Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzuxx
20. okt 2009

Ahojte babule, neviete o nejakych prednaskach na Antolskej? Ako prebieha porod, prve dni po a tak... Iba prednasky, nie cvicenie.
Dnes som bola na uzv a vsimla som si na dverach, kde byvaju poradne listok s datumami konzultacii. Zeby to boli tie prednasky? 😕 Neviete niekto nieco o tom?

rainee
20. okt 2009

interne vysetrenia k epi sa daju spravit na antolskej ale plati sa za ne 25 euro, vysledky su tusim za par dni. nikto mi nehovoril ze musia byt max. 3 tyzdne stare, asi je lepsie ich mat ako nemat lebo inak vam ju potom nepichnu keby ste porodili skorej.

rainee
20. okt 2009

co viem prednasky su spojene s cviceniami u p.Jezikovej, tiez mi to moc nevyhovuje ale co uz.

moncuska
20. okt 2009

rainee na interne som sa objednavala osobne a objednala ma o tyzden, ze skor sa neda.

zuzuxx tie konzultacie to je prednaska otecko pri porode, bola som na nej teraz v pondelok. Vela podstatneho som sa tam nedozvedela, rozpravala par veci doktorka o porode a par veci primar z novorodeneckeho o starostlivosti o novorodencov a na zaver take reklamne kecy o moznosti odberu pupocnikovej krvi. Tie info co ta zaujimaju sme preberali na cviceni s p. Jezikovou, tam som sa vlastne dozvedela najviac.

rybka13
20. okt 2009

moncus a na tu prednasku sa treba objednat v pond? alebo staci prist ako na epi prednasku? a kedy v pond a kde to byva? dik

rainee a kde je ta interna amb? potrebujes nejaky papier z poradne?

jankohrasko
20. okt 2009

ultrazvuk
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

predporodne konzultacie
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

baby, ja som za interne vysetrenie, neplatila nic. Robili mi ich v Ruzinovskej nemocnici

rainee
20. okt 2009

zuzuxx, prednasky na antolskej mozes absolvovat tieto:

otecko pri porode: byva kazdy druhy tyzden o 13,00 hod. na 3.posch. v konferencnej sale nad riaditelstvom, netreba sa objednat

epiduralka: kazdu stredu o 14,00 hod. sa zhromazdia tehule v zelenom trakte oproti vytahom /hlavna budova nemocnice/ a nasledne ich sestricka vpusti dnu do prednasacej miestnosti, netreba sa objednat
k epiduralke je potrebne absolvovat vysetrenie krvi a interne vysetrenia /treba doporucenie od lekara/ a to bud na antolskej alebo u vlastneho internistu

psychoprofilaxia /cvicenia+info k porodu/: p.Jezikova, treba sa na kurz objednat a predplatit si vopred urcity pocet konzultacii /1x stoji tusim 3 eura/ - komplet kurz moze byt tak spolu 7 konzultacii, idealne je zacat od zaciatku kurzu

da sa ist pozriet aj na porodne saly na oddelenie, 3 posch. oranzovy trakt, ale je lepsie vopred si tam zavolat ci vam umoznia prehliadku /tel.cislo ale neviem/

dufam ze som vam pomohla a nepomotala nieco 😉

mata1977
20. okt 2009

metlonka,a ty kedy ideš na antolsku na poradňu prvý krat,lebo ja si idem teraz pre vysledky k svojmu a v pondelok chcem isť na antolsku

rybka13
20. okt 2009

dakujeme rainee 🙂

rybka13
20. okt 2009

🙂 aj tebe jankohrasko

zuzuxx
20. okt 2009

dakujem vam za infosky 😉

tak pre mna ma asi zmysel len prednasky a cvicenie u Jezikovej. Uz mam aj odporucenie od mojho dokiho, ale este som nevolala. Stale pracujem, a obavam sa, ze ona to robi len doobeda, alebo sa mylim?

metlonka
20. okt 2009

diky jankohrasko a rainee za zhrnutie 😉
mata ja idem prvy krat uz teraz vo stvrtok, minuly tyzden som bola posledny krat u svojej lekarky, tak teraz tento tyzden sa musim uz hlasit na antolskej 😒

rainee
20. okt 2009

nie je zac 😀
Jezikova robi kurzy bud o 8,00 alebo o 13,00 ale ona ta zaradi podla toho ako ma plno, ja som si nemohla vybrat termin /bohuzial, lebo to ranne vstavanie ma zabija/. termin kurzu ti urci az cca.mesiac pred porodom, ja som chcela zacat chodit uz skor aby som sa vo vysokom stadiu tehotenstva tam uz nemusela trepat /a ak porodis napr.o mesiac skor tak ten kurz ani nevychodis/, ale nechcela mi ho dat ani za nic, nechapala som. a treba jej volat rano medzi 7-8 ked sa chcete objednat na kurz, ja som sa snazila asi 2 tyzdne dovolat 😝

rybka13
20. okt 2009

no ja neviem, mne ta jezikova prisla taka neflexibilna ako som uz pisala, akoze pojdem tam, ked uz ma objednala, ale tiez mi to vobec na tu 8 nevyhovuje, je to skoro, to akoze koho napadlo urcit takuto hodinu, ved zdravy clovek musi vediet, ze zeny v 8-9 mesiaci tehu budu mat problem prist na 8 rano... 😠
A to ja sa mam co najmenej stazovat, lebo to mam 3 minuty autobusom, ale chapem ze napr lbaby z inej lokality Blavy... to akoze musia vstat o 6 alebo 6.30... no vykaslala by som sa ja na take cvicenia... a mozno sa vlastne aj vykaslem 😀

jasminet
21. okt 2009

zuzuxx

to co pisala reinee ze prednaska Otecko pri porode - to vobec nie je o oteckoch pri porode, je to prednaska o tom, kam kedy mas prist ked to na teba pride, ako prebieha porod, sestonedelie, odber pupocnikovej krvi a tak...proste take usmernenia - to s oteckom nema nic spolocne. 🙂

jankohrasko
21. okt 2009

baby tie predporodne konzultacie su presne to, co pisala jasminet, oteckovia tam samozrejme mozu byt a pytat sa 😀 😀 😀
Je tam jeden porodnik a tusim primar z novorodeneckeho oddelenia, ktory je strasne zlaty.. Bude Vam hovorit o babatkach, ako sa mate pred porodom a po porode stravovat 😀 😀 Zaujimava prednaska 😀 😀 😀

Telefonne cislo na porodnu salu, kde si mozete ist pozriet porodne boxy je : 02/68672676, treba dopredu zavolat, pretoze dost casto maju plne.
Telefón na oddelenie je 02/68672697

mayka
21. okt 2009

rybka ta predporodna priprava nie je len o osmej rano. Ja som chodila na 13,00 poobede a vdy bolo aj kde zaparkovat. A viem ze sa chodi tusim aj na 11 hodinu. Ona sa my spytala kedy mi to vyhovuje. 😉

nereika
21. okt 2009

Ked som ja bola na prednaske "otecko pri porode" - neviem preco sa to tak vola lebo to s oteckom nema vela spolocneho - tak to trvalo asi hodinku, doktorka porozpravala par zakladnych informacii a lekar z novorodeneckeho ani len neprisiel. Takze prednaska mi vela nedala. Okrem toho rovnaku informaciu nam na prednaske podali inak ako tvrdila Jezikova alebo lekar, tak si mozem od radosti vybrat ktory variant sa mi bude pacit, hmmm....
Mayka si mala stastie, mna sa tiez Jezikova neopytala kedy mi cas vyhovuje a este bola vrcholne neochotna.

jasminet
21. okt 2009

no neviem, za mojich tehu cias sa ta prednaska volala psychoprofilakticka priprava na porod 😀

nereika
21. okt 2009

Ved sa to tak stale aj vola - to su kurzy co vedie Jezikova. Ale prednaska otecko pri porode je ta jednorazova hodinova aby sme sa rozumeli.

alexandrah
21. okt 2009

nereika - dobre som pocula, ze vlastne na tu pdenasku o otcoch pri prode ani vlastne netreba ist, nikde ti to nezaznacia, proste pride a zaplati, aj tak som pocula tiez, ze je to o nicom ...
jankohrasko - mozem ist kuknut porodne saly, aj ked tam nechodim na kurzy? to s tym asi nesuvisi? 😀
ahoj rybka - dostala si IP a linky na postielku? ides kuknut na epi buducu stredu?

mayka
21. okt 2009

nereika ona to asi ponuka podla toho ako to ma obsadene.
a podla mna ta prednaska co je aj pre oteckov je taka skor informacna. Ale vela mi to nedalo. Skor ta priprava u pani jezikovej.

jankohrasko
21. okt 2009

alexandrah: jasne, ani ja som nechodila na pripravne kurzy. Jednoducho si tam zavolas a oni Ti povedia, kedy mozes prist, lebo teraz je strasne vela porodov 😀 😀 😀

tehula
21. okt 2009

tych porodov je stale vela 😀 😀 😀

rybka13
21. okt 2009

alex, diki za link, jedna z tych postielok sa mi paci, ale drahy hovori, ze chce postielku ktoru kupime vidiet nazivo, takze z internet shopovania asi nic nebude 😅
Ano, v stredu chcem ist na epi prednasku, neprides? mohli by sme ist spolu 😉 ved to uz budeme v 35 tt a este kym vybavime tie interne vysetrenia potom...

zuzuxx
22. okt 2009

jasminet, jankohrasko... co sa tyka tej predporodnej kozultacie treba sa aj objednavat alebo jednoducho pridem? plati sa? vdaka 😉

jasminet
22. okt 2009

zuzxx - neplati sa, netreba sa objednat, len prides pred tu zasadacku na 3 poschodie (nie je tam vytah, takze si to treba odfucat po schodoch) a cakat kedy pride doktor a odomnekne to tam.
byva to v tie pondelky co sem dala link jankohrasko. presne tieto predporodne konzultacie sa volali za mojho tehu psychoprofilaxia...

jahoda
22. okt 2009

ahojte, a o com su tie predporodne konzultacie pls?

jankohrasko
22. okt 2009

jahoda: o tom, kedy treba prist, ked to na Teba pride 😀 😀
O strave, o babatku, je tam primar z novorodeneckeho, tak ten hovori o tom, co maju tehulky a mamicky papat 😀 😅
Ludia sa tam aj dost pytaju.. Kto ma uz co-to nastudovane, tak to pre neho nie je ziadna novinka 😀
Ako pisala jasminet, je to zadarmo, netreba sa nikam prihlasovat. Len si treba odslapat na tretie poschodie 😝 😅

jahoda
22. okt 2009

fuha, no neviem, ci to este stihnem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre