Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

medulienka33
1. okt 2010

@medulienka33
ja som mala vtedy celé tehotenstvo o ničom, viac som ho preležala ako prechodila, tak som rada, že aspoň ten pôrod bol super. A toto tehotenstvo mám zasa úplne opačne teda super, tak dúfam, že pôrod bude tiež oka. Termín mám 24.10.2010

medulienka33
1. okt 2010

@scrabble
a som mala vtedy celé tehotenstvo o ničom, viac som ho preležala ako prechodila, tak som rada, že aspoň ten pôrod bol super. A toto tehotenstvo mám zasa úplne opačne teda super, tak dúfam, že pôrod bude tiež oka. Termín mám 24.10.2010

viena
4. okt 2010

ahojte, ja by som sa tiez chcela opytat ako je to s tou prednaskou o epiduralke? teda ci mi musi najskor dat nejake "odporucanie" porodnik a az na zaklade toho sa mozem tej prednasky zucastnit, alebo tam mozem ist aj sama od seba v predstihu? a musia sa predtym aj nejake vysetrenia absolvovat (ze ci vobec mozem epiduralku podstupit)? niekde som tu v teme citala, ze nejake prednasky sa konaju kazdy pondelok na 3. poschodi nad bufetom...len neviem, to je ta prednaska o epiduralke, ci nejaka ina? dakujem moc za odpovede

luciaj
4. okt 2010

Chcela by som aj touto cestou podakovat celemu personalu porodnice, odd. sestonedelia a aj novorodeneckej kliniky za perfektny porod, poporodnu starostlivost a starostlivost o babatko. skutocne mozem Antolsku len a len odporucit. nenasla som ziadnu chybu, vsetci lekari a hlavne aj porodne asistentky, sestry a dokonca aj sanitarky boli straaaasne mili, usluzni, skutocne boli ochotni splnit kazde nase zelanie, a to za okamih. Velka vdaka patri pani dr. Malovej a dr. Urbanovi za perfektny porod, pretoze som sa po prvej sekcii obavala, ci vaginalny porod zvladnem, ale boli uzasni, samozrejme spolu s porodnymi asistentkami, ktore mi pomahali prekonat vsetky obtiaze porodu. Este raz dakujem 🙂

chiarra8
4. okt 2010

@luciaj blahozelam, tak ty uz mas za sebou 🙂 a dievcatko ci chlapcek.. 🙂 Tak prajem vela zdravicka..

minix
4. okt 2010

@viena epiduralkova prednaska byva v stredu o 14 priamo na pracovisku anesteziologie na prizemi. Ked tam pojdes, uvidis tam vela tehotnych. Na tuto prednasku nepotrebujes ziadne odporucanie ani nic ine, na nej dostanes papiere, ktore sa potom ukazu v poradni, ze by si chcela a ak nebudes mat vsetky vysetrenia, tak by ti ich mali dorobit. Na zaklade tychto papierov si to takisto zaplatis v pokladni dole na pohotovosti.
Mozes ist samozrejme aj v predstihu.🙂)

viena
4. okt 2010

@minix dakujem za info 🙂 ..zbehnem tam teda asi buducu stredu. este otazocku: to pracovisko anesteziologie je v nemocnicnej casti budovy (niekde tam pri bufete)? dik papa

minix
4. okt 2010

@viena anesteziologiu mas ako ked vojdes do hlavneho vchodu, ides stale rovno, minies informatora, potom prejdes tou sklenou chodbou uprostred s plastikou darcom krvi🙂) a tam mas vytahy, no tak pri nich...ako sa ide do dalsej chodby k vytahom na porodnicu a tak....

chiarra8
5. okt 2010

@minix super, dakujeme za podrobne info, ja tam asi skocim zajtra.. 🙂 nech to mame za sebou..

viena
5. okt 2010

@minix tiez moc dakujem za info 🙂

jana_b
7. okt 2010

ahojte,

chcem sa opytat, ci mate niektora aktulnu skusenost s predkladanim porodneho planu na antolskej. Rodit budem koncom novembra a cochvila tam zacnem chodit do poradne,kde chcem predlozit aj svoj porodny plan. tak ma zaujima, ci ste to niektora v nedavnej dobe skusali. Vdaka.

tehula
7. okt 2010

@jana_b, drzim palce, myslim, ze zatial tu ziadna plan nepredkladala. Tak nech ti vyjdu v ustrety

bambola
8. okt 2010

@jana_b myslim, ze to netreba s tym porodnym planom nejako prehanat, su mili a chovaju sa slusne a niekkedy tam maju toho naozaj tak vela, ze budes rada, ze sa ti venuju. ale zaujimalo by ma co ti na to povedia tak daj vediet potom 🙂

jana_b
8. okt 2010

@tehula no ja viem, ze uz tam take boli, co plan predkladali a vysli im v ustrety, ale bolo to davno, tak preto sa pytam na nejaky aktualny / nedavny pripad.

@bambola milost a slusnost je samozrejmost snad 🙂 ale to v plane ziadat nechcem. Moja predstava je, aby moj porod bol co najprirodzenejsi, bez niektorych rutinne vykonavanych avsak zbytocnych zasahov , aby som bola informovana o kazdom zakroku vopred a mohla ho odmietnut , aby mi niekto nenakazoval robit veci, ktore mi budu vyslovene stazovat situaciu a hlavne chcem byt po porode so svojim dietatkom neustale spolu, samozrejme to vsetko za predpokladu, ze budeme tak dietatko ako aj ja v absolutnom poriadku. 🙂

bambola
8. okt 2010

@jana_b by si sa divila, nie vsade je to samozrejmost 😠 a co povazujes za zbytocne rutinne vykony? po porode som dve hodiny lezala na sale s muzom pri mne a citila som sa dobre, malu vzali uz hore. potom ma odviezli na sestonedelie a vecer okolo 8 mi ju doniesli ukazat, myslela som si ze si ju necham ale o desiatej vecer na mna dosla taka unava a bolest, ze som bola rada, ze tu prvu noc som sama.

kvetinka211
8. okt 2010

@bambola @jana_b To by ma tiez celkom zaujimalo, ci je mozne na Antolskej bez ohladu na momentalnu konfiguraciu personalu splnit 3 celkom jednoduche a nenarocne podmienky: 1) manzel cely cas pri mne (od 1.doby az do 2 hod. po porode) 2) ak to nie je medicinsky nutne, nezasahovat medikamentozne do priebehu porodu 3) babatko 2 hod. po porode na sale neustale pri nas, potom moznost mat ho pri sebe ak chcem. Aku mate skusenost? Je to takto bezne, alebo treba mat stastie? Myslim ze to fakt nie su nejake "luxusne" poziadavky 🙂

jana_b
8. okt 2010

@bambola viem, ze nie je, bola to z mojej strany skor ironicka poznamka 🙂 samozrejme, ze sa nepovazujem za superzenu, ale pokial budem mat sily a budeme obaja v poriadku, rada by som venovala svojmu dietatu tolko pozornosti, kolko si bude vyzadovat. 🙂 pocula som vela chvaly na personal, ze je ochotny a mily, ale ak ochota a milota spociva v tom, ze mi dieta s usmevom odnesu po porode prec (aby som si oddychla) a "ukazu" mi ho az po neviem kolkych hodinach, donesu na krmenie v nejakych intervaloch absolutne nerespektujucich jeho individualne potreby, tak vdaka, toto teda nechcem. Napokon, maju status BFHI, takze by sa mali drzat toho, co je uvedene vo vestniku MZ SR z oktobra minuleho roka k tejto teme ... cize mi svojim sposobom pride divne, ze mujsim ziadat o nieco, co maju vlastne sami povinnost dodrziavat.....

@kvetinka211 presne tak, toto by som rada mat a tiez verim, ze to nie je ziaden luxus. Ved v podstate chcem "odbremenit" personal od roboty 🙂

bambola
8. okt 2010

@kvetinka211
@jana_b

prvy bod mi splnili bez toho aby som im to vravela, mm tam bol od zaciatku do konca. mne porod vyvolavali kvoli tomu, ze som mala zle ozvy (malej haproval pulz) ale myslim, ze ak bude vsetko ok tak nemaju dovod do toho zasahovat. no a po porode mi malu donieslii na prso a potom ju vzali hore. aj tak spala.

janka dietatko ti donesu vecer v podstate len ukazat, dieta prvych 24-48 moc ani nechce papat a este vygrckava plodovu vodu. ked mi ju vecer doniesli aj som skusala kojit ale nechcela, len sa prisala a tam to skoncilo 🙂 ak si poziadas jasne, ze ti ju nechaju, zalezi na maminke, vravim ja som bola rada, ze som rada tu prvu noc a doniesli mi ju uz navzdy asi o piatej rano 🙂

luciaj
8. okt 2010

@kvetinka211
@jana_b moja aktualna skusenost spred 2 tt: ziadne medikamenty mi pri porode nedavali, jedina vec, co som musela podstupit, bolo 2x monitorovanie. pokial ide o holenie, nebolo to potrebne, kedze sa dlhodobo udrziavam v stave oholenom🙂 samozrejme, ze som klistyr prijala, nakolko by som sa citila doooost trapne, keby som pri tlaceni vytlacila aj nieco ine ako dietatko 😝 otec dietata bol so mnou cely cas na porodnom boxe. prirodzene, ze na cakarni so mnou nebol, nakolko je to normalna izba, kde su aj dalsie 2 mamicky a tiez nebol so mnou pri vysetreniach na vysetrovni, tam je zakaz vstupu. no a babatko bolo so mnou takmer cele 2 hodiny po porode a potom mi ho doniesli hned ako som chcela a keby som chcela, tak mi ho nechaju aj na noc. takze podla mna je to nemocnica skutocne baby friendly a aj co sa tyka porodu, tak je ta nemocnica vyborna 🙂

kvetinka211
8. okt 2010

@luciaj @bambola @jana_b Tak to znie celkom dobre ... len celkom nerozumiem tej "cakacke" - bambola pise, ze mohla byt s muzom stale a luciaj ze okrem cakacky - ak tomu spravne chapem, tak tam je zena celu resp. velku cast prvej doby porodnej - a to sa moze tahat aj velmi dlho ... urcite by som ten cas nerada stravila sama resp. s cudzimi ludmi

jana_b
8. okt 2010

@luciaj
@bambola vdaka 🙂 celkom pozitivne spravy od vas 🙂

prsky
8. okt 2010

@kvetinka211 @jana_b ja som v novembri 2008 teda medikamenty dostavala do infuzky a ani mi nepovedali ake (predpokladam, ze okrem fyziologickeho roztoku tam parkrat frkli aj oxytocin), ani mi pred zakrokmi nebolo povedane, co mi idu robit (teda aby som neklamala, Dr. Grexova ma vzdy upozornila, ze ma ide vysetrit a ze to moze byt neprijemne, aj mi povedala, ze mi ide prasknut vodu...ked prisiel jej nadriadeny, tak ten ani nepozdravil, urobil, co uznal za vhodne a bez odpovede na moje otazky odisiel). preto idem toto zakomponovat do porodneho planu 😉 a nemala som volny pohyb, na zaciatku ma na chvilu posadili na neskutocne velku fitloptu, na ktorej som sa ledva udrzala a potom uz viac-menej na stole (nemala som sa moc od koho "vyziadat" dole, lebo vacsinou sme boli sami a nebolo ani na chodbach nikoho vidiet). po prichode na box ma PA instruovala, ako si na monitore mam sledovat cisielka (nemali klesnut pod 100) a od vtedy som ju nevidela. na ctg som bola pripojena od prichodu na box stale (prerusili to iba ked ma "vyslali" na WC). muz bol skoro stale so mnou (vdaka bohu, lebo 5a pol hodky by mi nikto sam od seba ani gazu nenamocil), akurat pri klystire a sprche nie, ale bol so mnou aj v tej vysetrovacej miestnosti, ale to preto, ze sme rodili iba 3 (a neskor sme tam s muzom boli len sami).
takze moj zaver je, doveruj, ale poisti sa a plan si treba napisat a este v predstihu o nom informovat vsetkych v porodnici a v den porodu s nim mavat kazdemu pred ocami alebo aspon nech je informovany sprievodca a sleduje a informuje personal, co si zelate (lebo v porodnych bolestiach sa neda vsetko odsledovat).

minix
8. okt 2010

@jana_b ja zasa musim povedat, ze ziadny porodny plan som si nerobila, mala som aku taku predstavu, ako by to malo prebiehat a co chcem a nechcem..oholenie tam mi pripadalo prilis, aj tak som to robila pred kazdou poradnou...takze tam nebolo o com...klystir som si dala, pretoze ako spominala @luciaj bolo by mi trapne, aby som miesto babatka vytlacila nieco ine 😖
informovali ma o vsetkom, aj lekar, co ma mal na starosti, mi povedal vzdy, ze co ide robit, aky to ma dosledok, ako sa to pohybuje, ako to postupilo, ako sa mam, sledoval si sam ozvy babatka, na zaklade klesajucich aj potom cely porod urychlili, lebo museli. Manzel bol so mnou v podstate cely cas, nebol akurat pri uvodnom vysetreni, pri prasknuti vody, a pri klystire, inak bol komplet cely cas, aj pocas vysetreni na porodnom boxe, doktor ho "ukoloval" co ma robit, ked slo do tuheho, aby mi omocil pery a pod., takze to tak celkom dobre padlo. A nebol ani pri pichani epiduralu, aj ked viem, ze niektore kocky pisali, ze ten ich bol. Ja som na cakacke nebola, sla som rovno z vysetrovne na porodny box, kde som bola cca 4,5 hodiny. Neratam dobu po klystire, kedy som cakala az doktor dooperuje, lebo to ani nebola cakacka, bola som sama na izbe s vecami a premyslala, co so mnou bude. Manzela vtedy poslali do bufetu a zavolali ho v momente, ked doktor dooperoval a dosiel na porodnicu.

Aj ja som zvedava, ako pochodis s porodnym planom. 🙂 ja som to najprv v plane mala, mala som velke vizie, ale nakoniec som od toho upustila. 🙂

kvetinka211
8. okt 2010

DOTAZNIK
Ahojte .. v tejto téme sú super informácie, len nie je v nikoho silách prečítať tisíce strán diskusií za posledné roky na to, aby si človek urobil základný prehľad o tom, ako to chodí v jednotlivých pôrodniciach. Pripravila som preto pre nás dotazník, ktorý by po nazbieraní väčšieho množstva dát mohol priniesť zaujímavé informácie v súhrnnej a prehľadnej podobe. Týka sa 3 BA pôrodníc a pôrodov od roku 2006 (aby to bolo aktuálne). Týmto by som Vás chcela poprosiť o jeho vyplnenie. Po vyplnení uvidíte aj súhrnné dáta. Keď sa ich nazbiera viac, dám sem k dispozícii daľšie závery. Viem, že už bolo pár pokusov o hodnotenie pôrodníc, našla som však len nie veľmi prehľadné stránky. Tuto bude všetko pekne pokope. Dotazník môžte vyplniť na adrese: https://spreadsheets.google.com/viewform?formke... Ďakujem 🙂

tehula
9. okt 2010

2minix, musim yareagovat, uplne suhlasim a s tym klystirom...ja som si toto tiez hovorila, ale u mna sa porod strhol tak rychlo, ze na vysetrovni sestricka povedala,z e sa uz ziadna priprava nestiha. UOholena som bola cerstvo, lebo som v ten den bola aj na poradni, ale klystir mi nerobili. Ked ale som mala hned po prichode do nemocky kontrakcie kazde 2minuty, bola som strasne stastna, ze ziaden klystir nebol, lebo ja som mala pocit, ze na toalete odpadnem. Keby ma este creva tlacili po klystire, tak skutocne ma tam asi zbieraju z wcka......a to by nebol dobry pohlad 😔
No a mam dojem, ze pri tlaceni veru mini nehoda bola, nie som si ista....a aj ked rano som normalne na toalete bola doma, tak zrejme sa cosi postastilo aj na sale.
Cize ja za klystir som, ale ked sa to da zniest a vydrzat, nie jed je porod totalne rozbehnuty

Moj muz bol aj pri pichani epiduralu, Arista mi ho uz pichnut nechcel, lebo som bola na 8otvorena a 2min kontrakcie, ale porodnik nastojil, tak sa pichalo... Muz ich navigoval, ze kedy mam kontrakciu a kedy mozu pichat dalej...ja som od bolesti nebola schopna hovorit.
Vraj to nebol az taky blby pohlad, zle mu neprislo.

matta308
10. okt 2010

ahojte ....chcem sa vas opytat,ci ste si niektora na antolskej zazmluvnovali porodnika... lebo som v jednom nemenovanom casopise citala ze na antolskej stoji zazmluvnenie okolo 160 eur a v inych porodniciach v BA 220 tusim...tak by som rada vedela,co je na tom pravdy....dakujem...🙂

matta308
10. okt 2010

@jasminet dakujem...🙂

jana_b
10. okt 2010

@minix adali ti dietatko do polhodiny po narodeni na prve samopristatie? Bolo s Tebou cely cas po porode? Dokrmovali ho z flase alebo Ti nechali rozbiehat prirodzenou cestou laktaciu (teda cez satie babatka a prikladanie podla jeho potreby)... Lebo mna zaujimaju aj tieto veci, nie len samotny porod.

cicimon
10. okt 2010

@jana_b podla mna je todost indi...1..ano...2...nie,ja som napr dost krvacala,mala som2 hod ladovu flasu na bruchu a mala som dost co robit so sebou a malu by som urcite neudrzala 3...aj kvoli 2) som mala den infuziu a potom este 2 transfuzky, takze som ani nemohla kojit, tak ju dokrmovali...ale inac mi ju nosili....takze pokial nie je ziaden problem,tak mas dieta na izbe cely cas a mozes kojit kolko chces...a ked mas dojem,ze nie je mlieko a dieta je hladne,kludne mozesist za sestrickami nech mu daju...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre