Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

metlonka
15. okt 2009

v tom mas pravdu jankohrasko...ani mne tie cvicenia nic moc nedali...lebo tie bolesti ti ochromia celu mysel...ze ani nahodou si nespomenies na to, o com ste sa bavili na nejakom cviceni 😀 Mne tiez sestricka presne povedala kedy a ako mam tlacit a ako mam dychat...takze teraz na ziadne cvicenia ani nechodim...sice ako prvorodicka by som bola tiez zvedava a mozno par cviceni by som si zaplatila...

jankohrasko
15. okt 2009

metlonka: hehe.. no niekomu nieco daju cvicenia, niekomu nie.. A pri prvom tehu si chodila na cvicenia?

metlonka
15. okt 2009

ano chodila som do GPN-ka. Bolo to celkom fajn...aspon som si myslela ze nieco robim pre seba a pre babo 😀
ale pri porode som na vsetko zabudla 😀
ako sa ma malicka? pekne rastiete? 😉

moncuska
15. okt 2009

Ahojte, takze par info z mojich cerstvych skusenosti.
Dnes som bola prvy krat v poradni na Antolskej, som v 37 tt. Chcela som ist ku konkretnej doktorke Bertoldovej, tak som si rano sadla pred jej ambulanciu a nervozne cakala, ci ma vezme. Namiesto o 8.00 zacala sice ordinovat az o 9.00 ale zobrala ma bez otazok, vysetrila, vypisala papier na interne vysetrenie kvoli epiduralke a hned som vypisala aj zmluvu na zazmluvnenie k porodu, zajtra si mam pre nou prist a odniest na riaditelstvo potvrdit.
Na interne vysetrenie mozete ist kdekolvek, ja svojho internistu nemam, tak idem priamo tam na antolskej, budem za to platit 25 eur, pretoze to je sukromna ambulancia a vysetrenie je na moju ziadost, lebo chcem epidural. Okrem toho musim absolvovat tu povinnu prednasku o EPI kazdu stredu o 14.00.
Chodim aj na cvicenia k p. Jezikovej, tu som mala tiez stastie, prisla som tam rano osobne sa objednat, predplatila som si 6 cviceni. Mala som stastie, ze sme zacinali od zaciatku, podla mna je to celkom fajn, aj sa trosku hybem, aj sa dozviem dobre informacie. Ci to pri porode vyuzijem a nezabudnem z tych bolesti aj svoje meno, to je druha vec, ale teraz mam dobry pocit, ze robim pre seba aj pre babatko uzitocnu vec 🙂

metlonka
15. okt 2009

jeej dakujem moncuska za polopatisticky opis hlavne pre mna nechapavu 😀
Potesila si ma hlavne s tou doktorkou Bertoldovou, aj ja planujem k nej ist. Takze byva tam vo stvrtok a v ktorych dverach si ju zastihla?

jankohrasko
15. okt 2009

metlonka: Malicka nam nedava zatial moc casu na seba, ale snad sa to ustali. 😅 😅 😅 Inak porodne sestricky na Antolskej su super 😀 😀 jej 13 novembra sa narodila moja mamina 😀 😀 pekny datum

metlonka
15. okt 2009

jeeej dakujem...naozaj pekny datum...ale vychadza to na piatok 13-teho 😀 tak uvidime 😀
neboooj ono sa to bude menit kazdym dnom....kazdy den budete riesit nieco nove 😉

meliska
15. okt 2009

moncuska: a kedy chodis na tu pripravu... ja v piatok 😉

jankohrasko
15. okt 2009

jeeeej piatok 13-teho? sice sanca, ze porod bude v stanoveny den je len tusim 5% 😀 😀 hlavne prajem malickemu vela vela zdravicka 😉

moncuska
15. okt 2009

metlonka MUDr. Bertoldova ma ambulanciu na 1. poschodi na rozdiel od ostatnych doktorov, ktori su na prizemi. Cislo dveri 108 a ma tam vypisane, ze ordinuje vo stvrtok od 8.00 do 10.00 😉 Ale prisla az o 9.00 a cakalo tam dost vela pacientiek.

meliska ja chodim k p.Jezikovej v pondelok rano o 8.00, dost zabijak 😀

mata1977
15. okt 2009

ahojte ,treba sa objednať do poradne na antolskú?mate niektora čislo do ambulancie?ja si nezazmluvňujem žiadneho lekára,však žiadneho nepoznam,ale môj gynekolog mi povedal dnes ,že sa mam objednať,
ja mám isť ešte kmôjmu bud,tyždeň pre výsledky,dnes mi robil výter a potom na antolskú,ale medzi tým sa mám objednať,tak neviem

metlonka,ani ja nemôžem uležať na chrbte,strašne ma tlači,aj na prsiacha aj medzi lopatkamia to aj v sede a vtedy sa mi ťažko dýcha

drobec17
15. okt 2009

Ahoj,

vsetci maju pisane, ze su od 8,00hod. ale zacinaju az o 9,00hod. lebo maju porady ci daco take.

Moncuska: preco musis platit? Ja som absolvovala interne vysetrenia na Antolskej, I.posch., c.dv.102, ale neplatila som nic. A tiez som dostala listok na absolvovanie PEDA prednasky - kvoli epi.

Okrem toho som absolvovala aj vysetrenia kvoli pripadnemu CS. Nastastie uz mam vsetky vysetrenia za sebou. Uz len cakam.

monni
15. okt 2009

ahojte,

ja som si pri prvom dietatku davala robit odber pupocnikovej krvi. teraz pri druhom to riesim tiez. kazdy ma na to iny nazor, niekto si povie ze je to vela penazi, ale mam dost ludi okolo seba co si to davali robit.

treba si len zavolat na tel.cislo do eurocordu alebo sa zaregistrovat cez net a oni vam poslu zmluvy ktore treba vyplnit a poslat spat na ich adresu. poslu vam aj taku lepku, ktora sa ma nalepit do tehu knizky, ze bude robeny odber. plati sa vopred zaloha okolo 8 tisic sk a zvysok sa doplaca az po potvrdeni ze krvicka bola dobra a da sa pouzit (takze az po porode). potom sa plati rocne poplatok za uskladnovanie. teraz to navysili na 50 eur.
ale su ustretovi, ja som to pri prvom porode nestihla zaplatit nakolko som mala predcasny porod, doplacala som po odbere.
len nezabudnite povedat pri porode ze treba spravit odber pupocnikovej krvi.

rybka, drzim palce aby si to tiez stastne dotiahla aspon do 38 tt a boli s babatkom zdravi a stastni 🙂

rainee
15. okt 2009

baby ja tym int.vysetreniam k epi fakt nechapem, niekto plati niekto nie??? takze pokial mi da moj gynekolog z poradne papierik na vysetrenie mozem ist vlastne hocikam k internistovi a vtedy neplatim, platila by som len na antolskej? Drobec a ty si kedy bola na vysetreniach ze si nic neplatila, myslim ake je to aktuane? pride mi to cele divne.
ja som uz bola na tej prednaske o epi, bolo to take z rychlika, rozdali papiere a sup platit, moc info o negativach a pozitivach som sa tam teda nedozvedela za tu chvilku, takze kym si to dam idem asi pozistovat viac info na nete.

rainee
15. okt 2009

mata objednavat sa na poradnu nemusis, staci prist v priebehu ordinacnych hodin a vybrat nahodne lekara ktory ma prave sluzbu /4 ambulancie na prizemi + tusim 1 na poschodi/ alebo si zistit kedy ordinuje ten ku ktoremu chces chodit. myslim ze pokial chces konkretneho lekara aj kvoli zazmluvneniu, asi je najlepsie zavolat do ambulancie a potom zistit kedy tam vobec bude lebo velmi sa na to inak neda spoliehat ako som zistila.

certica
15. okt 2009

rainee, no pokial viem, tak v minulosti sa interne vysetrenie z dovodu EPI nevyzadovalo ani sa nerobilo, stacilo vysetrit krv (zrazanlivost). to interne zaviedli len nedavno a zaroven spoplatnili (kedze epi nie je nevyhnutna, je to tvoja volba resp. "nadstandard").
akurat interne vys. z dovodu nutnosti SC sa predpokladam nespoplatnuje

alexandrah
15. okt 2009

meliska - mas uplnu pravdu, ze mozno za to nemoze ta pani, ale by to mali mat inak vyriesene, proste nejaka sestra by brala telefony, a zapisovala, alebo niekto, ale to by sme nemohli byt v statnej a v SR. no co uz!!!!!
jankohrasko - ked ta bolela hlava, dali ti nieco? mozes si nieco dat? ci nic koli kojeniu? pytam sa, lebo som migrenicka, teraz to obcas riesim paralenom, ale neviem, ako po porode, ak nahodou - co dufam ze nie!!!!
kocky, ja som najprv nechcela ist nikam cvicit, potom jedna v ruzinove, ze ona to robi sukromne, chcela aj 7 tisic, no karel capek zapomen, a potom som nasla jeden kurz, ani nie koli cviceniam, ale nejake infosky, ako rodim, kedy viem ze rodim, ako kupat a tak, no stoji to cca 2 tis., tak sa da. a mam to 5 min. od domu, tak fajn. a ako vas citam, tak by som ani nemohla chodit, lebo moja nespavost sposobuje, ze idem spat o 3-5 rano, tak na 8 v petrzke by som urcite nebola. tieto kurzy su o 13.00 do 15, uplna pohoda!!!!!§
inak, kde su tie ambulancie? na prizemi? na antolskej som bola ais iba 2 krat, aj to hodne davno, tak uz ani neviem, kde mam ist. je tam aj parkovisko? (asi hej). a ta prednaska o epi sa kona kde? pocula som, ze v nejakej zasadacke v stredu o 2 pm?
certica - si NAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😅 😀 😉 🙂
monni - aj ja si davam odber pupocnikovej krvi, istota je istota, ked ide o zdravie, tam kaslat na peniaze, mozno sa nepodari odber - malo, problemy pri uskladneni, ale mozno to riskovi zachrani zivot, nevaham!!!!!!§ to sa inak zapisuje aj do tehu preukazu, nie? treba povedat pri prijime, alebo to zapisu do nejakej prijimacej spravy?? inak, od toho 36 tt sa chodi na poradnu kazdy tyzden? ci raz za dva alebo tak?

mata1977
15. okt 2009

alexandrah,ja som dnes volala do cepry za ten odber,zajtra mi pošlu papiere,tie vyplnim a odošlem,potom mi pošlu fakturu a zaplatim zalohu,,,,,,do preukazu si nalepiš samolepku,ktoru ti pošlu v tých papieroch a na poradni im to mam povedať aj a tiež povedať to pred pôrodom tesne aby nezabudli-take inštrukcie mi dala ta pani po telefone
do poradne sa chodi potom raz do týždňa,čo ja viem

jankohrasko
15. okt 2009

alexandrah: ked ma bolela hlava, tak mi davali najprv infuzie. Ale ked mi to nezaberalo ani na treti den, tak mi na treti den v noci roboli krvnu zatku do miechy. Behom piatich minut sa mi okamzite ulavilo 😅

Ja som cvicila doma na fit lopte a posilnovacie cvicenia, co boli v tehu knihe popisane. Jaj a este obriadit domcek, navarit muzikovy.. Pohybu som mala az az. A cvicila som vtedy, ked som mala na to chut a ked som sa dobre citila. A nemusela som nikam chodit.

Ambulacie su na prizemi od hlavneho vchodu vpravo, pri lekarnach.

alexandrah
16. okt 2009

mata - ja uz mam tu zmluvu doma, este ju im poslem naspat, uz ju mam aj vyplnenu ... nalepku som nenasla, ale asi som prehliadla, zajtra kuknem ... mne to vybavil v tom centre hned moj gynekolog, tak len musim poslat.
fuha, jankohrasko - to znie hrozivo - to do miechy ... ale mat 3 dni migrenu (asi si mala bolest hlavy, nie migrenu??), to by som si asi sla kupit nejake analgetikum ...
inak - ja tiez to cvicenie velmi nepotrebujem, som zvedava na infosky, ako sa rodi, kedy falosny a kedy uz pravy porod, ako kupat, prebalovat ... proste take veci. cvicenie mam tiez doma okolo domacnosti, + som sportovec, obcas dvihnem nohu a tak. 🙂
dik, na ambulancie sa pojdem pozriet 😎
inak - za ten odber je to cca 25 tis ...dokopy.

rainee
16. okt 2009

alexandra to som sa na tych cviceniach doteraz nedozvedela a to som tam bola uz 4x 😝
parkovisko pri nemocnici je, ale od 7,30 velmi nie je sanca zaparkovat 😒 a ti co parkuju na cesticke ako chodi bus nestihaju zbierat papuce od polisov....takze pesibus to isti.
prednaska o epi je v hlavnej casti nemocnice, zeleny trakt na prizemi. tam sa v stredu pred 14,00 nazbieraju tehule a potom ich zavedu lekari do tej prednasacej miestnosti.

rainee
16. okt 2009

baby co vam davali od bolesti pri/po porode ked ste nemali epiduralku?

jasminet
16. okt 2009

rainee - mne uz nestihli dat epi, tak mi dali nieco do infuzky, ale co to bolo...to by som klamala...

zorfuda
16. okt 2009

ahojte kdo poradi ake interne vysetrenie este potrebujem, to nestaci ze chodim do poradne, vysledky na epi mam prednasku o tom tiez zaplatene tiez ja uz len cakam, nieze ked to na mna pride tak budem musiet behat po nemocnici, dr. Schollz nic nespominal, kam to vlastne mam ist? dik

jankohrasko
16. okt 2009

zorfuda: vypytaj si vymenny listok k internistovi. Ten ti urobi EKG, odbery krvi, atd. Pojdes bud k svojej obvodnej lekarke. Alebo rovno k internistovi podla toho, kam podla obvodu patris.

rainee
16. okt 2009

tak ja dnes od rana riesim tie interne vysetrenia k epiduralke 😠 internista mi dal termin o 2 tyzdne /ved dovtedy mozno aj porodim/ a moja obvodna ma poslala na antolsku lebo vraj by som dlho cakala na vysledky a nemuselo by sa to stihnut. takze musim na tie vysetrenia na antolsku bud. tyzden a pekne si zacvakam 🙄

rainee
16. okt 2009

zorfuda potrebujes k epiduralke aj interne vysetrenia - krv, ekg a neviem co este, nestaci ze chodis do poradne a mas ju zaplatenu...

jasminet
16. okt 2009

zorfuda - najlepsie bude ked sa opytas priamo dr. scholtza...

alexandrah
16. okt 2009

rainee - no pesibus z ruzinova asi nie ... uz aj pri prechadzke so psom mi tvrdne brucho ... neviem si predstavit ist inak ako autom, tak zaparkujem trochu dalej ... niekde snad ...
veru, tie interne su o hubu, ked sa pamatam, koli operacii, tak najprv mi brala krv obvodna, potom ma objednala internistka, potom ona krv, ekg, vysledky ... je to aj na 3 tyzdne, to je na poslednu chvilu, ked budem rodit, ani nestihnem ...

rybka13
16. okt 2009

alex, pred Antolskou je obrovske parkovisko, tak hadam nejake to jedno miestecko najdes.. podla mna najlepsie bude ked prejdes cez kanal a odbocis doprava na taku cestu pozdlz ktorej sa to parkovisko tiahne tak dozadu popri nemocnici, a hlavne do poradne musis vojst cez vchod 'Poliklinika' nie 'Nemocnica

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre