Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
21. máj 2007

nam p.Jezikova svojho casu povedala, ze ta peciatka v knizke je istota, lebo sa moze stat, ze niektory lekar toho otecka proste nepusti

ajuskamimi
22. máj 2007

VYDATA nadstandard izba stoji 1.000 Sk na den a tam ti moze prist navsteva na izbu rovno. A do tvojho terminu bude Antolska urcite hotova, neboj 😉

MON10 na Antolskej je rooming in, cize babatka mas stale non-stop pri sebe, teda ak si po cisare, tak prvych 24 hodin nie, nosia ti ho iba na kojenie, alebo ak mas nejake problemy, inac mas miminko pri sebe a staras sa on. Ked pride navsteva a si na normalnej izbe, ako som pisala, ides na chodbu, mozes miminko ukazat cez take sklo, nechat u sestriciek a ist do navstevnej miestnosti k navsteve ale bez miminka. Co sa tyka tej prednasky, najblizsia by mala byt tento pondelok, ale p. Jezikova to este nema na 100 pro iste, takze neviem. Ak chce byt manzel pri porode, mal by na nej byt, ale podla mna staci, ak pojdes na tu prednasku ty, tebe daju do knizky peciatku o absolvovani (aj ja ju mam, bola som na prednaske, hoci moj manzel pri porode urcite nebude), no a potom doma pretlmocis manzelovi co a ako ma robit a hotovo. Sak si za to koniec koncov zaplati, ze tam bude, tak preco by tam nemohol byt, nie?

CERTICA super, takze coskoro bude Natalka vonku, dufajme 😉 ak budes s Lusil hovorit, ze ju zdravime a drzime palce.

martush
22. máj 2007

ajuska, mne povedal doktor, ze po cisarskom budem 2 dni na pooperacnom, ze az tak na 3 den davaju na normalnu izbu a potom prinesu babo iba na kojenie, na noc iba ak sa na to citis. tak som to mala aj pri prvom dietati. ked chce byt manzel pri cisarskom, dufam, ze nepotrebujem peciatku z nejakych prednasok alebo cvicenia. este su na izbach po 3 mamicky, ci uz aj po 2?

certica
22. máj 2007

dnes rano o 7:40h sa LUSIL narodila mala princeznicka NATALKA, miery sta modelka 😀 😎 3700g/51 cm. strasne sa tesim a gratulujeeeeeem!! 😵

lejla77
22. máj 2007

GRATULUJEME 😎 Mne by stacilo aj mensie mimco. 😀

ajuskamimi
22. máj 2007

jeeeeeeeeeeeeej no KONECNE, uz sa teda NATALKE uracilo na tento svet, BLAHOZELAAAAMEEE 😀

Martush fakt? Aha, tak to som nevedela, lebo aj ja budem mat mozno toho cisara. Vcera som zistovala, ano este stale su mamicky po 3 na izbach. Neviem, podla toho co nam hovorili na prednaske, tak ked je cisar manzel nemoze byt priamo pri tebe, ale je na nejake chodbe odkial to moze pozerat a potom mu ukazu aj miminko. Aspon takto nam to vysvetlovali, takze tam asi peciatku ozaj netreba 😉 a kedy mas termin?

martush
22. máj 2007

termin mam vo stvrtok uz. su volne aj tie nadstandard izby? nevies nahodou? keby som sa trebars na par dni rozhodla ist tam, bude to mozne?

kika76
22. máj 2007

ano, martush, ked sa rozhodnes ist na nadstandardnu izbu a bude volna, staci si ju zaplatit a prestahuju ta tam.... mne to tak povedala sestricka v ambulancii, ked som sa na to pytala.... lebo dopredu si ten nadstandard nemozes zabezpecit, lebo je on velky zaujem, takze tak.......ale mozno budes mat stastie a budes na nadstandardnej odzaciatku

ajuskamimi
22. máj 2007

presne ako pise KIKA, ale neviem, mari sa mi, ze teraz spolu s rizikovym idu malovat aj nadstandard, ale nie som si ista. Ked pojdes na prijem, tak sa tam opytaj a pokial bude volne, urcite ta dam daju, no a potom sa plati podla poctu stravenych dni v tej izbe. Tak sa teda vo stvrdok drz, budem na teba mysliet a drzat palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

arabeska
22. máj 2007

jeeeej gratulujemeeee 😵 😵 certi urcite ju od nas pozdrav,mala ma nadherne mier 😵 sand maminku moc nepotrapila

lucqa
22. máj 2007

jeeeeeeeeeej aj my Lusil gratulujeme a Natalke prajeme vela zdravia 😀

certica
22. máj 2007

pozdravy odovzdam 😎 , inak Natalka sa nakoniec sama na svet vypytala, takze bez vyvolavacky a bolo to vraj take rychle, ze jej ani EPI nestihli podat a tatino ledva doletel 😉 😀

arabeska
22. máj 2007

jeej tak to je parada a asi jej pripomeniem jej slub ze ked jej to vide bez vyvolavacky ze mi bude bruxo cele leto nosit 😀 😀
sa tesim ze to mala tak ryxlo za sebou 😵

lucqa
22. máj 2007

tak to je super, ze sla tak rychlo 🙂 Kazdej maminke by som dopriala rychly porod 🙂

dika
22. máj 2007

martush ja som bola dnes vporadni, pýtala som sa na nadstandardne izby a doki mi povedal ze su momentalne mimo prevadzky, lebo sa maluju a nevyzera to tak, ze do konca maja sa budu dat vyuzivat... ☹

vydata
22. máj 2007

No to by som chcela aj ja taky rychly porod.
A neviete ked Vas tie porodne bolest na vas pridu tak aky je potom postup.
Pridem na Antolsku - uplne dole na prijem alebo niekde na porodne oddelenie???
Oni tam budu mat nejaky zaznam ze mam vtedy a vtedy termin????

ajuskamimi
22. máj 2007

VYDATA, podla mna ja neviem, ja asi pojdem ak teda nebudem na prijme este pred porodom, tak asi pojdem cez centralny prijem a verim, ze tam ma naviguju 😀 a zaznam o tom, kedy mas termin by si mala uz mat vo svojej tehotenskej knizke, ktoru musis mat vtedy pri sebe ako aj vsetky papiere z vysetreni pocas tehu, takze na tie nezabudni 😉

vydata
22. máj 2007

Ten mam v tehotenskej knize ten termin.Len som chcela vediet ci aj oni o mne budu vediet ze vtedy mam termin.Viem ze si nepamataju kazdu pacintku pri tolkom pocte ale asi by to tam mali mat niekde zaznamenane ked tam budem chodit posledny mesiac do poradne nie???
Posledny mesiac sa vlastne kolko krat chodi do tej poradne ?????Kazdy druhy tyzden ci kazdy tyzden?????Tam potom uz ake vysetrenia robia?????????
Budem stale do pradne chodit k tomu istemu lek.????

valy
22. máj 2007

mne lekar povedal, ze keby nieco, mam prist na centralny prijem a oni ma stadial poslu na porodnicu

valy
22. máj 2007

a aj ja gratulujem Lusil 🙂

ajuskamimi
23. máj 2007

VYDATA do poradne do porodnice chodis po 36tt kazdy tyzden az do ukoncenia 40tt. Ak by si prenasala, tak potom 2x do tyzdna by sa malo chodit. V 36tt, ked pojdes do poradne prvy krat, mali by ta poslat aj na UZV. Potom sa robi celkovy krvny obraz + nejaky ster |ten je trosku neprijemny, ale prezitelny}. Ja mam zazmluvneneho lekara, cize ja chodim k tomu istemu a ten by ma mal aj odrodit. Ale ak nemas zmluvu neviem ako je to, asi si mozes vybrat kam pojdes prvy krat do poradne, su tam asi 3 dveri. Kazdy den robi iny lekar inu hodinu, takze ked tam pojdes prvy krat, uvidis, oni ti povedia co a ako dalej. Lebo ked ti napr. sadne lekar, tak mozes chodit kazdy tyzden rovnaky den v rovnaku hodinu a ten lekar by v tej danej poradni mal byt. Uz pri samotnom porode to je ine, tam bez zmluvy ta odrodi ten, ktory momentalne sluzi a ten sa potom riadi tehotenskou knizkou a papierami z vysetreni 😉

katka76
23. máj 2007

AJUSKA, ja sa chystam teraz v piatok 1x na antolsku. som 35tt, nakolko v tom 36 mam este fofry a by som to nestihla. dufam, ze vsjo vybavim tak, ako som si to naplanovala- ze ma vezmu,lekarku, zazmluvnit, dohodnut. este keby mi tak UZV hned spravili, lebo to nase babo je este ritulou dolu a nechce sa ukazat, no a na dievcenskom mene sme este neni dohodnuti
ten ster je iny ako ten, co mi robili na poslednej poradni u obvodaka v 35tt?
LUSIL, tiez sa pridavam ku gratulantom

clea1
23. máj 2007

Ahojte kočky, neviete prosím niektorá, či bude 28.5. tá príprava pre oteckov. Nevedela som sa ráno dovolať p. Ježíkovej a teraz to už neberie. Ďakujem

ajuskamimi
23. máj 2007

KATKA ten ster ak ti robili v 35tt, tak to je on, ktory som mala na mysli, takze uz by ti ho nemali robit na poradni 😉 a koho si chces zazmluvnit? Uz mas vybraneho lekara?

CLEA1 neviem, ja chcem skusit volat zajtra rano, ale idem dnes na poradnu, tak skusim za nou zbehnut, ci ju tam nechytim a opytam sa. Ak tam bude a bude mi vediet povedat, tak tu napisem. Clea nechodievas nahodou na cvicenia v pondelky o 13tej?

clea1
23. máj 2007

ajuska ďakujem , že sa opytaš. Chodím v pondelok, ale o 11.00, ale myslím, že som Ťa videla keˇsme vychádzali 🙂

ajuskamimi
23. máj 2007

aha, ved to, lebo tiez si sa mi zdala povedoma 😀 oki, tak ja sa utekam nachystat a sup do poradne, na predoperacne a za p. Jezikovou. Vratim sa ale az okolo 16tej, takze potom sem napisem, ci som nieco zistila, alebo nie. Zatial sa majte krasne 🙂

katka76
23. máj 2007

chcem ist k Dr. Niznanskej, ked som mala v 20tt spinenie 😖 , vysetrovala ma, bola velmi mila a prijemna 🙂 a pri kontrole spomenula, ze sa mozem hlasit u nej. takze v piatok sa tam teda chystam.

katka76
23. máj 2007

ozaj dievcence, asi z tohto tepla mi zacali opuchat nohy. teda dufam, ze je to z tepla, pretoze pri prvom tehu - januar - som to nemala
a este, ako je to s tvrdnutim brucha, teda v literature som sa toho docitala neurekom, ale ci je to to prave tvrdnutie, neviem, lebo mam pocit, ako by mi vsetci skriatkovia brusni natahovali brucho 😠

clea1
23. máj 2007

konečne som sa dovolala k p. Ježíkovej, tá prednáška a príprava pre oteckov bude v pondelok 28.5. o 11.30

dai
23. máj 2007

ahoj clea,
si sa jej aj nahlasovala - treba dat aj meno alebo staci prist? chodim na cvicenia, len sa mi nechce volat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre