martinka ,mňa keĎ prijímali, tak so mnajprv išla do ambulancie, lekára vypísala taký papierik, prečo som hospitalizovavná, potom pôjdeš do pivnice 😀 , a tam s Tebou spíšu, kam si ideš ľahnúť, Tvoje meno, adresu, meno manžela, atĎ, pošlú ťa do šatne ,tak sa prezlečieš a veci si buď necháš tam ,v šatni, alebo Ti ich zoberú domov a potom odtiaľ pôjdeš na oddelnie, kde Ťa budú hospitalizovať a tam s Tebou zase spíše sestrička paiere, ukáže Ti izbu, atĎ... ten prvý deň je dosť hektický, pretože budeš chodiť po kadejakých vyšetreniach a tak...

veracruz
24. nov 2008

tie prednasky byvaju kazde dva tyzdne, ale viem, ze som minuly tyzden videla, ze tam mali nejaku zmenu, ale mozno to bolo len miesto, kde sa prednaska kona... ak dovtedy nikto nezisti, v stredu to pozriem...

prsky
24. nov 2008

monkula...takze nevyvolavaju porod hned? lebo ja ak vydrzim do stvrtka 2v1, tak idem tiez na c. dv. 26...uz mam aj papierik od minulej stredy...

dadka212
24. nov 2008

Prsky myslím, že nevyvolávajú pôrod hneď, ja som tam ležala 5 dní lebo som bola po termíne a samé sa to rozbehlo a kamoška tam bola 10 dní čo mala po termíne a stále čakali kým sa jej to samé nerozbehne a rozbehlo sa 😉

dadka212
24. nov 2008

som to odoslala skôr 😝
oni ťa chcú mať asi iba pod dohladom a budú ťa monitorovať, že ako sa má bábo a keby niečo tak začnú konať...

prsky
24. nov 2008

neeeeee...ja tam nexcem lezat tak dlhooooo...fnukyyy 😅

dadka212
24. nov 2008

ja keď som tam začala chodiť a trocha sa namáhať aby sa to rozbehlo tak sestričky hneď na mňa kričali mamička nenamáhajte sa ležte užívajte si to kým môžete 😀 a mali pravdu 😝 😅

kuratenko
24. nov 2008

jaja5, myslím že prednášak bola dnes, zvyklo to bývať 12:30 každý druhý pondelok a zdá s ami teda že dalšie bude 8.12. a potom ešte jedna pred vianocami (asi 22.12.) - to bude posledná tento rok.. potom dalšie zatiaľ nemali vyvesené. V stredu idem do poradne, pozriem na to a potom dám info.. alebo ak máš cestu okolo - je to vyvesené na ambulanciách gyndošov v poliklinike antolská - aj miesto, aj čas, treba tambyť načas....
Zvyklo to byť na 3 posch. kde su pôrodné sály ale zmenilo sa miesto nakoľko to bolo dosť preplnené vždy ...

monkula
24. nov 2008

prsky, ja som nešla kvôli prenášaniu, ale kvôli hrozbe predčasného pôrodu, čo sa napokon aj stalo

martina2008
25. nov 2008

noooo teda, to ste ma nepotesili s tym prijmom....mam nastupit 27. 11.....nikto mi vsak nevysvetlil preco, naco a co sa bude so mnou diat, tak patram po roznych forach, mam z toho riadny chaos a narastajuci strach.....nasla som kopu clankov o zbytocnom pobyte mamiciek v nemocnici, este aj pred porodom, ja v nemocnici ledva dycham, mne sa tam aj akykolvek naznak porodu stopne z tych nervov...a byt tam kvoli tomu, aby mi rano urobili CTG, poobede zmerali tlak, na druhy den UZV a pod, tak to fakt nechapem....ved to mozem prist kazdy den do porodnice, odkrutit si tieto vysetrenia, ak je babo OK, tak ist v klude cakat domov....ja mam zazmluvnenu dr., tak jej vo stvrtok idem najprv zavolat, ci a kedy ma na mna cas a konecne sa dohodnut a zistit viac....az potom sa rozhodnem, ci pojdem na prijem.....som svojpravna bytost, ktora ma pravo odmietnut, co sa jej nepaci.

sasanka78
25. nov 2008

ahoj martina, kt. dr. mas dohodnutu?

jaja5
25. nov 2008

kuratenko, dakujem za info, ak pojdem okolo skusim to este overit.

majandra
25. nov 2008

dula_renka: Ahoj, a dalo sa to zvaldnut?? Ja som sa rozhodla, ze si nedam pichnut epi. I ked viem, ze epi sa nepicha priamo do miechy, ale ked som sa narodila, tak som mala problemy s chrbticou, hrozilo mi ochrnutie, nakoniec chodim, ale riskovat sa bojim. Preto ma zaujima, ci tie bolesti sa daju vydrzat. Ale tie bolesti asi s potratom nemozem porovnat,ze?

dadka212: A aky mas dojem z takeho porodu???? Da sa to?

chasencha
25. nov 2008

majandra aj ja som rodila bez epi 🙂 neviem sice ako je to S epi ale aspon som citila kontrakcie a vedela som kedy mam tlacit 🙂

martina2008
25. nov 2008

monkula, pls, co je to chodit po kadejakych vysetreniach? mam bobky....

majandra
25. nov 2008

chasencha, lebo ja mam obrovský strach, i ked neviem co ma caka...som prvorodicka, chcem sa ta spytat....je to normalne, ze 10 dni pred porodom mam bolesti v podbrusku akoby som mala dostat kazdu chvilu menstruaciu??? Dakujem za odpoved.

martina2008
25. nov 2008

majandra, tie bolesti su uplne v pohode, kym nie su pravidelne a riadne bolestive, tak su to len poslickovia..ja sa bojim tiez, ale volako ten moj strach prechadza do zlosti, ze mi nikto nic nevysvetli a ja len patram a patram na forach, sa niekedy citim ako zviera, nie ako clovek, vdaka nasmu zdravotnictvu
sasanka ma dohodnutu dr. dubcakovu

dula_renka
25. nov 2008

majandra...zeny su silne a vydrzia vsetko. Nedaj sa nikym zneistit, lebo vtedy mas pocit, ze to nezvladnes. mala som kontrakcie 21 hodin, poslednych 5 som stravila v porodnici a velmi lutujem, ze som sa tam tak skoro nechala dopravit. Viezol nas sused, prosila som ho, aby zastal vedla porodnice, ze sa este poprechadzam, ale co mozes cakat od chlapa, ze ta pocuvne? Musela som do porodnice, zastal rovno pred vchodom, boli navstevy a na tej malej porodnici /sulekova v bratislave/ to bolo celkom slusne sou 😒 . tato prihoda bola najneprijemnejsia z celeho porodu. Inak kontrakcie som doma zvladala v pohode. V nemocnici bez manzela 😢 ...este neexistovali take dobrotky, ze tam moze ist niekto s tebou 😢 . S potratom by som to asi moc neporovnavala...... Byvas rovno v malackach? Ked to nie je tajne 🙂

chasencha
25. nov 2008

MAJANDRA PRESNE TAK,UPLNE V POHODE,JA SOM SICE TAKE NEMALA,MNE PRISLI HNED TIE VELIKANSKE ALE DA SA TO VYDRZAT A NEMAS SA COHO BAT 🙂
JA SO SLA DO NEMOCNICE SANITKOU,AJ TO BOL ZAZITOK AKO TAM SO MNOU HADZALO ALE TAK ZLATI SANITARI BOLI 🙂

dadka212
25. nov 2008

Majandra ja som bola v kontrakciach skoro 3 dni bez pár hodín a som tu a aj môj synček a ani po tejto skúsenosti si nenechám pichnúť epi keď budem znova rodiť 😉 ja som inak dosť citlivá na bolesť len keď sa porežem už sa mi zahmlieva pred očami takže to bola asi nejaká tajná sila, čo bola vo mne aby som všetko zvládla a dokonca sa mi ten pôrod zdal fajn 😅 😀 možno to bolo aj pani doktorkou ktorá bola fantastická ale bohužial neviem meno, mladá pekná baba čo mi všetko povysvetlovala čo a prečo robí a celý pôrod mi rozprávala proste bola ako anjel 🙂 som rozhodnutá ju nájsť a poprosiť ju o zazmluvnenie a keď ju nenájdem tak si určite niekoho zazmluvním lebo nechcem rodiť tak, že si ma nebude nikto všímať...lebo ma nechali v bolestiach atď. skoro tie 3 dni a až pani doktorka keď nastúpila do služby tak sa ma ujala a do 2 hodín som mala malého na cicíku.
Inak kamoška si nechala pichnúť epi a mala nejaké problémy a teraz dosť kríva na jednu nohu 😔

chasencha
25. nov 2008

dadka a nebola ta tvoja doktorka blond?take polodlhe vlasy?prijemna? 🙂

dadka212
25. nov 2008

nie mala hnedé také po plecia v cope a jej prvá láska sa volala Matúš 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre