Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luuca1
10. dec 2010

@minix ja už to do 17.1.2010 nevydržím takže pevne verím že to príde skôr..... 😀 😀 😀

vavrenka
10. dec 2010

ahojte, kocky, neviete mi nahodou poradit? Je Mudr. Tazberikova aj porodnik, alebo nie? ako by som to mohla zisitit, okrem toho, ze by som jej zavolala? 😉

feb13
10. dec 2010

@vavrenka Ja som o takejto doktorke nepocula na Antolskej... ale podla mna kazdy gynekolog je aj porodnik, ved to je jeden spolocny atestacny odbor. To je druha vec, ze ti co maju sukromnu ambulanciu a nerobia v nemocnici nie vsetci chodia k porodom.

awe
10. dec 2010

ahojte kocky,

chcem sa este raz spytat, zatial mi nikto neodpisal 😅 neviete, ci sa na 100% kona v stredu 15.decembra o 14:00hod ta prednaska o EPI? dakujem 😉

vavrenka
10. dec 2010

@feb13 dik, tak asi na antolskej nerodi. robi v ISCARE a na pol uvazku v Procare gynekologicku..

laerke
10. dec 2010

Zienky, prosim vas, kedy si treba dohodnut nemocnicu? Ja mam sukromneho lekara, v stredu sa ho opytam no dnes v noci ma osvietilo, ze nemam dohodnute nic 😀 Akurat viem, ze musim zaplatit aj jemu, aj nemocnici, tusim okolo 600 euro.. Treba aj podpisat zmluvu? A neviete, plati sa vsetko naraz alebo ako?

A aky maju personal? Mne tam operovali koleno a bola som velmi spokojna, nocna smena bola uzasna, ta cez den nebola az taka fajn, mali tam ufrflaneho pana sestriciaka ale tak, nebol zly, len sme srandickovali 😀
Ako pikosku uvediem, ze po artroskopii som nevedela, ci sa mozem na nohu postavit, tak som zazvonila a hovorim "mozem chodit alebo potrebujem barle?" "Barle? Aka kravina... Ne... Ziadne barle..." Na druhy den som chodila po svojich a stale sa mi rehotal "ZE BARLE!" 😀

Keby bol taky personal aj na porodnom, som stastna 🙂 Tak ako to je?

jasminet
10. dec 2010

@laerke hm, neviem teda ako to myslis, ze dohodnut nemocnicu, ale ak myslis, ze porodnicu, tak tam sa zacina chodit na poradne od cca 36 tyzdna. prides pred dvere niektorej ambulancie, sadnes si a cakas kym si na rade. pokial si lekara nezazmluvnujes, tak neplatis nic (akych 600€???), jedine EPI a partnera pri porode - ak take chces.

laerke
10. dec 2010

@jasminet Ja mam svojho lekara a on je sukromnik niekde uplne inde, no ma zmluvu s nemocnicou (pokial viem), ze u nich moze rodit, ze mu poskytnu priestory atd.. Za to samozrejme musim zaplatit jemu, no aj nemocnici.. Tak neviem kedy to treba "zariadit", kolko dopredu a tak..
Takze tak, chcem svojho lekara ktoreho poznam, kedze je samozrejme aj porodnik.. Opytam sa jeho, mozno by sme to rovno mohli dohodnut nech kludne spavam 🙂

jasminet
10. dec 2010

@laerke ahaaa, tak to neporadim. ja som mala erarneho doktora 😀 😉

laerke
10. dec 2010

@jasminet 😀 Aj tak dakujem moc za ochotu 🙂 Keby som nebola truba, pockam do stredy na poradnu a opytam sa doktora, no ja stary neurotik, nedam si pokoj 😀

jasminet
10. dec 2010

@laerke ale podla mna mas casu a casuuuu - do aprila stihnes vybavit aj nemozne 😉

laerke
10. dec 2010

@jasminet Ja mam hrozu z predcasneho porodu, to je to, neda mi to spavat a nahoda je blbec. Kamaratka porodila v 28. tyzdni tak ma to dost vyplasilo ☹ A ja urcite porodim ASPON o dva tyzdne skor, tym som si ista.. Tak chapes, tehotna zenska, vzdy chce mat istotu 🙂

barchee
10. dec 2010

@awe určite je 🙂 alebo skús si zavolať na informácie, tam by mohli vedeť 😉 Ja som na tej prednáške mala dr. Jančárovú, taká zlatá srandistka - ona je anesteziológ 😀

barchee
10. dec 2010

@laerke nič sa ty neboj, ešte je skoro si vyberať pôrodíka pre teba 😉 ak si zdravá a nič ti nie je, nemáš komplikácie ani ťažkosti, tak sa nestresuj 😉 ja chodím síce ku Korbeľovi už od 14tt, ale to kvôli tehu cukrovke, inak ti stačí chodiť tvojej gynde a do poradne do nemocnice kde chceš rodiť až od 36 tt 😉

barchee
10. dec 2010

@laerke tu sú ceny na Antolskej za platené služby 😉 http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

mirinka7
10. dec 2010

ahojte baby, neviete nahodou, kedy sa dohaduje nadstandard izba? Az ked pridem rodit, tak to poviem?

laerke
10. dec 2010

@barchee Parada, dakujem velmi pekne 🙂 Ako vravim, som paranoidna, kedze u nas sa vsetky deti rodili predcasne, ja skoro o mesiac skor a kedze som bola fajciarka tak zas sa riziko zvysuje.. No hadam to dobre dopadne a ziadne horory sa konat nebudu 🙂 Len nech je male v poriadku, to je jedine co ma zaujima..
A este jedna vice-mene hlupost no neda mi to, kamaratka mi hovorila ze kym neodtecie plodova voda pripadne nie su priserne kontrakcie tak sanitku ani nevolat, ze radsej taxik, lebo jej to normalen chceli nauctovat, ze zbytocne sa k nej trepali, kedze mala sem-tam kontrakciu a plodova voda zostala kde mala...
Kedze teraz sme bez auta to bude vtipne.. Budem mat taxikara na drate 😀

barchee
10. dec 2010

@mirinka7 ano 🙂 lebo nemusí byť voľná 😉

barchee
10. dec 2010

@laerke odporúčam ti ísť na predpôrodnú prednášku na Antolskej, na ambulancii 22 majú vyvesené termíny, ale teraz sú tam len do konca roka, po novom roku tam asi vyvesia nové...tam doktor povie všetko 🙂 do pôrodnice treba ísť ak máš pravidelné krátke kontrakcie alebo odtečie voda, ale keď sa ti niečo nezdá, radšej 10krát zbytočne ako raz a neskoro 😉 sanitku si môžeš zavolať samozrejme, na tu sú a ak sprdnú tehotnú, tak sú riadni blbci 😠

laerke
10. dec 2010

@barchee Paradicka! To som netusila.. Urcite tam pojdem, dakujem krasne 🙂

barchee
10. dec 2010

@laerke páči sa 🙂

feb13
10. dec 2010

@laerke Ja som si tiez bola ista, ze budem mat novembrove dieta. Dokonca mi realne hrozil predcasny porod, 2 mesiace som musela lezat kvoli tomu. No a aha tu som.
A pri sanitke rataj s tym, ze sprievodnu osobu neberu, tak ak chces mat partnera pri porode on aj tak musi ist taxikom alebo MHD... a druha vec, sanitky za beznych okolnosti musia dodrzat rajonizaciu a neviem o tom ze by bol porod vynimka, takze ak podla bydliska na Antolsku nepatris, nakoniec sa moze stat ze sa ocitnes v uplne inej nemocnici...
Inak si myslim, ze RZP je naozaj pre urgentne pripady, a rodiaca zena ktora ma sem-tam kontrakcie a inak je bez komplikacii podla mna nie je urgentny pripad. Okrem toho kazda tehotna zena vie ze skor ci neskor bude rodit, takze moze si to vopred zariadit, nie je to nahla prihoda. Ja mam do rezervy suseda aj svokru a ak by akurat nemohol ani jeden tak pojdeme taxikom. Samozrejme ak zena napr. zacne krvacat alebo nahle pociti nutkanie na tlacenie alebo by slo o predcasny porod atd. tak to je na okamzite riesenie a vtedy sanitku volat treba.

prsky
10. dec 2010

@feb13 ja som si sanitky zistovala pred porodom prvej dcerky a vraj ta sanitka vezme tam, kde chces rodit

certica
10. dec 2010

suhlasim s @feb13 😉

lulusha
10. dec 2010

@luuca1 tak tu som iba videla, do kontaktu s nou som neprisla

minix
10. dec 2010

@feb13 veľmi pekne si to napísala...môžem len ticho súhlasiť. Inak aj ja som mala tu istú diagnózu, lezala s ňou v nemocke a počkali sme až do terminu a to sa mala chcela narodit v 27.-om týždni😉

maznacik007
10. dec 2010

@prsky sanitka ta odvezie vzdy podla rajonizacie nie podla priania.. to nie je taxik... 😉 toto ti povedia.. mozno inymi slovami.. nam to bolo takto podane..

prsky
10. dec 2010

@maznacik007 no ved ja som sa preto informovala a bolo mi povedane, ze ma odvezu do tej porodky, do ktorej poviem...tak asi zalezi od ochoty cloveka na linke...nastastie sanitku som nepotrebovala a ani nebudem potrebovat, pytala som sa v 2008 iba pre pripad krajnej nudze 😉

maznacik007
10. dec 2010

ja mam tuto info z maja 2010 no rozhodne by som sa na sanitku nespoliehala...

luuca1
10. dec 2010

@laerke cica čo ty tu stresuješ, s predčasným pôrodom pozri na mňa kam som sa už dostala s tými mojimi panikami.... nemboj...budeš rodiť na Antolskej??? ja chodim na tú predpôrodnú prípravu aj teraz v stredu na 8:00 idem....ale to sa chodí až od nejakého 32-34tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre