Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akejka
17. mar 2009

maminahenika: aj nám UZV na Antolskej vypočítal 3600 g bábo. A narodila sa mi 3100 g Lucinka. O pol kila sa UZV pomýlil 😉 Spriemeruj si UZV z DS a UZV z Antolskej a podľa mňa takú pôrodnú váhu bude mať tvoje mimi 😀
Som zvedavá, daj mi potom vedieť 😉 😉

tehula
17. mar 2009

Zienky, v ktorom tt sa zacina odhadovat porodna vaha dietatka?
Ako casto sa to potom do porodu kontroluje?

dadka212
17. mar 2009

Ja keď som bola na utz na Antolskej asi 2 dni pred pôrodom, tak mi povedali, že malý váži 3150g a presne s takou váhou sa aj narodil 😎

wiola
17. mar 2009

no ahoj dadik 😀 som ti prave mail poslala

zuzkad
17. mar 2009

ahojte 🙂 🙂

dakujem za rady...ja teda na buduci tyzden pojdem obehat detsku dokynu...mam aj tip od kamaratky tak asi aj tam to skusim...dokonca aj domov chodi, co by som ja aj prijala 😉 😉
ja ani neviem co vsetko ma este caka vybavovat...matriku mam, lebo som slobodna...materska je poslana na socialku...teraz zozeniem dokyho pre maleho a este nieco treba ?? Ved ja uz nevladzem behat kade tade...chodim ako kacica a to faaakt 😀 😀

Mne na sone vahu povedala doky naposledy v 29tt to mal maly 1145g...som zvedava, idem na buducu pondelok na sono..kolko uz bude vazit 😅 😅

Ked tak citam, neviem teda, ci ten monitor dychu nebude len stale pipat na miesto strazenia....dufam, ze bude sluzit ako ma a nie stresovat nas kazdu noc...ved by ma porazilo 😖

akejka
17. mar 2009

zuzka, z ktorej časti BA si ? Vedela by som ti odporučiť veľmi dobrú pediatričku z Ružinova. Je zároveň aj pneumologička, čo som veľmi ocenila, keď mala malá dýchacie problémy, hlieny, kašeľ,...
Sama má malé deti (2 roky, 9 rokov), takže má aj čerstvé skúsenosti s kojením a pod.

zuzkad
17. mar 2009

akejka ja som z Petrzalky ☹ ☹ cize to by som mala dost daleko, lebo nebudem moct chodit autom...takze hladam nieco pod nosom, samozrejme dobru pediatricku....dakujeeem 😉 😉

tehula
17. mar 2009

zuzkad: ja som pocula, ze na Fedinovej poliklinike je nejaka dobra pediatricka. Zatial som sa blizsie nezaujimala, ale tiez budem hladat len v ramci Petrzalky

Co je s tymi monitormi dychu? Nestraste, uz sme ho kupili.

najblizsiu poradnu mam v posledny den 29tt, cize budu robit aj ultrazvuk, neviete? To ma byt akoze dalsia morfologia ako bol v cca 20tt?

zuzkad
17. mar 2009

tehula ja mam odporucenu doky na Strecianskej...este sa viac popytam..a zbehnem za nou...nech aj uvidim... 😉 😉 fedinku mam uz dalej troska, ale to by sa aj celkom dalo pesi...len cez zimu nie brrrr 😉 😉
Aj ja dufam, ze ten monitor nebude taky strasny...ja ho mam tiez kupeny tak mam obavu, ci ho vobec zapinat, ked tak pipa 😖 😖 http://www.docsimon.sk/tovar/baby-monitor-bm02-... tento mam
Ja som mala sono tiez v 29tt ale to aj z dovodu, ze mi zistila, ze mam skrateny krcok a maly je posunuty dost dole, tak ho chcela skontrolovat...zalezi od doky, ale uz by ti aj mohla sono spravit...kedy ti naposledy robili sono ??Mne uz robila v 29tt prietoky, merala a vazila babo a sledovala polohu...

Ozaj jedna otazocka...meraju vam lekari ako mate siroku panvu ?? Lebo mne to moja doky nemerala v zivote a neviem ci to je dolezite ,,,len som o tom pocula 😕 😕

tehula
17. mar 2009

zuzkad: ja chodim na antolsku do poradne od zaciatku, naposledy mi robili morfologicky ultrazvuk v 21tt nakonci, odvtedy nie. Doktor mi nikdy panvu nemeral, ani to meranie maternice, co sa niekde zvykne robit....ale tusim uz okolo 30tt by mali este povinne nejaky ultrazvuk robit, nie?

z toho Doscimonu som aj ja objednavala, lebo mali super cenu nanny monitora, tak ufff, snad ma to nevydesi k smrti a mimi tiez😀

zuzkad
17. mar 2009

Tehula: viem, ze dalsie sono povinne je u teba v 3Ott ak si teda teraz niekedy nemala, tak ti ho urcite bude robit...to sa sleduju tie prietoky, velkost miminka atd...cize podla vsetkeho by si teraz mohla mat aj sono...aj ta doky neobjedna na inokedy..presne v 30tt...ja tiez chodim na Antolsku od uplneho zaciatku ked este moj chlapcek bol ako spendlikova hlavicka 😅 😅 boooozenko to uz tak uteka a ako narastol 😅 😅

Monitor si zapnem a ak by mal nejak moc blbnut, tak ho asi odpojim...ved nebudem stresivat predsa celu rodinku...ale zevraj je dolezite aky mas aj madrac atd...ja som si kupovala madrac presne podla pokynov...ze ma byt trvdy a pevny, nie ten obycajny penovy,.tak sme kupili kokosovy tak dufam, ze bude v pohode..budeme skusat a uvidime 😉 😉 😉

tehula
17. mar 2009

zuzkad> dakujem za info, totiz ja idem len bud. tyzden vobec na glukozovy test. Pritom sa mi zda, ze vsetky tehule v mojom tt ho mali uz davno za sebou. Dalej som nebola zatial na EKG, a bohvie, ci ma tam doki posle, neviem, ci je to ozaj povinne.
Matrac som mala najprv penovy, nejaky prehlad som si o tom nerobila, ale nakoniec sme dostali od svokrovcov ten speci kokosovy neviem aky.....tak hadam to bude dobre.

leahl
17. mar 2009

tehula: ja som bola na glukoznom teste v 29 týždni, a na sono idem budúci týžden (v 32 tt) tiež to mám nejaké pribrzdené ale lekárka zrejme vie, čo robí-tak to nechám tak. podstatené je, aby sme to všetko stihli do pôrodu..

olianko
17. mar 2009

ahojte 🙂
Chodite niektora cvicit na Antolsku k p.Jezikovej? / myslim cvicenie pre tehulky + predporodna priprava/ Od ktoreho tyzna berie? Neviete mi poradit?

certica
17. mar 2009

olianko po 30tt. vy uz cakate druhe? gratulujem 😎

dadka212
17. mar 2009

ja som bola na glukózovom teste aj na EKG v 27+1tt a na velký utz idem a budem v 32+0 a to je v pohode 😉

certica
17. mar 2009

glukozovy sa zvykne medzi 24 - 28tt

leahl
17. mar 2009

zuzkad: aj ja som si včera objednala monitor dychu nanny - z uvedenej stránky - ako rýchlo ti prišiel kurierom?

wiola
17. mar 2009

🙂 ahojte ,,

mozem povedat, ze ja som ten monitor celkom v klude vyuzila a ani neblaznil - manzel ho dobre nastavil a pipal tusm len trikrat a to prave vtedy, ked sme zistili, ze bol zle umiestneny (je fakt dolezite ho spravne umiestnit pod matrac). My sme mali angel care (teda este stale ho aj mame),- spolahlivy,zaroven funguje aj ako ,,chuvicka,, a ma nadherne modre ukludnujuce svetielko 🙂

ZUZKAD : pocuj v ktorom si teraz presne tyzdni? Mam pocit, ze sa v nemocke mozno aj mame nakoniec sancu stihnut 😀 Ja som dnes skoncila 32 tt

zuzkad
17. mar 2009

tehula ja som na EKG bola teraz minuly pondelok to som bola 32tt cize sa netreba stresovat...aj ked to zrejme nie je presne podla tt urcite nezabudnu a vsetko si absolvujeme...ja sa budem zase pytat na EPI uz ci netreba ist na krv atd...lebo nejako mi to uteka..a doky ma upozornila, ze pojdem asi skor 😖 😖

wiola: ahoj 😉 😉 ja som presne ako MK ukazuje dne som 33+1tt nooo aj by to bolo mozne, keby som rodila na cas...len otazne je ako to moj maly zariadi....ja by som bola len rada, keby sme sa v nemocke stretli ved hned by bol ten pobyt prijemnejsi 😉 😉

leahl...neviem ako to je s dodanim...ja vsetko co si objednam nechavam posielat na svokru lebo ja nemozem moc chodit a tak svokra to vybavuje vzdy...cize neviem presne ako dlho to trvalo..ale urcite nie dlho 😉 😉 😉

wiola
17. mar 2009

zuzkad 😉 drzim stale palceky nech potiahnes co najdlhsie ( a sozrejme nie koli mne ale drobcovi 😀 )

sarianah
17. mar 2009

..my mame tiez monitor angelcare, nie ten s pestunkou, ale ten na kabel..konkretne tento http://www.obchod-pro-deti.cz/monitory-dechu/an... a maximalna spokojnost..ziadne zbytocne poplachy, pipal len 2 krat, ked mal maly asi 2 tyzdne, lebo tak tvrdo zaspal ze prestal dychat..vtedy som bola fakt stastna ze sme ten pristroj kupili..
..v popisoch sa pise ze lacne, nie velmi kvalitne monitory zvyknu robit falosne poplachy..a zevraj matrac by nemal byt vyssi nez 14 cm, aby bol ten monitor spolahlivy..

..meranie panvy..mne to robili asi 3 krat..uplne na zaciatku tehu moj gyndos a potom uz na antolskej moj zazmluvneny doktor asi 2 krat..

maminahenika
17. mar 2009

Caute kocky,
sarianah: asi to tam nemala nastavenie, lebo to mala pred 4 rokmi, takze asi sa este nedalo na tom monitore 🙂

akejka: pri prvom tehotenstve ked mi doki meral UZV den pred porodom, vtedy mala 2986g, a druhy den ked sa narodila mala 3060g-ov 🙂 takze asi dôverujem tomu stroju, hmmm 😅 ale potom uvidíme, ved este napísem, asi po mesiaci, že s koľkými sa narodila moja druhá bambulka 😵
Ináč cítim ju oveľa ťažšiu, ako bola prvá 😅

Ináč pediatricku sme tu v DS mali nájsť este pred pôrodom, lebo druhý deň po SC sa ma už pýtali, že koho som si vybrala 🙂 Druhá bambulka dostane určite tú istú doktorku, ako moja prvá 😉

Ináč asi som už celá blbá 😀 každý deň sa kukám v zrkadle, či mi nešlo bruško dole 😀

miluska.h
17. mar 2009

ahojte kocky 🙂 tak my sme kupili tiez monitor dychu Angelcare aj s pestunkou. je dost drahy, ale mame to s manzelom preverene z viacerych stran, ze patri medzi tie najkvalitnejsie.

zajtra idem do poslednej poradne k mojej gynekologicke a potom uz budem chodit na antolsku k dr. Bertoldovej. som zvedava strasne, kolko maly vazi 🙂 inak sa citim uz dost na figu, neviem poriadne ani chodit. ale to asi preto, lebo stale lezim (kvoli tvrdnutiu bruska). dnes som bola trosku sa poprechadzat po vonku a moje krize si to odniesli, cely vecer trpim 😀

henika: ja mam pocit, ze mi brusko islo dolu uz pred 3 tyzdnami

akejka
18. mar 2009

babule, tie čo máte monitor dychu, vedeli by ste v prípade potreby dať mimi umelé dýchanie a masáž srdca ? Ono si to treba k tomu asi poriadne doštudovať. Ja som ten monitor nemala ani pri jednej, ale zamýšľala som sa nad tým, že keď už by to spustilo poplach, či by som vedela rýchlo zasiahnuť ☹

akejka
18. mar 2009

maminahenika: a už máš naplánovanú sekciu ? Či ešte je skoro ?

tehula
18. mar 2009

akejka: k Nanny bol pribaleny letak, ze ako podat umele dychanie a masaz, ale nechcem si to predstavit

zuzkad
18. mar 2009

ahojte kocky 😉 😉

akejka, urcite si nastudujem prvu pomoc atd...pretoze to sa moze stat naozaj komukolvek a nerada by som nevedela konat...radsej nech mam o tom znalost 🙂 🙂

Mna caka poradna v pondelok a mala by som dostat info ako je to so mnou...a kedy asi budeme rodit...pevne verim, ze to bude neskor akov 36tt ako doky planuje...ja by som radsej pockala este...nech si maly este uzije brusko a ja spanok 😅 😅 😅 😅

henika 😀 😀 ja si brusko sledujem tiez kazdy den...len u mna ho mam dole uz dlho kedze maly sa posunul nizko uz v 5 mesiaci...teraz ked kazdeho stretnem a nevie, ze som rizikovka...tak ma presviedcaju, ze uz pojdem rodit, lebo mam brusko moc dole...a pritom tak ho mam uz dlhooo 😀 😀 😀

maminahenika
18. mar 2009

akejka: aham, mám naplánovanú sekciu, už od začiatku môjho tehotenstva, kvôli ortop. indikácii, mala som zlomeninu panvy ešte v 13tich, takže tak 😅

miluska: to je asi normálne, lebo ked mi najprv hovoril doki na Antolskej, že som otvorená na prst, vtedy ked som veľa upratovala doma 😅 vtedy som zbadala aj ja, že mi išlo bruško trochu dolu. Takže cca. vtedy ako aj tebe, podľa mňa je to normálne, veď sa musia nejak dostať dolu s tou hlavičkou, a nemôžu to potom nechať na poslednú chvílku 😀 😀 😀
Ale aj tak si to nech pozorujeme, a nestrašme sa, bude všetko OK 🙂
Ináč k tej Ježíkovej som sa nedostala, ani cez tel., ale môj doki hovoril, že zbytočne by som chodila, lebo mne ako plánovanej SC mi to bude nanič, lebo tam aj tak rozprávajú o spontánnych pôrodoch. Ale veď to ešte uvidím, zajtra aj tak pôjdem zase na poradňu k nemu, a zastavím sa na tej 3-ke, na pôrodnici a spýtam sa na veci 😉 asi tam bude niekto, kto by bol ochotný ma informovať, že čo a ako, a kde sú napr. operačky 😉
Ináč minulý týždeň som sa vo výťahu opýtala jednej pani (sestrička, či niečo iné 🙂, že či je pôrodnica na 3-om poschodí, a bola veľmi ochotná, hovorila mi, že áno, a že sa tam môžeme ísť pozrieť aj s ocinom, keď budu tie návštevy. Ale bohužiaľ musela preč, takže sa ešte opýtam na zvyšky infošky 😅

miluska.h
18. mar 2009

akejka: ten nas monitor ma taku funkciu, ktora dietatko stimuluje, aby sa nadychlo. zrejme je to nejaky vibracny impulz...

baby, dnes som bola v poradni a mala som tlak 85 na 55. ja to vobec nechapem, minuly tyzden som mala vysoky... ☹ inak ja cely zivot mavam nizky tlak. neviete nahodou ako je to s epi, ked budem mat takyto nizky tlak? vraj vtedy epi nedavaju... ☹ alebo nerobia vtedy cisarsky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre