Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

seba1
1. feb 2011

ahojte, chcem sa spýtať aké ste si kupovali nepremok. podložky po seba? Keď som rodila starších žiadne odo mňa v pôrodnici nechceli.

tehula
1. feb 2011

@swordka, nie som si ista, ci to bude MUDr. Greksova. Ta totiz len nedavno rodila dvojicky (asi tak 2mes dozadu), pochybujem, ze nie je na MD. A mala skor hnede vlasy ako cierne, co si ju pamatam.

@seba1, ja ked som v 2009 rodila, uz to trebalo priniest so sebou....a pochybujem, ze odrazu by ich poskytovala nemocka zadara.

@luuca1, zial na tej sprave oni aj nedopatrenim hocico domrvia. Mne ju podpisovala Mudr. Bertoldova, hoci ma ani nerodila a hoci tu spravu ani neklepala (dali to naklepkat hromadne nejakemu mlademu doktorovi, ktory mi isiel mudrovat o kojeni v polohe lah 😅 ). Mne tam domrvili take veci ako adresu bydliska, ci dokonca stupen vzdelania mi tam uplne odveci uviedli, hoci na prijme sa ma to hadam aj 3x pytali.
Prajem skore uzdravenie

@alexandrah, no veru toto si aj ja hovorim, nemozem vediet, aky bude druhy, asi teda si epi vybavim a popripade ked sa to zas nebude stihat (kiez by taka bleksovka), tak si ju pichnut nedam. Inak oxitociny navalili aj do mna, ale mne to uz bolo fuk, ja aj bez nich som mala konske bolesti

tehula
1. feb 2011

@luuca1, nechcem tym samozrejme nikoho omluvat,lebo take veci ako vakuum by rozhodne mali do spravy uviest!!! Zbehni tam teda radsej, lebo potom spravu bude aj tak tvoj gynekolog potrebovat po 600nedeli
Ja si pamatam, ze som tieto veci mala spravne vyplnene, episotomia a nejaka rupt lahka 1.stup. co sedelo

seba1
1. feb 2011

@tehula chcem len vedieť, aké mám kúpiť, chcem si začať baliť tašku do pôrodnice, ja som rodila 2001 a 2004 a úplne inde

cicimon
1. feb 2011

@seba1 tie podlozky treba doniest, mne dali len prvy den, obcas sa stalo, ze sanitna dala aj iny den, ale to skor podla nalady... a radsej nejaku vacsiu

jabadaba
1. feb 2011

@sony123 dakujem velmi pekne. Ved to, ide najma o schopnosti operatera ako ukon dobre odvedie.
Sony, mozno si uz pisala, da sa Scholtz napriklad zazmluvnit?
@kwetinka1 no vidis Kweti, tvrdili mi kocky, ze aj epi je mozna namiesto spinalu. Hm...no len nech mam poriadneho operatera, to bude najpodstatnejsie. Dikes moc.

seba1
1. feb 2011

@cicimon a kupovala si to v zdrav.potrebách, alebo v niečom takom?

jabadaba
1. feb 2011

@luuca1 no len si nechaj pekne tu spravu prepisat tak ako sa Ti odvijal porod. Co je psano to je dano ako sa vravi, neskor by si sa uz nedopatrala ani dokazov ani pripadnej pomoci ak by nieco zmrvili a Ty by si to chcela riestit. Drzim palce.

cicimon
1. feb 2011

@seba1 ano.... ale videla som napr aj v kauflande... len zas neviem porovnat velkost
potom som vyuzila aj doma pocas 600ned

tehula
1. feb 2011

@seba1, nemusi byt vylucne zo zdr. potrieb. Kludne stacili aj tie pre babatka (fixies, alebo babylove z drogerie) = prebalovacie podlozky bolo tam tusim 10ks

seba1
1. feb 2011

@cicimon
@tehula diky, myslela som, že treba nejaké špeciálne - väčšie, ale asi teda kúpim babylove, aspoň sa využijú, ak by z nich zostalo

tehula
1. feb 2011

@seba1, mne mama zohnala aj tie speci zdravotnicke, nejaky deteox, ci ako sa to volalo, ale mne to bolo zbytocne velke na postel, ved najma pod zadok to potrebujes a to ti tie detske budu stacit a nestoji to take prachy ako tie profi zo zdr. potrieb.

sony123
1. feb 2011

Jabadaba, Scholtz sa da zazmluvnit, uplne v pohode, ak nahodou prave nebude na dovolenke, ale to ti uz on povie. Ked som synceka u neho rodila pred rokom, tak maval pred rokom poradnu vzdy v stredu doobeda, mava poradnu pre rizikove pripady, ale aj nerizikove, myslim ze od 9hod, ako prisiel z vizity do tej 12 tej, a vtedy bol na cisle dveri 25, ale to si pre istotu prever. Ak ta caka sekcia, urcite ju naplanuje skor, nebude chciet, aby sa porod spontanne spustil a on podla vysetreni uz usudi o kolko skor babo vyberie. Ked si v 33 tyzdni, chod k nemu do poradne kludne aj skor, aj buduci tyzden, ja som k nemu s oboma detmi isla od 32 tyzdna a nic nenamietal, ono je dobre, ked ta vidi do porodu viackrat. Dcerku vybral 10 dni skor a syna 16 dni, lebo uz som bola po jednej sekcii, maly mal 3700 g v 38 tyzni a moja vaha v den porodu bola 56 kil, neriskoval prilisny tlak na uz na jednu predchdzajucu jazvu. Aj v 38 tyzdni bol maly plne vyvinuty s apgar 10/10. A obe jazvy mam pekne, robil mi kozmeticky sev, vlastne 2x otvoril to iste miesto, takze jazva je jedna, podla mna Scholtza urcite lutovat nebudes.

alexandrah
1. feb 2011

ahoj @luuca1 - asi sa len v rychlosti pomylili, oni tie spravy asi vypisuju jak na beziacom pase ... urcite si mala vakuum?? ti vraveli?? ja som mala zaskrtnuty urcite VEX v sprave ...hm, tak drzim palce, len neviem, ci si to tvoj porodnik bude pamatat, ze si rodila VEX, nie je to zase az taka chyba, ako keby si rodila sekciou, na dalsie tehu to nema ziadne nasledky, ani na porod ...

alexandrah
1. feb 2011

@seba1 - ahojm ja som kupovala take klasicke detske v dm ku .--- maju aj v zdrav. potrebach ...ale inak mi na antolskej dali ich, ani som svoje nepotrebovala ... co potrebujes, su plienky pre babatko, a vlhcene utierky, vsetko ostatne ti daju, aj krem proti zapareninam ... a este, uz sa nemusi balit na siroko, takze ak chces, zober si aj latkove plienky, a postolky, tusim ich uz nedaju automaticky ...

hobit
1. feb 2011

@luuca1 neboj, to jej zmizne

klickklack
1. feb 2011

@sartira aha, dakujem za info... budem skusat dalej..snad budem uspesnejsia 🙂

klickklack
1. feb 2011

@alexandrah ahoj alex, coze? to od kial vies? ja som mala tiez v plane rozemberga si zazmluvnit...
a ked som volala sestre ci bude problem ked tam pridem v 36 tak povedala ze nie ze berie pacientky len mam prist k nemu na poradnuv 36tt... takze som bola taka pomerne pokojna...
teraz tiez neviem komu pojdem...
este som zvazovala niznansku, ale to by bolo treba na mytnu chodit a to sa mi zda odveci...a tiez neviem ci sa vsetko neplati v hotovosti tam...
takze tiez teraz neviem ku komu... si ma zaskocila

alexandrah
1. feb 2011

@klickklack - aj mna to sialene zaskocilo, ale napisala mi to jedna baba do IP, co ho pozna, cez nu som sa k nemu dostala minule, ze si robi az do polky aprila atestaciu, zrovna vcera ze jej to povedal ... este mu skusim aj tak zavolat ... ale neviem, zvazujem havaldu ...

kacka123
1. feb 2011

ahojte vsetky maminy a buduce maminy,

Nechce sa mi citat cele forum a potrebovala by som vediet kedy sa da ist na prehliadku porodnice na antolsku, po pripade koho treba kontaktovat. Dakujem

luuca1
1. feb 2011

@alexandrah hej ale čo ak teraz ja tie problémy čo mám mám z toho alebo čo ak bude mať nejaké následky mala....

luuca1
1. feb 2011

@hobit no to dúfam, lebo inak tam pôjdem tej doktorke ja dať vákuum na hlavu...

klickklack
1. feb 2011

@alexandrah u havaldu rodila moja sesterka a vraj je mily... neviem...
a to uz teraz sa chcesist s nim porozpravat?nie je este skoro?mne sestra povedalaze v 36 max v 35 mam prist, skor nie...
moja kamaratka este rodilau kristufkovej, mladucka baba velmi prijemna vraj,ale rodi za asistencie.. tak neviem ci ja neskoncim u nej nakoniec..
asi to budem riesit fakt az 35 tt...

mony80
1. feb 2011

ahoj @kacka123
ja som to spravila tak, ze som zavolala v sobotu rovno na porodnicu, ci by sa nedalo prist, vtedy povedali ze nie, pretoze mali velmi vela porodov a nech zavolam v nedelu. V nedelu mali malicko a v pohode nas previedli, bol tam uplny klud, nikde nikto. Cislo na porodnicu je na nete.

alexandrah
1. feb 2011

@klickklack - ahoj, jASNE, AZ V 36 TT, nie teraz ...

mia551
1. feb 2011

@alexandrah
@klickklack Ahojte, ja som si tiez chcela zazmluvnit Havaldu, volala som k nemu do ambulancie v 36tt a povedal mi, ze tento tyzden ma zobrat nemoze (on si pacientky objednava, resp. dohaduje, kedy mozu prist, lebo ich tam sedi fakt vzdy vela... a uz sa stalo, ze tie, ktore s nim neboli vopred dohodnute telefonicky, tak do poradne ani nezobral - musel odbehnut k porodu a pod.). Takze som sa k nemu dostala az v 37tt, kedy mi povedal, ze na termin, kedy mam rodit uz ma dohodnutych dalsich 9 pacientiek (v tom tyzdni +/-1 tyzden, teda v rozmedzi 3 tyzdov), takze mi nemoze zarucit, ze ma bude moct odrodit... takze urcite Vam radim, zavolat mu kludne ovela skor, aj v takom 34-35tt s tym, ze v 36 tt uz pojdete k nemu na poradnu... dnes som tam akurat bola v poradni a bola tam jedna baba, co bola len v 35tt... takze asi radsej skor ako neskor...

nya
1. feb 2011

@seba1
Ak si z BA odporucam podlozky z Mother care.
Volaju sa Materity bed mats, je ich tam 5ks a su velmi dobre. Oproti babylove su vacsie, tak sa nesuchaju po plachte na strany a su prijemne aj na pocit. Stoja 5.50 euro.

hobit
1. feb 2011

@luuca1 😀

alexandrah
1. feb 2011

no podla mna ja by som z mother care nekupovala, tam su zbytocne predrazene veci ...
@mia551 - ahoj, nemas na neho cislo?, prip. mi das do IP to cislo do ambulancie, + kedy volat?, (kedy tam je??), inak diky moc, ja asi skoncim tak, ze nebudem mat nikoho, uz to vidim ... ja ani nie tak koli lekarom, odrodi ma asi hocikto, ale naozaj, hlavne zdr. sestry sa ku mne hned inak spravali, + som zazila, ze baba rodila, a rychlo telefonicky zhanali kohokolvek, lebo nik tam nebol, lekar ... + rozemberg bol pri mne aj pri 1. porodnej dobe, dohliadol, aby mi vzdy vcas dali epi ... a podobne, na monitor ... ked ma stara sestra babizna chcela vyhodit ...

seba1
1. feb 2011

@nya diky, pozriem sa na ne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre