Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

aussiegirl
8. jan 2010

matenka, ja som rodila syna u dr. paldiu a bola som max. spokojna. za cca mesiac budem u neho rodit aj dcerku - ak teda stihame do ba 😉
mne bol od zaciatku velmi sympaticky, takze uprimne odporucam 🙂

matenka
8. jan 2010

ďakujem aussiegirl, aj ja som u neho prvý krát rodila a bola som spokojná, len ma zaujíma aké majú s ním iné skúsenosti, a mne sa na ňom najviac páči, aký je pokojný 😉

zuzkat1
8. jan 2010

ahojte..baby ako je to s navstevami... tusim su do 5tej a mna by zaujimalo ci pustia navstevu aj potom, lebo manzel do 5tej robi a nie je iste sa bude vediet vzdy uvolnit skor...
a este pocas prvej doby porodnej ak by dlho trvala...pustia ho odtial prec a potom zas naspat? lebo mame psa a mozno ho bude treba vyvencit ak tam budem 15hodin🙂

nevesta
8. jan 2010

Zuzka, moj muz za mnou chodil iba mimo hodin, bo bol tiez v praci a pohoda 😉 vysla som za nim na chodbu a boli sme tam... Ked povies sestrickam, ze ides von a nemas ziadne vysetrenia, tak mi nikdy problem nerobili...

Pocas 1. doby moze v pohode odbiehat, mojho poslali este na noc domov a potom, ked sme uz ili na salu som ho zavolala...

zuzkat1
8. jan 2010

nevesta .. ahoj.. dakujem..tak to je fajn ked nerobia problemy🙂 malu zatial mozem dat k sestrickam aj po navstevnych? a na tej prednaske nam vraveli ze uz pocas prvej doby por. moze byt s nami v tom porodnom boxe tak som sa bala aby ho pustili nazad ked sa na hodku vypari🙂 ono to znie iste divne ze aj teraz mi beha pes po rozume, ale niekto ju vyvencit musi, lebo potom by byt iste nevyzeral velmi vabne 😀

nevesta
8. jan 2010

Hej, kludne ju tam mozes ddat aj po navstevach. Povies im, ze prisiel manzel apohoda, len to netreba zneuzivat 😉

aussiegirl
8. jan 2010

matenka, presne, stelesnenie kludu a pokoja 🙂 a cely jeho tym fungoval jak svajciarske hodinky, vsetko bolo vzdy zariadene perfektne. doverujem mu, tak dufam , ze aj druhy porod bude OK. ako tak pozeram tvoj profil rodili sme cca v rovnakom case. inak aj s nemocnicou a personalom na sestonedeli a novorodeneckom som bola celkom happy.

zuzkat1
8. jan 2010

no zneuzivat sa to nechystam🙂 nasi nie su z BA tak pridu asi len raz do nemocnice tak to vyzera tak ze za mnou bude chodit len moj drahy🙂 takze tak raz denne im ju dam... inak pozeram ze mame podobny termin...

nevesta
8. jan 2010

Mozno sa stretneme 😉 u mna to vyzera uz kazdym dnom, teda aspon dufam 😅 😀

zuzkat1
8. jan 2010

podla sona by to aj u mna malo byt skor🙂 vraj som v 39tyzdni tak uvidim...ten datum ze 26januar mi dal moj dr.hned pri prvej poradni, takze sa pokojne mohol pomylit, ale zas ktovie, mne sa zda ze malicka sa tam ma dobre a nejak sa jej nechce von🙂 ale mne by nevadilo keby to aj dnes bolo😀 uz je to fakt dlho 😅

matenka
8. jan 2010

aussiegirl, ja som bohužial rodila cisárskym, ale aj tak bol super, a moja doktorka ma vystresovala pri druhom, že je to mimomaternicové a bola som u neho na vnútornom ultrazvuku a znova tým pokojným hlasom mi povedal, že sa nemám čoho báť a že všetko vyzerá super, tak som na 100% rozhodnutá, že idem k nemu znova
inak mne trocha vadila "čistota" na novorodeneckom a rodila som 20. marca, strašne tam fúkalo pri oknách, a strava bola hnusná, inak v pohode, ty si kedy rodila? možno sme sa aj stretli

aussiegirl
8. jan 2010

seva matenka, s tou spokojnostou som myslela staff, a i ked na novordeneckom boli dve "svetle" vynimky, inak sestricky boli naozaj v pohode. lezala som na nadstandarde, okna tesnili super, ale strava otras a hroza, nic vhodne pre zenu po porode. najprv ta vyskolia ze cokoladu nie a paradajky nie a kapustu nie a potom ti ako prve jedlo donesu coko puding a vecera je paradajkova kapusta s varenym hovadzim 😀
aj ja som mala sekciu, puchla som hrozne, tyzden pred porodom som si aj polezala na gynde. porod spustil dr. rano, ale maly nepostupoval a klesali mu odozvy srdiecka. tak sa rozhodol nic neriskovat volil CS a ja som s tym bola OK. akurat sme sa obisli, 17.3. nas pustili domov 😉
ako to s tebou vyzera teraz? zase CS alebo je sanca aj na normalny porod? nasa slecna je zatial KP, takze asi skoncime pri sekcii,ale mne je to uuuplne jedno, hlavne aby sme boli obe OK.

mata1977
9. jan 2010

aussiegirl,ja som rodila v novembri a maleho som mala po 3,5roku od malej a automaticky mi robili cisarsky,ked som mala prvy cisarsky..............den predtym ma prijali a hned ma dali do planu na druhý den a pri prijme mi jedna lekarka taka mlada(neviem jej meno) mi povedala,že som skoro otehotnela,ak by som chcela rodiť normalne........a ja že čo?vraj aspon 5 rokov by som mala počkať............a to som maleho mala otočeneho dolu hlavičkou

miska212
9. jan 2010

ahojte,

uvazujem o tom, ze tiez budem rodit na Antolskej.... no bez zazmluvnenia dr... potesi ma, ak mi napisete par info....co vsetko mi treba zobrat so sebou? Je aktualny ten zoznam, co som nasla na nete? kolko plienok ste brali pre babo? a dali vam na porod noc. koselu ich ci svoju?
a este jedna intim otazka... ako je to s holenim? musim to zvladnut doma?
dakujem za vase odpovede 😉

drzim palce vsetkym, ktore to mate za par, nech vsetko dobre dopadne!

tyta
9. jan 2010

Ahoj Miska212, ja idem na antolsku niekedy teraz, zatial nemam vlastne skusenosti, mozno ma baby doplnia. Pokial viem, v zasade ten zoznam veci plati, prezuvky pre otecka netreba, dostane na porodnici navleky. Plienky beriem 1 balik newborn, tusim nejakych 50ks ich tam je, keby cosi, manzel prinesie dalsie. Tie jednorazove podlozky tiez treba brat, pokial viem. Na prednaske o epi nam vraveli, ze je vhodne brat vlastnu nejaku starsiu nocnu koselu na porod, ktoru potom prip. mozes vyhodit, keby sa nedala vyprat. A holit ta oholia, ale mozes prist tak upravena uz z domu, ak nechces, aby ta tam holil nejaky zriadenec.
Ale inak si myslim, ze ak by Ti cokolvek chybalo, tak oni Ti daju, len neradi rozdavaju, preto je lepsie, ak mas vlastne.

matenka
9. jan 2010

miska mne bolo príjemnejšie doma si to poriešiť, ale tie ktoré neboli bez problémov oholili tam, a rátaj tak 6-8 plienok na deň, určite jednorázové podložky, vlhčené obrúsky na ritky, masť tam dostaneš, vložky, rukavičky pre bábo, lebo majú ostré nechtíky a nesmú sa im strihať a dosť si škriabu tváričky, inak ostatné oblečenie pre mimi tam dostaneš

no paldia mi rovno povedal, že mi jazvu opraví, aby bola krajšia, takže asi to berie ako fakt, že idem cs
doktorka mi síce dala šancu, že možno, ale neverím tomu ☹
ozaj a cítiš jazvu? ja zatiaľ nič a dúfam, že ani nebudem, len mňa ešte čakajú dva mesiace navyše oproti tebe, ale celkom rada by som už mala potom, 😉

ozaj chceš znova absolvovať klistír, ja som uvažovala o yale, príde mi to príjemnejšie, len neviem, či mi to tam povolia

janzurka
10. jan 2010

Matenka,

ja som si so sebou zobrala Yal krystir, nebol s tym ziadny problem. Urcite to odporucam, je setrnejsi a rovnako ucinny 🙂

matenka
10. jan 2010

hej super, lebo pri prvom pôrode som absolvovala klasický klystír a celkom rada sa tomu vyhnem a prídem o túto skúsenosť 😀

evil15
10. jan 2010

Ahojte rada bysom sa opýtala na doktorov koho by ste mi odporučili lebo chcem ísť rodiť na antolskej a neviem ku komu by som mala ísť ako k pôrodnikovy??? Ďakujem

maminnka
10. jan 2010

ussiegirl, prosim Ta, mohl by si mi dat vediet, cio na nadstandardnej izbe potrebujes tiez vlastny pribor a ci si treba so sebou brat vsetky tie potreby typu podlozky do postele, vlozky a pod., alebo ci aspon na tejto izbe nemocnina poskytuje mamickam aj taketo potreby? Vopred velka vdaka za odpoved!

maminnka
10. jan 2010

... nemocnica... tam malo byt 🙂 🙂 🙂

katka1981
10. jan 2010

maminnka, neviem o tom ze by ti nieco navyse poskytli na nadstandarde, ale ja som si vlastny pribor brala z hygienickych dovodov, takto som ho mala vzdy cisty.

matenka
11. jan 2010

maminnka pre istotu si to zober, lebo nikdy nevieš koľko bude pôrodov, ja keď som bola v marci, tak boli nadštandardy všetky obsadené 😠
navyše som rodila sekciou a to ma dali najprv na zvláštnu izbu hneď pri sestričkách, aby ma mali po ruke, a po dvoch dňoch ma až premiestnili, mne najprv vložky a podložky dávali, až potom keď ma premiestnili som používala vlastné

zuzkat1
11. jan 2010

ahojte...baby pisala si niektora porodny plan? asi hlupa otazka, ale vsade teraz o tom citam a tak ma zaujima ci som jedina ktora ho nema 😀

matenka
11. jan 2010

ja som ho tiež nemala a ani teraz si ho nebudem písať, neviem či to niekomu v niečom pomôže, možno hej

zuzkat1
11. jan 2010

tak fajn🙂 nie som jedina🙂 no citala som si dake plany na nete a boli tam podla mna dost samozrejme veci... ako napr. ze chcem mat manzela pri sebe, nechcem tam medikov a chcem prilozit dieta hned ako sa narodi a chcem ho hned na izbu... ja som bola na tej prednaske k porodu a mala som pocit ze im tieto veci nerobia problem aj bez planu 🙂

matenka
11. jan 2010

ja som si tiež myslela, že mi bude vadiť, keď tam budú cudzí ľudia v danom momente mi to bolo úplne šuma fuk, dokonca som bola rada, že sa môžem sústrediť na niečo iné a nemyslieť na to čo robia doktori, najlepšie keď robili malej apgard a ja som celá napätá čakala čo a ako jeden mladý chalan mi ukazoval, že je to všetko super, tak mi odľahlo a dokonca som bola šťastná, že tam je 😉
a nie som si istá, či dieťa budeš chcieť hneď na izbu, ono dobre padne si aspoň hodinku dve oddýchnuť a dať sa dohromady, keď už dieťa dostaneš potom už sa všetko točí len okolo neho, a je to dosť náročné, takže ja by som na tom až tak netrvala, však sama uvidíš a v danom momente si povieš sama čo chceš, sestričky sú veľmi ústretové a skôr je problém aby si im dieťa nechala, oni ich dávajú maminám hneď, aspoň majú menej práce 🙂
inak ja som veľmi hanblivá, ale tam mi bolo všetko jedno 😎

zuzkat1
11. jan 2010

so mnou tam bude manzel, aspon dufam ze to stihne🙂 tak snad ma on privedie na ine myslienky🙂 a som velky paranoik a rada by som ju mala pri sebe uz len preto nech mi ju nezamenia 😀 a okrem toho sa aspon naucim starat sa o nu este kym sa mam koho pytat co mam robit 😀 😅 no a pokial som pochopila dobre tak skor ako o 2-3 hodinky ju aj tak nedonesu, lebo pojde na chvilu aj do inkubatora

matenka
11. jan 2010

neviem, či do inkubátora, ale berú si pediatri, a robia všelijaké vyšetrenia, a až potom ti ju donesú, a neboj, hneď ako sa narodí, na chrbátik jej napíšu meno a na ruku tebe a aj bábätku pripevnia rovnaké čísla, takže sa poistia aby ti dali tvoje bábo, neboj 😉

matenka
11. jan 2010

a ešte som chcela, že nikdy to nebude 100% podľa tvojích predstáv, takže to treba brať tak ako to ide, a v danom momente to riešiť, dopredu nikdy nevieš predvídať čo sa stane

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre