Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

miah
22. sep 2008

bola som u doktora Sysaka, mozno je pan doktor odbornik ale moje cerstve dojmy nic moc ☹
po dnesku som si neni ista ani tym cisarskym, povedal, len ze mam ist za prednostom ocneho nech mi
to opeciatkuje akoze to schvaluje, tak neviem.. aj z toho som trosku rozcarovana ☹

katmi
22. sep 2008

miah hmm..to ti verim..ja som si nikdy nerobila ziadne nadeje ani velke krasne predstavy o poradni a pobyte v nemocnici.. ja vobec nejak nemocnice nemusim.. uz len kvoli tomu ich blbemu pristupu..uponahlani su tam vsetci, na nic nemaju cas..pacientky tam beru ako "tovar".. tot moj nazor..
a si si ista,ze chces rodit na tej antolskej?? inak asi si moc nenavyberas..lebo podla mna nemocnica ako nemocnica..

miah
22. sep 2008

ako to teraz vlastne je, ked ma objednal na dalsiu poradnu musim ist znovu k nemu?

katmi
22. sep 2008

miah no nemusis.. to je tvoje rozhodnutie..

miah
22. sep 2008

akoze pan doktor bol v pohode, len mi to tam mozno prislo trosku ine ako u svojej gynekologicky 🙂
asi preto, ze je to nemocnica a oni nemaju cas sa tam s kazdym vybavovat :-/
dufam, ze stihnem toho ocneho kym porodim, lebo ordinuje len pondelky od 8-12hod 😀

katmi
22. sep 2008

ja chodim do sukromneho centra a povedala som,ze je velka skoda,ze sa tam neda aj rodit.. takze viem,ako sa citis..
joj,tak to ti ani nebudem hovorit,ako to tam fici pri porodoch 😅

miah
22. sep 2008

😀 tak to mi ani nohovor! preco neexistuju sukromne centra kde by sa dalo rodit? 😠

katmi
22. sep 2008

miah som ticho 😅 😀 😉 ale ked sa budes na to citit,tak ti to mozem povedat 😝

miah
22. sep 2008

martinna78 bola si dnes v poradni? lebo sa mi zdalo, ze som ta videla 🙂
ale ja si nikdy niesom ista 😀😀

vesi
22. sep 2008

miah, preto ťa poslal pre potvrdenie k očnému, lebo každú sekciu musí odsúhlasiť prednosta kliniky a ak máš nejaký zdravotný problém, kvôli ktorému hy si mala mať cisársky, tak to chcú mať potvrdené od odborníka....

ak by si začala rodiť predčasne, napr. cez víkend alebo v noci, tak rozhoduje službukonajúci lekár. teraz si niesom istá, ale písala si, že si máš dať spraviť predoperačné vyšetrenia? ak áno, tak práve preto, keby si začala rodiť nečakane, neboj sa, je pravda, že dr. v poradni nemajú veľa času,čo sa dá chápať, stačí sa pozrieť na plné čakárne, ale ja som tam rodila 2 krát cisárskym a bolo to v pohode 😉

miah
22. sep 2008

no ved jasne, to chapem, ze to musi prednosta odsuhlasit, len sa bojim, aby som ho zastihla 😀
ale tak snad to stihnem 🙂 a ako to prebieha na tych predoperacnych? 🙂

vesi
22. sep 2008

ked ho nestihneš, nevadí, odsúhlasí to niekto iný 😉
predoperačné vyšetrenia sú vlastne odber krvi, EKG, internista ( ale pri cisárskom som k nemu nemusela ísť, pred operáciou áno, tak neviem...), pri prvom som bola aj u anesteziologa, ktorý zisťoval váhu a pod. vysvetlil ako to bude prebiehať, len neviem či to ešte takto funguje... pretože pri druhom mi robili len EKG a odbery... a ešte som mala zvýšenú zrážanlivosť krvi, tak u mňa to bol aj hematolog, všetko som absolvovala na antolskej...
najlepšie je ked sa spýtaš priamo v tej ambulancii aké vyšetrenia sú potrebné, aj ked sa ti niekedy budú zdať podráždení, nedaj sa a pýtaj sa na všetko čo chceš vedieť, mne sa nestalo aby mi neodpovedali 😉 🙂

miah
22. sep 2008

poslali ma na interne 🙂 a na ultrazvuk 🙂 a ze anesteziolog na to mam este cas.. 😀
cisarskym si rodila na Antolskej?? kolko dni pred normalnym terminom?

vesi
22. sep 2008

😀 😀 prvá bola 2 dni pred termínom, viac menej to bolo neplánované, prijali ma do nemocky kvôli tej krvi a vtedy zistili, že sa malá otočila zadkom, odhadovali jej 3,5 kg, tak ma ako prvorodičku dali cisársky, ale je pravda, že tam boli aj iné moje zdravotné problémy...
a pri druhej ma Dr. z rizikovej poradne posklal do nemocky presne týždeň pred termínom, lebo ma bolela jazva po prvom cisárskom, tak aby rozhodli, že ako budem rodiť, no nestihli, lebo mi v sobotu večer praskla voda 😀

vesi
22. sep 2008

a áno bolo to na antolskej 🙂

miah
22. sep 2008

ja som uz zvedava ako to bude, lebo teraz neviem naco sa mam vlastne pripravit 😀
ale tak bude ako bude 🙂 uvidime..

certica
22. sep 2008

vesi, treba to tu trosku spozitivnit, vsak jo? 😀 len ja dnes nemam cas ani energiu, tak som rada, ze ma tak kvalitne zaskakujes 😀 😉

certica
22. sep 2008

miah, pamatas to heslo, ze: vzdy pripraveny! 😀 ? tak neries a uvidis, vsetko bude ako ma 😉

miah
22. sep 2008

jasne, hlavne treba mysliet pozitivne 🙂
ja mam dneska pocit ako keby som mala kazdu chvilku porodit, ani sediet neviem poriadne 😀

vesi
22. sep 2008

certi 😀 mám dnes voľno, tak mám energiu aj za teba 😀 my to tuším v každej téme spozitívnime, mali by sme brať nejakú províziu, za reklamu 😀

miah, presne tak, ja som si vtedy tiež povedala, že nejako už len bude, toho krpca treba dostať von tak či tak 😀 ale môžem ti povedať, že ked mi vtedy začala odtekať voda, tak som odrazu zostala úplne pokojná a bolo mi úplne jedno kadial pôjde von, bola somrada, že to budem mať čoskoro za sebou 😀 od samotného prasknutia vody až po pôrod ubehlo 5 hodín, ale mne sa zdalo, že to bola len chvíľka 😝 😀

miah
22. sep 2008

ja uz budem tiez taka optimistka ked budem mat malickeho v naruci 🙂

certica
22. sep 2008

vesi, ty si taka spravna ukludnujuca zlozka, ja zas obcas prilis nadlahcujem, ale vcelku nam to dokopy ide, co? 😀
musim vas opustit, takze do rodenia 😎

vesi
22. sep 2008

miah, správny prístup 😉
čerti, to si dobre vystihla 😀

martinna78
22. sep 2008

Ahoj miah, ano bola som, sme prisli s mangelom tak okolo 13.20, bola som posledna
no tak nemas moc dobre dojmy, to ma mrzi a asi ti nemusim posielat ten rozpis ze? lebo som to opisala, ale asi si si to pozrela.
Miah, tak ti drzim palce, aby si sa dobre rozhodla a bola spokojna 😉

miah
23. sep 2008

myslim si, ze vsade je to take uponahlane, takze este uvidim 🙂
som objednana do poradne o 2tyzdne na 12tu? to mam prist vtedy alebo aj tak budem cakat? 😀

sisa.b
23. sep 2008

ahoj miah 🙂 tak tu sa skryvas? 😀

miah
23. sep 2008

neskryvam :-P

lujzalota
23. sep 2008

Ahojte kocky, aj ja sa chystam rodit na Antolskej, kde sa treba hlasit, na prednasku "otecko pri porode"?

talinka
24. sep 2008

ahojte kocky, vobec nerieste, ked niekto napise, ze ja by som tam uz nerodila...odrodit aj tak niekde musim koniec koncov a ked aj bude personal odmerany, kaslime na to, chvilu to prezijeme a domov si odnesieme pekny balicek 🙂 a nemozme podla jednej alebo minime neg. skusenosti hned mat depky ako citam cely tento prispevok na na Antolsku je pisane viac pozitivne ako negativne, dolezite je, ze su tam naozaj dobri doktori profesionali a co ma trapnych drzych sestrickach ak budu pindat nedam sa alebo ich budem ignorovat, co som nejaka handra? aj oni sa musia vediet spravat,ale zas na druhej strane aj oni mozu mat zly den, kazdy mame raz za cas a fakt niektore rodicky mozu byt aj povahovo neprijemne tak potom sa im nemozme ani cudovat, ako pisem je to individualne a ja si nedam pokazit mienku o Antolskej kedze sa tam chystam rodit, nebudem uz vymyslat a necham to na osud...niekde porodit musime a urcite nechcem ani na Kramaroch ani v Ruzinove, jednak to mam blizko a aj prostredie je asi na Antolskej najlepsie, ale je skoda, ze fakt nemozme rodit v tych sukromnych centrach , kde chodime napr. ku svojim gyn, alebo len na UZV, lebo tam je ten pristup fakt uplne o inom a to si clovek potom aj rad priplati...no som zvedava ake dojmy budem mat ja na Antolskej ale som pripravena na vsetko radsej cakat horsie a mat nakoniec to lepsie...budem to musiet vydrzat ale pri tom mnozstve buducich mamiciek budem vobec rada ak mi este zvysi nejake miesto na Antolskej dufam, ze ma neodrodia na chodbe 😀 tak vam drzim vsetkym palce.....prajem krasny dnicek tehulky aj uz mamicky, sorry za dlhy prispevok

talinka
24. sep 2008

ozaj a teraz moje otazky...
ja som si totiz vytlacila uplne celu tuto temu od zaciatku a postupne ju citam ale este som len na konci roka 2007 takze mozno este nemam aktualne infosky ake su teraz ale ako som z toho vsetkeho pochopila:mala by som sa zucastnit tohto:
1) asi by som mala chodit k p. Jezikovej na nejake cvicenia, dychanie + prednaska, na to potrebujem papier od lekara a uz by som sa aj teoreticky mala u nej nahlasit ak uz aj nie je neskoro nakolko je veeeela tehuliek
2) musim absolvovat prednasku o EPI aj to potrebujem papier od sucasnej gyn.?
3) dalej prednaska pre oteckov
a este nieco mam absolvovat okrem poradne tam posledny mesiac?
Lebo som citala este o nejake prednaske, ze tam bol primar Divinec, teda ze sa tam vystrieda viac dr,ale neviem aka to je prednaska.....dik za rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre