Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dzovana
18. máj 2010

no budem to od nich ziadat aj ja 🙂 Aj mojho som uz pripravila, ze ak ja nebudem schopna, alebo zabudnem, aby im to reprodukoval 🙂 samozrejme, ak nebude nijaky problem...

babulina
18. máj 2010

ja som dostala nasu uz oblecenu a pomeranu, ale teraz som mm hovorila ze chcem maleho hned a nech skusi vydupat aby mohol ostat s nami tie dve hodinky, lebo ja som potom malu videla az na druhy den rano (sice som im utiekla na chvilu na novonarodenecke ale to bolo asi dve minutky) snad to bude v pohode, taketo veci je najlepsie mat podpisane primarom pediatrie vopred ale nechce sa mi to po pravde vybehavat

dzovana
18. máj 2010

inak je to strasne.. veci, ktore by mali byt prirodzene, treba vybavovat u primara.. sila 😕 Uz aby sme mali po tom. 🙂

babulina
18. máj 2010

ale musim priznat ze v case ked som ja rodila pred dvoma rokmi, tak tam bola neskutocne dobra nalada, taky optimizmus, pohoda, mily pristup, ja mam aj vdaka tomu take dobre spomienky na porod

dzovana
18. máj 2010

no vcera som mala z tej obhliadky tiez dobry pocit, takze dufam ze to tak ostane aj v den "D". Dakujem baby za odpovede. Idem asi do hajan 🙂 dobru noc

minix
18. máj 2010

dzovana, ja som rodila v januari a malu som dostala na brucho este taku, neumytu, a takisto aj na prilozenie....ale to uz bola umyta.

riska
18. máj 2010

minix, a dali ti ju automaticky? lebo sa mi nechce o všetko sa doprosovať 😖

jarus8
18. máj 2010

No neviem, ja som dnes v pôrodnici bola a aj keď boli oteckovia nastúpení vonku, dnu ich pustili, až keď ich manželky boli už pekne rozbehnuté. Až vtedy dostali zelené plachtičky a išli...

minix
18. máj 2010

Riska, automaticky, nemusela som nikomu nic hovorit, ani nikoho o nic prosit 😉 ked ju polozili na brucho, ockami ku mne, tak na mna strasne smiesne pozerala a cudovala sa, ze kde je. 😉

mici111
18. máj 2010

puhi, ja tiez este neviem na kolku pojdem..asi ako sa zobudim..na taku deviatu desiatu asi?
jarus a teba pustili na porodnicu??? lebo my sme tam dnes s riskou chceli ist kuknut a nas nepustili, ze maju chaos..
jarus a bola si dnes u toho rozemberga?

jarus8
18. máj 2010

k Rozembergovi idem vo štvrtok. Mňa tam pustili, lebo ma poslali z ultrazvuku natočiť monitor. Nezdalo sa im bábo. ☹

zrzulka
18. máj 2010

Babulky staci na poradnu prist alebo sa treba dopredu objednavat? ja som bola dnes posledny krat u mojho dr... Dokedy sa tam treba nahlasit? Chystam sa buduci tyzdne vo stvrtok.

babulina
19. máj 2010

zrzulka, staci iba prijst a najst si lekara kam chces chodit alebo iba nahodnym vyberom, a do tyzdna od poslednej navstevy svojho gynekologa, aspon take instrukcie som dostala ja 🙂

zrzulka
19. máj 2010

A neviete ci Rozemberg este berie pacientky? Chcela by som si zazmluvnit jeho ale mam take info ze ma plny stav ☹

babulina
19. máj 2010

zrzulka, on ma permanentne plno tak sa nenechaj odradit, mozno sa ti podari ho zazmluvnit, drzim palce 🙂

zrzulka
19. máj 2010

Babulik velmi pekne dakujem, ja som u neho rodila dcerku tak snad si ma este bude pamatat. Ak nie pohladam ineho, ako tu citam viaceri su dobri. Dolezite pre mna je len aby som niekoho mala pri porode.
Este sa vas chcem opytat kolko zvyknete cakat ked mate poradnu? Ide o to ze nemam kam dat dcerku tak nech to do buduceho tyzdna nejako vydumam...

certica
19. máj 2010

zrzi, pamatat si ta bude, to som si ista 🙂

zrzulka
19. máj 2010

Certi bodaj by si mala pravdu... 2.5 roka je 2.5 roka 😉

certica
19. máj 2010

no kludne by som uzavrela stavku, ale stopro by si prehrala 😀

zrzulka
19. máj 2010

Buduci stvrtok dam vediet :o))))) Mozno len kvoli tomu si bude pamatat, ze sme specificky pripad, viem ze kvoli nam mali vtedy velke halo 😒

victory881
19. máj 2010

matenka a kolko ma priblizne rokov??ci ma teda dost skusenosti...toto bude moj prvy porod a chcem aby teda hlavne mala bola v dobrych rukach!i ked dobry pristup tiez nie je na zahodenie 😉

puhinka
19. máj 2010

mici,ja pôjdem na deviatu...aby ma mm hodil po ceste do práce... 🙂
neviem ešte,čo budem mať na sebe,ale mám peroxid na hlave a meriam asi 160 cm...taká malá guľa... 🙂

minix
19. máj 2010

victory, na antolskej je vela dobrych porodnikov, odbornikov....🙂

mici111
19. máj 2010

puhi, ok, tak aj ja sa budem snazit dojst na tu deviatu...

anetka10
19. máj 2010

ahojte baby.pozna vas niekdo gynekologa stanislav kutlak?napiste nieco onom aky je doktor.dakujem

matenka
19. máj 2010

victory, ja neviem ale tipujem, tak 55 ? a mne pomohol strašne, mala som prasknutú maternicu a bolesti, nevedeli o tom, a on si vydupal predčasnú sekciu bez toho aby to mal podpísané od primára, tak si domysli čo by sa mohlo stať keby to neurobil a ja by som dostala kontrakcie ☹
doteraz si pamätám ak prišiel za mnou a hovorí mi, že sa mu to nejako nepáči a urobí mi akútnu sekcie, anesteziologička na sále pindala, že ona o ničom nevie a nebude to robiť, no proste chaos ale on si stál za svojím, našťastie 😵
mne to príde, že to bolo strašne dávno a nie pred mesiacom 😎

paka
19. máj 2010

Chcela by som sa tiez pridat, pokial hovorite o Rozenbergovi, ja som u neho rodila v januari 2008. Akurat koncila smenu moja lekarka MUDr. Niznanska a tak som bola sklamana, ze odchadza a ze nebude pri porode a potom prisiel Rozenberg a nelutovala som, on bol uzasny. Nemozem na neho povedat kriveho slova, on mal tak uzasny pristup, vsetko mi pri porode vysvetloval, stale chodil na mna pozerat a este aj po porode prisiel ku mne na izbu, daval mi prec epidural a znovu mal perfektny pristup, ja ho len odporucam. Je to chlap jak hora, ale je strasne citlivy aj pri vysetrovani, lebo zazila som aj inych, ked som lezala na oddeleni pred porodom a niektori boli fakt surovi.

zuzana39
20. máj 2010

anetka10 -on už tuším neni na antolskej,ale ja som u neho rodila,ale to už je 8 rokov a ja som na neho mala ťažké srdce 😠 porod mi oddaloval,bolo to v noci asi to chcel nechať na dalšiu smenu,stále som vravela,že už mám tlaky a on povedal sestričke nech mi dajú magnézium 😠 a mám sa prespať. ked som ale na izbe už nemohla vydržať a zatlačila som ledva ma preniesla sestra na kozu.Malý mal šnúru okolo krku a nedýchal!!!! 4 minúty ho musela doktorka oživovať!! Našťastie je z neho zdravý a šikovný chalan 🙂 Pán doktor si došiel až na šitie.
Co sa týka Rozemberga,rodil ma teraz a vrelo odporúčam!!!!!! Ludský,milý,pri vyšetrení ani necítite.

anetka10
20. máj 2010

zuzana39 dakujem že si mi odpisala.včera som bola prvy krat lebo povedaly že je dobry doktor.dufam že sa zmenil odvtedy.dakujem

citacik
20. máj 2010

Ahojte, pre nové návštevníčky fóra pridávam aktuálne info o predpôrodnej príprave a prvej kontrole na Antolskej, ktoré som dnes absolvovala.

PRÍPRAVA: treba sa OBJEDNAŤ u p. Ježíkovej (02-68673403, ráno najlepšie medzi 7-7:30), ale až potom, ako budete mať VÝMENNÝ LÍSTOK od Vášho gynekológa, bez toho Vám nedá termín. Ja som dostala termín dnes na 8, trvalo to ca. 2 hodiny, vyše hodiny sme cvičili, potom bola teória (dnes o šestonedelí). Každá dvojhodinovka stojí 3 Eurá, netreba platiť dopredu, ja som dnes dostala lístok na zaplatenie a potvrdenie o zaplatení mám doniesť nabudúce (pokladňa je v suteréne ako je urgentný príjem). KDE: cez hlavný vchod, potom hneď chodba doľava a tuším prvé dvere doprava: tam je potom hneď chodba rovno (na tejto chodbe ca. v strede naľavo je šatňa - za takým pultíkom), paralelne s touto chodbou naľavo je druhá chodba, tam zhruba tiež v strede chodby naľavo je telocvičňa). Prišla som trochu pred ôsmou, už tam čakala jedna maminka, tá mi povedala, kde sa prezliecť, potom už oblečené sme išli do telocvične a tam na začiatku som vybavila "papiere" s p. Ježíkovou.

KONTROLA: Keďže zatiaľ nemám preferenciu na doktora, išla som do dverí č. 25, bola tam Dr. Lipovská (niekto tu na fóre prísal, že je ok doktorka a že tam práve štvrtok doobeda nebýva veľa ľudí, tak som išla hneď tam, aby som si to vybavila hneď po tom cvičení). Nebolo nič treba, len som povedala, že som prišla prvýkrát a už ma aj brali. Dobré je mať zo sebou MOČ. Kontrola ok, dosť svižná, len z p. doktorky som musela všetko ťahať ako z chlpatej deky, aj to som sa nedozvedela všetko, čo som chcela, tak to je jediné negatívum, ináč ok.

Snáď toto info niekomu pomôže. Ja som to úspešne absolvovala tiež vďaka pozbieranému infu tu z fóra. Vďaka dievčatá!

Ozaj, ešte k parkovaniu. Vyzerá to tam bláznivo, všetko vyzerá byť plné, ale ľudia sa menia, tak myslím, že po chvíli obiehania je vždy šanca niečo nájsť (mne to dnes vyšlo, som zvedavá, či to tak bude aj nabudúce)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre