Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sisipetka
23. apr 2012

@adka1987 - no praveze o chlapcoch sa hovori, ze su lenivsi a nechce sa im velmi z bruska, ale hadam sa coskoro dockate a pekne si to uzijete 😉

michelle1984
23. apr 2012

@adka1987 Ahoj, ja som tu kvôli skrátenému krčku a že som už aj otvorená a kontrakcie som mala, to všetko od 30. týždňa. odvtedy tu len tak ležím :(
S tým prisatím čo som počula tak hned ako sa narodí ti ju dajú prisať, myslím že aj pred tým ako sa umyje a niektoré ak chcú tak ešte aj pred tým ako sa odstrihne šnúra.
Čo sa týka návštev - ak si na šandarte a rodíš normálne tak len cez okno, ak sekciou tak dojdú za tebou na izbu, ak si na nadštandarte tak dojdú normálne do izby

adka1987
23. apr 2012

@sisipetka ďakujeme 🙂

adka1987
23. apr 2012

@michelle1984 držím ti palce, nech ti všetko dobre dopadne. ako dlho tam ešte budeš?

michelle1984
23. apr 2012

@adka1987 Tak to veru neviem, vôbec mi nevedia povedať presný termín. Stále to posúvajú o týždeň. Dnes ráno mi zas že vo štvrtok pôjdem na kontrolné vyšetrenie a potom mi povedia či ma pustia alebo pošlú domov

michelle1984
23. apr 2012

@silvinnka Dnes ráno nám prišla ďalšia a poobede už aj odišla rodiť. 3 dni pre termínom, takže v poho. Aspoň niekto. Bo keď vidíš koľko ich tu rodí predčasne, normálne sa toho začínam desiť. Ale si hovorím, že som v druhej polke osmeho, tak som za vodou.

ivanka.7
23. apr 2012

@adka1987 S tou zltackou nikdy nevies, no... ale ty mas termin tak, ze ked/ak ti nabehnu prve zvysene hodnoty, mozes davat pekne na slniecko. Ja som dala tak po dva dni podvecer k oknu a bolo hotovo. Ale nasa mala len miernu zltacku. Svagrina tiez bola tusim dlhsie kvoli zltacke malej.

adka1987
23. apr 2012

@michelle1984 človek má obavu celkovo pred pôrodom a nie keď musí byť v nemocnici a vidí ako to tam chodí ako na bežiacom páse. keď budeš rodiť predčasne, aspoň pôjdete skôr domov. bábätko už je dosť veľké 🙂

ivanka.7
23. apr 2012

@michelle1984 Miska, ked mas sekciu, aj tak za tebou navstevu nepustia... ale su ochotni doviezt babatko za sklo pre navstevu, ak mamina este nemoze vstat (tak ukazovali mamine a Petovi prvy den, ked ja som este nemohla vstat). A aj mi vozili malu na prisatie sem tam...

adka1987
23. apr 2012

@ivanka.7 to je dobré, že bude slniečko 🙂 ich malá sa narodila v semptebri, to bývalo také upršané počasie. malá plače iba keď je hladná?

adka1987
23. apr 2012

koľko rodičiek je vlastne na izbe? dve?

ivanka.7
23. apr 2012

@adka1987 aj ked ju boli brusko a aj ked sa nudi 🙂 a aj ked sa chce len pritulit asi :D
Na izbe byvaju dve maminy, ale ked je velmi vela porodov, tak aj tri.

michelle1984
23. apr 2012

@ivanka.7 spolubývajúcej švagrina rodila sekciou a v pohode jej šli na izbu

barushkaaam
23. apr 2012

Ahojte baby. Mozem sa k Vam pridat? 🙂 potrebovala by som poradit. Zijem v CR, ale rodit chcem u nas v BA- prave na Antolskej. Kedy je potrebne tam dojst a nahlasit, ze chcem rodit prave tam? potrebujem sa aj nahlasit u koho chcem rodit, ci staci ze budu vediet, ze kedy mam cca termin a odrodi ma ten lekar, co ma sluzbu?
P.S. Mam slovensku zdravotnu poistovnu - konkretne VZP

michelle1984
23. apr 2012

@adka1987 no ani nie, dve kilá má

nikuska265
23. apr 2012

@barushkaaam Ahoj! ja som rodila na Antolskej pred dvoma mesiacmi. stačí tam prísť cca v 35-36. tt a odvtedy tam budeš chodiť na kontroly do poradne každý týždeň až do pôrodu. nemusíš si vyberať doktora,ktorý ťa bude robiť. Jednoducho tam prídeš,zaradíš sa niekde,kde práve ordinujú a majú poradne, keď výde setrička tak sa len spýtaj, či ťa vezmú. Potom ťa už odrodí ten čo bude mať službu. ja som tam tiež šla s tým,že som žiadneho Dr. nepoznala - prišli sme tam, kukla kde ordinujú, zistila že ma vezmú, potom som k rovnakej Dr. chodila do poradne každý týždeň,ale Dr. som si nezazmluvňovala,takže keď už som šla rodiť,ma odrodil Dr. ktorý mal vtedy službu a bolo to v pohode.nemala som ani epidurálku a vôôôbec neľutujem.ale čo môžem odporúčiť je nadštandardný pôrodný box - ja ho môžem len odporúčiť 🙂

barushkaaam
23. apr 2012

@nikuska265 dakujem za rady 😉 tuto v CR je to teda poriadne ine....Napriklad kamoska chcela rodit v Prahe-Motole a tam sa rodi ako na beziacom pase...straaaasne vela porodov za 1 den. Je to obrovsky nemocnicny komplex, takze asi tak. A ta kamoska mi vravela, ze mamicky sa musia nahlasovat uz v 13 tt !!!! potom uz neskor mozu povedat, ze na ten termin nemaju miesto ☹
no neviem, ci porodny box budem potrebovat. Moja dokyna ma na poradni strasila, ze mam nizko polozenu placentu, hned u krcka, ze ak sa to nezmeni budem musiet na cisarsky ☹

adka1987
23. apr 2012

@michelle1984 môj malý mal 1540 v 30. týždni tak tiež má okolo 2 kíl. potom napíš ako ti to dopadlo, budem ti držať palčeky a myslieť na teba

adka1987
23. apr 2012

@ivanka.7 si užívajte krásne chvíle, my sa už tiež tešíme nech je vonku 😀

ivanka.7
23. apr 2012

@michelle1984 rozhodne to ale nie je standardny postup... ked som tam bola ja, tak navsteva prisla k sekcii len k jednej, aj to bola navsteva, ze sestricka z nemocnice... a potom este k jednej, ale to nie na izbu, ale sa stretli pri inkubatore svojho babatka

nikuska265
23. apr 2012

@barushkaaam tak keď by ti naplánovali cisársky tak ho nebudeš potrebovať,ale inak ho môžem iba odporúčať. inak by som už rodiť ani nechcela. ja som chodila tiež osem mesiacov do poradne len k svojej Dr. a až v tom 36. tt si vyberieš nemocnicu kde chceš rodiť, nájdeš si Dr. ktorý má práve poradňu a hotovo a keď začneš rodiť, jednoducho prídeš do pôrodnice a tam bude Dr. čo má službu. a bola som v celku spokojná, nemala som plateného Dr. a vôbec mi to nechýbalo a neľutujem to, možno ak by som mala nejaké komplikácie tak áno,ale inak je to podľa mňa zbytočné.

michelle1984
23. apr 2012

@ivanka.7 neviem či štandartný či nie, ale boli tam 😀 a dokonca ich vraj prepašovala aj do tej miestnosti kde sa odkladajú miminká, tam sa s ním všetci fotili 😀

marcelatje
23. apr 2012

naozaj nemáte bábätká pri sebe keď príde návšteva? Sesterka nám bábätko na Kramároch vyniesla na chodbu pri každej návšteve, ako to teda je na tej Antolskej? 😕 😕 😕 či len po sekcii je to tak?

jasminet
23. apr 2012

@marcelatje naozaj sa babatka ukazuju iba cez sklo navstevam. neviem si to ani dobre predstavit to vynasanie novorodencov na chodby - plno ludi, bacilov, prievan alebo naopak uplne dusno... jedine ze sa ti pritrafi nadstandard a vtedy mozes ukazovat babo kazdemu kto za tebou na izbu pride

marcelatje
23. apr 2012
ivanka.7
23. apr 2012

@marcelatje a nie, ani po sekcii sa navsteva k babatku nedostane (len po znamosti ked uz), manzel mal na rukach malu hned po narodeni a potom az ked nas pustili

eemmaa
23. apr 2012

@marcelatje na kramaroch je to normalne ale na antolskej vidia babatko len cez sklo....

marcelatje
23. apr 2012

@ivanka.7 @eemmaa no nepotešili ste ma ☹ ......ale ďakujem za info 🙂

ivanka.7
23. apr 2012

@marcelatje Ono na Antolskej ani nie je vonku nie je miesto na to, ja by som tam pardnove babo ani nevyniesla medzi tych x ludi... navstevy tam za maminami aj chore chodili 🙄 . Tych par dni sa to prezije a potom uz je babo len vase.

barushkaaam
23. apr 2012

@nikuska265 aha, oky....este raz dakujem za vsetky rady 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre