Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katarinavw
6. okt 2014

Prosim vas,v pripade,ze chcem pri porode epidural,je povinne to poucenie o epidurali? Dakujem.

heni79
6. okt 2014

@katarinavw
Je to povinné, bez toho ti ho nepodajú.

katarinavw
7. okt 2014

@heni79 dakujem.
Nemate niektora kontakt,kam treba volat?

heni79
7. okt 2014

@katarinavw
Pokiaľ si pamätám dobre, bolo to na č.dv. 108, na 1. poschodí. Gynekológ v poradni ti dá papier a s ním ideš na to poučenie. Býva tam dosť veľa ľudí, je potrebné si počkať. Alebo prísť potom v určenom čase pre tehotné.

katarinavw
7. okt 2014

Len ja nebudem chodit na poradne na antolsku,mam svojho az do porodu.pojdem si len odrodit na antolsku.

melindag
8. okt 2014

Ahoj,

cakam svoje prve babo, sice este mam pred sebou 3 mesiace, ale chcela by som sa poinfomovat, ci by ste mi nemohli poradit ako to chodi s nadstandart izbami - nadstandart porodnym boxom na antolskej? kedy to treba zaplatit, kedy to treba si zarezervovat?
Velmi Vam dakujem za odpoved🙂

helikoptera
9. okt 2014

@katarinavw ja som tam isla na poucenie mimo cas urceny pre tehotne. Bola som tam cca o 7.30 a bola som tretia v poradí. Išlo to v pohode rychlo... Cas vyhradeny iba pre tehu je kazdy den tusim od 12.30 do 13.00 alebo 13.30.

matarka
9. okt 2014

@melindag Ja mam pocit, ze rezervovat sa neda - box bud bude volny, alebo nebude... takisto nadstandardne izby.

helikoptera
9. okt 2014

@katarinavw no a potrebujes tehu knizku a vymenny listok od gynekologa. Bez toho ta nezoberu. Ja som tam skusala bez vymenneho listka (mam lekara z antolskej ktory ale bol 2 tyzdne na dovolenke) ale nedalo sa, tak som si pockala kým sa vratil a modlila sa, aby som nahodou nesla rodit 🙂

helikoptera
9. okt 2014

Baby nemate info ako to teraz vyzera na antolskej? Pocula som ze tam je na sestonedeli riadny natresk... Ale nemam to overene, tak nechcem stresovat zbytocne. Neviete nahodou? Kamoska rodila pred 2 rokmi ked bol natresk a boli na izbach po 3 namiesto po 2 a to si fakt neviem predstavit...

vostynka
12. okt 2014

@helikoptera natresk bol v septembri, teraz sa to vraj ukludnilo.

helikoptera
16. okt 2014

@vostynka super. tak to som rada. snad to takto uz vydrzi.... teda aspon teraz v oktobri..... hehe....

miminaaa
20. okt 2014

Babuľky, prosím vás, nemáte niektoré kontakt na MUDr. Hammerovú?

marcelatje
20. okt 2014

@miminaaa ja mám, ale iba do ordinácie v Modre a tam býva len v utorky

miminaaa
20. okt 2014

@marcelatje Môžem Ťa poprosiť? Zajtra jej skúsim zavolať...

zumza
20. okt 2014

ja som na antolskej rodila pred 2 tyzdnami a vtedy tam zrovna mali plno, narodilo sa vela babatiek 🙂 boli sme 3 na izbe, ale nejako to nevadilo, personal ( s vynimkou jednej detskwj sestry ) bol fantasticky, rodila som tam uz druhykrat bez zazmluvneneho lekara a bola som maximalne spokojna, mozem len odporucit 😉

evulikm
20. okt 2014

Ahojte, o 2 týždne sa mám hlásiť na Antolskej v poradni. Môžete mi prosím poradiť, že na ktorej strane nájdem rozpis lekárov v ambulanciách a ich časy? Ďakujem 🙂

mily7
20. okt 2014

@evulikm ahoj tu susedka z rovnakého mestečka,pamatas?ty ideš rodit?tretie?ani som nezaregistrovala, ako to že sme sa tak minali?😀nechodite na ihro?ja som v 34tt rada by som pokecal
a!lucka

mily7
20. okt 2014

@evulikm inak blahoželám je to super spravicka ešte si pamätám ako si šla druhé rodit 🙂

evulikm
20. okt 2014

@mily7 jeeej ahoj :D cez leto som tu viac nebola ako bola a teraz sa málo dostanem von, starší syn takmer stále niečo nosí zo škôlky a dcérka to vždy chytí :( a ja dnes končím 33tt a keďže rodievam skôr, tak sa ma už môj gynekológ "zbavil" :D

mily7
20. okt 2014

@evulikm ja skôr na tom i hre než tu😀ja rodila v 38a teraz z presvedčenia len tiež sa chystám lebo nevládzem už mám dosť!vo štvrtok idem k svojej doki naposledy a potom antolska!vôbec neviem kedy Mi aký týždeň začína ak podľa menzesu tak v utorok dnes 34!termín mám 10 dec kĺby v háji,chodiť neviem, bruško tvrdne a teraz všetci z okolia zvracaju, hnačkuju tak sa bojím.ako budeš dochádzať,kto s deťmi bude?

miminaaa
21. okt 2014

@marcelatje Ďakujem veľmi pekne!🙂

martuskask
21. okt 2014

Mamičky ahojte, prosím vás má niektorá aktuálny zoznam, čo treba vziať do pôrodnice na Antolskej? Ďakujem pekne.

marcelatje
22. okt 2014

@martuskask všetko 😀 😀 😀 na nete je veľa zoznamov, pozri a sedliackym rozumom vyselektuj čo budeš potrebovať. Na Antolskej nedávajú nič, jedine tak erárnu košeľu, alebo príbor a myslím že krém na zadok bábätka inak si všetko musíš priniesť sama ale tak je to asi všade. Veci na osobnú hygienu, oblečenie (pre seba, bábätku dajú) vložky, podložky, papuče (jedny gumené do sprchy),plienky, vlhčené utierky.....
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224681/balim...
http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php
http://www.mamaaja.sk/tehotenstvo-a-porod/porod...
na nete je toho veľa 😉

meluela
22. okt 2014

@martuskask "dostanes" postel s postelnym pradlom, ciste nemocnicne kosele (po porode), nasadku na teplomer do ucha, pozicaju ti v pripade potreby odsavacku, dieta oblecu do erarneho oblecenia a zavinovacky. Na nadstandarde boli aj jednorazove podlozky a skvele poporodne vlozky, neviem ci ich davaju aj na standarde. Aj toaletak bol na nadstandarde. Tiez myslim pozicali pribor, co tiez neviem ci pozicaju na standarde. Ostatne veci si treba doniest z domu. Urcite tie papuce (so sprchy aj na nosenie), zupan, mydlo a ine veci na osobnu hygienu, odporucam nejaku misku alebo krabicku kam si mozes preklopit obed ak si ho nebudes stihat zjest vtedy ked sa podava, uterak a osuska, pre babatko iba veci na odchod z porodnice, jednorazove plienky a vlhcene obrusky, krem na zadocek (u nas bol aj na izbe). Knizku/casopis (aj ked moc nevyuzijes 😉 ). Na odchod z porodnice sa mi hodili tie jednorazove nohavicky, inak som ich ale nevyuzila. Pre seba nejake pohodlne oblecko na odchod z porodnice (co je lepsie nechat spolu s babatkovskymi vecami pripravene doma nech potom niekto donesie, lebo inak sa clovek citi pocas porodu jak na letisku s dvoma kuframi 😀 )

lakritze
22. okt 2014

Ahojte. Ja som už teraz 39tt na antolskej som bol dva krat na kontrole. som prvorodička a niesom vôbec spokojná so srávaním lekara ktorý ma vyšetroval. Akože bolo vidieť na správaní sestričky aj lekára ako sa spraval ku mne a ako ku zazmluvneným pacientkám. Žiadne informácie či už o tom ako je na tom malý, ako som na tom ja proste nič. Všetko čo viem o kontrkciách a príznakoch viem akurát tak z internetu a od mamy ktorá je zdravotná sestra. Začínam mať stres aj kôly neinformovanosti. Nemám poblém si zaplatiť doktora alebo nejaké nadštandardy pokiaľ by mi boli ochotný niečo o tom povedať a nie len ako psovy sadnite si lahnite si pridite v pondelok. To je celá komunikacia lekara ani dovidenia anu nič. A to mi ho odporučala moja rodina ktorá pracuje na antolskej. Neviem aké máte vy skúsenosti ale dá sa ešte zmeniť lekár? Teda ak ma to do pondelka nechytí.... Ďakujem a drží vám všetkým palce

marcelatje
22. okt 2014

@lakritze ak nemáš zazmulveného (čo asi nemáš) tak zmeniť môžeš kedykoľvek 😉 a aj si sa pýtala na to čo ťa zaujímalo?
@meluela tá miska je super nápad, stále mám v pamäti ako sme sa MUSELI stihnúť najesť za nejakú polhodinku 🙄

lakritze
22. okt 2014

marcelatje nemám ale ani som sa na nič spýtať nesilha. vzali ma do vnútra ked tam sedela jedna pani a dalsia prisla dovnutra ked som mala nohavice po kolena oblecené.

martuskask
22. okt 2014

@meluela dakujem velmi pekne za radu a informácie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre