Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nanika
12. apr 2010

Pipussa, mohlo to byt uz kludne aj na streptokoka... mne tiez nerobila dr. ster az v 36 tt, ale v 32tt... musis to mat zaznacene v tehu knizke kde su vysledky z krvy, uplne dole...

minix
12. apr 2010

ja som takisto mala streptokoka uz z 32.tyzdna negativneho, presne tak, malo by to byt zaznacene aj v knizke...

kafoditka
12. apr 2010

Ahojte kocky, sorry, ze vam takto vtrhnem do temy, ale chcela by som sa opytat kociek, co rodili na antolskej ako je to s poziciavanim odsavaciek? Maju ich dostatocne mnozstvo a rozne znacky, alebo je k dispozicii len jedna znacka? Riesim totiz, ci si mam kupit odsavacku v predstihu, alebo to riesit "zapochodu" priamo z porodnice. Keby bola tato moznost vyskusat si nejaku znacku a tu, ktora bude vyhovovat aj zakupit, bolo by fajn. Ale zasa uvedomujem si, ze antolskej je porodov viac ako dost, takze asi nie kazdej mamine sa odsavacka ujde....
Vopred dakujem za info 😉

luciarichard
12. apr 2010

kafoditka, odsavacku ked ju budes potrebovat ti pozicaju ale myslim ze maju len jednu znacku. Inak ja mam Avent a som velmi spokojna.

evatko
12. apr 2010

Pred styrmi rokmi tam bola k dispozicii Avent, kt som mala aj ja vlastnu, ale boli tam aj Medely, rucna aj elektricka- ta bola dost dobra

lg1
12. apr 2010

kafoditka: Ja som mala vlastnu a musim povedat, ze som ju velmi potrebovala uz v nemocnici a som rada ze som si ju vopred kupila. V nemocnici maju urcite Avent odsavacky a aj nejake elektricke, ale znacku veru neviem (Avent to nebola). Poziciavala si ich baba, co so mnou lezala na izbe. Ale nie vzdy si mozes vyberat, ktoru si pozicias. Ja mam rucnu Avent a som spokojna. Moja kamoska ma elektricku Medelu a vraj sa to neda s Aventom porovnat.

kafoditka
12. apr 2010

dakujem kocky 🙂

lg1.... elektricka medela sa neda porovnat s aventom v dobrom?

saudi
12. apr 2010

ja som tam videla elektricku Medelu. fachcila dobre. ja som sa s pakovou aventkou natrapila a nic moc nevysala :(

ties som mala pri prvom porode streptokoka a celkovo som porodila za 2 a 3/4 hodiny, aj s prichodom do porodnice a ta infuzka mi stihla zabrat.

jaroe
12. apr 2010

zienky, viete mi poradit, ktory lekar na Antolskej je nakloneny prirodzenym porodom? T.j. lubovolna poloha pri tlaceni, ziaden nastrih, prestrihnutie pupocnika az po dopulzovani, ....Je mozne mat dietatko hned po porodeni stale pri sebe, resp. pocas prvych dvoch hodin, alebo ho odnasaju na osetrenie?
dakuje

saudi
12. apr 2010

to by aj mna zaujimalo 🙂

bambola
12. apr 2010

Baby si len komplikujete ten porod 😖
Ziaden porodnik vas nenecha roztrhat, ak je dobry a pupocnika.....nie je vam luto ked ho mozete darovat? 😒

jaroe
13. apr 2010

bambola, praveze ho nechcem komplikovat, prvy sa skomplikoval len preto, ze som lezala na chrbte, zacala som odpadavat a mala sa narodila pridusena. A ked rodis v prirodzenej polohe, t.j. spolupracuje s tebou gravitacia, hradza nie je tak namahana ako pri lahu resp. pololahu na chrbte.

evatko
13. apr 2010

Jaroe, nemozes mat lubovolnu polohu, ked nato nemaju vybavenie, myslim, ze porod. kreslo je na nadstandare, inak nic. Urcite nemozes tlacit na styroch, ked tam ani zinenky nie su. Ja sa o nastihu este bavit s dr. budem, ale nechcem ho len keby videl, ze babo nie je mega velke, a vidi, ze to zvladneme aj bez toho, inak ked bude treba, co uz... Babo nemozes mat hned pri sebe, nam ho ukazali, zabalili, prilozili na prsnik, potom po vysetreni, kym ma sili ho drzal manzel a potom mi ho priniesli presne po 4 hodinach uz navzdy(okrem prvej noci).4 hod- 2 stahovanie maternice na sale, 2 som "odpocivala" na izbe. Ja som za, nech ho len pekne vysetria a pozoruju.

lucia169
13. apr 2010

evatko ja som rodila na nadstandarde, ale mala som podobnu polohu ako na klasickom, ale je pravda, ze ja som neziadala o ziadnu zvlastnu polohu, kedze maly zacal mat velke problemy, musel ist rychlo von. Ako druhorodicka tiez dufam, ze sa vyhnem nastrihu, ale prvorade je presne ako hovoris dieta. Tym, ze maly mal adaptacne problemy, len mi ho ukazali a priniesli az po cca 18 hodinach, musel ist na termolozko, sledovali ho, som im vdacna,ze to dobre dopadlo. A aj napriek tomu, ze mi ho hned neprilozili, sme sa pekne rozkojili.
Ozaj ty este nic ziadne naznaky, ja mam termin den pred tebou, som dufala, ze to pride skor, ale som uplne zavreta, aj ked mavam uz viac ako tyzden kontrakcie nic z toho 😠 uz neviem co robit, asi len cakat 🙂 mozno sa tam stretneme.

sammy
13. apr 2010

Tak v tom streptokokovi stale nemam jasno, ale dufam, ze sa stihne vsetko co sa ma.
A inak ja zatial stale nic, ale len jedinu kontrakciu som nemala 😒

Bambola, ty si uz aj tu? 😀

evatko
13. apr 2010

Lucia, ja nic, tiez velmi dufam, ze tentoraz nebudem prenasat, uz v piatok idem lezat na piate. Na poradni som bola pred tyzdnom, dr. povedal ze uz sa krcok zacina pripravovat, co je v mojom pripade asi dost pozitivne, kedze s prvym babom som v den D bola zavreta na 7 zamkov a krcok ako skala- to bolo 6 dni po termine. Jedine , co ma teraz trapi, ze mala sa ukludnila, ona bola extremne pohybliva, hlavne od nejakej 6 vecer do rana, ale to sme niekedy nechapali s mm, ze toto dokaze . este v nedelu bolo vsetko ok, disko v plnom prude a vcera proste len par pohybov , takisto aj v noci a to take mierne ako niekde v 20 tt. Nechcem panikariot, citim, ze sa hybe, ale je to znizenie o 95 %, tak teraz stale pozorujem. Uz nech som v BA, berem knihu, pc a veeelmi sa tesim. Tak sa mozno uvidime.

evatko
13. apr 2010

Sammy, ak sa to nahodou nepostiha tak ako ma, daju ATB potom babatku. Viem, ze to nie je nic moc, ale nic sa nemoze stat.

evatko
13. apr 2010

Stale sa zabudam pytat... nesiete niekomu nieco. Ja som minule dala len sestrickam novorodeneckym, lebo boli uzasne, a teraz neviem

jasminet
13. apr 2010

evatko - ja som dala sestram na novorodeneckom - aj jednym aj druhym. boli zlate. chcela som poslat nieco aj na porodnicu, ale stale som to odkladala, az je to neaktualne 😀

certica
13. apr 2010

oblecenie, bavlnene plienky pre krpcov na novorodenecke 😉

sammy
13. apr 2010

Evatko, preco ides uz v piatok na prijem? To som nejak nepostrehla.
A k tym pohybom - ja mam tiez pocit, ze sa mala hybe menej oproti tomu co bolo. Je to mozno tak o polovicu menej, ale toto pozorujem uz mozno aj tyzden a medzitym som bola aj v poradni aj na kontrole prietokov, tak snad by mi povedali, keby sa im cosi nezdalo.

lg1
13. apr 2010

kafoditka: Ano, v dobrom. Kamaratka mala aj rucnu Avent a po tom, co v Ruzinovskej nemocnici pouzivala ich erarnu elektricku Medelu si kupila aj tu a pouziva ju. Ja porovnat neviem, ale vystacim si aj s rucnou Aventkou. Neviem aky je cenovy rozdiel.

minix
13. apr 2010

Ja som takisto na novorodenecke ako vdaku sestrickam a oddeleniu dala oblecko pre malinkych, to ich dolaze pekne potesit, pretoze s obleckom su dost odkazani na to, co im daju maminky.

bambola
13. apr 2010

Sammy najprv som si len citala ale potom som ta tu zbadala tak som sa prihlasila aj ja 😀
Tak uz viem aj ako vyzeras, som si ta predstavovala inac 😉

lucia169
13. apr 2010

evatko tak ja som sa prave vratila z monitoru z antolskej, tiez ma chytila panika, mala je dost akcna a od dnesneho rana som ju skoro vobec necitila, volala som doktorovi a hned sme aj utekali. Merali ma 45 min. ale nastastie vsetko OK. V tomto som ja hystericka, maly bol priduseny atd. tak sa dost bojim, hlavne preto to chcem uz mat za sebou, toto cakani je pre mna nocna mora. Teraz ma stve aj to, ze monitor nezaznamenal ziadne kontrakcie. len velmi slabe nejakych 28 max. co je nic. Ale lekar mi slubil, ze prenasat ma nenecha tak sa tam fakt asi stretneme.
Jaj a bola som na porodnici a bol tak bozsky klud, teda aspon mne sa zdalo, nikoho som nevidela na chodbe, nikto tam nekrical, asi sa tym detom nechce v tomto pocku von, normalne komorna atmosfera, aj by som tam ostala, ale este ma tam nechcu 😀

Ozaj a ja mam na novorodenecke pripravene starsie veci a plienky a sestrickam na porodnici urcite dame nejaku mnamku, mozno darcekovy kos, alebo nieco podobne.

Teraz ma napadlo, ze som nevedela ako mam oslovit sestricku, ktora tam dnes okolo mna behala, lebo to su neni sestricky, ale porodne asistenky, maju vyssiu kvalifikaciu tak ich nechcem urazit, ale oslovovat ich pani porodna asistentka je taaake dlhe, napada vas nieco?

evatko
13. apr 2010

Sammy, len preto, ze som zdaleka a nechcem ficat v aute v porodnych bolestiach, vsak by sa sofer zlakol(manzel sofer nebude, len spolucestujuci).
A je to jasne, vsetci sa stretneme, cez vikend ma byt krasne...tak Vam radsej radim ist do prirody a prist, az ked odrodim ja 😎 😀
Lucia, tak ja PA urcite budem hovorit sestricka, myslim, ze ich to neurazi...a nebudu to riesit, ked ja tam budem stonat 😉 . Kto je Tvojim dr, lebo ja zase nie som za vyvolavany porod, to si len tak zbozne prajem, aby som neprenasala... A ja som fakt rozmyslala, ze dr. zavolam, akurat dnes mal poradnu, ale vsak viem, zeby mi povedal, tak dobehnite. AQ mna nema kto odviest a trmacat sa busom, alebo autom v tomto pocasi... Ale stale sa sledujem, pohyby citim, akurat uz neblazni, ale mrvi sa distingvovane. Proste sa z nej konecne stava dama a nie chalanisko(mozno preto sa tak chovala, lebo nam povedali, ze to bude chalan a ja kupila modre veci a oslovovali sme Simon od rana do vecera)

evatko
13. apr 2010

Baby, a tie, co nezazmluvnujete, davate potom nieco Vasmu gynekologovi?

matenka
13. apr 2010

evatko, lucia, v pondelok idem aj ja na príjem, takže..... sa teším, možno sa stretneme 🙂

zuzuj
13. apr 2010

Ahojte baby, konecne som to pochopila ako to je s tymi ATB pri streptokokovi, pytala som sa na to v porodnici, kde inak vcera mali velky frmol a aj na sestonedeli, ze nemali kde mamicky ukladat. Tak baby ale do pondelka uz vsetky odidu...takze pohoda 🙂
Tak udajne ta infuska tecie len do 20 minut, ale naj je podat infusiek co najviac, takze po 4 hodinach podavaju dalsiu...no tak jednu hadam stihne kazdy...ale som bola taka nejaka vystresovana z jednej porodnej asistentky a jej reci...tak uz nech to mame stastne za sebou.... 😉

lucia169
13. apr 2010

evatko aj ja by som chcela prirodzene, ale ak to bude prebiehat ako pri prvom tak ma to asi neminie, a ak do terminu neporodim tam budem pristupna aj vyvolaniu, ako som uz pisala, som hysterka a prenasania sa (ani neviem preco) bojim, asi vsetkych moznych komplikacii od skazenej vody az po infarky placenty, ale vravim ja som extrem. A kedze som otehotnela presne v strede cyklu, ktory mam 30 dnovy, tak by som mala porodit na termin, aj syna som porodila presne na termin, ale porod mi vyvolavali, lebo odtiekla voda.
Mam zazmluvneho Dr. Oravca a zatial max spokojnost, proste na moju povahu sadol ako rit na serbel.

S tou PA mas pravdu, len dnes ako som tam lezala chcela som ju zavolat, a nevedela som ako, ale v tych bolestiach mi to bude asi jedno.
Kedy Vam povedali, ze to bude baba, ma nestras, ja mam vsetko v ruzovom, ak sa narodi chalan asi sa mu tie ruzove saticky nebudu pacit 🙂

matenka tak to sa tam ucite stretneme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre