Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

michaelka
12. jan 2009

Palculienka soc.zariadenie je na izbe - nadstandard ma vlastne kazda izba a na obyc.izbach je jedna kupelna s WC medzi 2 izbami

palculienkkka
12. jan 2009

na Kramároch je jedno wc a sprcha na chodbe ... v nadštand.izbách sú sociálne zariadenia na izbách /500,-Sk/ ... no už som tuším na 98% rozhodnutá ... koncom januára sa idem hlásiť....
michaelka - už sa ti to blíži - držím palce, aby všetko dobre dopadlo ... 😀

emjee
12. jan 2009

kattom dik za foto, vidim, ze aj schodik k posteli je, lebo ja s mojou "vyskou" neviem ako by som sa vytrepala hore

monkula
12. jan 2009

ja som si tanier s obedom vždy nosial na izbu... nikdy so mnejedla vonku na chodbe. a po tanier si chodila "dôležitá" sanitárka 😀

marrrka
12. jan 2009

kattom, ze sa tak sprosto pytam 😀 naco mi bude mast na hemoroidy a glycerinove cipky? 🙂 no a kosele mam nove kupene, tak si ich nemam brat? daju mi erarne na zaspinenie?

kattom
12. jan 2009

marrrka - ten zoznam pisala talinka, ja som si cipky ani gel nebalila 😉
koselu si ked tak vezmi jednu svoju - erarnu ti daju, ked si vypytas a rano chodi sanitarka po izbach a pyta sa, ci netreba nieco z pradla vymenit (kosele, plachtu a pod.).. takze staci ju poprosit a ona ti prinesie cistu. len jednu svoju pre istotu maj, lebo cez vikendy nefunguje pracovna a mozu sa im erarne minut.. ale kludne mozes mat aj svoje kosele
emjee - ak aj schodik nebude na izbe, tak si vypytaj, donesu ti. maju ich na oddeleni viac. ja tiez bez schodika by som sa asi na tu postel nevyteperila 🙂
palculienkka - sprcha a vc su prechodne medzi dvoma izbami - takze bud 4 baby na 1 kupelnu (alebo 6, ak su po troch na izbach). ak sa ti postasti (ako mne sa) a daju ta na izbu, co ma spolocnu kupelnu s izbou po cisarskom, kde sa lezi, tak budete na kupelnu len 2

smejko5ka
13. jan 2009

citala som tu, ze treba aj nejake podlozky na postel (akoze plachty). je to fakt nutne kupovat?
v tom zozname bol medzi potrebnymi dokladmi sobasny list. to vazne? mam zobrat kopiu, aby som original nahodou v tom zhone nestratila?

marrrka
13. jan 2009

kattom dik, a ty si si brala aj ten tehotensky vankus?

martina2008
13. jan 2009

mast na hemoroidy si berte len ak, mate problem s hemoroidmi aj pocas tehu, inak ju nepotrebujete, yal gel alebo glycerinove cipky odporucam, ale pripravte sa, ze vas budu od neho velmi odhovarat, uprednostnuju klystir, zalezi na vasej pevnej voli, yal je setrnejsi, mensie mnozstvo a urcite si zoberte cajik pre kojacie maminky, ten mne velmi pomahal s rozbehom mliecka

ked sa budete rozhodovat, ci standard alebo nadstandar je dolezite mysliet na to, ci vam zalezi na nasledovnom:
na nadstandarde je sprcha a WC pre dve mamicky, standard 6 mamiciek
na nadstandarde mozu ist navstevy za vami na izbu, standar len na chodbu, kde je su vsetky mamicky so svojimi navstevami a nemate si, kde ani sadnut, okrem toho babatko tam nesmiete mat, mozete ho ukazat len cez sklo
(moj muz dost ocenil, ze si maleho mohol zobrat na ruky a byt s nim)
na nadstandarde mate podlozky a vlozky zadarmo, standard treba si priniest
kocky po cisarskom maju casto standard ako nadstandard, az na tie navstevy tusim
tiez sa pripravte na to, ze nadst. porodny box bude mat niektory dr. rezervovany, ale plati kto prvy pride ten ho ma, preto sa nedajte odhovorit PA, ktore vas budu spracuvavat, aby ste tam nesli, ked ho chcete, tak na tom trvajte
vyhodou nadst. boxu je sukromie, ticho, vlastna sprcha a otecko cely cas pri vas

podlozky sa naozaj oplatia, po porode dost krvacate a ranu treba susit, takze nemozete mat stale vlozku, preto je dobra ta podlozka, dostanete ich v lekarnach, alebo aj v drogerii, ja som mala detske fixies, tie co mi zostali pouzivam dodnes, ak musim maleho prebalovat napr. u lekara a pod.

zazmluvnovat alebo nie?
dolezite je ako vam sadol lekar pocas poradni, ak si vas nepamata, nema na vas viac casu ako 5 min., musite sa mu stale pripominat, nevie vam slubit, ze pride k porodu, ked mu zavolate, tak to nestoji za to
naopak ak sa vam venuje, ma cas odpovedat na vase otazky, zoberie vas trebars na sono mimo ord. hodin, tak toho si zazmluvnite
takze pockajte so zazmluvnovanim, az po prvych poradniach na antolskej a podla toho sa rozhodnite
ja som mala vybrone skusenosti so vsetkym zenskymi dr. na antolskej, horsie to bolo z jednym dr., ktoreho meno som si bohuzial nazapamatala, ten bol hnusny a vysetroval velmi bolestivo, nastastie mna len raz

marrrka
13. jan 2009

matka strategicka chyba ze si meno nepamatas 😀
dakujeme za dalsie infosky 🙂

marrrka
13. jan 2009

podla toho zoznamu si musim zobrat lodny kufor, kurnik sopa 🙂

martina2008
13. jan 2009

ze lodny kufor 🙂 to je fajn prirovnanie
ale nie, netreba vela batoziny 🙂
plienok pre babo si zoberte len zopar na prvu noc, ostatne nech vam potom nosi ocko
vlozky, vodu na pitie a podlozky podobne
ja som to drahemu pripravila do auta a on to len vyberal z kufra, ked prisiel za mnou
sprchovy gel si zoberte vzorky, ak mate, ja som mala z casopisov a celkom pomohli
veci pre babo, pripravte tiez doma do tasky k autosedacke, tie vam budu stacit az posledny den
keby vam nieco chybalo, tak dajte doma instruktraz muzovi, ze kde co je, a on vam to donesie
inak na antolskej je aj dobry detsky obchod a lekarna, takze tiez mate kam poslat ocka, aby zohnal to, co potrebujete
mne tiez nas ocko nosil kazdy den cisty uterak, lebo som ho furt zaspinila krvou, iked som davala pozor, takze dobre su tmavsie a starsie uteraky
tiez som veci postupne posielala domov po ockovi, aby som na cestu domov nepotrebovala lodny kufur,
dostanete napr. babybox, ktory tam nepotrebujete, tak ho poslite po ockovi domov a pod.
sobasny list nepotrebujete, ak viete rodne cislo ocka, na druhy den pride jedna pani a bude s vami spisovat spravu o narodeni pre matriku, a tam potrebujete vediet rodne cislo ocka...ja som nevedela posledne stvorcislie🙂

janula10
13. jan 2009

caute

mati super dik za info:o))))
marrrka k tym koseliam ako pise matka bola tam min. tyzden kamaratka lusilia a stacila jej jedna potom jej menili kazdy den ich erarne 😵 , ale jednu treba mat ja tak tiez idem jednu koselu to mi hovorili aj kamaratky ze davaju tam....
no uz sa nam to blizi uz keby chcelo byt po...

mati ja mam dktorku niznansku 😵 😵 ju si zazila?

marrrka
13. jan 2009

a mati, na porod si mala nejake stare tricko dlhe alebo co?
janka super, potom som rada ze si usetrim nove kosele, zoberem len jednu 🙂 uz som to zacala davat na kopu co treba do porodky a pekne sa to hromadi..

mata a co vsetko treba vybavit po porode?

marrrka
13. jan 2009

a toto treba? nieco na striekanie vody do ust, vytieranie ust- (Vincentka z lekarne?)

marrrka
13. jan 2009

a este, kedy mam kricat ze chcem nadstandardny porodny box?

janula10
13. jan 2009

marrka no ja mam tak ja mam na kojenie taku peknu koselu tu si neberiem beriem maminu taku staru obycajnu aj ty si taku zober alebo dlhe tricko a potom ti daju na izbe a budu menit kazdy den....
ja mam vincentku do nosa a na ovlazenie pier a tak mam vodu thermalnu v spreji.....

nadstandardny box musis mat dopredu zaplateny stoji 2500sk....

marrrka
13. jan 2009

janka o pengy nejde, len teda ked si ho zaplatim tak aby som ho dostala 🙂

monkula
13. jan 2009

fajn vedieť, že pre krpane je schodík k posteli... teraz sa mi to fakt zíde 😀 😀

janula10
13. jan 2009

marrrka je tam len jeden tusim a zpaltis ak by si sa tam nedostala peniaze ti vratia no co ja viem nie kazdy doki tam odrodi....ale ty si tusim nezazmluvnujes uvidis.....

marrrka
13. jan 2009

hmm, preco nie kazdy tam odrodi? maju niektori prednost?

kukenzi
13. jan 2009

marrrka, nejde o to, ze ma niektory dr. prednst, ale nie kazdy tam chce rodit, tusim sa pri tom boxe musi zohynat.

lucasdavid
13. jan 2009

ahojte,tak ja som na antolskej stravila dost dlhy cas.maly sa mi narodil presne nacas, sice dva dni po termine, ale lezala som na 5poschodi, so mnou tam bolo vela mamiciek co cakali na svoj porod,a pre ne to boli tiez dlhe chvile,a fakt ich za to obdivujem , ja som tam bola v case 16.1.2008, a o 3dni sa mi narodil syncek,ale fakt pochvalujem si starostlivost na cakacke, a porodnej sale,velmi ohladuplny pristup od sestriciek a lekarky,fakt ze dakujem,lebo som sa strasne bala,ale bolo to superne...ale co bolo potom to fakt nech nikto neprezije,bola som prvorodicka,sice som porodila za 10minut a vsetko trvalo 1hodinku, potom jak ma dali na 4poschodie,tusim, poporodne, tak pristup sestriciek bol otrasny,nic nam nevysvetlili,iba do nas hucali ze ako to ze to nevieme,a kedze sme tam boli 3 mamicky,tak sme sa im postavili a povedali si svoje,od toho momentu sa nam nevenovali.nebyt knizky o narodeni babatka co som tam mala,tak by sme sa asi zblaznili,ale pomahali sme si ako sa dalo a zvladli sme to superne
takze ked tam pojdem teraz tak mi nemusia ponahat,haha
drzte sa

kattom
13. jan 2009

marrrka - ten vankus na kojenie som mala nachystany doma a len mi ho priniesli, ked sa mala narodila. a ako pise martina2008, tiez som mala vo velkej taske doma veci, co mi postupne donasali, ked sa mi minali, aby som sa nemusela do nemocnice trepat s lodnym kufrom - kedze som mala planovany cisarsky a "cestovala" som po poschodiach - z 5. na porodnicu a odtial na sestonedelie /dodatocne mi donasali napr. vlozky, termosku, toaletak, plienky pre malu, jedlo, ovocie, vineu a mineralky, ciste osusky na vymenu a pod./ a obratom som domov posielala vsetko, co som nepotrebovala alebo trebalo oprat
autosedacku a veci pre malu na cestu domov mi priniesol muz v den, ked nas pustali - doma mal vsetko v nej nachystane
smejko - tie jednorazove podlozky na postel sa fakt zidu, lebo krvacas. daju sa kupit v lekarni po kusoch alebo v drogeriach mavaju aj viac v baleni (v lekarni to vychadza lacnejsie, staci ti 4-5 ks).
a uvitas mat aj doma pred porodom jednu, odporucam dat si na matrac pod plachtu, ak by ti nahodou voda odtiekla v noci, aby ste nemuseli matrac vyhadzovat alebo riesit jeho cistenie

martina2008
14. jan 2009

janulka - dr. Niznanska bola najlepsia zo vsetkych, s ktorymi som sa tam stretla, takze ti gratulujem, ze ju budes mat

marrka - na porod som mala taku starsiu nocnu koselu, staci aj tricko, ja som ju ani velmi nezaspinila, v pohode som ju doma oprala, bola som skoro stale v sprche, alebo na nohach, kedy som vyuzila aj zupan, lebo som kracala po chodbe, ked som dostala EPI, aby sa porod viac rozbehol
tricko odporucam dlhsie, lebo na sestonedelie vas bude prevazat sanitar, a bude vas aj prekladat na postel, tak je dobre mat dlhsie tricko, ktore ta zahali, sestricky vam s tricka alebo s kosele urobia akoby "plienku", do ktorej zabalia vlozky, je to tazke si predstavit, ale akoby predny diel zasunu dozadu a zadny dopredu, taky "balicek"

co treba vybavit po porode:
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55
na tejto stranke je vsetko dobre popisane, ak by sa vam to hned nezobrazilo, tak nalavo odkaz PAPIEROVACKY

nadst. box som si ziadala hned ako som prisla do porodnice, mne odtiekla doma plodova voda, tak ma dali hned na box, ak pojdete na cakacku, tak plati to iste, hned sa pytajte na box, ze tam chcete byt, ked uz budete prechadzat s cakacky na box, tak si overte, ci je volny alebo nie, ako som uz pisala, sestricky sa vas budu snazit odhovorit, ak ho ma nejaky dr. "rezervovany", platila som az, ked som tam uz bola, teda moj muz ho isiel zaplatit, neda sa zan platit dopredu, ja som rodila 11/2008 a vtedy to urcite neslo, mala som o to zaujem

martina2008
14. jan 2009

kocky, sorry za moje pravopisne chyby 🙂 , ale pisem to popri tom ako uspavam maleho 🙂

marrrka
14. jan 2009

vdaka za info :o) si zlata, maly nech dobre spinka 🙂 a foto nebude? 🙂

martina2008
14. jan 2009

uz je aj foto 🙂

marrrka
14. jan 2009

aku mas krasnu chrumku doma 🙂))

janula10
14. jan 2009

lucasdavid no ono tie sestricky su vsade rovnake asi a zalezi na ake natrafime ale urobili ste dobre ze ste sa vzopreli to ja sa na to tesim velmi skusi sa mi tam niekto vzopriet aj sama tam narobim coro moro lebo na to su aby poradili a s tym aj ratam ale hlavne ze aj ta oani jezikova chodi a ze tam byvaju prednasky tak sa spolieham:o)))

kattom, mati dakujeme za infosku....
a baby mate krasne babatka uz aj ja nech ho mam v albume zdravucke 😵 😵

kattom dobry album 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre