Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
1. aug 2012

@mahalo ja by som si radsej zavolala a popytala sa... teda aspon co mam skusenost, ked prides tusim po 9tej tak ti nedaju obed a do vecera si bud o hlade alebo na svojom.... aj ked neviem ako je to v pripade, ze "ta cakaju"

mahalo
1. aug 2012

@cicimon no tomu zavolaniu by som sa radsej vyhla..co ked mi povedia nech pridem rano a ja nevstanem 🙂 radsej pridem neskor a vyhovorim sa na neznalost. Len som chcela vediet ako to je potom s postupom..kedze sa mi mari, ze vizita cez vikend nechodi, ci potrebuju povelenie na vyvolanie porodu od vrchneho na vizite, alebo to riesi aj doktor co ma sluzbu na oddeleni. Co sa tyka jedla to neriesim - uz som bola hospitalizovana pred nedavnom a aj tak som dopadla vyhradne na svojej strave. Uplne nezdrave veci tam varia a hoci som mala nahlasenu vegetariansku stravu, tak aj tak mi nosili maso, iba raz mi dali vyprazany syr namiesto masa..inak furt maso a veci zo sacku.

cicimon
1. aug 2012

@mahalo tak v tom ti veru neporadim,,

stipec26
1. aug 2012

@matiakk krasne meno ste vybrali.... a nie mojka, ja cakam tretie dietatko - mam 4 rockeho Vilka a 3 rocnu Natalku... a tento nas treti zazrak k nam pride trosku necakane, ale zrejme nas tuzi spoznat, kedze sme s manzelom pouzili aj ochranu ;) 😀
takze stale dookola opakovat - to skusim - mozno mi urobia radost, ked budem teda rodit uz 3x, by som si to zasluzila ;)

stipec26
1. aug 2012

@monika2712 tak to si statocnejsia ako ja.... super pristup - mala by som si ho osvojit.... dobre na to ides
ale tak ano, jedna kamoska mi poslala mail a tam: radsej o tyzden skor (myslela teda tym cisarskym), ako o hodinu neskoro..... no ja neviem preco sa toho bojim...asi nepoznanym.... a tym hojenim a naslednymi moznymi problemami s dojcenim (ale teda to zdravie babatka je na prvom mieste jednoznacne - ked mu nedavam, co potrebuje - je mi jasne, ze by sa iba trapilo)

stipec26
1. aug 2012

@monika2712 sranda - a mne povedala, ze je raz za tyzden 🙂 a na kedy mas teda termin na epi?
neviem, kto to pisal, ze teraz su tak max. 5 mamiciek na pouceni (ja som s malou bola pred 3 rokymi a bolo nas tak do 20 mamiciek v zasadacke a eurocord si to spojil s prednaskou o odbere pupocnikovej krvi)

monika2712
1. aug 2012

@stipec26 tak vies statocnejsia.. nerodila som nikdy, neviem do coho idem, ale hovorim si ze ked to prezilo milion zien predo mnou prezijem aj ja, samozrejme sa bojim moznych komplikacii po cisarskom, hojenie rany, to ze mozno neuvidim hned maleho, ze nebudem schopna sa postavit a starat sa o neho, ze mozno budu trable s kojenim..ale ked si to tak vezmes, tak vsetko to sa ti moze stat aj pri prirodzenom porode, nikto ti nezaruci ze pri prirodzenom pojde vsetko hladko,a kopec problemov moze nastat aj po normalnom porode.
K tej epi, najskor mi navrhla 12.9 ked som jej povedala ze termin mam 24.9., potom som sa spytala, ze ci sa da aj skorej, tak mi povedala ze od 3.9. su kazdy den ci raz za tyzden, teraz fakt neviem, mozno myslela raz do tyzdna, ale kedze mi navrhla 12.9 a tebe dala 10.9, tak to skor sedi ze kazdy den. Tak som povedala, ze chcem teda prijst toho 3.9. rovno, ze keby nahodou som rodila skorej a suhlasila, ze nie je problem.

monika2712
1. aug 2012

Baby inak, neviem ci mi viete niektora odpovedat. Ako to je ked je planovany cisarak? co sa vtedy picha? EPI, spinalna alebo celkova narkoza?

ivanka.7
1. aug 2012

@monika2712 podla toho co je najlepsie pre matku a dieta... ale vacsinou je to epiduralna anesteza alebo spinal - tak hovoril na prednaske o epi ten anesteziolog u nas vo februari 🙂 Celkova sa dava hlavne pri akutnych sekciach, lebo je najrychlejsia, ale kedze je najrizikovejsia, tak ju operateri pouzivaju len ked nemaju na vyber. Epiduralna anesteza zabera tak do 20-30 minut, spinal cca 5 myslim.

lucia3006
1. aug 2012

ahojte kočky, bola niektorá z vás dneska na poradni ráno okolo pol 8ej a 9ej? videla som tam rovnaké tváre ako minulý týždeň 😉 ozaj, má niektorá termín okolo 25eho augusta?

cicimon
1. aug 2012

@lucia3006 ja som bola len na krv pred 7.30 a potom 11.20 na utz 🙂 na poradnu chodim v piatok . u koho si bola?

monika2712
1. aug 2012

@ivanka.7 super dakujem.

lucia3006
1. aug 2012

@cicimon ja chodím do poradne v stredu k MUDr. Filkaszovej 🙂 ja som tam dneska bola tiež okolo pol 8ej, číslo dverí tuším 25 😉

cicimon
1. aug 2012

@lucia3006 ja v piatok k oravcovi. a o ktorej prisla ta dr?

lucia3006
1. aug 2012

@cicimon dneska to bolo okolo 8:40h, minule keď som prišla, tak už tam bola o takom čase, len dnes som bola aj ja ráno na krvi, tak som išla už na 7:30hod

eemmaa
1. aug 2012

@ivanka.7 ja som mala akútnu sekciu a dali mi spinal.

ivanka.7
1. aug 2012

@eemmaa ja som mala akutnu a mala som epidural 🙂 to s tou celkovou bolo myslene tak, ze ju nezvyknu pouzivat pri planovanych, ze ak sa pouziva, tak vacsinou pri akutnych... alebo pri planovanych ak je na to nejaky konkretny medicinsky dovod

stipec26
1. aug 2012

http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dojcenie-a-mli...
Začal sa svetový týžden dojčenia

...ked som rodila naposledy na antolskej, tak tie info ohladne laktacie boli rozpoluplne... snad sa tam lepsie uz sestricky vycvicili.... mamicky - mate skusenosti? a ako dlho nechaju teraz prve prilozenie? dakujem za info

ivanka.7
1. aug 2012

@stipec26 prve prilozenie neviem, ja som po celom dni v bolestiach zavrsenych akutnou sekciou na nejake prilozenie hned po porode vobec nemyslela, ked mi ukazali malu, tak som zaspala a nevedela o svete (mala sa narodila 00:40)... potom mi ju priniesli, ked som este nesmela vstat asi 3x, sestricka mi drzala malu, aby sa mohla prisat, ale tej sa to velmi nedarilo a ja som jej nemala ako pomoct. Potom ked som uz mohla vstat, tak to bolo lepsie, doteraz sa nam koji lepsie posediacky. Sestricky boli fajn, pomahali, ked nieco neslo, ziadne zastankyne dokrmovania a ak UM, tak najskor po 24 hodinach a len striekackou. Ked som daco nevedela, tak boli mile a odpovedali, ked mi naplno nabehlo mlieko, tak ma zrejme zachranili od zapalu (nezabudnem na to, ako okolo mna behali asi 4 - dve zo zenskeho, dve z detskeho, jedna cipok, dalsia so mnou do sprchy, dalsia doniesla odsavacku a posledna ma utesovala, ze bude vsetko ok :D). S prisavanim pomahali... ja som nepotrebovala laktacnu, takze neviem ako velmi isli podla nejakych zasad ozajstnych laktacnych poradkyn, ale mne dost pomohli a s dojcenim som problemy zatial nemala.

stipec26
1. aug 2012

@ivanka.7 jej dakujem za odpoved...obdivujem maminky, co to takto zvladnu... drzim vam kocky palce

matiakk
2. aug 2012

@monika2712 ja som to mala presne ako ty...uplne ako by som o sebe citala 🙂 uz len vydrzat co ine ti ostava, ja som ten posledny tyzden si dva vecery aj poplakala ako som nevladala vstat a ist na WC, mala kopala tak ze to az bolelo a uz som si pripadala ako dva slony alebo nieco take obrovske..

monika2712
2. aug 2012

@matiakk no teraz este aj tie horucavy, v noci sa budim uplne mokra, na zachode som kazdu hodinu, stale len cikam a pijem dokolecka. no vesele to je 🙄 ale tak jasne.. uz nejak vydrzim..

matiakk
2. aug 2012

@stipec26 dakujem, povodne sme chceli alexandra alebo laura, ale bolo ich naokolo nejako vela a patricia sme nasli asi len par dni pred porodom 🙂 aha prave pozeram, tak super 🙂 aj ja by som chcela tri deticky, snad stiham..a vy cakate co a ake meno date?
Hej stale im prizvukuj, ze chces nadstandard, hned ako sa uvolni, nam pomohla v tomto aj lekarka tak pripadne ak budes mat zazmluvneneho tak aj toho s tym otravuj 🙂 netreba sa nechat odbit a byt ticho, viem je to aj o stasti, ale ty rodis v septembri a to je velka sanca ze nebude taky natresk ako sme mali my v juni, to bolo strasne, nemali kam davat kocky z porodnej saly.

matiakk
2. aug 2012

@monika2712 pokial ide o cisarsky, ja som s nim tiez nepocitala a nakoniec som sa mu nevyhla, ale verila som ze vsetko bude ok a bolo, vela je aj o psychike zeny si myslim, rodila som ked bolo 37 vonku a v izbach nebolo tiez dvakrat prijemne, ranu som si stale umyvala aj xkrat za den cistou vodou studenou a nic sa mi nezapalilo doteraz a nemam ziadne komplikacie, tak sa dopredu neboj a kojenie tiez v pohode, tym ze mi malinku prikladali dost casto, tak to slo, iba to naliatie prsnikov trvalo dlhsie a malinka bola hladnucka. Akurat ked lezis to prikladanie nie je take idealne, ale mne sa malinka vzdy prisala nastastie aj ked na chvilku. Blbe je to prve postavenie, to ma clovek pocit, ze to nepojde, ale potom uz sa to da a zo dna na den je to lepsie, ale jasne ze to neni prechadzka ruzovou zahradou, je to bolest riadna a mna priserne bolelo aj to zavinovanie maternice.

matiakk
2. aug 2012

@monika2712 ja som mala planovany cisarak, mala by sa davat spinalka, aj mne ju dali a tak to bolo aj naplanovane v papieroch, lenze mi nezabrala, zle ju napichla anesteziologicka a kedze som mala vysoky tlak, uz nebol cas na dalsie skusanie, tak mi dali celkovu narkozu ☹

matiakk
2. aug 2012

@stipec26 je to ako pise ivanka.7, ziadne hned dokrmovanie ani cumliky ani flase, ked tak dokrmovanie len striekackou a boli vsetky tie sestricky mile, vsetko vysvetlili ak som nevedela, chodili sa casto pozerat na malinku a pytali sa ci nemam problem s kojenim a ako mala saje a tak...pripadne ci nemam nejake otazky, takze aj som bola nadmieru spokojna 🙂

monika2712
2. aug 2012

@matiakk dakujem za podporu, ja sa nejak extra nebojim ani jedneho ani druheho.. proste viem ze nemam na vyber, musim to zvladnut, prekonat akukolvek bolest ktora pride.. lekari su tam od toho aby mi pomohli, aspon dufam ze to tak bude, sestricky snad tiez budu mile, tak dufam ze vsetko dobre dopadne. Moj krpec bude asi dost velky a tym padom asi aj dost hladny, tak je mozne ze ho budu musiet uz aj prikrmovat v porodnici, ale tak pokial to robia striekackami, tak je to OK. a mliecko sa mi dufam rozbehne.

matiakk
2. aug 2012

@monika2712 no to som mala aj ja pred porodom tie horucavy...a tiez cela mokra a hotova som sa budila..uz len fakt vyzdrzat a snad sa zas schladi na par dni 🙂

matiakk
2. aug 2012

@monika2712 jasne, na tom pooperacnom kde si 24 h po sekcii boli uzasne sestricky, velmi mile, trpezlive a stale chodili tiez ci nieco nepotrebujem a tak, tak sa nemas coho obavat.

monika2712
2. aug 2012

@matiakk no sak snazim sa.. dufam, ze uz nebudu v auguste 40tky, a snad v septembri uz bude tak prijemne..
inak tiez by som chcela nadstandard,ale tusim su tam iba dve taketo izby? to je strasne malo..

monika2712
2. aug 2012

@matiakk a ako dlho po cisarskom nesmiem vstat? 24hodin? ci 12? daju mi pit alebo jest aspon? a cikat asi nehrozi co? davaju hadicku alebo rovno misu pod zadok? Inak ozaj ako je to s krvacanim po cisarskom? myslim z dola, to sa normalne rozbehne ako aj po normalnom porode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre