Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
16. máj 2009

ahojte dievcata. Skovke gratulujem k dcerke, cakame potom podrobnosti z porodu.
Mna dnes pozrela segra, prehmatala brucho, tak vraj hlavicka nie je este fixovana v panve, ale aj s jej muzom sa zhodli, ze rodit budem vraj do 2tt, ze vsetko tomu nasvedcuje, aj poklesle brucho, aj opuchy bobrosa a pod. Tak som zvedava, ci sa trafili. Vecer ma strasne bolesti chytili dole, ked sedim, tak ok, ale jak mam krok urobit, vidim hviezdy. Nemozem sa vystriet, chodim ako australopitekus zhrbena, a dole sa pridrzam, lebo mam pocit, ze bobros a lonova kost exploduje 😠
Zavidim tym, co to maju uz za par

rybca
16. máj 2009

dievcata, moj krpcek sa dnes vecer nejak bolestivo hmyry, neviem co to ma znamenat

mneme
17. máj 2009

jeeej, to je super, ze skovka ma uz dcerenku - gratulujem 🙂
vsetkym maminkam -cakatelkam, ktore sa zajtra chystaju do nemocky velmi drzim palce, aby to mali co najrychlejsie a najhladsie so sebou.
tehula, ty este vydrz tie dva tyzdne alebo aspon kym sa vrati oravec z dovolenky 😉
mne tusim este ani to brucho nekleslo - ako vlastne spoznam, ze uz k tomu doslo?

mata1978
17. máj 2009

dobre ranko
zuzkad: viem si predstavit ten strach, to caka kazdu z nas a kazda bude mat ten najvacsi strach o babenko len aby sa mu nic nestalo.
mneme: dakujeme za palceky, aj tebe drzime palce aby bolo vsetko v poriadku a rychlo to prebehlo
rybca: aj ten moj sa vselijako hybe ale tie bolesti krizov a podbruska ked sa ozvu tak to nie je nic prijemne, doteraz to tak nebolelo ale teraz ufff

rybca
17. máj 2009

mata - no a najlepsie mi je na zachode, ked sa mi to od spodu vsetko chladi.... 😀

mata1978
17. máj 2009

rybca tak to sme dve 🙂 dnes mi zase odchadza zatka tak ze uvidime ci to nieco znaci 😀

rybca
17. máj 2009

mata - tak mne este zatka neodisla, teda, nie v takej hrudkovitej forme, hlien mam obcas uz cely mesiac

mata1978
17. máj 2009

rybca- tak mne zase hrudky ale odchadzala aj predvcerom a nist tak ze bohvie ci aj dnes to nie je iba take bububububu 😀

rybca
17. máj 2009

mata - ja to mam na intimke skor ako povlak, som si zo zaciatku myslela, ze to mam taku inkotenciu, lebo zakazdym zlty pasik na vlozke, ale potom som zistila, ze to je hlien..🙂

leahl
17. máj 2009

rybca: ja mám niekolko dní to isté....no preliečujem streptokoka tak som myslela,že z tabletiek ktoré beriem na noc...

mata1978
17. máj 2009

rybca: ja tiez chodim stale s intimkou ale hrudky isli zo mna iba na wcku alebo skor hrudy 😀 ale vidis staaale nic

rybca
17. máj 2009

lealh - ja toho koka nemam a beriem len zelezo a nejaku kyselinu listovu s vitaminmi co mi doktorka doporucila, ale toto som mala uz predtym, tak dufam, ze to je ta zatka len v inej forme ako tvarohovej

mata - no v tomto state uz asi fakt nikto nic negarantuje...🙂

mata1978
17. máj 2009

rybca: veru ziadna garancia 😀 i ked uplne chapem, ze maju toho naozaj dost pri takomto mnozstve tehuliek

rybca
17. máj 2009

mata - hej, je nas teraz vela, to vidno na cakarnach..🙂

mata1978
17. máj 2009

rybca: ved to len niekedy ma udivuje ake su tie mamicky nervozne a niekedy mi vadia ti oteckovia ktori si tak v klude sedia pri mamickach a vobec ich netrapi, ze tehulky stoja. Tak nad tym niekedy pokrutim hlavou ale potom si poviem, ze to tak asi ma byt

tehula
17. máj 2009

ahojte, kto sa zajtra chysta na antolsku?
Ako sa mate kinderka? Ja som to dnes asi prehnala s vychadzkou, mali sme hosta zo zahr, tak sme mu poukazovali mesto a tak a behali sme asi 5a pol hodiny. Domov som sa veru skoro vliekla po styroch a uz ledva sedim.

mata1978: toto presne vadi aj mne, ked si v cakarni nemozem sadnut, lebo si tam kludne lebedi muz niektorej z tehuliek 😲 nemam na to slov

mata1978
17. máj 2009

tehula: ale vies, ja sa neodvazim povedat nic, pretoze ja niekedy radsej stojim ako sedim ale ked uz su ti oteckovia zabrzdeni a sice si povedia ved tam dalej o pat metrov je volne, nechapu to, ze oni sedia pred dverami doktora a ked vide sestricka tak tie mamicky kym sa postavia a musia dobehnut ku dveram tak to da niektorym zabrat, oni su proste niekedy velmi nechapavy, ale co uz. Taky je svet. 😀

rybca
17. máj 2009

tehhula - ja idem, na 9.00 na prietoky

u Dubcakovej sa to este miesa s pacientami s cievnymi ochoreniami a tam pridu doprovod aj dvaja, traja, lebo su tam vacsinou starsi ludia a cely doprovod sedi

tehula
17. máj 2009

mata1978: ved ja som tak naposledy skoncila pomaly az pred dverami, co oddeluju nemocnicnu cast od polikliniky, aby som si sadla. Inokedy musim stat, lenze ked clovek caka aj hodinu minimalne a ma stat, no nic moc.

rybca> juuuuuj, tak tamta cast, dovidenia. Ja som na to cievne mala ist, plna cakaren ludi, tehulky, ich muzi a este kopec starousov.......a ja tehotna a este s cievnymi problemami som tam stala ako pako. No ked ti poviem, aj som sa na to vykaslala a po hodine som odisla domov. Dokimu som potom vysvetlila, ze tam nepojdem, ak bude treba, vybavim si inde cievne, lebo to je tam o hubu a stat cely cas, ked riesis krcove zily....no uplne to najvhodnejsie co pre tie zily mozem urobit. ☹

rybca
17. máj 2009

tehula - necudujem sa ti, ze si odisla

dadka212
17. máj 2009

ahojte 🙂

ja idem zajtra na Antolskú, teda ak ma to nechytí dnes vnoci...lebo mám volajaké divné pocity, stále ma tlačí na konečník a brucho mám už asi po kolená ako mi kleslo 😝

inak s tým sedením oteckov alebo celkovo doprovodu to dokáže doraziť aj mňa 😝

mata1978
17. máj 2009

tehula: verim ti, preto ja ked idem na poradnu, pridem o hodinu skor sice sedim mimo ale ked sa to zacne riedit tak si presadnem blizsie a naozaj niekedy nechapem preco tam ti oteckovia sedia cely cas, ako keby nemali co ine na robote, ved nech to skusia pochopit, ze aj my sme len tehulky tak ako ich polovicky a ze treba mat uctu aj k inym zenam a nie iba k tym svojim, ale to je skoda reci. Este ze to mam vsetko za sebou a je lepsie ist k doktorovi pred koncom jeho ordinacnych hodin a vtedy je istejsie ze je tam volne, je si kam sadnut a je tam aj lepsi vzduch a menej oteckov. 😀

tehula
17. máj 2009

dadka> aj ja zajtra idem este chytit Oravca, s tymi pocitami, no som na tom podobne, dnes po navrate z toho vyletu som sa ledva vliekla a zhodnotila som, ze asi takto budu zacinat tie boelsti, ako keby mi palicou niekto prastil po krizoch a hned kopanec do podbruska. Horor, a stale som sa nezbalila 😀

mata1978> ja som zvykla chodit az koncom ordinacnych hodin, najma, ked som este do prace chodila a nemohla som tam cakat pol dna. Ale teraz je citelny narast tehuliek co uz to maju za par....tym ze pridem neskoro, uz si nemam ani kde sadnut a aj tak cakam dlho. Zajtra pojdem asi skoro, aj ked dokino tam este nebude, ale chytim si flek aspon a uz si odsedim

mata1978
17. máj 2009

tehula: ked uz nie je ina moznost tak je dobre si tam sadnut o hodinu skor ako si objednana a proste si prva ked pride doki a je to v pohodke.

petulik29
17. máj 2009

Ahojte, ako vas tak citam s tym cakanim je to asi fakt hroza. 😒 Ja som tam chodila tiez, ale nemavala som tam taky dav ludi. Ale na ten ultrazvuk to je katastrofa. ☹
Myslite, ze sa neda dohodnut s doktorom na antolskej aby som chodila na tie ultrazvuky k svojmu gynekologovi a nie do nemocnice?

mata1978
17. máj 2009

petulik: niektori doktori ktori su aj porodnici v nemocniciach maju taketo vybavenie ultrazvukov vo svojich sukromnych ambulanciach a vtedy to nie je problem ale ak ma tvoj doktor iba obycajny ultrazvuk a potrebujes do nenocnice chodit porodnikovi tak to asi nestaci.

miluska.h
17. máj 2009

Ahojte tehulky a maminky 🙂 nemam moc cas, tak len obcas nakuknem co je tu nove.
Skovke blahozelam k babetku 🙂

zuzi: tak aj vy sa trapite s grckanim? my sme si uz toho uzili ale pomaly si zvykame. na sono zaludka este len ideme, takze reflux zatial nie je potvrdeny. naucili sme sa dodrziavat "pritigrckove opatrenia" tak je to uz omnoho lepsie ako na zaciatku... ak budes chciet nieco poradit, tak sa ozvi 🙂

babulky tehulky drzim vam palceky, nech to mate cim skor a v pohodicke za sebou, aby ste sa mohli radovat tak ako ja z nasho Tomaska 🙂 🙂 🙂

katka1981
18. máj 2009

Ahojte, mne este brusko nepadlo, aspon o tom neviem, takze mam do porodu este daleko? Ale mne doktor povedal podla UZV uz asi pred 3 tyzdnami ze mala je uz v panve, tak ja neviem...

tehula
18. máj 2009

ahoj katka: dnes som na teba myslela. Ty si tak moc chcela tu sekciu.....Ja som dnes bola na antolskej a pre istotu som sa pytala dokiho, ci treba priniest papier od ocnej. On ani netusil, ze ja beham v sosovkach......ked som mu vyvalila, ake mam dioptrie, dobre ze nepadol zo stolicky 😨 Musim ist spracovat ocnu, nech mi do spravy napise, ze klasicky porod moze byt, lebo sa od strachu aj potentujem.
Dokino mi dal dnes zmluvu, tak som skocila na riaditelstvo a aj to zaplatila. A uz mozem pokojne aj rodit 😀

Chcem sa spytat, kto sa v stredu chystate na epi-prednasku?

katka1981
18. máj 2009

zapnite si STV1

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre