Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

minix
20. okt 2010

@majulienka333
@livia333 verte mi, kocky, zmaknete to aj bez tých cvičení...😉

livia333
20. okt 2010

@monr ja verim, ze to je neprijemne...ale ty sa nemusis zdrzovat na vzdychacke...ale mas volnost pohybu a ak nebudem musiet byt napojena na monitor, tak to urcite vyuzujem...mozno budem sklamana..ale tym, ze si zazmluvnujem Dr. tak ratam s tym, ze mi vyjde trosku v ustrety, inak to budem urcite komentovat...ze niekto vino kaze a vodu pije.... 😕 Porodny plan si pisat nebudem, ale urcite chcem prebrat s Dr. moje "poziadavky" a nemyslim si, ze by som ziadala nemozne ci tak vela.
ved najvacsou oporou je partner ci akakolvek ina osoba, kt. ma doprevadza prave prva doba porodna...no za mesiac vam sem hodim svoje dojmy a prax 😀 😅

monr
20. okt 2010

@livia333 držím palce, pokiaľ to tak bude, bude to super. Ja som tam muža mala, ale bola som na pôrodnici sama, tak som to využila, nebol s tým najmenší problém. na vzdychačke som nebola ani ja, bud na sále, alebo potom v tej miestnosti, kde je wc-ko a sprcha. bolo to fajn.

scrabble
21. okt 2010

@juvimail Prosím vysvetlíš mi to, ako si to myslela ? Ja totiž ešte stále váham ktorá pôrodnica bude pre mňa vhodnejšia. Čo je v Ružinove horšie ako na Antolskej?

sisko78
21. okt 2010

@leile aj moj nazor je presne taky isty antoslka je super 😉

juvimail
21. okt 2010

@scrabble Ja som v Ruzinove nerodila, takze neviem objektivne posudit ako sa rodi v Ruzinove, ale pocas mojho 5tyzdnoveho pobytu pred porodom na Antolskej doviezli minimalne 10 pripadov z Ruzinova, ked tam mali problem, tak to viezli na Antolsku. Ja som rodila na Antolskej a nemenila by som. Ale zase ono to je dost individualne, ak sa ma nieco pokaslat tak sa to pokasle v akejkolvek porodnici.
Rovnako tak Kramare...soviezli mamicku z Kramarov po 30 HODINACH OD ODTECENIA PLODOVEJ VODY!!!Musela este 2 hodiny cakat pred vchodom na Kramaroch sama na sanitku na prevoz na Antolsku a bez sprievodu nejakeho osetrovatela. Cakala dvojcata...o malinkeho vdaka tomu prisla, dcerka sa narodila s hmotnostou 500g v 25tt a "vdaka" oneskorenemu konaniu po odteceni plodovej vody chytila nejaku infekciu...mna prepustali, takze neviem ci to vobec prezila...

livia333
21. okt 2010

@monr dakujem, no nerobim si iluzie, ze tam bude sama rodit 😀 ale mozno motyka vystreli 😅

@scrabble ja som sa rozhodovala medzi Ruzinovom a Antolskou...sice mam Kramare najblizsie z Dubravky, ale tie som zamietla ako prve...a vyhodou Antolskej je, ze na rozdiel od Ruzinova maju neonatologiu...ak je nieco s babatkom, tak z Ruzinova sa automaticky babatko prevaza bud na Kramare al. do Petrzalky...a samozrejme bez mamicky...to bol hlavny dovod, preco som si vybrala Antolsku ja. Dalsia vec je, ze mamicky v Ruzinove ak je naval, su aj 3-4 na izbe, sprcha je spolocna pre vsetky na chodbe..aj zachody...je tam sice lacnejsi nadstandard...a preliezla som si cele formu o nemocnici v Ruzinove aj tu...a mam pocit, ze tam sa mamicky viac stazovali na sestricky...z 9 poschodia..ja som lezala na 10 poschodi v Ruzinove a tam boli sestricky uzasne..aspon ja som nemala s nimi zle skusenosti, boli velmi ochotne a radi pomohli ci poradili.

Pripady, kt. popisala @juvimail sa zial bezne stavaju aj dnes...a to sa ti moze stat kdekolvek, nie vzdy sa o vsetkom nahlas hovori...a je tazke nieco posudzovat, ak to ma clovek z druhej ruky. Osobne si myslim, ze lekari sa snazia vzdy...a su odbornici v kazdej nemocnici na par exemplarov, ale to mas vzdy tak. Niekedy je to aj o tom, ze mamicky to trosku nafuknu...a prehanaju...tym sa vsak nechcem nikoho dotknut, ci spochybnovat niekoho prispevky..ale je to tak. Ja som mala moznost co to zazit aj na tom 10om poschodi...a ak si jednoducho niekto neotvori usta a nespyta sa, tak je to jeho chyba...zaklad je asi pytat sa do nemoty... 😀

baby mam na vas este jednu otazku, dnes som sa zase samozrejme nedovolala Jezikovej...zase som volala od siedmej do osmej...nechapem...ale dva krat mi hadzalo obsadzovaci ton, tak som vytacala ako diva, ze vsak urcite tel. a hned ak dovola, tak sa dovolam aj ja...no prd..nic take sa nekonalo...

v pondelok idem na krv a chcem ist za nou osobne...kde ju najdem? viete mi poradit? na kt. poschodi a kt. dvere? ci ako su tie hodiny cvicenia?

swiss
22. okt 2010

máte niektorá skúsenosti s Dr. Marekovou? ako to vyzerá u nej v prenatálnej poradni? len tak narýchlo alebo rieši aj to či sú spravené všetky vyšetrenia a UZV? vďaka.

alure
22. okt 2010

@swiss
ja som u nej rodila a je úžasná.Prístup perfektný zodpovednosť maximálna..fakt super. Ohľadom poradne neviem chodila som celé tehu k Dr. Havaldovi

danka79
22. okt 2010

@swiss Mne robila Dr.Marekova cisarsky. Takze som ju nezazila pri klasike. Bola mila, co som ju chvilku videla,aj ked akoby len pomahala starsiemu dr. Mesiac predo mnou odrodila kamosku klasicky a ta si ju velmi chvalila.
Myslim si,ze pokial nema zena ziadne problemy pri porode a vsetko ide hladko,tak vlastne nemoze byt nespokojny s dr. Odbornost a charakter dr.sa ukaze az v krizovych situaciach.

swiss
22. okt 2010

vďaka kočky. mne ju odporučila moja lekárka, len ja som taký strašný stresoš. Bude to naše prvé bábo, tak mám obavy aby bolo všetko v poriadku, a navyše mám odmalička fóbiu z nemocníc, keďže som tam nestrávila za celý život ani deň (ak nerátam keď som sa narodila, na čo sa samozrejme nepamätám 🙂 ).

elly111
22. okt 2010

@swiss ahoj, rieši všetko ničoho sa neobávaj, rodili u nej kamošky klasicky aj cisárskym, všetky spokojné, takže neboj nič pohodička a ty nepôjdeš ležať do nemocnice pre chorobu, ideš si proste na to miesto pre vaše krásne vytúžené bábätko takže nerieš, na stres z nemocnice nebude čas 🙂

swiss
22. okt 2010

@elly111 veľká vďaka. 🙂 fakt si ma celkom upokojila. minimálne tam teraz pôdem pokojnešia a určite s menšími obavami ako keď ani netuším čo a ako. asi to bude z toho, že sme boli u jedného dokyho na UZV ešte 26. tt a ten nás mierne vystrašil a chodili sme potom na trikrát na ďalšie UZV , 😒 tak možno preto tá obava z ďalšieho lekára. Ale s takými pozitívnymi info sa už asi pomaly upokojím. 🙂

chasencha
22. okt 2010

@swiss ahoj 🙂 nemusis sa bat,dr.marekova je moja gynekologicka a aj pri porode mojej dceri bola,starostlivost paradna,sj sranda bola,zasmiali sme sa, mozes sa pri nej uvolnit 🙂 aj po porode prisla sa na nas pozriet ako sa nam vodi 🙂

dimina
22. okt 2010

@livia333 dr.Jezikovu najdes v utorok vo velkej telocvicni.Velka telocvicna sa nachadza na prizemi.Ked vojdes hlavnym vchodom do nemocnice, pojdes hned do dveri na lavo, a potom odbocis hned prva odbocka do prava, ked vojdes do dveri, zasa odbocis do lava a potom uz nemas kam zabludit, na pravo budes mat dlhu chodbu a ked pojdes takmer na jej koniec najdes velku telocvicnu.No dr.Jezikova ma teraz dovolenku, takze v utorok tam nebude. Mozno aj preto sa jej nevies dovolat.No na buduci tyzden uz by tam mala byt.A z toho, ze sa jej nevies dovolat, z toho si nic nerob, ja som sa jej dovolala asi po mesiaci.No skus za nou zajst ten utorok.Cvici sa kazdy utorok od 11.00.

amina24
23. okt 2010

no je to na tvojej voli ked sa zucastnis cvicenia tak sa zucastnis ked nie nic sa nedeje.

amina24
23. okt 2010

no na tie by som velmi nedala ja som si ich radami skoro pokazila kojenie

amina24
23. okt 2010

no ja som ytam bola predcasne a standardna izba kym som cakala na porod boli tam tri postele ale bola som na izbe sama a ked som porodila tak som tiez bola na standardnej tam su dve postele a bola som aj rada ze nie som na private lebo som mala aspon skym pokecat .je tam dobre

aaangella
24. okt 2010

Ahojte ja som rodila na Antolskej nevyzaduju si pripravu s Dr.Oravcom som bola velmi spokojna som prvorodicka a rodila som 45 minut so vsektym .Bola som na nadstandartnom porodnom boxe je to cislo 4 myslym ze to stoj za to neviem o co bol krajsi oproti ostatnym tie som si nevsimla aj sestricky boli uzasne drzim vam palce

danka79
25. okt 2010

Viete mi niekto poradit dobreho doktora na tehotensku poradnu,ktory ordinuje utorky alebo stredy,pripadne aj v ktorej ambulancii ho najdem? Dalsia poradna mi vychadza na pondelok,ale to bude sviatok. Inak chodim k dr.Oravcovi, s nim som velmi spokojna. Mozem ist ale len k takemu,co ordinuje hned od rana,lebo inak nestiham vyzdvihnut dcerku zo skolky..Zatial som tam videla napr.Dr.Scholtza,ale ten ma v tom case rizikovu poradnu,to ma asi nevezme ked nie som rizikova,ci?
dakujem vopred za info

livia333
25. okt 2010

@dimina dakujem 🙂

@danka79 utorky ordinuje Dr. Havalda...a je velmi fajn. Cislo dveri je tusim 22

Baby ja by som mala este jednu otazku...chcem ist v stredu na prednasku o EPI...kde to presne najdem? Nech nebludim po celej nemocnici...?

danka79
25. okt 2010

@livia333 zase na oplatku ja tebe poradim 🙂 prednaska o EPI je o 14,00hod v stredu na oddelenie anesteziologie, hlavna budova nemocnice-pojdes okolo informatora,cez tu presklenenu chodbicku az ku vytahom a hned pri nich je vchod na to oddelenie. Treba tam byt uz cca 10min.predtym,bude vas tam tehotnych pri vytahoch cakat viac,az potom naraz pustia vsetky dnu-je to v kniznici. cele to trva cca 40-45min.podla toho ako sa zeny zakecaju.

aaangella
25. okt 2010

@danka79 Ahoj ja som bola velmi spokojna s Oravcom aky mas ty z neho dojem budes u nho aj rodit?

danka79
25. okt 2010

@aaangella napriek tomu ze som s aj ja spokojna,tak si nikoho nezazmluvnujem. Myslim,ze tie peniaze za to nestoja (to je ale len moj nazor). Potom byt v strese,ci naozaj pride atd..Zazila som ho aj pred 2rokmi pri dcerke v poradni,bol tiez velmi fajn,sice strohy,ziadny humor,ale podla mna odbornik, mily pristup,jemne vysetruje,ochotny odpovedat na otazky.
Okrem neho som prisla do kontaktu len s dalsimi 2dr na Antolskej,tiez velmi prijemni....Takze ak by som si niekoho mala vybrat,tak kludne aj jeho. Kedze ma pri 1porode prijali v nemocnici a pytali sa "kto vas posiela",ja som povedala jeho meno-oni to nespravne pochopili,ze je zazmluvneny-tak hned dali odo mna ruky prec.Ked som ale vysvetlila,ze ma posiela len z poradne, a nic viac,tak to sa hned dr.zmenil a pekne sa postaral. Urobili si svoju pracu,aj ked som "nikomu" nepatrila. Takze som z toho mala dojem,ze ked je zena niekoho pacientka,tak ostatni o nu ani nezakopnu. Nechcu si kafrat do roboty. Takisto sa mi nepaci,ze pri zazmluvneni sa casto porod prisposobuje casovo sluzbam dr.,vyvolava sa na termin ked to vyhovuje dr.. Netvrdim,ze aj u tohto dr.ale z okolia som to takto videla..

maria30
25. okt 2010

@juvimail ahoj.. chcela by som sa opýtať, že ako vieš, že tá mamička prišla o to dvojča práve preto, čo ty píšeš? sama som si to prežila v 26 týždni a viem, že to neni ľahké... ľahké je len obviniť doktorov, že to je ich chyba....

juvimail
25. okt 2010

@maria30 lezala som s nou po porode na izbe. V sobotu jej odtiekla voda a az v pondelok ju poslali z Kramarov na Antolsku a vraj tam s nou nic nerobili...

trinity525
26. okt 2010

Ahojte, mate tu niektora z vas osobnu skusenost s Dr. Havaldom pri porode? a co stoji na Antolskej nadstandardny porodny box(zevraj ho zdrazeli)?

livia333
26. okt 2010

@danka79 dakujem 😵 bola si nakoniec dnes u Havaldu? Ja som bola v poradni a tam nikoho 😀 takze som ani dlho necakala....

baby ja som to uz spominala...je tazko obvinovat lekarov...toto zamestnanie je dost "nevdacne", kazdy lekar je tak trosku jednou nohou v "base"...osobne si myslim, ze vacsina sa snazi robit vsetko pre pohodlie buducej mamicky a zbytocne jej porod nestazovat. Na druhej strane sme vsetci ludia a zial stavaju sa aj pripady, kedy lekar chybu spravi. Asi sa mi to lahko hovori, lebo sa to priamo netyka mna...ale byt lekarom nie je jednoduche...

Inak ak tu este niekto je okrem mna...kto sa snazi dovolat pani Jezikovej, tak tento tyzden je este na nejakom skoleni, takze skusajte az buduci tyzden...bola som dnes osobne zaklopat na jej dvere 😅 a tam mi mlada slecna povedala, ze je lepsie prist osobne...do tej osmej je tam zastihnutelna...tak uvidime...ci buduci tyzden budem mat stastie... 😠 al. si to skor uz odrodim...ako sa dostanem na nejaku psychoprofylaxiu... 🙄

@trinity525 ja mam len taku skusenost, ze som zacala chodit k nemu do poradne...je naozaj velmi mily, na mna tak posobi od sameho zaciatku, a ked pride moj cas, rada sem pridam moje osobne skusenosti 😅

matula321
26. okt 2010

@danka79 Dr. Scholtz robí aj normálnu poradnu, pokiaľ viem, ja sice k nemu chodim do rizikovej, ale chodia tam aj nerizikové ....

danka79
26. okt 2010

@livia333 nakoniec som sa teda rozhodla,ze pojdem k dr.Havaldovi,vsade o nom citam same chvaly. Ale to sa tyka az buduceho utorka (lebo v pondelok je ten sviatok,ked nemozem ist na svoju klasicku poradnu..).

Inak aj mne sa zda,ze su tam nejake prazdne cakarne. Este nedavno nas tam bolo na mraky a vcera skoro nikto. Zeby potom aj porodnica bola konecne volnejsia? To by ma potesilo,mali by viac casu sa venovat mamickam na 600nedeli a pod..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre