Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
11. apr 2007

si pis 😀 , som mu to hned zrusila...

olinka6226
11. apr 2007

diddi mas to tam... no teda baby, co to citam, smyklavka na balkone 😀 😀

diddi
11. apr 2007

vdaka olinka
lusil, urcite tam mozme skocit, budem rada

pipi1211
11. apr 2007

ahojte... citam tu o tej uzasnej sprave ☹ neviete dokedy planuju malovat? 😕 😒

masinka
11. apr 2007

ahojte
tak ja mam skusenost z decembra:
vlozky - najprv nejake dali, ale ked sa minuli (boli sme tri na izbe), tak bolo treba svoje
kosela - deravu, flakatu, ale daju, oproti pultiku kde sedia sestricky boli polozene vyprate, ked sa zaspini, treba si ist zobrat (ak teda akurat su)
zupan - treba svoj, pozerali na mna skadial som spadla ked som pytala erarny podla info od pani Jezikovej, tak manzel utekal zobrat z domu...
toaletak, plienky, uteraciky - treba si doniest
slapky...hm, kedze bol upchaty odtok, voda stala v sprche po clenky, tak nabuduce si asi zoberiem gumaky....
postele su vysoke, ale maju tam aj schodik...kedze sme boli tri, neusiel sa mi, ale manzel mi doniesol samlik 🙂
pribor a hrncek mi dali, spolubyvajuca dostala len malu lyzicku
na kupanie sa zapisuje, ukazu to tak zrychlika na jednom babatku

lucqa
11. apr 2007

tak som konecne docitala vsetko co som zameskala a zacinam mat pocit, ze rodit pri maliaroch bude celkom sranda, treba sa nad to len trosku povzniest a stresovat sa az ked to bude zle 😉
A na druhej strane to bude mat aj vyhodu, ked tam budu len zmluvne, tak mozno budu viacere izby nadstandard 😎
diddi ta EPI sa plati az potom po tej prednaske, za prednasku sa neplati nic, len chceli posledny krvny obraz, matersku knizku a odporucanku od dr.
A to s tym priborom myslite vazne? Ja mam zbaleny taky ten maly kufor na kolieckach a uz teraz ho ledva zapnem, ved len vlozky, plienky a vlozky do podprsenky mi zabrali vyse polovice a to tam nemam slapky, toaletak a ja este neviem co 😅

lusil2005
11. apr 2007

hehe lucqa tiez ma to s tymi volnejsimi izbami napadlo, ale nechcela som byt zla 😀
odporucanku od doktora? takze si mam v utorok na poradni vypytat nejaky papier na tu prednasku? Oo

mimochodom - vidim ze ostatne moj problem nocnej nespavosti nezdielate 😝

olinka6226
12. apr 2007

lusil mas to poslane. kocky ja si aj tak myslim, ze tam nemaju co mesiac malovat.takze ked pojdem ja dufam, uz bude vymalovane.

lucqa
12. apr 2007

ved ja vam napisem ako to je s tymi maliarmi, ak vas tu este stihnem 🙂 Ja to mam len za par, takze ak tam ti maliari su, tak ja ich stihnem v plnom prude 😉
Ale este k tomu co bolo vcera na Antolskej, keby sa tam nerodilo, tak naco by bola rano velka vizita? Lebo studentky co cakali, kym budu moct ist na oddelenie cakali kym skonci.
A ak by bolo teraz zo 2 tyzdne prazdnejsie, tak si doktori oddychnu trosku, ked budu mat len zmluvne a potom nastupia s novymi silami aj na nezmluvne a budu mozno milsi 😉 Ved vsetko ma aj dobre stranky 😀

diddi
12. apr 2007

cau lucqa, ty si beries do porodnice kufrik na tahanie?...lebo toto presne riesim aj ja, ci si mam kupit nejaku tasku, alebo tam dojdem traposit s tym kufrikom vhodnym na letisko 🙂
myslis, ze rovno po prednaske mam ist zaplatit 2500Sk?....to snad nie...neplati sa to az po pouziti, po porode?...ved ani neviem,ci budem prirodzene rodit...a za cisarsky sa podla mna neplati ten spinal

ivka07
12. apr 2007

ahoj diddi, myslím že ten kufor nie je až taký hrozný, ja si zas myslím že mám až dosť velku tašku, ale myslím že nám to bude v tom čase asi jedno, hlavne aby sme to mali za sebou.

diddi
12. apr 2007

cau ivka, v noci som nad tym rozmyslala, kedze som od 3.00 hore 😠 a dosla som na to, ze ja vlastne ani nezdvihnem tu tasku, ked budem akurat sama doma a pojdem von z baraku...asi bude predsalen lepsi ten kufor na tahanie...no co, hanba,nehanba

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

aj ja som mala kufor na kolieskach a epi som si neplatila dopredu, môžte otecka aj v den porodu poslať to zaplatiť .. no a nakoniec som aj tak išla sekciou. Inak ak si ju zaplatíte a nedajú vam ju tak vám peniažky vrátia 😉

ivka07
12. apr 2007

no vidíš ani by si ju neodniesla, tak žiadna hamba ved teraz su v mode viac kufre ako tašky. To nebudeš mat moc dobre ked budes sama doma.

diddi
12. apr 2007

ahoj katka, ked to zaplatim a nedostanem EPI, vratia mi peniaze v den odchodu z nemocnici, priamo v pokladni, na zaklade nejakeho papiera z porodu?

ivka07
12. apr 2007

tak si ju zaplatím aj ja a dám si ju pichnúť len v najnutnejšom prípade.

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

uff až tak presne to neviem .. ale podla všetkého by to tak malo byť 😉 inak ešte predtým než som vedela že pojdem sekciou som bola toho názoru že počkám aké budú kontrakcie a potom sa rozhodnem či si ju dám alebo nedám, kedže mangel mal byť so mnou pri pôrode, tak by rýchlo zbehol to dolu zaplatiť .. no ale nakoniec som šla sekciou ☹ aj to som si povedala že už nikdy v živote že radšej normálne rodiť 🙄

ivka07
12. apr 2007

katka, z akého dovodu ti robili sekciu.

diddi
12. apr 2007

preco katka?...je to zle?...mna to totiz asi tiez caka

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

malá bola koncom panvovým a kvoli preeklampsii

diddi
12. apr 2007

pri preeklampsii je vzdy vysoky tlak a bielkoviny v moci?....alebo staci mat poriadne napuchnute nohy...lebo to je prave moj pripad s tymi nohami

ivka07
12. apr 2007

a tu preeklampsiu si dostala ku koncu tehu, ale bo si mala cele tehu problémy, to je tusim zvýšený tlak, opuchanie ale nie som si istá.

lucqa
12. apr 2007

diddi, kludne si zober kufor na kolieskach. Ked cakavam do poradne, tak vedla je prijimacia ambulancia a baby chodia normalne s tymi malymi kuframi na kolieskach. Je to pohodlnejsie ako taska v ruke.
EPI staci zaplatit aj hned pred porodom. Staci, ked si strcis 2500 Sk do vrecka a muz to potom zbehne zaplatit. Ked ju nepouzijes, tak peniaze vratia, ale nesmu otvorit balik. Ked uz ho otvoria, tak ju musis zaplatit aj ked ju nepouzijes. Zrejme kvoli tomu, ze ten balik je sterilny a ked ho uz raz otvoria, tak ho nemozu dalej pouzit. Ale to vsetko hovoria na tej prednaske. A tusim si sa pytala na tu odporucanku, to si vypytaj od dr., aby Ti dal papierik na prednasku o PEDA.
EPI je vraj dobra aj vtedy, ked sa normalny porod skomplikuje a poslu Ta na sekciu a mas uz zavedeny kateter, tak im to vraj ulahci robotu. Ta prednaska je fakt dobra a mozes sa opytat co Ta napadne.

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

ja som opuchla asi posledný mesiac inak dovtedy všetko OK a vysoký tlak s bielkovinami v moči som mala až v nemocnici kde som bola už kvoli prenášaniu 😖 no proste celé tehu piánko a nakoniec sa na mňa nalepilo všetko čo sa dalo 😠

diddi
12. apr 2007

lucqa vdaka...urcite tam v stredu pojdem

diddi
12. apr 2007

katka to fakt?...na poradniach si mal tlak aj moc ok a potom to zistili az v nemocnici?...do kelu...ja sa prave toho obavam, lebo mi nenormalne puchnu nohy a ruky...mam poradnu kazde 2 tyzdne, v moci nic nemam /tuk,tuk/ a tlak som mavala vzdy nizky...100/50...ale teraz uz je na mna relativne vysoky 130/80...co je zas norma tlaku...tak neviem

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

na opuchy mi vždy vraveli že to je normálne 😠 a to som už ledva tenisky obula .. tlak som mala ukážkový a bielkoviny v moci som nemala .. ale zase to ich zisťovanie tými papierikmi 😖 tiež nebolo bohvieako dôveryhodné podla mna .. však som kvoli opuchom nabrala aj skoro 30 kg

diddi
12. apr 2007

dokelu...ja tiez inac pokukujem po tych papierikoch a dost tomu nechapem, ze takouto formou to robia...ja mam hore 15kg....a tenisky ledva ledva dam na nohy...asi kupim nejake slapky, lebo to je des

certica
12. apr 2007

kati, mne sa sekcia zdala praveze uplne v pohode, mozno aj preto, ze som si to predstavovala ovela horsie (na zaklade skusenosti inych). mala si nejake problemy pooperacne?
podla mna je jedno, jak rodis, vsetko ma svoje +/-, hlavne ze porodis 😎 a dieta je zdrave

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

no vsak hej je to jedno, ale tie dalsie dni a ze hned chcu po rodicke aby sa na druhy den postavila na nohy 😝 a potom co prestal ucinkovať spinal 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre