Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ufko
22. dec 2009

ahojte

zuzka1, prosim ta, vies mi povedat nejaky presny termin cvicenia na antolskej kde zastihnem Jezikovu ??
a ako sa tam dostanem ?? cvici vobec medzi sviatkami, alebo tam nikto nebude??
Lebo fakt jej volam uz len rano od siedmej a stale nic..a kedze hned na zaciatku januara chcem zacat chodit, ale neviem kam a kde, tak potrebujem tam ist na istotu za Jezikovou a dohodnut sa s nou..

na predchadzajucej strane spominate nejaku prednasku, ktora sa Vam pacila🙂 co to bolo, ako sa to volalo ???

Dakujem, Dakujem, prajem pekny den

alikaa
22. dec 2009

Ufko, bola to prednaska "otecko pri porode". Najprv hovorila gynekologicka, co vsetko sa deje s babou pri porode, ake su bezne zasahy a postupy, potom pediatricka zas o dietati, co s nim robia po porode a dalsie dni, ake vysetrenia mu urobia a tak. Potom bola este jedna teta co hovorila o pupocnikovej krvi.

zuzuxx
22. dec 2009

ufko, jezikova ma cely tyzden dovolenku. Viem, ze tam bude o tyzden v utorok, mame cvicenie o 11tej, tak skus zavolat v ten den.

Baby, dnes som mala poradnu, akoze sila, jeden dr po nocnej, druhy chory, takze zase ma nikto nepozrel. To uz je druhykrat po sebe a to mam v nedelu termin 🙄 Dosiel tam Jancok a ked som mu vysvetlila situaciu, tak povedal, ze naco ma bude pozerat aj tak mozem kazdym dnom porodit. Akoze sila, nechapem, takto vobec neviem na com som, ci zavreta alebo otvorena nic 😠

ufko
22. dec 2009

alika zuzuxx dakujem

a kam mam presne o tej 11.00 prist ? kde to cvicite ?? ak mozem poprosit presnejsie vysvetlenie, na antolskej som bola raz v zivote a aj to len zvonka🙂

ja tam pojdem urcite osobne, lebo neverim, ze sa jej dovolam ci uz v pondelok, alebo v ut. rano.

zuzuxx to uz co je..urcite uz vsetci "vianocuju"..lekari no to je des ☹

alexandrah
22. dec 2009

zuzka - snad budes mat dobry porod, moc ti to prajem, ale ja by som moj bez epi neprezila!! ale ked ihly nie, a toto je do chrbtra, sice to neboli, ale asi ta psychika, no snad to nebudes potrebovat!!!!!!! drzim palce!!!!!
zuzuxx - to fakt?? to je sila, mna pred pporodom pozerali tak raz za 2 dni, vzdy!!!!!! teda rozemberg!!! aj som za nim chodila do nemocnice mimo poradnu!!!!!!!§ proste ked mal sluzbu, sak uz sa mi to mohlo kazdym dnom spustit!!!!!!!

zuzuxx
22. dec 2009

ufko, vojdes hlavnym vchodom do nemocnice, das sa do lavej chodbicky a oproti bufetu je nieco ako rehabilitacne oddelenie, tam vojdes a budes hladat velku telocvicnu. Mozno bude mat cvicenie aj skor, ja som chodievala na 11tu, a hovorila, ze tam bude.

Alex, vidis no takto som dopadla. Asi preto, ze som nikoho nezazmluvnila, netusila som, ze na mna budu takto kaslat. Inac dnes tam mal byt Rozemberg, som sa tesila, ze nanho natrafim, ale ochorel 😒 Nuz tak smola...

mata1977
22. dec 2009

ahojte babky,
zuzuxx,ja som nemala nikoho zazmluvneneho,ale nahodou som chodila do poradne k dr.oravcovi a teda ten ma vždy pozeral.....myslim že to zaleži na lekarovi podla mna a to som rodila pred 6 timi tyždňami
alex,a ako sa mate.ste zdravi................a rybka ako

mamičky a nastavajuce mamičky,želam pekne sviatky,vela sťastia,zdravia,pokoja,lasky,radosti z detičiek a vam ktore ešte ste v očakavani malych slniečok želam krasny pôrod a nech všetko dobre dopadne a ste zdravy

tehula
22. dec 2009

zuzuxx drzim p[alce, nech mas hladky porod. No som zaskocena z toho pristupu. MNa Dr. Oravec pozeral na kazdej poradni, aj ked este sme nemali zmluvu. To som aj niekde citala, jak sa baby rozculovali, ze nechceli, aby ich doktor v 1.trimestri vysetroval zo spodu.....tak ja som zas bola rada, ked vysetril a mala som dusu na mieste.

zuzka1> ja z ihiel tiez kolabujem, aj na cukrovkovom teste som odpadla a chuda sestricka ma hrabala zo zeme 😀 , ale epidural mas uplne o inom, jednak to nevidis, a jednak pri tych kontrakciach by si bola ochotna prezit cokolvek, necj sa ti uz ulavi. Chod na prednasku aspon pre pokoj duse. Zilu ti aj tak zaistia pre istotu. To si ani nepamatam, kedy mi stihli urobit, co som uz bola z tych kontrakcii taka mimo.

zuzkat1
23. dec 2009

ufko... ja som bola u nej rano o 8mej.. ak robi tak tam o 8mej uz iste bude a je to na rehabilitacnom oddeleni.. teda vchod do nemocnice a hned doprava... ale tam je to take zamotane, ze som sa tiez na nu pytala, lebo som pobludila 😅

zuzuxx.. drzim palce🙂

tehula... dakujem ..si zlata, ze ma tak utesujem🙂 ale fakt nie... ja prestavam dychat ked vidim ihlu.. co ti budem hovorit ja som sa prosikala zubarke nech mi zub vytrhne bez anestezy... a nechcela☹ tak mi musela najprv 10 minut umrtvovat to miesto kam mala pichnut 😖 .. nie som na seba hrda ale co sa ihiel tyka tak som slaboch... ale epidural nechcem aj z inych dovodov... ja som sa pytala aj kamosiek a kolegyn a ziadna ho nemala... nejak mi to nepride prirodzene, proste ze nevies co sa tam deje, ze citis len take tlaky.. ja viem ze to bude boliet, ale zas doteraz sa mi potvrdilo ze moj prah bolesti je dost vysoky (napr. zub ma bolel az ked bol na vytrhnutie, a hrdlo ma este nikdy nebolelo a to ma kazdy rok hnisavu anginu), tak snad aj tu sa to ukaze🙂 a okrem toho ja sice medzi optimistov nepatrim, ale uz 2 mesiace si hovorim, ze bude vsetko OK a porodim raz dva 😀 😀

certica
23. dec 2009

krasne Vianoce vsetkym "snehuliakom aj snehuĺienkam", tehulam aj uz mamulam 🙂

alexandrah
23. dec 2009

zuzka - ja suhlasim s tehulou, teraz to myslim v dobrom, ale nevies, o com hovoris, bodaj by si mala dobry porod, ale co ked ... aj ja som si myslla, ze mam vysoko prah bolesti, som robila sportovu gymnastiku vrcholovo od malicka, a kraso teraz, a bola som na lade s krvavymi nohami, a skakala som, az kym som necitila, ze mam zlomenu kost na narte, a lyzovala so zlomenou kostou na ruke, a tiez ma zub bolel, az ked ho trhali, a to som mala uz aj kost zapalenu ... porod je asi milíon krat horsi!!!!!!!!!!! fakt!!!!!!!! aspon chod na prednasku, a uvidis ... tvoje kolegyne asi mali dobry porod, ale to nemusi byt vzdy ... blbost, ze neprirodzene, take bolesti si nepraje nikto !!!!!!! ja som mala kontrakcie po 1-2 minutach 14 hodin, to uz som padala do bezvedomia od bolesti ...a samotny porod mi trval 2 hodiny, lebo som bola uzka ... proste nic moc ...a tu ihlu nevidis, lebo ti to davaju zozadu, a veru, do ruky ti ju aj tak daju ...a veru, casto ti moc nezaberie, necitis len tlaky, ale aj bolest, ale ovela mensiu ...no sak uvidis, nechcem ta strasit ...

zuzkat1
23. dec 2009

alex... viem ze to myslis dobre, fakt si nemyslim ze to bude lahke...ocakavam bolesti a velke.. mam kamosku ktora sa s takymito vecami velmi rada pochvali a opisala to fakt podrobne - nemala epi...a aj sa bojim, ale nechcem epi... a nemali kolegyne lahky porod... (teda niektore hej) ale nie kazda a konkretne ta kamoska rodila dokopy 18 hodin a maly ma uz 3 roky a doteraz spomina ake to bolo hrozne... ale ani to ma nepresvedci aby som si dala epidural

janzurka
23. dec 2009

Zuzkat1, z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze epidural bol pre mna tiez otazny, ci si ho dam alebo nie. Nakoniec som sa este pred prichodom na porodny sal opytala mojho lekara, ci by si on dal, povedal, ze hej a to ma presvedcilo. Takze epiduralka mi sice nezafungovala co sa bolesti tyka, ale cely porod mi zrychlila (od zaciatku do konca trval 4 hodiny 🙂 , takze odporucam 😎

zuzuxx
24. dec 2009

Baby, ani ja nechcem epi, budem sa jej snazit co najviac vyhnut. Ale clovek nikdy nevie a preto som si ju radsej vybavila. Ved za to nic nedam, ked peniazky vratia. Nerozmyslas zuzka takto? Vybavit si ju pre istotu?

Jaj, ja to uz mam za par, zajtra ukoncim 40tt, ale nemyslim, ze sa to rozbehne, sa stale bojim, ze nerozoznam, kedy treba ist, zatial bolesti nemam, iba obcas nieco, ale to asi nie su kontrakcie 😕

A vsetkym vam prajem krasne Vianoce 😉

alexandrah
24. dec 2009

zuzka - tak ti len prajem, aby ta to co najmenej bolelo, drz sa!!!!!!!
zuzuxx - presne toho som sa bala aj ja, ja som mala vsetko atypicke, trochu plodovej vody, ale dalej netiekla (vsetci ze ked uz tesie, tescie furt, u mna sa zastavila), potom aj krv, a kontrakcie az do porodu nepravidelne, ale dala som si teply kupel, a nezastavili sa, tak som sla do porodnice ... a to som bola len na 2 prsty, nevedeli, ci to bude v ten den, ci na druhy, napokon sa to rozbehlo cca po 3-4 hodinach .-.. to som sla na box ... tak ked bude cokolvek nezvycajne, radsej chod, akoby si cakala ...

sony123
25. dec 2009

Ahojte, chcem Vas poprosit o radu. Som v 32. tyzdni a chystam sa ist rodit na Antolsku, pred 4 a pol rokmi som tam rodila sekciou dcerku, u primara Scholtza. Teraz sa neviem rozhodnut medzi dvoma porodnikmi, prim. Scholtz alebo dr. Havalda. Nemate o nich nejake referencie? A este neviete, ci su na Antolskej, teda medzi sviatkami tito dvaja lekari od pondelka 28.12.? Lebo dr. Havalda vraj zacina az 11.1., len neviem, ci tam prim. Scholtz nebude skor. Dakujem Vam velmi pekne.

mata1977
26. dec 2009

ahoj sony
ja som sice rodila sekciou 10.11,nemala som nikoho zazmluvneneho,ale rodil ma dr.Scholtz,ale on už neni primar.rodil moju spolubývajúcu a bola s nim spokojna.dalšiu,čo som mala po nej, rodil dr.havalda a tiež bola spokojna.oni mali každa ho zazmluvneneho.tak ti bližšie poradiť neviem
však ešte maš čas isť do poradne k nim na antolsku.,to sa chodi od 36,či 37 t.t,to už bude po sviatkoch.

alexandrah
26. dec 2009

varu sony, scholtz neni primar, ja by som radsej u havaldu, ten mi vyzeral sympatickejsi, ovela ... scholtz bol taky odtazitejsi ...ale ked si uz u neho bola ...

sony123
26. dec 2009

Dakujem Vam velmi pekne za odpovede. Nevedela som, ze Scholtz uz nie je primar. Tak ale mam od vas nove referencie. Neviete nahodou, ci ambuluju medzi sviatkami? Este raz diky.

zuzkat1
26. dec 2009

janzurka, alex, zuzuxx
u mna nikdy neprichadzalo do uvahy ze by som si ho dala, preto neuvazujem tak ze pre istotu vybavit.. dakujem alex za to zelanie🙂 dufam ze sa splni, ale ratam aj s tym ze nie... inak aj ja sa bojim ci to spoznam, ze je to tu... mam aj kamosky, ktorym vobec neodtiekla voda a museli im ju v nemocnici prepichnut...isli tam lebo mali bolesti ako pri menstruacii a veru bol to uz zaciatok, ale voda sa im nespustila..
zuzuxx uz je babo? drzim palce nech je vsetko super🙂

ozaj baby... kto poradi? behom par dni mi brutalne opuchli nohy... neviem co s tym.. je to OK? co sa s tym da robit? dakujem🙂

zuzkat1
26. dec 2009

a este otazocka🙂 neviete mi poradit ku komu sa dostanem buducu stredu na antolskej do poradne? bude tam vobec niekto takto cez sviatky? najradsej by som isla hned rano o 8mej... idem tam prvykrat.. dakujem

rybka13
26. dec 2009

ahojte, zasa len nakukam a cakam kedy sa eminka zobudi a pojde papat... stale nejak nestiham, hadam sa to nejak sa do poriadku 😅
len som zazrela, ze sa tu niektora z Vas pytala, ze ci do porodnice treba nejake oblecko, ja som pouzila len rukavicky, aj to len raz, lebo emka v nich vyzerala ako boxer a zdalo sa mi ze jej zavadzaju ale co som fakt pouzila, tak to bola ciapocka a mala som taku malu decku, lebo v noci nebolo uplne teplo na izbach, alebo ked som ju davala k oknu na svetlo, aby nedostala zltacku, tak som ju zakryvala deckou aby nefucalo z okien na nu...

sony, moj porodnik (rozemberg) sa radil so scholtzom ked sa rozhodovalo, ci bude u mna pokracovat normalny porod alebo cisarak a vtedy viem, ze ma napadlo, ze tomuto cloveku (to ako Scholtzovi) by som dokazala uplne doverovat... videla som ho iba par minut ale ten clovek vo mne vzbudil neskutocnu doveru... havaldu nepoznam, takze neviem Ti poradit..

rybka13
26. dec 2009

Ani som nevedela, ze scholtz bol primar, ale tusila som, ze je to niekto skuseny, ked sa s nim rozi radil.. alebo neviem, mozno sa kazdy doktor musi s niekym poradit, ked sa rozhoduje co dalej... (konzilium ci ako sa to vola)

rybka13
26. dec 2009

emka stale spi, tak ze by som skusila opisat ten moj porod? 🙂
No takze v pondelok ma hospitalizovali na rizikovom oddeleni, lebo rozi sa rozhodol, ze ma nenecha prenasat a ze ked neporodim do stredy (9.12, termin bol 8.12), ze mi v stredu vyvola porod... co som aj bola rada, lebo ja som sa stale bala aby sa nieco nestalo, lebo som vedela ze mam uz prezretu placentu.. a myslim ze aj plod vody bolo uz pomenej ku koncu.
V utorok mi robili zatazovy test, co znamena, ze mi vyvolaju kontrakcie aby videli ako babo reaguje... no a emke zacali pri silnejucich kontrakciach klesat ozvy srdiecka 😒 , tak rychlo tu exitocinovu infuziu zastavili.
Tak volali rozimu a rozhodlo sa, ze nebudu cakat do stredy, ale ze idem rodit hned v utorok (takze rozi musel prist aj ked mal volno, a to uz v pond prisiel koli alex 😕 )
Dali mi klystir (nutne chceli aby som isla 2x na WC, ale ono to neslo 😠 a to mi tam ani nedali tolko tej mydlovej vody ako bolo treba, lebo uz v polovici som mala pocit, ze uz mi surne treba ist.. 😝
Prisiel rozi, prepichol mi plodovu vodu, znova mi pichli infuzku na vyvolanie kontrakcii a asi po pol hodke ked uz kontrakcie zacinali byt silnejsie, tak sa stalo to iste, emke znova zacali klesat ozvy srdiecka, vtedy rozi zavolal scholtza a pamatam si ze asi minutu vahali, ze co dalej, ci pokracovat v porode, alebo ist na cisarak. Viem ze som sa v tu minutu modlila, aby sa spravne rozhodli...

rybka13
26. dec 2009

Rozhodli sa pre cisarak, odviezli ma na salu, dali mi spinal a emka bola do pol hodky na svete... viem len ze zakaslala ked ju vybrali a do par sekund zacala plakat
🙂

Teraz som aj rada, ze ma nenechali sa trapit dlhsie, takto si viem trocha predstavit ako vyzeraju kontrakcie 🙂 hoci moj prirodzeny porod trval len vyse pol hodinu 🙂
Najtazsie momenty pre mna boli, ked mi pchali pred cisarakom kateter 😠 stipalo to ako pes, potom ked ma priviezli na salu, bola som polonaha, tam kopec ludi behalo, bolo mi zima a tiekla zo mna plodova voda v kuse, a ked mi isli pichat spinal do chrbta, hucali do mna, ze som v zlej polohe, ze mi to nemoze pichnut... no hruza, vtedy viem, ze som sklonila hlavu a veru som si aj poplakala, dokonca ma to tak nastvalo, ze som tej anesteziologicke povedala, ze ci nevidi, ze robim co mozem, ze fakt neviem ako mam dat ten chrbat aby mi to mohla pichnut... ale potom uz bola mila, hovorila mi co sa deje v mojom bruchu, ked ide placenta von, kedy emka...
Po spinale som musela lezat 24 hodin takmer bez pohnutia, ale uslo mi to napodiv dost rychlo, hoci som velmi malo spala v noci, asi len 4 hodky. Ta rana dost boli, mna teda bolela hodne asi 10 dni po porode, potom to bolo uz lepsie. Dalej pre mna bolo horsie, ze som dostala hrozne bolesti do praveho boku 2 dni po porode, ako by ma niekto rezal nozom, nemohla som si lahnut, cize 2 noci som vobec nespala, bola som strasne vycerpana, nekojila som, nevladala som sa starat o emku. robili mi vsetky mozne vysetrenia, myslela som ze je to zapal zlcnika, ale na nic neprisli. Po analgetikach a 2 dnoch to preslo do dnes neviem co to bolo, neviem ci vobec doktori vedeli, hoci chodilo ich okolo mna dost... mozno vraj zastavene vetry, hoci by som neverila, ze to moze sposobit taku bolest...

rybka13
26. dec 2009

Chytila som aj zapal mocoveho mechura, bud z tych katetrov, ci cievkovania (uff taketo veci znasam horsie ako keby mi rezali malicek 😉 ) alebo ked ma vlacili po vsetkych tych vysetreniach, tak som mozno nachladla, ani necudo, kedze po tych chodbach na antolskej vobec nie je teplo, zvlast ked clovek ma len pyzamo a zupan 😠

rybka13
26. dec 2009

rozemberg bol fajn, pri alex mu to trvalo dlho, ale moj cisarak zmakol do pol hodky, tak aspon nestratil uplne ten den volna 😉 a zaujimal sa o mna aj ked som mala po porode tie bolesti, stavil sa vzdy ked bol v nemocke alebo mal sluzbu.... dalej ako som uz spominala dobry dojem na mna urobil scholtz, dalej myslim ze sa volala Lambrechtova, taka mlada doktorka, velmi prijemna zena cinu 🙂 tej by som tiez doverovala...
A ked som mala tie bolesti tak sa v noci 3x za mnou stavil taky doktor, myslim ze sa volal Korbel, som mu cumela na vizitku, ze kto je tento prijemny chlap 😉
Sestricky na rizikovom boli velmi mile, aj na sestonedeli, aj ked obcas sme si s babami vsimli, ze ked vyjdu z izby, tak krutia ocami,alebo sa stazuju, hoci do oci boli akoze mile... nebudem menovat ktore to boli 😅 , ale vacsina z nich bola mila naozaj... aj sestry z novorodeneckeho boli fajn, aj ked v sprave z nemocnice mam ze ked som opustala nemocku, ze dojcim... hoci v skutocnosti som nedojcila... az teraz konecne sa mala prisala!!
Ale snazili sa 3 z nich mi pomoct aby sa mala prisala... to musim uznat ze sa mi venovali...

Co ma na celej nemocnici vytacalo su tie komunisticke procesy, ten nekonecne zdlhavy prijem, aj na oddeleni ma stale nieco napadalo, co by sa dalo zmenit, urobit praktickejsim...ale co, ja to nezmenim, nejdem to teda riesit...

rybka13
27. dec 2009

A asi az na treti den pobytu som pochopila, ze su tam dve grupy doktorov a sestier a dve rozne vizity za den, jedna sa stara o rodicky (sestonedelie) a druha vylucne o babatka (novorodenecke oddelenie). Toto by mali jasne a strucne objasnit, ja neviem ci to len mne doslo tak neskoro, mozno hej,kedze som bola taka unavena... ale vlastne som si vsimla, ze aj ine baby kladli otazky ohladom babatka vizite co mala na starosti nas sestonedielky... hm... a naopak, doktorke na vizite z novorodeneckeho som hovorila, ze mi opuchla rana po cisaraku, co ju asi nezaujimalo, kedze ju zaujimalo dieta, to som mala povedat doktorovi co robil vizitu za sestonedelie...
No dobre som sa rozpisala, emka este spi, som cakala ze sa zobudi, ale zase vyspava uz 4 hodiny, teraz si lahnem a urcite zacne revat 😕
tak zatim....
Alex, inak uz kojim 🙂 ale mam dost malo mliecka... ale z 2 prsnikov vysaje tak 60-70 ml na jedno kojenie... (mam pozicanu vahu od detskej doktorke, inak by som netusila kolko vysaje 🙂

dievcata, myslite ze by som mala raz kojit z jedneho prsnika a raz z druheho? alebo aj vy kojite z oboch naraz pri jednom kojeni?

tehula
27. dec 2009

rybka, pekne opisany porod aj pobyt v nemocke, uz bude len lepsie uvidis.
ja kojim stale len z jedneho prsnika na striedacku, mlieka mam stale dost na to, ze jej staci jeden a to uz vypije viac ako tvoje male mimi. Ale ked by jej nestacilo, daj aj druhy prsnik. ak striedas, takjasne ze zacnes tym netknutym, aby si stimulovala tvorbu mlieka.

zuzkat1> mne voda tiez neodtiekla, ale pichali na sale a kontrakcie ale boli strasne caste a silne. Epi som mala, ale uz zabrala len na sitie, lebo bolo neskoro, no aj za to som bola happy/ Baba vo ved;ajsom boxe teda pri siti riadne zavijala. ja som to ani necitila poriadne. Nepodcenuj tie bolesti, jasne, ze sa da vydrzat, ked sa nestiha pichnut, tak musis vydrzat, ale naco sa az tak trapit, ked sa to da zmiernit? Mne porod trval od zaciatku kontrakcii do mimi take 3h a poviem ti, stacilo tej bolesti az nad hlavu. Neviem si predstavit bez epi nejakych beznych 12h, co rodia prvorodicky

sony123
27. dec 2009

rybka, velmi pekne dakujem, ja som k Scholtzovi chodila do poradne s dcerkou, ku koncu tehotenstva sa otocila KP a Scholtz nic neriskoval, hned povedal, ze cisarsky, fakt som mu strasne vdacna. Len teraz mi vela kamosiek hovorilo, ake maju super skusenosti s Havaldom, tak rozmyslam 🙂 u mna este zalezi aj od toho, pre aky porod sa rozhodnu, kedze som uz jeden cisarsky mala, ved uvidim, ale diky moc za pomoc pri rozhodovani. Baby vsetkym Vam prajem super lahke porody a krasne, zdrave babatka a novopecenym maminkam gratulujem k babatkam!!! Este si skusim zavolat na Antolsku, ze odkedy zacinaju lekari ambulovat po Novom roku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre