Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzi118
24. nov 2010

@certica ano ako pises, vsetko ma svoje za a proti. Zvazujem aj celkovu..

certica
24. nov 2010

@zuzi118 az teraz pozeram, ze budete poteseni dvojickami 🙂
ja osobne, ak by to nebolo nevyhnutne nutne, do celkovej by som dobrovolne nesla. ani tak nie koli sebe, ale z obav tykajucich sa dietata, kedze vsetky tie oblbovaky/utlmovaky, narkotika v znacne vysokej miere ucinkuju pri narkoze aj na babo a mozu sposobit pripadne poruchy dychania, jeho utlmenie. to by bol pre mna asi najvacsi strasiak, i ked rozhodne nechcem strasit 🙂 . a potom dieta vplyvom liekov aj ospanlivejsie, co moze sposobit horsi rozbeh laktacie z dovodu neskorsieho prisatia a pod. no a potom aj operater ma predsa len menej casu, prave z dovodu snahy eliminovat dlzku posobenia narkotik na babo. no ale fakt nechcem dramatizovat 😀, len moj nazor.

zuzi118
24. nov 2010

@certica ano viem o tych rizikach celkovej... v podstate som viac menej rozhodnuta ist do celkovej len ak to bude akutne. Povedzme jedno bude normalne a druhe musi cisarskym.. Inak si dam alebo spinal alebo epi.. Ja dufam, ze deti sa nejako rozumne otocia a pojdeme normalne, ale pokial budu priecne, co je zial pri dvojickach celkom vysoka sanca, budem musiet ist CS, tak sa snazim si zistit vsetky moznosti dopredu, aby som potom nebola touto skutocnostou neprijemne zaskocena.

Od spinalu ma odradza najme to lezanie a rizika spojene s bolestou hlavy. Od epi zasa to, ze ak nezaberie tak ako ma, tak predpokladam, ze ma budu musiet asi uspat celkovo.

certica
24. nov 2010

@zuzi118 treba sa nastavit tak, ze dvojky urcite zaujmu spravnu polohu 😎 . a v pripade normalneho p., uvazujes aj s epi?

zuzi118
24. nov 2010

@certica nie, v pripade normalneho, tak epi urcite nie. Ja verim, ze pojdeme normalne.. CS je plan F 😝 A predtym je este plan A, B, C, D, a E 😀

mici111
24. nov 2010

@louisiana mne kvoli epi nikto krv nebral..ani krvny obraz mi nerobili..nic..

emjee
24. nov 2010

ja som myslela, ze epi sa vobec nedava pri cisarskom 😖

bambola
24. nov 2010

@zuzi118 @emjee malokde sa na SR picha pri cisarskom epi. bud spinal alebo celkova. boliet ta bude hlava po spinali len ak mu trosku toho likvoru ujde do trubice tusim...alebo take nnieco 😀 ale ak pichnu dobre tak hlava neboli 😉 epi nepichaju kvoli tomu, ze su lenivi 😉 tu totiz treba dopichavat este potom aj po cisarskom 🙂 moj mm to napriklad robi, lebo proste epi je lepsia 🙂 ale ak ti to ponukli tak zrejme su ochotni ti ju spravit a urcite by som brala epi. pri planovanom cisarskom nema dovod nezabrat lebo sa to planuje. pri prirodzenom porode tiez zabere vzdy ale kedze sa to neda naplanovat tak bud zabere vcas alebo skor alebo neskor 😉 a daj si pozor lebo anesteziolog ta svojimi recmi aj tak vzdy presvedci na to co vyhovuje jemu aj ked budes mat pocit, ze si si vybrala ty 😉 😀

emjee
24. nov 2010

@bambola ja uz mam davno po a rodila som spinalom, hovorim, ze som ani netusila, ze aj s epi sa da 😒

bambola
24. nov 2010

@emjee ved za to som pisala pre zuzi, ze vacsinou sa neda, ponuknu spinal alebo kompletnu

k.a.t.k.a.
24. nov 2010

@certica no zabi ma netusim 😅 ale skor mam pocit ze asi spinal, extra dlho som necakala na ucinok, pichali len raz ci dodavali cez kateter netusim, aj ked zase musim povedat ze mam pocit ze ucinok skor odznel, ale lezat som musela 24 hod tiez, takze preklep? aj pri epi si necitis cele nohy?

zuzi118
24. nov 2010

@bambola dakujem za info.. ja som tiez nevedela, ze sa da aj s epi. Len nedavno som sa to dozvedela. Teraz ked o tom viem, tak sa o tom budem informovat a ak by bol ten CS nutny, tak sa to budem snazit presadit podla svojich predstav.

bambola
24. nov 2010

@k.a.t.k.a. ak sisi necitila spodnu cast tela to bol spinal 😉

k.a.t.k.a.
24. nov 2010

@bambola no myslela som si 😅 len som ostala zakocena ked v papieroch som si nasla ze epidural 😕

bambola
25. nov 2010

@k.a.t.k.a. hej? 😕 tak bud sa pomylili alebo je to kvoli preplateniu od poistovne tak lepsie 😉 vies, zarabaju kde sa da 😠

trinity525
25. nov 2010

Baby, ako a kde presne sa na Antolskej vybavuje a plati EPI? viete poradit? 😉

michaela8561
25. nov 2010

@trinity525 treba najskôr absolvovať tú prednášku o epi, tam ti dajú papiere,ktoré treba vyplniť a s nimi potom treba ísť na -1 priamo do pokladne, tam to zaplatiť a dajú ti doklad o zaplatení. Bez zaplatenia dopredu epi nepichnú.

trinity525
25. nov 2010

@michaela8561 to viem, že si treba všetko dopredu vybaviť, ale koho mam kontaktovať, aby som sa na prednášku objednala ...

michaela8561
25. nov 2010

@trinity525 ja som dostala papier od lekára na tú prednášku ale vôbec to nepýtali od nikoho a niektoré mamičky ani nemali, jednoducho sme len prišli, vypočuli prednášku a išli sme.

trinity525
25. nov 2010

@michaela8561 a u koho sa ta prednaska robi a kedy byva? nevies koho by som mohla kontaktovat?

michaela8561
25. nov 2010

@trinity525 tá prednáška býva každú stredu o 14tej na prízemí ako je anesteziolog.odd., tam je to vyvesené aj na dverách, púšťajú dnu asi tak 10 minút predtým čiže vždy tam čaká veľa mamičiek. Prednáša to priamo ten lekár anesteziológ ale či sa striedajú to neviem. Myslím, že objednávať sa tam netreba, stačí len prísť. Ja som chodila vtedy už do poradne do nemocnice a priamo ten lekár mi dal papier.

trinity525
25. nov 2010

super, dakujem za info 🙂

lulusha
25. nov 2010

@mmimmka ja som rodila cisarskym so spinalom a poviem ti, radsej by som isla v celkovej anesteze...kocka, ktora bola so mnou na izbe isla v celkovej a mohla vstat o dost hodin skor ako ja po spinalke...mne ju dokonca zle pichli - az na 4.krat a vobec to nie je take bezbolestne ako sa hovori, mna vyberanie babatka z brucha velmi bolelo...ale je pravda, ze ho uvidis ihned- to je asi jedina vyhoda, plus ze spinal na babo neucinkuje...

mmimmka
26. nov 2010

ahoj, dakujem, no velmi si ma nepotesila ☹ , ja sa bojim hlavne tej bolesti, pocula som o tom z roznych stran. velmi ma laka, ze hned uvidim malicku 😀 . este mam 10tt, tak budem dalej rozmyslat 😝

louisiana
26. nov 2010

@mici111 dakujem 🙂 tak ja to riskenem a pojdem len tak 😉

lulusha
28. nov 2010

@mmimmka chapem ta, ja tiez bolest moc "nemusim" a bola som vcelku aj rada, ze sa islo cisarskym...bol to moj prvy porod, takze porovnat s klasickym neviem...mozno som len padavka a ine baby by povedali, ze to nebolelo - mne anesteziologicka vravela, ze budem citit len tah a tlak, ale teda skoro som jej ruku dolamala, ked maleho vyberali...ale akonahle bol vonku, pichla mi nieco na bolest a na sitie ma dokonca aj trosku uspala...ale ked ma uz niesli na izbu, bola som hore

tothova5a
29. nov 2010

@lulusha @katy1979 - baby dovolali ste sa tam? Ja sa tam uz tyzden neviem po 14.tej dovolat a ked som volala dnes doobeda, tak ma nechceli objednat, zevraj sa objednava po 14.00hod. 😠

lulusha
29. nov 2010

@tothova5a ale prosim ta, ja tam volam uz kazdy pondelok o 14.00 a NIKDY nemaju terminy, lebo milostiva pani docentka je furt niekde na konferencii alebo co...ja sa asi budem stazovat, mam toho po krk, kvoli tomu nam stale odkladaju povinne ockovanie, kedze maly ma nejake hrcky na hlavicke...uz som vazne nasrata...dnes davam posledny pokus a ked nic nevybavim, pisem staznost a najdem si trebars aj sukromnu kliniku, kde mu to urobia!!!!!

tothova5a
29. nov 2010

@lulusha ja som sa už dnes tiež vyhrážala sťažnosťou, ale nepomohlo mi to. Asi ju treba naozaj napísať. Ja bývam kúsok od Antolskej, tak dnes poobede, keď pôjdeme na prechádzku, tak sa tam pôjdem osobne pozrieť. V prepúšťacej správe mám napísané, že amb. je č.dv.8. Dám potom vedieť ako som dopadla.

lulusha
29. nov 2010

@tothova5a super, drzim palce a tesim sa, ze pojdes osobne...! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre