Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

williamjozef
8. feb 2011

@seba1 nie nemala,ale mala som cirarak,to je mozno ine ako klasicky porod 😉

zuul
8. feb 2011

@zipsy odpovie neskor, ideme s drobcom von. vecer nakuknem. dakujem

williamjozef
8. feb 2011

@alexandrah treba vela vale prikladat
moj mali pil zozaciatku len to prve mliecko,davala som ale vela razy a rozbehlo sa mi.
bola som po cisarskom a na 2 den som si ho vzala,sestricky si ho este chceli nechat a ze ho dokrmia ,no ja som nechcela,lebo prveho tak pred 7 rokmi dokrmovali,bol v inkubatore a po 3 mesiacoch sme skoncili s kojenim.
no ale tentokrat som mohla este jeden den pockat,kedze som bola zasita,som skoncila v noci na infuzke,ako ma vsetko bolelo,som bola velka hrdinka 😉

mirkita
8. feb 2011

@seba1 moj maly plackal dost strasne 2.den a ja som nevedela preco...stale som ho prikladala a zdalo sa mi ze cuca ale po 30min na prse plakal ako o zivot....az na 3.den k nam na izbu prisla laktacna poradkyna a zhodou okolnosti som prave "dokojila" a on plakal az sa dusil...tak ona nakoniec skonstatovala ze je hladny, dala mu striekackou UM a on okamzite zaspal...ja som si este bola vecer a v noci vziat 2 davky a potom sa nam to uz krasne rozbehlo...
laktacna povedala ze UM tam nedavaju automaticky - ze len ak nakaze doktor alebo mamicka suhlasi...co je sice fajn, ale ja ked si predstavim ako maly vtedy strasne reval a ja som nevedela ze je to od hladu a na jednu noc mi ho vzali takeho uplakaneho a bojim sa ze takto asi krical vacsinu noci, rano mi ho vrieskajuceho priviezli a takto sa trapil cely den 😔 tak mi je luto ze nejaka sestra sa pripadne nesnazila prist na to preco placka...ja viem, ze ja som matka, no ale prvorodicka ...

zuul
8. feb 2011

@zipsy dr. scholtz ma poradnu od 9, dovtedy je na vizite.
ja som tam minule prisla na 10,00 a bola som 6ta, ale o 11,00 som uz bola hotova a uz som sedela v aute.
tak sa to da. zajtra idem skor, lebo potrebujem byt do 10,00 doma. tak pojdem tak na 8mu.
nezabudni do skumavky moc.
v cakarni vobec nerozhoduje ci si si ho zazmluvnila alebo nie. chodia tam aj nie-mamicky. takze tam kto pride ide do radu.

alexandrah
8. feb 2011

@wiliamjozef - ahoj, prikladala som prikladala, na 4. den sa mi laktacia naplno rozbehla, len 3 ti den bola kriza, velika ... nic som nespala, nejedla, lebo doslova stale plakal od hladu, a to tam bol najkludnejsie babo ... a zo striekacky mi nevedel pit ... ale potom sa to rozbehlo ... len keby som mu dala aspon 20-30 ml, z najhorsieho by sme boli vonku, a laktacia by bola aj tak ok ...
inak, sestricky kazdej mamicke na poziadanie daju UM, nemusi lekar ... ale tiez mi nik nepovedal, co a ako, za cely moj pobyt som ani raz nevidela laktacnu poradkynu, az na konci dosla jedna stara sestricka, odvazila ho pred a po kojeni, a ze vytiahol za pol hodinu 10 ml .-.. ze ked je hladny, spat vam nebude, ani keby co bolo, dala mu striekackou, a bolo dobre ... a to som celu noc behala okolo neho, on sa furt budil, plakal, mal ten lakavy reflex, a ja som zhanala nejakeho lekara, ktory tam ziaden nebol, lebo som si myslela, ci neni chory, mal tzelenu stolicu (hladovu), + som si myslela, ci nema krce ... no vydesena som bola strasne, az rano mi ta sestricka vsetko vysvetlila, dovtedy na mna vsetci prdeli ...som si mohla tie nervy usetrit, nehovoriac o tom, ze som 2 dni nejedla ...nespal ani 5 minut ... cbudacik ...ako pise @mirkita - tiez som nevedela, ze maly place od hladu ...

zipsy
8. feb 2011

@zuul super dakujem, a tu skumavku mam kde zohnat???

dadka212
8. feb 2011

@zipsy v lekárni 🙂

zipsy
8. feb 2011

@dadka212 mne totiz davala lekarka vzdy ked som prisla papierik, ktory som sla na wc ocikat... tak teraz som nevedela, ze ako to chodi... 😉

dadka212
8. feb 2011

@zipsy na Antolskej je zaužívané, že si prinesieš moč v skúmavke, aby sa to urýchlilo 🙂

zipsy
8. feb 2011

@dadka212 ok. paradicka, vdaka

zuzkakorienok
8. feb 2011

Ahojte tehulky aj mamičky. Dnes ma môj doktor poslal na rizikovú ambulanciu, lebo mám od malička cukrovku. Chcela by som rodiť na Antolskej, tak by som bola rada, keby ste mi vedeli poradiť, ku komu je najlepšie chodiť na rizikovú ambulanciu. Je tam strašne vela doktorov a chcela by som dobrého. Ďakujem 🙂

zuul
8. feb 2011

@zuzkakorienok rizikovych je tam velmi vela. vyborny je napr. doc. korbel, chcela som k nemu ale on robi len rizikove.
je velmi mily, ludsky, taky mlady doktor. alebo aj dr. niznanska.

zipsy tak ako dadka pise. tak to tam chodi.

zuzkakorienok
8. feb 2011

@zuul ďakujem krásne za odpoveď 😉 náhodou nevieš kedy má ordinačné hodiny?

monsi
8. feb 2011

Maminky...viete mi prosim Vas poradiť?odporučili my doktora Korbeľa z Antolskej.....mate snim niektora skusenosti?prveho syna som rodila na Antolskej, nechodila som ale k ziadnemu lekarovy bola som tam len rodiť 🙂 , teraz by som chcela chodit aj k lekarovy do ambulancie.Aky je? ďakujem za odpovede....

maria30
8. feb 2011

@zuzkakorienok aj ja by som určite volila doc. Korbela.. 😉

maria30
8. feb 2011

@monsi doc. Korbeľ je skvelý človek a ešte lepší odborník.. určite by som ho doporučila, len on berie iba rizikové..

monsi
8. feb 2011

dakujem za odpoved..mam rizikove tehotenstvo ...aj prve som mala...kvoli roznym inym diagnozam....skusim sa mu ozvať či ma vezme....čitala sm že ma toho vela ale možno budem mať šťastie...

evixa
8. feb 2011

@seba1 moja skusenost z Antolskej je, ze neboli nadseni z prikrmovania glukozou (v striekacke) a nie to este UM. Ako sa dalo podporovali kojenie. Skutocne mlieko sa pusta az na 3-4 den a dovtedy babu staci kolostrum alebo mlezivo to niekedy volaju. Ale to ako mamina urcite vies. 🙂 Ja som sa tiez bala, ci priberame, ci mu je dost lebo krpec plakal a chcel dudlat. A bola som prekvapena z vahoveho prirastku pred prepustenim domov. Asi bol skor nepokojny zo mna ked som stresovala ako prvorodicka 🙂 .

evixa
8. feb 2011

@maruska78 aj ja si myslim, ze vela pre dojem z porodu robi pritomnost manzela a to ake su sestricky (porodna asistentka). Drzim palce. 🙂

seba1
8. feb 2011

@evixa ja určite nemienim byť príliš iniciatívna v prikrmovaní s UM, kojila som oboch synov, jedného 19 a druhého 21 mesiacov, ale v predošlej pôrodnici , kde som rodila bolo UM v zozname vecí, ktoré si priniesť, takže si len overujem, že čo a ako

zuul
9. feb 2011

@zuzkakorienok
@monsi http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

zuzka tu si ho vyhladaj a zavolaj. mozes sa popytat. sestricka je tam cely tyzden rovnaka, len dr. sa striedaju. isto sa objedna, pytaj sa k doc. korbelovi.
monsi aj teba isto vezme ked si rizikova. aj ty tam zavolaj.
drzim palce dievcata.

swordka
9. feb 2011

Ahojte maminy a buduce maminy, chcela som len prispiet do fora ohladom kojenia a laktacnych sestier. Ja som tiez ako prvorodicka trosku stresovala, ale ked som mala problem (mala bola strasne spava, bala som sa ze nepriberie ked nepapa a stale spi, potom ked sa mi naliali prsia a nevedela som co s nimi 😎 - mala stale spala), ked bol problem isla som sa spytat k sestrickam a vzdy sa nasla nejaka ktora isla so mnou na izbu, vsetko vysvetlila, pomohla, usmernila a bolo jedno ci bolo 6 hodin rano alebo 10 vecer...takze ak mate problem, nestresujte a neplacte na izbe ale chodte sa spytat sestriciek. ved su tam na to 🙂 mne vzdy ochotne poradili a je to lepsie ako stresovat na izbe a trapit sa 😉
a UM na antolskej daju na poziadanie, ked je babo hladne.

alexandrah
9. feb 2011

@swordka - no ja ked som revala na izbe, som sla na sesternu, a poslali ma do kelu ... maximalne ze pozhanaju lekara, ale ani po 2-3 hodinach neprisiel, tak jedna za mnou dosla, ci uz je ok, ja ze nie, a potom az rano, vizita, + ta starsia sestricka ... kukali na mna akoze co otravujem ...

alexandrah
9. feb 2011

@swordka - ale zto bola asi vynimka, lebo ta sestricka rano mi vravela, ze to v noci bola taka blba smena ... neprijemne sestry ... ine boli ok, no len som zrovna vychytila krizu ... smola🙂)

macoja
9. feb 2011

@zuul doc.Korbeľa by som neodporucala nemam dobre skusenosti

adka84
9. feb 2011

ahojte, prosim vas, dievcata, ktore uz mate porod za sebou, poradite, co treba brat do porodnice pre babatko? su potrebne aj nejake kosielky, bodynka,svetriky, kozmetiku....? alebo staci len pampersky,utierky, ciapocku a rukavicky?lebo na nete som nasla vselico, ale asi to funguje vsade inaksie.vopred dakujem

martinex
9. feb 2011

@adka84 oblecenie ti treba pre babo len na cestu domov...v nemocke ti oblecko daju...musis mat len plienky, vlh.vreckovky... ciapocku a rukavice by som nedavala v nemocnici, je to tam dost vykurene a babatko by sa len potilo

adka84
9. feb 2011

@martinex dakujem za rychlu odpoved, takze ani lieh, gazove stvorce, ani nic podobne?

elly111
9. feb 2011

@adka84 nič podobné netreba 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre