Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkad
10. máj 2009

Ahojte kocky,

tak sme doma z nemocnice..kooonecne 😉 😉 😉 tesim sa, lebo doma je doma 🙂 🙂

Pozdravujem vsetky tehulky a uz aj maminky... a dakujeeeem za mooooc gratulacii k narodeniu maleho

katka1981
10. máj 2009

ahoj zuzka, tak ake to bolo? Ako sa citis???? Gratulujem!!!!

tehula
10. máj 2009

ahojte babule.
Zuzkad> gratulujem este raz, tesime sa na fotky Nicolaska.
Ked si najdes chvilocku, napis, ako to prebiehalo, verim, ze si to zmakla pohodovo a pomerne rychlo. A snaz sa trosku dospat. 😉

tehula
10. máj 2009

dievcata, tak sme dali velku prechadzku. Muz zhodnotil, ze uz som s turami asi skoncila, chodim ako pinguin, navyse po dlhom chodeni ma strasne boli brucho a krize. Ja sa do porodu asi scvoknem 😖 Nie som velmi zvyknuta na lezanie s nohami hore. Zajtra idem na poradnu, docitala som sa tu, ze dokino bude mat buduci tyzden dovolenku, tak snad nezacnem vtedy rodit 😠

katka1981
10. máj 2009

tehula, tym chodenim na tury sa pripravujes na porod, urychlis si tomozno. Ja by som na tury nesla od zac.tehu, lebo by som stale cikala 😀 ale po porode ked budem v pohode, vsetko si to vynahradim aj s babulkou.

mneme
10. máj 2009

zuzka, este raz - uz "nazivo" - gratulujem - krasne si to nakoniec potiahla do terminu 🙂 budem sa tesit, ked si najdes cas a spises nam svoj cerstvy porodny pribeh.

katka1981: jasne, ze neviem, v akej polohe sa mi bude najlepsie rodit, kedze som este nerodila 😉 prave preto chcem mat moznost zvolit si polohu podla aktualnej potreby a vopred sa na tom dohodnut s porodnikom. ja si totiz vobec neviem predstavit, ako budem reagovat a ako sa budem citit. ale pacil sa mi dadkin pristup k porodu ako k adrenalinovemu zazitku, takze sa snazim naladit sa tymto sposobom. inak, v presvedceni, ze na chrbate s nohami hore urcite rodit nechcem, ma utvrdilo prave to video, na ktore si poslala link. ja som si ho pozrela na www.tehotenstvo.eu v sekcii video porod , kde mas video porodu do vody, klasika v lahu (ta chudinka si tam este musi drzat sama nohy) a na porodnej stolicke a potom v drepe. kedze na antolskej porodnu stolicku nemaju a ja by som v drepe nevydrzala, tak by som rada - aj s rizikom dohadovania sa so zdravotnikmi - dietatku pomohla von prirodzenym smerom gravitacie v pololahu alebo klaku. z toho videa v lahu na mna posobilo najdesnejsie (ak opomeniem nastrih ☹ ) prave to, ze babatko malo dost dlho hlavicku vystrcenu von, ale zasprajcovalo sa rucickou a nie a nie ist von. kdezto v drepe vyklzlo na jeden-dva supy von same. ale nechcem sa hrat na hrdinskeho vsevedka - aka je porodna realita a ako budem schopna svoje predstavy aj presadit budem vediet az niekedy koncom mesiaca 🙂

tehula
10. máj 2009

kati, akoze tura...normalna prejda, ale pomerne dlhe prechadzky sme zvykli davat. Z petrzalky az do mesta, po meste, az do medickej a zas peso naspat kade tade este po meste pomotat sa....no nakoniec vzdy okolo 3-4h sme chodili. A cikpauza jasne musi byt, ved mekace a aupark su po ceste. Vzdy si este aj vodu musim bravat, lebo ma stale smadi.
Ved aj dnes sme vyrazili o 12tej, cestou sa stavili u svokrovcov a pak na prejde a asi o piatej sme dosli domov. Teraz dovaram obed 😀

katka1981
10. máj 2009

tehulka a mas nejake problemy?

nicolo
10. máj 2009

caute baby ,Mna este nepoznate ale rada citam Vase prispevky Ja som tiez rodila na Antolskej a bola som tam spokojne zaplatila som si doktora a epiduralku a Mala som k dispozicii fit loptu ,ale po deviatich hodinach som skoncila na operacke.cisarsky rez . No po cisarskom som mala velke problemy s tlakom a rok som musela brat tabletky na srdce ☹

tehula
10. máj 2009

no Kati, najviac ma stresuju tie podivne opuchy na bobrosovi, co na vecer uplne az do takych 4cm hrci napuchnu, jak keby som tam mala uzliny scviknute...inak je vsetko fajn, zatial. No a klasika krize a bolest v podbrusku z vahy mimca

katka1981
10. máj 2009

mneme ved ja som tiez cumela ako sa mohla tolko udrzat v podrepe. Celkovo je to tazke povedat co nam najlepsie bude vyhovovat. Ja sa priznam, dlho som bola v tom ze budem mat CS, tak ma normalny porod nezaujimal, teraz je to ine. Ale niekedy je nevediet viac, aby som sa este viac nebala.

mneme
10. máj 2009

katka, to ja by som najradsej vedela vsetko dopredu (skoda, ze sa neda porod nacvicit 😀 ), aj ked potom mozem haluzit s roznymi strachmi. v tom podrepe sa podla mna da udrzat, ak pocas tehotenstva cvicis a posilujes tie svaly - okrem toho, ona sa predsa opierala o partnera, ktory ju istil zozadu. a v takych chvilach je asi natiahnutie stehennych svalov ta najmensia bolest, ktoru pocitujes 😅 ale ak mam byt uprimna, v mojich predstavach je CS niekolkonasobne vacsi horor ako spontanny porod - ved to ti normalne rozrezu brucho 😖 aj ked v narkoze. jasne, ze je ine, ked sa inak rodit neda alebo sa vyskytnu nejake necakane komplikacie a musi sa robit akutna sekcia. aj mnohe baby, ktore su po CS, tu na MK pisali, ze by si radsej odtrpeli porodne bolesti ako pooperacne stavy, kedy sa nemohli hned venovat babatku. mari sa mi, ze si niekde pisala, ze cvicis s epi-no, tak to mas podla mna super a vlastne ziskas nejaku predstavu, ako na to ist - mozno aj v akej polohe sa ti najlepsie vytlaca

skovka
10. máj 2009

Tak baby ja este v celku, akurat som myslela, ze ta zatka je jednorazova zalezitost, ale teraz na vecer mam asi druhu davku 😉
ZuzkaD netrpezlivo cakam na tvoj popis porodu 🙂

leahl
10. máj 2009

zuzi, vitaj doma a tešíme sa na podrobný popis pôrodu..
btw. nevieme čo je z rybcou? tiež sa podozrivo dlho neozýva, nemala mať aj ona niekedy termín?

skovka
10. máj 2009

rybca este drzi 2v1, ale uz tu ma manzela, tak asi sa venuje jemu 🙂

tehula
10. máj 2009

skovka> to fakt ide viacnasobne ta zatka? Ja som tiez netusila doteraz. Dievky, pomoze mi vana na krize. Ja mam take bolesti, ze mi uz ani jest nechutilo 😖

rybca
10. máj 2009

dievcata som tu, 2v1, ale boli sme na malom vylete a v obchode..🙂 normalne sa mi lepsie chodi ako celych 9 mesiacov, maly sa len hmyri, a nevyzera, ze by sa mu chcelo ist von, a uz tak by som to mala rada za sebou..🙂 prvy termin podla PM mam dnes, podla sona az 18.5., toto cakanie sa da prirovnat k cakaniu na //..🙂

hav
10. máj 2009

zuzkad: blahozelam k babatenku 🙂

katka1981
10. máj 2009

tehula, ak ta bobnros neboli, tak kasli nato, to je normalne si prekrvena. Ja to mam niekedy po kupeli ale inokedy vyzeram ako panna 😀 ale mam divnu sliznicu, a hovorila som to gynekologovi, pytal sa ako dlho to mam, ci sa to nezhorsuje, potom ma ukludnil, ze je to v poriadku je to kvoli tehu, ze to zmizne, inak by to bolo neviem co povedal taky hnusny nazov ale ze to by sa mi uz davno rozmnozilo. A nemam ani streptokuka takze pohoda.

katka1981
10. máj 2009

mneme, ano cvicim, ale vcera som mala uraz, tak cakam na zahojenie, boliet to nebolelo, len som som sa zranila a tieklo trosku krvi ale sliznica sa rychlo hoji a mam biolampu ta robi zazraky. Zajtra alebo v utorok cvicim zas, ale ide mi to velmi pomaly, bojim ci stihnem. Ked lezim treba tlacit a ked som skoro v sede, balonik leti von sam. Tak preto som sa pytala na polohu na antolskej.

skovka
10. máj 2009

tehula akurat som si o tom citala, tak je to individualne, niekomu odide zatka naraz, niekomu odchadza aj tri dni..
baby co to cvicite? podla mna vas vypolohuju na sale do takeho polosedu, nie? urcite sa nerodi v uplnom lehu na chrbte, ved to sa neda ani tlacit dobre..

miluska.h
10. máj 2009

ahoj Zuzi, tak vitaj doma 🙂 ked budes mat chvilku cas, tak napis ako to prebiehalo a velmi sa tesim na fotky Nicolaska 🙂

tehula
10. máj 2009

katka1981: ale nemam tie opuchy dole, ze male pysky. Ja ich mam na velkych nad lonovou kostou, resp tam, kde uz pomaly podbrusko zacina....su to uplne hrce, z kazdej strany jedna.

skovka: teda, popravde som cakala, ze uz budes v nemocke. Dnes som aj na teba myslela pocas prejdy, ze take neskutocne teplo vonku, ze porod dnes by bol peklo. Na tych salach sa nevetra, vsak?

Neviete ako je to s doprovodom? Ak by muzovi prislo zle, alebo by uz nemohol ten hic vydrzat, da sa ist normalne na chodbu? Akoze, nebude ten personal na neho divno kukat, co tam beha?

skovka
10. máj 2009

tehula nikto na manzela zizat krivo nebude, doktorky same hovorili, ze ak im pride nevolno, tak nech odbehnu na chodbu, akoze telefonovat 😉 ze lepsie ako keby im tam mali odpadnut a oni sa museli starat este aj o nich. takze ked na chvilu vybehne, predychat, tak je to v poho 🙂
no dnes sa asi aj nasej malej zdalo moc teplo na porod, tak sa rozhodla este ostat u maminy v brusku 🙂

mneme
10. máj 2009

miluska, trochu oneskorene gratulujem k syncekovi 🙂

skovka, tiez som dnes na teba poobede v meste trochu myslela, ze hadam to uz mas aj uspesne za sebou. k tej otazke - katka cvici s epi-no, co je "zariadenie" na prevenciu nastrihu hradze. je to taky balonik s pumpou, ktory posupne nafukujes do stale vacsieho obvodu a nacvicujes jeho vytlacenie - simulujes tak vytlacenie hlavicky babatka. neviem, ci som to popisala presne, katka bude vediet viac. ja som si to nakoniec neobjednala, lebo ma okrem ceny trochu desila predstava zavadzania umeliny, ale inak je to podla mna super. na mk je k tomu speci tema a vacsina bab si to chvali.

tehula, v pripade, ze by tvoj muz chcel byt vonku nanho urcite nikto divne kukat nebude - ved je predsa uplne normalne, ak sa kedykolvek rozhodne odist alebo ho mozno ty posles v poslednej faze prec 🙂

baby, pred casom som sa tu pytala na utz na antolskej, ale nikto nezareagoval, tak skusim este raz - ked ste presli od svojho gynekologa na antolsku, mali ste pri relativne malom casovom rozostupe velky vahovy rozdiel v odhadovanej vahe babatka na utz u vasho povodneho gynekologa a v nemocnici?

skovka
10. máj 2009

Mneme no ja ti neporadim, lebo moja doky mi nikdy vahu nepovedala, az v nemocke. A dakujem, ze si na mna myslela 🙂 , ale malej bolo asi moc teplo, tak si povedala, ze nikam nejde 🙂

tehula
10. máj 2009

dakujem kocky. Islo mi o to, ze ked mu tam bude moc horko, ci sa moze ist vyvetrat.

mneme> s utz neporadim, lebo ja chodim na antolsku aj normalne na gynekologiu, cize som tam od zaciatku.
Vahu mi povedali az na utz v 31tt, dovtedy boli len merania, ked uz sa nejaky ultrazvuk robil

Inak dievky, teraz mi budu robit utz v 36tt, ci az potom tesne pred porodom v 39tt? Neviete?

katka1981
10. máj 2009

Mne na kazdej poradni robili UZV a vzdy mi povedal doky vahu a aj velkost babatka ked som sa spytala.

Co sa tyka epina, kupila som si ho, lebo som mala chorobnu paniku z porodu - z vytlacenia babatka, nakolko je pre mna velky aj normalny tampon, tak strach mi nedovolil nekupit a necvicit. Aky bude vysledok, to je vo hviezdach. Ale dlho som kupu zvazovala.

mata1978
10. máj 2009

tehula: ahoj tehulka, mne ho robili v 38tt, pretoze ma tak objednali a tam uz sledovali vahu a hlavne prietoky, tak ze myslim, ze je jedno ci je to 38 alebo aj 39tt. zalezi na objednani

tehula
10. máj 2009

katka1981: a ide ti to cvicenie? No, ja som prave fungovala skor na super tamponoch...tak ozaj spoliham, ze bobros ma nezradi 😀 Ale mam dojem, ze cim viac sa to blizi, tym som taka laxnejsia k tomu....normalne sa musim dokopat k tomu, aby som sa uz zbalila, lebo nakoniec bude neskoro.

mata1978: no to nie som velmi potesena, som myslela, ze este od velkeho uzv. v 30tt sa budu robit dva ultrazvuky. Tak som myselal, ze v 36tt a pred porodom potom koncom 39tt 😖
Velmi som zvedava na vahu malickej, lebo ozaj posledny tyzden som aj ja pribrala kilo a velmi ma tlaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre