Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lua
4. dec 2009

baby, naozaj žiadna neviete, tie ordinačné hodiny dr. Havaldu?
Je ešte stále v amb. č. 22?

Ďakujem

loginka
4. dec 2009

dik rybka, ci uz si v porodke?

rybka13
4. dec 2009

beak, urcite si si presla velmi tazkym obdobim, kto to nezazije, tak to nepochopi 😔 prajem Ti vela sil, oddychni si tych 5 mesiacov, odrelaxuj, chod niekde na dovo a prajem, aby si v lete uz tehulkovala, drz sa.

alex prepanajana co sa deje? co nas este caka kym porodime? 😅 ja plane poplachy v stredu s mojou uvolnenou hlenovou zatkou, teraz Tvoj tlak, uz nech konecne porodime 😔
Ja dufajm, ze do terminu - 10/12/09 uz bude rybiatko na svete 😨
Neboj, Tebe rozi povedal, ze do tyzdna, tak Ty hadam aj skor 😵

loginka, este som doma, nic svetoborne sa nedeje, par krat za den sice na mna dojdu bolesti ako pri kramoch ale aj odidu po par minutach 😠

alikaa
4. dec 2009

Ahojte, chcela som sa spytat, ake su na Antolskej porodne postele. Teda by ma zaujimalo ci su polohovatelne, alebo sa rodi v uplnom lahu? Niekto mi hovoril, ze ak chcem polohvatelnu postel, musim si zaplatit nadstandardny porodny box. Tak by ma zaujimalo ako je to na Antolskej.

rybka13
4. dec 2009

alikaa dobra otazka nad tym som nikdy nerozmyslala, ale dufam, ze nebudem musiet lezat rovno na chrbte, lebo to tie kontrakcie alebo bolesti asi tazko zvladnem v takej polohe

dievcata, ja som sterilizovala 2 dudliky a este take klobuciky na kojenie, nechala som to 5 minut vriet a ostalo to take skarede zahmlene aj tie dudliky, akoby to chytilo taky povlak... to je asi normalne ze? 😠
este aj hrniec ostal taky nejaky s bielym povlakom 😖

beak
4. dec 2009

dakujem za podporu, naozaj mi to pomaha 🙂
ked citam vase prispevky, teda teraz hlavne alex a rybka..mam pocit, ako keby som isla rodit ja..normalne to prezivam s vami, dufam, ze uz coskoro budete stastne mamicky a porod bude bezproblemovy

...napisala som prispevok...snazilky...potrat v 31tt/tretia strana/, je to pre dievcata s podobnym osudom,
ostatne sa zbytocne nedeptajte, lezala som sice na antolskej, ale nechcela som to dat do tejto temy.
Potvrdzujem len dobre skusenosti s lekarmi.

monni
4. dec 2009

alikaa a rybka, postele sa daju polohovat aj v klasickych boxoch.
ked som rodila prve babatko som o tom nevedela a bola som rovno a nebolo to bohvieco, ale teraz druhykrat som povedala ze nech mi to vyvysia pred doktorkou tak sestricka vykonala.
treba radsej povedat, je to lepsie ked je vyvysene, lepsie sa mi tlacilo. prvykrat som mala dost problemy s plucami a potom som mala problemy s tlakom.
prajem vam prijemny a bleskovy porod 🙂

monni
4. dec 2009

beak, je to hrozne co sa ti stalo, drz sa.

ked sa ti stalo nieco taketo, daj sa skontrolovat na hematologii, hlavne zrazanlivost krvi. ja som tiez predtym prisla o babatko a nevedela som preco, ale bolo to vzdy v zaciatkoch. teraz som si pichala od zaciatku tehu injekcie proti zrazanlivosti krvi a dotiahli sme to do stastneho konca 🙂
ked som o tehotenstve nevedela skoro a nezachytila som to vcas, prisla som o babatko. gynekologicka mi to vysvetlila, ze ked neriedis tu krv, babatku neprechadzaju ziviny a odumrie. a moze sa to stat hocikedy, takze niekedy si myslis ze prejde prvy trimester a vsetko uz bude ok, ale pri takomto stave treba dodrziavat liecbu az do konca.

rybka13
4. dec 2009

monni, vdaka za radu ohladom posteli 😉

rybka13
4. dec 2009

beak, tvoj prispevok sa nachadza v temicke 'potrat v 31 tt' ale na strane 8, mozno si len nasla temicku na 3 strane, ale akonahle das prispevok, ona skoci na prvu stranu...
Je hrozne, ze si vlastne musela babatko normalne porodit ☹ este k tomu v bolestiach...
😔
Verim, ze raz budes rodit zdrave a krasne babatko, strasne Ti to prajem...
inak monni ma pravdu, skus to hemato vysetrenie ako hovori monni, mozno mas nejake trombofilne krvne mutacie...
Napr. ja ked som bola 2 tt tehu, tak hoci som mala predbezne vysledky z krvi dobre, isla som hematologicke a predsa len mi nasadila Fraxiparin na riedenie krvi ako prevenciu... takze si kazdy den picham tieto injekcie a ktovie, mozno aj koli nim sa babatko udrzalo, predtym som dvakrat potratila (ak sa to tak da nazvat) vo velmi rannom stadiu, ani by som o tom nevedela, keby mi doktor nerobil hcg test z krvi, netusila by som, ze sa mi vobec nejaky tehu hormon stupal...lebo na teste som nevidela 2 ciarky...)
Potom mi aj zistili, ze mam zvysene nejake 'antikardiolipidove protilatky (to zistili na imuno vysetreni v Prahe) a brala som aj Anopyrin a vysoke davky kyseliny listovej).
Tak mozno aj ty potrebujes taketo nieco, aby sa tehu pekne udrzalo dokonca... drzim palce..

cantharis
4. dec 2009

lua - k dr. havaldovi chodim, ale presne ordinacne hodiny si nepamatam... chodim vzdy v piatok, vtedy je od 8.00-12.30. vo svrtok nie je, utorok doobeda tusim a ostatne dni nepamatam... 😅 a je stale na 22.

alikaa - polohovatelne su aj na normalnych boxoch, na tom nadstandarde sa ale vraj daju este lepsie vypolohovat - aspon tak nam vravela ich porodna asistentka na kurzoch. min. tyzden som sa tam ale bola pozriet a vyzerali v pohode aj tie standardne. ved ak tam k niekomu uz chodis, tak ich popros, ze sa chces pozriet na porodnicu a oni ti to tam poukazuju. ja som s tym problem nemala a teraz aspon viem do coho idem 😉

jasminet
5. dec 2009

rybka - hej, ten povlak je normalny, aj mne to robi obycajna voda. ale vraj v dojcenskej ked to vyvaris, tak to nerobi - neviem, neskusala som...

mata1977
5. dec 2009

rybka,ten povlak je normalny,aj ja ked vyvaram tak to spravi,ja to po vyvareni oplachnem pod teplou tečucou vodou ešte

beak
5. dec 2009

dakujem dievcata, v pondelok si idem po vysledky a uvidim co mi povedia a urcite sa opytam aj na tie krvne testy...
ozaj ved vlastne na porodnici som bola aj ja, lekar co mal sluzbu, teda uz mu skoro koncila ma privital s usmevom a so slovami, ze uz si myslel, ze nepridem 😵 , asi mu o mne vraveli. Bol strasne fajn, aj sa predstavil, ale kto by si to v tom strese zapamatal, ked bolo po vsetkom, povedal, ze mu je to luto ale nemohol nic robit. Sestricky boli tiez velmi mile a presne mi povedali, co mam robit. Napriek smutnej udalosti v mojom zivote, mam z porodnice len dobre dojmy. Dokonca mi obcas lekari aj chybaju, vedeli mi vzdy poradit, co mi teraz obcas chyba, pretoze rodina sa na mna len sucitne pozrie ale nedokazem sa im vyrozpravat. Esteze mame tie fora 🙂

alexandrah
6. dec 2009

ahojte kocky, zijem, certica, mne kazali interne vysetrenia, koli tej uzkej panve, a pripadnemu cisaraku ... vysledky budem mat v pondelok, ak dovtedy neporodim, inak bolo vsetko ok. ten tlak mi potom klesol, som si zicla od nasich tlakomer, a meriam si kazdy den, mam ho ok, okolo 115/65 alebo tak. no ale sa mi to uz vsetko sype na hlavu do porodu, opuchy noh, krce v rukach, nespavost, migreny, dychavicnost, tlak, bolesti, plodovka, uz by aj stacilo, nie?? lebo sa este rozsypem, kym porodim ... to snad nema kazdy taketo perne ku koncu ...!!!
veru - aj ja potrebujem polohovatelne lozko, koli dychaniu, v leze sa asi zadusim, ale moj lekar to vie, aj manzel je instruovany, aby povedal ... a ked som tam bola, veru myslim, ze boli aj v normalnych boxoch ...
beak - strasne moc drzim palce, aj nam sa podarilo po ivf az na 2. pokus, ale stale som verila, ze urcite budeme mat babo, ani som si nepripustila, zeby nie!!!
baby, tak dnes chcem vidiet superstar, potom zajtra vraj s rybkou nemame rodit, lebo rozi je po nocnej (rybka mu avizovala, ze rodime spolu, aby vedel 😀 ), tak od utorku uz mozme ...

rybka13
7. dec 2009

ahojte dievcata, doki sa rozhodol ze ma zajtra hospitalizuje.. jednak ze ja som vystrasena aby vsetko dobre dopadlo a aj placenta je uz zrela, hoci prietoky a monitor su ok..
A je mozne, ze ak neporodim do par dni, tak mi vyvola porod....
Tak na mna prosim myslite, dufam ze vsetko dobre dopadne, ozvem sa potom... dikes

alex, a risko to mozno rozbehne a predsa len sa tam stretneme naraz... pocujeme sa papa

😉

zuzkat1
7. dec 2009

ahojte🙂 o takych 6 tyzdnov mam termin, chcela by som rodit na antolskej, kedze to mam najblizsie ale vobec neviem ako to chodi ked nemam vybrateho lekara. pomaly tam mam zacat chodit do poradne a teda neviem ku komu. to mi niekoho urcia alebo idem k tomu kto ma zrovna sluzbu alebo ako to je? dakujem 🙂

janzurka
7. dec 2009

Ahoj Zuzkat1,

je potrebne prist do ktorychkolvek dveri, ktore zabezpecuju prenatalnu starostlivost a oni Ta zoberu bez objednania. Akurat je potrebne si to tam odsediet, kedze sa neda vopred objednat na konkretny cas.
Lekari ordinuju od cca 08.00 hod do popoludnajsich hodin, cez obed maju prestavku. Ja som chodila do dveri c. 27 v casti poliklinika, ale tych "moznych" dveri je viac.
Takze staci prist s materskou knizkou a močom kam si vyberies . 🙂

lara75
7. dec 2009

ahojte, chcem sa spýtať, či sa chystá niekto teraz v stredu na epi prednášku? Je to o 14:00 na ARO?
a či treba už po absolvovaní prednášky zaplatiť poplatok za epidurálku, alebo stačí sa rozhodnúť pred pôrodom? Dík 🙂

zuzkat1
8. dec 2009

ahoj Janzurka
dakujem, kolegyna mi vravela ze bola pokazde u niekoho ineho ale to sa mi nejak nezda.. ked raz vojdem do dakych dveri tak uz budem "patrit" tam, alebo nie? No v kazdom pripade dakujem za info, pred nejake dvere si sadnem a budem dufat ze som si dobre vybrala🙂 Hlavne nech uz je to cele za mnou a nech uz mame malicku doma🙂 pekny den vam zelam baby🙂

certica
8. dec 2009

zuzka, gyn. ambulancii je myslim 5, dvere c. 23 - 27 a vzhladom k tomu, ze v kazdej ambulancii v rozne dni a hodiny ordinuju viaceri lekari, resp. sa v pripade potreby aj navzajom zastupuju, moze sa stat, ze sa nestretnes vzdy s danym lekarom (-ou).
ked uz si niekoho vytipujes, treba chodit v jeho ambulant. hodinach, pokial nie je odvolany na porod a pod. alebo nema den volna po sluzbe, mala by si ho tam najst...

jasminet
8. dec 2009

zuzkat - kludne mozes chodit na kazdu poradnu k niekomu inemu. ked sa ti nebude prvy doktor pozdavat, dalsi tyzden pojdes k inemu...ale samozrejme mozes chodit k tomu istemu...

lara - nemusis platit epi hned po prednaske, mozes kedykolvek po jej absolvovani, ide ale o to, ci to tesne pred porodom stihnes zaplatit. lepsie je si to zaplatit skor a ked si ju nedas pichnut, peniaze ti vratia (daju ti papier do pokladne, kde si pojdes peniaze zobrat).
ja som si ju zaplatila hned po prednaske, epi mi nestihli dat a zabudli mi dat aj papier o tom, ze som ju nemala, tak som pri odchode zo sestonedelia utekala este raz hore na oddelenie, kde mi hned vypisali papier do pokladne...

zuzkat1
8. dec 2009

Dakujem vam za rady, byvam sice v petrzalke uz 3 roky, ale na antolsku pojdem prvykrat a o rodeni ani nehovorim🙂no zatial sme obe v poriadku tak snad to bude fakt len preventivna prehliadka az do porodu... ale je dobre vediet ako to tam chodi a kde to mam hladat🙂 takze vdaka🙂 ale este by som sa predsa len opytala, nemate s dakym lekarom dobre skusenosti? sice sa nechystam zazmluvnit nikoho a teda pri porode pojdem normalne na prijem, ale aspon na tych prehliadkach nech nie som v strese🙂

jasminet
8. dec 2009

podla mna je kazdy dobry, len kazdej babe vyhovuje nieco a niekto iny... fakt su vsetci dobri...ja som tam pocas prehliadok skusila dr. drobneho, scholtza a tusim jancoka a este nejaku doktorku neviem ako sa volala 😉
u vsetkych to bolo v pohode...

zuzkat1
8. dec 2009

tak to som rada... ja nie som moc prieberciva ani fajnova takze je asi jedno ku komu pojdem🙂

jasminet
8. dec 2009

presne, mne to bolo tiez jedno, nikoho som tam nepoznala... kto necaka pristup ako v sukromnom sanatoriu, nebude velmi sklamany 😀

certica
8. dec 2009

zuzi, no samozrejme je aj moznost sadnut si kazdy tyzden pred ine dvere v casoch, ktore tebe vyhovuju, len som mala pocit, ze skor uprednostnis zakazdym rovnakeho lekara (hoci nezazmluvujes), nez ich striedat

certica
8. dec 2009

jasmi, sukr. centrum so st. nemocnicou asi tazko porovnavat...

jasminet
8. dec 2009

certica - to mne vysvetlovat nemusis, ale co som si to tam odsedela a vypocula niektore babeny, ako sa rozculovali, ze ako to tam vyzera, aky je tam pristup, ze to u ich lekara nebolo, ze nikdy necakali a podobne...

certica
8. dec 2009

no jo, a mali to aj s hudbou 😀 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre